Prečo je v dnešnej dobe tak málo dobrých chlapov?

blueberry21
23. aug 2012

Zakladám tuto diskusiu , aby ste napísali svoj názor , čo si myslite prečo je v dnešnej dobe taký problém stretnuť niekoho "normálneho" . Ja vo svojom okolí pozorujem velmi málo dobrých chlapov, takich čo sa vzorne staraju o svoju rodinu a vázia si ju. Skor poznám problémovych, alkoholikov , gemblerov a čo ja viem čo este. Zeny su podla mna stále rovnaké , vzorne sa staraju o svoje deti aj mužov a každá by chcela mať svoju štastnu rodinku , len žial normalny chlapi asi vymreli. ☹

galaxy
23. aug 2012

.....ešte že ja nemám taký problém. Neviem ako by som žila s takým chlapom. Môj aj chlapi v mojom okolí,sú najlepší chlapi akých som poznala 😉
Môže to byť výchovou,proste to videli z domu....možno láska chýbala práve im a teraz ju tiež nevedia dať...

galaxy
23. aug 2012
bets
23. aug 2012

@galaxy rovnako. v mojom okoli su dobri milujuci manzelia, starajuci sa o rodinu. prevazne ide o rodiny s viac detmi.

nanulik
23. aug 2012

no ono niekedy sa zdá že rodina je úžasná, a ostatní nevidíme čo sa deje za zavretými dverami. niektorí ludia vedia dobre skrývať.
no a ja vo svojom okolí tiež poznám veľa chlapov čo sú zodpovední, a o rodinu sa starajú

bodka13
23. aug 2012

@blueberry21 ja zase poznám veľa "nenormálnych" žien a o všetko v rodine sa stará muž 😉

mima4
23. aug 2012

@blueberry21 ahoj, ja si nemyslim, ze je to zalezitost len dnesnej doby... len dnes si to ovela viacej my zeny uvedomujeme, viac si seba vazime, viac presadzujeme aj svoje zaujmy, chceme byt spokojne, stastne... viac proste filozofujeme. Podla mna chlapi - exoti, ktorym sa treba realne vyhybat, tu boli aj v minulosti, len zeny boli vychovavane tak, a spolocnostou manipulovane, ze to tak ma byt, ze s tym treba sa naucit zit. Volakedy bolo uplne bezne, ze chlapi z prace do krcmy... ved poznas tie vtipy ako chudera zena caka muza doma v natackach s valcekom na cesto 😀 Ono sa to bere ako vtip, ale je to podla mna smutne 😔 je a aj bol to obraz spolocnosti, kde zena je chudera/nula. Aj volakedy bolo veeelmi vela chlapov alkoholikov, suknickarov, hracov kariet, nestarali sa o svoju rodinu, ale tie zeny sa naucili s tym zit a ked ich muzicek konecne zomrel, vydychli si. Vela nasich babiek/prababiek maju/mali take manzelstva, v ktorych trpeli, castokrat utechu nachadzali v chodeni do kostola... ale nepocitovali to, ze by mali ony urobit zmeny vo svojom zivote.
Ja si aj myslim, ze to aki su muzi, je dosledkom aj vychovy ich rodicov. Muz vyrasta v rodine, kde zena je domaca sluzka, a otec tvrdy a neoblomny... chlapcom chybaju v rodinach pozitivne vzory zivota, spravania sa. Kolke mamicky aj teraz ucia svoje deti - chlapcov varit, upratovat, ... ? Skor je to zamerane na dievcatka, ze ked sa vydaju, aby sa vedeli dobre postarat o rodinu. Mnohe mamicky vychovavaju chlapcov tak, ze do svadby im ony obskakuju okolo riti, po svadbe na to bude mat ich milacik zenu. Taktiez vychova otca. Kolko oteckov sa intenzivne venuje svojim synom? Aj dnes je bezne, ze muzi chodia na tyzdnovky, ci su v praci od nevidim do nevidim... syn s takym oteckom straca kontakt, nevytvori sa medzi nimi puto... dieta nie je vedene otcom, nema moznost vidiet, ako otecko si rano zehli koselu, ako otecko pohladka mamicku, ako otecko s mamickou pripravuju nedelny obed.

