Preplakané noci bez cumlíka

tuppe
25. mar 2016

Ahojte maminy, mám 2,5r dcérku a už možno polroka sme fungovali s cumlíkom iba na spanie... Večer sme šli pekne spinkať s cumlíkom, sem tam sa dcérka pohniezdila, keď jej vypadla duda, ale samozrejme sa aj sama v noci obslúžila a spala ďalej :D Ráno mi pekne odovzdala dudu, zakývali sme jej a povedali si, že duda zase príde večer, keď pôjdeme spinkať. Neviem, čo ma to napadlo, ale od nedeľe fungujeme totálne bez cumlíka - dcérka sa už na neho nepýta a ak sa pýtala asi prvé dva večere, povedala som jej, že sme dudu stratili a neriešila to. Už aj pekne zaspí večer bez cumlíka, našťastie asi aj preto, že poobedňajší spánok sme zrušili už skôr, takže večer ozaj nemá problém zaspať. .kým jej dopoviem rozprávku, dcérka je tuhá jak polienko :D No ale v noci :/ Budí sa aj 3 -4 x začne plakať, má zavreté oči, teda je to len z podvedomia, plače, plače, neviem, ako ju utíšiť, skúšala som jej dať vodičku alebo čaj cez fľašku, veľmi nechcela... poplače asi tak 3 minúty a zrazu akoby utne a spí ďalej .. a takto to funguje už 5. noc .. priznám sa, som už dosť nevyspatá a dnes ráno, keď sa zobudila uplakaná už o 5,30 mala som 100 chutí jej ten cumeľ zase vrátiť, ale to by už asi bola chyba :((
Ako dlho trvalo vaším deťom, kým si odvykli na cumlík aj v noci ? Že ho prestali v podvedomí hľadať a plakať ? Mňa veľmi mrzí, že dcérka je teraz taká umrmčaná a uplakaná :(( Ráno krásne s cumľom zvykla pospať hoci aj do 7,30- 8 hod, vstala vysmiata, pomojkala sa so mnou, vyobjímala ma, dala mi pusu, povedala mi dobré ráno mamika ...a teraz .... je taká ráno o ničom... len tatiko, tatiko ....ku mne ani nechce ísť .. akokeby vedela, že tá duda bol môj nápad :D Poraďte mi, ako vydržať ... príp. ako ju inak skúsiť v noci utíšiť a ako s ňou fungovať ráno, keď je uplakaná a chce len tatika :(( Viem, na cumeľ bola naučená 2,5r, že to nejde len tak rýchlo, ale predsa .. budem povďačná za každú radu, ďakujem 🙂

pribinak
25. mar 2016

No nic, len vydržať. Ma nejakého maznacika plysacika na spanie?

tova
26. mar 2016

moje deti mali cumel na noc hadam do 4 -4.5r. skusala som tiez nedavat, ale naco trapit? uz su starsie, zuby vobec nemaju krive, nekazia sa im, nemalo to na nich ziaden zly vplyv. A odnaucenie bolo take jednoduche jedneho dna si povedal fuj, to je pre male deti. moje ten cumel nedrzali 10 hod. vkuse, oni ho tie 2-3 min. pozuzlali a potom vyplupluli. Ked sa znova zobudili nasli si ho, znova par minut podrzali a vypluli. ine deti si cumlaju prst , co je este horsie.

lasoninka
26. mar 2016

@tuppe. U nás bolo presne to isté, keď sme zobrali cumel. V noci strašne plakala tak sme sa vratili naspäť k dudke. Máme 3 a pol roka a cumel ma len na spanie.

timea7
26. mar 2016

@tuppe vydrž, prejde to, bol by to krok späť, keby si jej ho znovu dala.

tuppe
autor
26. mar 2016

Ďakujem za rady 🙂 No túto noc to už bolo lepšie, zobudila sa len 1x trošku pomrmčala a spala ďalej a potom nadránom pomrmčala a do 10 sekúnd spala, už to bolo oveľa lepšie, žiadny srdcervúci plač 🙂 Dúfam, že to pôjde takto ďalej 🙂

@tova mne by ten cumeľ ani tak nevadil, ale moja ho mala v noci nonstop... keby len požužlala a vypľula, ok, ale ona ho mala proste v noci stále, vypadol a už sa sama obslúžila, dala do pusy a spala ďalej .. a zúbky vidím, že jej idú už dopredu, tie horné, ale možno to má i po mne, ja som mala tiež ako malá zuby dopredu a musela som nosiť strojček :(