Prečo moje 9 mesačné dieťa nepriberá?

zknapka
14. dec 2012

ahojte,mam devat mesacneho synceka,ktory niekedy malo spapa a nepribera,je mozne aby nepriberal z mlieka?lebo mliecka celkom fajne vipije,cez den ma aj ovocie aj mixovanu polievocku,na svoj mesiac vazi 6580g,boli sme aj v neocnici a zistili ze ma alkalicku tranzistnu fosfatazu,ale sme zdravy,este cakame na metabolicke poruchy prosim poradte uz neviem ako dalej
zuzana

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikajaco
14. dec 2012

a stitnu zlazu ste neskusili dat vysetrit ? aj ked viem ze je to skor u dievcat ale su aj pripady kedy chalani maju problem ....skus sa opytat dr.

dedenini
14. dec 2012

moze to byt aj zubkami... ja mam 8 mesacnu dcerku a myslim ze toho spapka dost... a pribera dobre..ale tak pomalicky uz... ona spapka rano mliecko 210 ml.. potom na obed nejaky prikrm..bud mix zeleninky aebo ovocia..dvas aj masko?? ja ano.pridavam do toho mixu zeleninkoveho... ona zje vacsnu taky asi dvoj dcl.poharik plny ten mix stravy... a zatym vypije este cajiku.. tak 60 ml... potom papka tak kolo4-5 hod. to jej davam kolo 150 ml. liecka.. medzitym vypije az cajiku..no tak par krat po 0 ml.. a vecer tak kolo 8 pred spanim jej robim kazdy veer krupicku, taku riedku.. to davam jednu calku mlieka,-normalneho krabicoveho, do toho strosicka cukru, to asi polku malej lyzicky, a krupice asi dva a pol tej malej naberacky co je v UM mlieku. je taka akurat husto riedka..davam jej ju cez flasku, kde je urobena vacsia dierka... takto nejak papkame my.a vy?

nelciatko
14. dec 2012

moj Tomasko mal 11 kg ako 3,4 aj 5 rocny....a nohu mame 30 uz tri roky...a co uy..bola som aj u dr...a jednoducho vsetko ma svoj cas... 😉

andrejka1974
14. dec 2012

neboj sa kazde dieta pribera svojim tempom moja Rianka ma 8 mesiacikov a ma ledva 6700 gramov a dlhana je za to krasne 73 cm a od narodenia pribera pomalicky , papa vela mliecko, ovocie, zeleninku s maskom, kasu denne ma 3 hlavne jedla , ale vela sa hybe dava sa na styri, plazi sa neboj sa ja mam vsetky deti co rychlo spaluju mam take tintitka vsetky Sinduska ma 4 roky a ma uz 2 rok 15 kg a 97 cm , syn ma 15 rokov ma 153 cm a 41 kg , a dalsi syn ma 140 cm a 30 kg ma 12 rokov takze nic moc ani jeden a najstarsi ma 19 ten je dlhan 190 cm a 75 kg a v roku moje vsetky deti mali ledva 10 kg neboj sa mne lekarka vzdy vravela vsak pribera svojim tempom aspon nebude tucna 🙂 🙂 🙂 🙂

chovancova27
14. dec 2012

Ak rastie do výšky, tak nerieš... môj malý má skoro 2 roky a už asi pol roka stále 10 kg...

lovela1
14. dec 2012

a mliečko má aké?materské,umelé?možno je len viac aktívnejší,pretáča sa ,lezie-potom už detičky viac spália,nepriberú,moja za posledné tri mesiace pribrala len 1,2kg.....vkuse lozila,teraz už aj chodí.....moja zatial viac preferuje mliečko ako tuhú stravu....

mummy01
14. dec 2012

Alkalicka fosfataza je len hodnota z vysetrenia krvi...ak ju nemal v poriadku tak zdravy nieje.Ak mal hodnoty zvysene tak to moze byt hypertyreoza.Urcite treba dalsie testy.A 9 mesacne dieta si myslim ze by malo este pravidelne priberat,spomaluje sa to az po prvom roku.

saska697
20. jún 2013

Ahojte maminky nas maly stale malo pribera dr. nic nezistili a ako sa.zacal hybat tak je to este horsie dr. sa to stale nepaci stale.mu bere krv posiela po vysetreniach a nic zajtra mame uz rok a vazime 7550g porodnu vahu mal 3590g a.meral 49 teraz 73. Ale sme velmi zive a aktivne dieta a aj ja ked som bola mala bola som chuda a.to som jedla stale... No.nasej.dr..sa.to.tak.ci.tak nepaci dokonca nas ani nechce zaockovat koli vahe....

redlola
22. sep 2015

@saska697 prosim ta, ako ste dopadli? ja toto riesim so svojou 9 mesacnou dcerou, mala 4260 a teraz ako 9m ma cca 7,3 kg. je neustale v pohybe a papa tusim viac ako jej 2,5 rocny brat

dolynkag
22. apr 2020

viem, že staršia diskusia, ako su vaše detičky na tom po rokoch...všetko bolo ok? aj naša málo priberá, má 10 mesiacov a 7,6kg