maminuska
23. aug 2012

@blueberry21 môj kamarát povedal že teraz v dnešnej dobe správni chlapi už vymieraju lebo su na posmech.
Je to nesmierne choré a smutné , ale chyba je myslím v nás ženách- najprv v matkách ktoré takých mužov vychovávaju k nezodpovednsti, full servisu a potom v nás ženách že si takých mužov berieme, že uprednostnujeme mužov" in" pred tými" obyčajnejšími ".
Ak by každá z nás skúmala s kým privedie na svet deti , tak zákonite týto "alfasamci"by boli z reprodukčného kola von , len to je tak že zas hormony robia svoje ( viem o tom niečo , tiež som volila prvýkrát svaly a tak ..... ).

maslenka47
23. aug 2012

@blueberry21 prepac ale nieco taketo moze napisat len niekto, kto za kazdu cenu potrebuje ospravedlnit na ukor niekoho druheho... Zeny, muzi.. vzdy su "vadni" ti druhi. Akurat dneska sa uz nekladie taky doraz na ututlavanie rodinnych veci pod koberec ako kedysi. A ludia (zeny aj muzi) viacej sedia na riti akoby fyzicky pracovali (ako kedysi), tak si nevyburenu energiu filtruju na medizludskych vztahoch.

maminuska
23. aug 2012

@maslenka47 vždy tu boli medziľudské vzťahy, či už teraz alebo v minulosti a aj napriek tomu že muži alebo ženy fyzicky pracovali , tak bolo uplne normálne že žena ked odvrávala dostala pár po papuli a bol klud, nikto sa nad tým nijak nepozastavoval.

ivett1
23. aug 2012

@blueberry21 našťastie, v mojom blízkom okolí sa takýto muži nevskytujú...alebo, keď aj sú, tak sa nad tým nezamýšľam, lebo sa ma to bytostne netýka...u nás, v našej rodine, je iný "model" v kurze - "chlap sa musí vedieť o seba a o svoju rodinu postarať" (pre mňa prirodzené, pre niektorých možno neobvyklé 😅 ) ...rovnako ako žena...ak si nie je istý, tak si tú rodinu nezakladá🙂 (ako môj najmladší brat-miláčik celej rodiny, ktorý nie a nie vyrásť na "chlapa"....aj keď vzhľadovo - fyzicky je to pekný kus chlapa 😀)...)...inak, podľa mňa, každý chlap by chcel mať "šťastnú rodinku", len jeho predstavy sú trošku iné ako u žien...ale to už záleží od výchovy v rodine...všetci sme "normálni"😉...v prostredí, v ktorom žijeme...

lenka20
23. aug 2012

@blueberry21 - normalni chlapi urcite nevymreli, len tato nasa doba je taka rychla ze vztahy nestihnu prejst vsetkymi postupnymi stadiami ako by mali, potom sa stane ze zena introvertny rodinny typ sa najde v jednej domacnosti s muzom spolocenskym dobrodruhom a cuduju sa preco im to neklape... lebo sa ani poriadne nespoznali a uz napr. bolo dieta na ceste 🙂
ani jeden z nich nie je nenormalny, len kazdy chcel od zivota nieco ine...
nemyslim, ze zeny su vsetky vzorne a starostlive a muzi len ti zli.... vzdy je to 50:50...
faktom je, ze je velmi vela rozvedenych manzelstiev a decka z takych neuplnych rodin nemaju sancu spoznat ako by spravne vztahy v rodine mali vlastne fungovat a potom to nevedia aplikovat vo vlastnych rodinach... ale to uz my nezmenime, hlavne si treba dobre vyberat buduceho partnera, vela vela sa rozpravat o vsetkom moznom, co najviac sa snazit ho spoznat este predtym ako sa ten vztah posunie na randenie a spolocny zivot...
my sme sa s manzelom 3 mesiace iba spoznavali = stretavali, rozpravali, kym sme spolu zacali vobec chodit, vztah nam klape doteraz ako hodinky, uz je to 14 rokov bez jedinej krizy, tie 3 mesiace boli najlepsie investovany cas v mojom zivote a nic nam neuslo 😅

sissy27
23. aug 2012

@blueberry21 toto mi príde dosť zúfalý príspevok... akože vydávala by si sa, rodila by si, len nie a nie nájsť toho správneho, tak teda všetci sú vadní... ja napíklad svojho chlapa považujem za najlepšieho na svete, aj keď má svoje muchy a občas je "na zabitie", ale zas keby si sa opýtala jeho ex, tak ti možno povie, že je to posledný hajzel a je rada, že sa ho zbavila, ja neviem... takisto ja poznám chlapov, ktorí si nažívajú v dlhodobých vzťahoch a spokojne, ale ja by som s nimi nevydržala ani deň - sú preto horší?
a zas ani ženy nie sú úplne ideálne, tiež poznám pár takých, že sa čudujem ich partnerom, prípadne sa nečudujem, že žiadneho nemajú 😀
a keď sú okolo teba len alkoholici a gambleri, tak najvyšší čas zmeniť prostredie (alebo teda včera bolo neskoro)

lentilka29
23. aug 2012

no ja mam dobreho manzela.stara sa o nas,vazi si nas....nemam problem..ma svoje muchy ako kazdy iny clovek,ale vo vseobecnosti je starostlivy otec a manzel...jedina jeho nerest je ze si zafajci....alkohol,hry,ine zeny,flakanie sa to nehrozi.ak ide niekam s kamosmi viem kde ide a kedy pride....nevyvolavam mu,verim mu a zatial klop klop pravidla sa dodrziavaju sme spokojni....pred manzelom som mala par frajerov,ale ani tych nemozem nazvat darebakmi..mala som stastie ked sa tak zamyslim na dobrych muzov...)hlavu hore,oni su,len treba dobre preberat....

blueberry21
autor
23. aug 2012

Ano ja viem , že niekde sú a netvrdím , že sú všetci zlí , to nie...myslím si , že ja som si zle vyberala a o dobrého som ani sama nemala záujem. O mna ale nejde ,nezaložila som tuto tému preto , ze tu chcem vyplakavať , preco nemozem stretnúť toho pravého , ja popravde ani nikoho nehladam 🙂 Napadlo ma túto tému založiť , lebo každá kamarátka má so svojim či uz manželom, druhom alebo priatelom problémy. Jednej kamarátky druh sa o nu a babatko vobec nestará , flaka sa s kamarátmi ona je s dcerkou sama, druhej kamarátky manžel takisto doma nič neurobi a dokonca ju nedávno udrel , tiež začal voláko viac piť a nevie či v tom nieje aj iná žena. Je toho ovela viac nejdem to tu rozpisovať , proste sami problematickí muži , chcu dieťa a potom na všetko kašlu. Ja viem , že treba dobre preberať , len žial niekto sa prejavi až po svadbe a ked je dieta na ceste ..

mima4
23. aug 2012

@blueberry21 ale vela zien si dobrovolne takych problematickych muzov vybera za zivotnych partnerov. Uplne dobrovolne!
Ja osobne:
1) slobodnym zenam, co maju iba priatela, neodporucam mat dieta! Je to velmi rizikove pre ne...a z toho profituje vzdy len muz.
2) zenam, ktore uvazuju vydat sa, VELMI zvazit, ci si vedia predstavit cely zivot s danym clovekom - s takym aky je. Bez ohladu, ze ony sa ho chystaju zmenit. Vsimat si jeho spravanie, osamote, v kolektive, jeho pristup k vlastnej rodine,jeho vystupovanie, jeho zvladanie stresovych a narocnych situacii atd.

Neraz som sa u vydatych zien stretla s tym, ze ony si to predstavovali tak, ze v manzelstve si "muza vychovaju"... a nestalo sa....

lujza123
23. aug 2012

@blueberry21 hmm to je take relativne..ci vymreli , nevymreli, mozno mas ten pocit koli kamaratkam a ich problemom...co ja viem ked si vezmem cele svoje siroke okolie (rodinu, kolegov, kamosov..) vsade su nejaky ludia a nejake vztahy, niektore pokojne inde lietaju taniere

Mozno ty si povies ze idealny chlap je ten ktory je len doma a stara sa o rodinu, ina zena si povie ze idealny chlap je ten ktory dobre zaraba, dalsia povazuje za idealneho toho kto je blaznivy a vie ju rozosmiat.....

Tiez sa mozem povazovat za nevzornu zenu, mna nebavi trcat doma, o niekoho sa starat, upratovat a uzivat si stastnu rodinku, moju dcerku milujem nadovsetko ale bola neplanovana, deti som nikdy nechcela a ani viac ich nechcem...mam rada dobrodruzstvo, cestovanie, ...pre teba idealneho chlapa by som ja nechcela ani za nic(teda ziadneho testosteronoveho ciciaka ale to uz je ina kapitola)................tisic ludi tisic chuti

mimkao
23. aug 2012

Ja jedného normálneho mám 😵

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nela82
23. aug 2012

@blueberry21 niekedy a velmi casto je chyba prave v zene 😉 Ocakava neocakavane...tuzi po zivote ako z rozpravky..hlada princa na bielom koni a nakoniec sa tak ci tak vyda len a len pre peniaze 😖 Tak taky je potom aj jej zivot... 🤐

nela82
23. aug 2012

@blueberry21 inak..ja som si hladala-nasla manzela kvoli sympatiam-laske...Vobec ma nezaujimalo kolko penazi ma v penazenke-dokonca v tej dobe bol bez roboty na podpore 😅 Vtedy chodil za mnou na felicii a bolo mi to uplne jedno-hlavne,ze dosiel 😉 Nikdy som si nepotrpela na materialnych veciach a mame stastne manzelstvo 😵 Manzel sa mi neflaka po nociach-krcmach ci baroch...

zuzulienka1973
23. aug 2012

Ale to iste si mozu povedat aj chlapy o nas

dada1212
23. aug 2012

ja si myslím, že je to aj dobou, ktorá je zameraná viac na materiálne veci ako na vzťahy.
je veľa žien, ktoré hľadajú bohatších mužov, neprekáža im napríklad že sa muž venuje len robote, hlavne že sú peniaze. v takých vzťahoch nie je potom nejaká hlboká láska, sú tam iné hodnoty a práve preto, že nie je veľká láska, tak nedokážu časom spolu žiť a robiť kompromisy. obaja partneri myslia len na svoje potreby a partner ich nezaujíma. tým sa nechcem nikoho dotknúť, chápem, že je ťažká doba, že často musí muž veľa pracovať. ale veľakrát už pri hľadaní vzťahu ide ženám iba o peniaze a je im jedno, že ak nájdu takého, čo má peniaze na prvom mieste, , potom ťažko čakať, že bude vzorný a milujúci manžel a otec.
mám pocit, že hoci aj v minulosti boli rôzny muži a aj ženy, predsa väčšinou išlo o vzťahy z čistej lásky a pokým je vo vzťahu láska, tak je predpoklad že manželia dokážu robiť kompromisy, aj manžel dokáže z lásky vyhovieť partnerke a podobne.
ak sa riešia len peniaze, tak najprv môže byť dobre, ale časom vzniknú trecie plochy.

malinkaaninka
23. aug 2012

dávajme si pozor na to,ako vychovávame svojich synov.aby naše nevesty za pár rokov nenapísali zrovna niečo tak smutné.

mima4
23. aug 2012

@dada1212

Ahoj, dovolim si s tebou nesuhlasit. Majetky, peniaze boli vzdy predmetom vztahov, a volakedy bolo typicke, ze ludia sa sobasili, ci lepsie povedane, rodiny ich sobasili kvoli narastu majetku, materie... prave vtedy to bolo ovela castejsie, ale ako som v predch. prispevku spominala, zeny neriesili veci ako dnes. Vedeli, kde je ich miesto (ocakavane).

Taktiez si myslim, ze je prirodzene pre zenu hladat muza do zivota, ktory vie rodinu aj financne zabezpecit. Uz len preto, ze dost zien tuzi mat aj deti, a preto podvedome vyhladava partnera, pri ktorom si toto bude moct dovolit... pretoze ak muz donesie domov 400 EUR v cistom... ona si tie deti nebude moct dovolit, taktiez ani byvanie, ani nic...

Kedze si pisala o materialnych tuzbach, podla mna nie su zle, len treba v tom najst zdravu rovnovahu. Pracovat treba, je dobre sa realizovat v kariere, v tom co nas bavi, len treba aj v tom najst zdravu vyvazenost.

nela82
23. aug 2012

@mima4 musim ti trosku oponovat 😉 Doba je taka,ze dnes tak ako muz-tak aj zena ma rovnake prava...nie len muz ma byt ten co zaraba...ale aj zena by mala zarabat a nespoliehat sa na to,ze jej padnu pecene holuby do huby 😅 A to len pre jej krasne modre oci 😅 😉

Pracovat treba-to je samozrejme-no to vsetko bude ak sa dvaja ludia miluju a chcu nieco dosiahnut...ak sa chce-tak si karieru vybudujes aj pri manzelovi,ktory donesie domov 400 euro v cistom 😉

dada1212
23. aug 2012

@mima4 ak muž domov donesie 400€ v čistom a žena tiež toľko, tak si myslím, že sa dá v pohode ušetriť aby mohli mať dieťa a aby mali mesačne potom cez materskú ženy 200€ z rezervy, kedže žena bude mať materskú aj s prídavkami okolo 200€. a myslím, že z 800€ mesačne traja vyžijú.
alebo máš pocit, že sa máme vrátiť o pár storočí späť a muž má živiť rodinu a žena celý život sedieť doma?
to s tými majetkami v minulosti neviem ako myslíš, ja fakt neviem že ako žili ľudia niekedy v 18-tom,19-tom storočí.
ja som narážala na reálne príklady zo života, teda na ľudí čo ešte žijú, teda v strednom a staršom veku. a vtedy to u chudobnejších alebo stredných rodín už určite nebolo tak, že mali ženícha vybratého.

babulatko
23. aug 2012

@blueberry21 chvalabohu, že mám aj ja toho dobrého chlapa, ktorý nemá problem upratať, umyť riad, nakúpiť a niekedy aj navariť. Keď bola dcérka maličká tak mi pomáhal aj plienky žehliť. Podľa mňa to bolo pred 100 rokmi iné. Ženy boli vychovávané, že majú len deti rodiť a starať sa o domácnosť. Že majú byť "po vôli" manželovi kedy si zachce, že majú "držať hubu a krok". Každý druhý bol ožran a násilník a ženy si to tak nechali, lebo to bolo vtedy "normálne". Myslím si, že dnešné ženy si konečne povedia svoj názor a nenechajú sa týrať a využívať. Ja by som netrpela žiadneho alkoholika a gemblera. Ale to záleži asi aj od povahy ženy. Najlepšie pri výbere toho dobrého chlapa je najrv vyskúšať spoločné bývanie a až po dlhšom čase sa dať do sobáša. Ale aj tak nikdy nevieš ako sa muž zmení keď prídu deti. To uvidí každá až keď to dieťatko bude. Takže vždy je tam určitý risk.

nela82
23. aug 2012

@dada1212 vystihla si to 😅 Dnes by zeny chceli mat vsetko..a hned...a rychlo...a bez toho aby pre to nieco spravili 🤐

Vlastne oni spravili...vydali sa za bohatych deduskov 😀 🤐

slniecko2
23. aug 2012

@blueberry21 V prvom rade je to vychovou rodicou-ak dieta nenaucim,ze neexistuje iba ja ale aj my,tak taky cloveksa nikdy nebudedobre starat o svoju rodinu,iba ak mu to bude vyhovovat a nebude sa musiet uskromnovat.Tiez doba pokrocila a ludia sa bud neberu a vychovavaju deti mimo manzelstva,co je vlastne sinonimum prezadne vratka-naco sa budeme brat,ved utiect z nerodiny je velmi pohodlne a potom ked pridu prve problemy aj to tak robia alebo vstupuju do manzelstva uz s tym ze keby nieco taksa rozvedieme-to je podla mna vopred vzdany boj. takze: vychova ku nesebeckosti,modlitba za dieta aby sa vedelo spravne rozhodovat a naucenie zodpovednosti za vlastne ciny-aaby syn vedel,ze ked si spravi dieta-je uz nadosmrti jeho a ma sa oneho postarat,tak ako sa jeho rodicia starali o neho.

andrejka1974
23. aug 2012

u nas su normalni, a ja si myslim ze je to vo vychove rodicov ja sa sama doma snazim aby boli moji synovia a dcery slusni, dobri a ver tomu mne sa to zatial dari vsetci na okoli mi chvalia moje deti ake su slusne vychovane