Priberanie 3 mesačného bábätka, 100-130 g týždenne?

simcika
13. máj 2019

Ahojte, je tu nejaká maminka, ktorej bábo priberie týždenne len 100 g až 130 g, no zároveň je plne dojcene? Zaujíma ma že či lekári niečo riešili v rámci takéhoto priberania zaujíma, alebo nie...

mogaa
15. máj 2019

@simcika prepáč, jasne že som nemylsela skúšať dávať flašu s UM ale MM🙂ale kludne tam dávaj miesto MM vodu

simcika
autor
15. máj 2019

@mogaa t je pravda s tou fľašou. Synovi som dávala asi od 4 týždňov už čajík.mal silne kolíky, tak rascovy čaj som mu robila. A keď sme prešli na fľašu, tak ta zmena nebola taká bolestivá.

mogaa
15. máj 2019

@simcika teraz je kopa mamičiek že flaša nieeee...lebo laktačná povedala že hneď nebude chcieť prsník🙂len potom je veľký problém ak mamička zrazu nemá mlieko alebo nemôže kojiť zo zsrav.dôvodu a dieťa nevie piť z flaše.....také niekoľkomesačné dieťa by potom krmili striekačkou aj 2hodiny a s revom🙂

beybitko
15. máj 2019

@simcika ahoj, moje 3 deti som kojila na poziadanie a od narodenia pribrali za mesiac max. 350-400g. Viac nikdy nedali a pediatricka to ani neriesila. Vsetky su zdrave, zjedia vsetko, co nezje ich a stale nepriberaju😄

simcika
autor
15. máj 2019

@beybitko ďakujem za zdieľanie skúsenosti

liv1
15. máj 2019

@mogaa slabe mlieko neexistuje je to uz davny prezitok 😁😉

veronikadomanova
15. máj 2019

@simcika laktačná bola u teba alebo si sa radila cez net? Dôležité je priame porozorovanie dojčenia,či dieťa pije,ak bola u teba laktačná ukázala ti pauzu v brade aby si vedela koľko dieťa pije? 🙂
A naozaj nič také ako slabé,predné,zadné mlieko neexistuje 🙂 ale existuje nesprávne prisatie bábätka ktoré nevypije toľko mliecka koľko by mohlo a potom môže malo priberať...ale to sa nedá zistiť inak ako pozorovaním dojčenia 🙂

liv1
15. máj 2019

Inak pisala si ake je to porivnanie MM a UM. Materske musi byt vyzivnejsie. Deti ho totiz vypiju menej ako UM. Keby si chcela dieta dosytit, musela by si mu dat umeleho viac. Staci sa pozriet na odporucane ml podla veku dietata. Ani pravidla ze kojene deti priberaju skokovo🤷‍♀️. Moje priberali rovnomerne a vela obe. A tiez nesuhlasim s tymi mliecnymi produktami ale ze absolutne. Ale suhlasim s tym ze jest treba 😊. Ked je malinka ismiata, spokojna, sikovna, neries. Ma krasnu vahu podla mna 😉

7nikusik7
15. máj 2019

@simcika 😂😂😂nebooj nestresuj,mne doka povedala ze “tabulkovo” maju priberat tak max 100–150g tyzdenne,my sme isli co mesiac to kilo😂😂moja ci ako 6tyzdnova dokazala cucnut na jedno kojenie 13-150ml😂😂😂stresovala som sa zas z toho...neriesit nestrasovat,kym je babo spokojne je vsetko naporiadku😉a hlavnee fakt plati ze spokojna a pokojna mama= spokojne a pokojne dieta☺️Ja som to pochopila az v 4.m a odvtedy to boli nebe a dudy

kubobubo
15. máj 2019

@simcika moja dcera tak priberala po 3 mesiaci. Narodila sa drobucka - 2590 a 47 cm, v porodnici schudla na 2.3 kg, nevladala sa dojcit. Vtedy este laktacne tak neficali, tak som ju nechala cucat a potom dokrmila striekackou. Po tyzdni sa chytila, priberala prve dva mesiace super a potom dojcensky strajk aj zvedavost. Jednoducho ju jedenie nebavilo - schopnost venovat pozornost jedlu na velmi nizkej urovni. Pri jedeni sa aj hrala s prstami,sedela na pol zadku na stolicke. V roku mala 7.5 kg a v dvoch rokoch 9 kg. Drobec aj velkostou, nikdy ziaden problem so zelezom, rozjedla sa lepsie az po 5 rokoch. Teraz ma 8 a konecne jedava schuti a ze jej balim male desiaty - stale drobec 124 cm a 22 kg. Ale uz je stihle dievca a nie vychudnute. Ja som ju na zaciatku aj vazila po kazdom dojceni kvoli priberaniu. Prve 2 mesiace stiahla 100 gramov pri dojceni, potom 60 aj 40 gramov, tak som s tym radsej prestala. Niektore dojcene deti su valibuci a ine nie. Dcera okrem jedenia nemala ziaden problem, po rozumovej stranke sikovna, chodila aj stvronozkovala rychlo, nemusela tazky zadok dvihat.

simcika
autor
16. máj 2019

@veronikadomanova Bola u mňa doma. Ukázala mi tie všetky veci..Bolo to divne nejaké...lebo všetko to čo vravela, som spravila robím dodnes, ale priberanie nie je nejaké lepšie. Asi si proste vezme koľko má. A keby sme sála, alebo bola zle prisata, tak by plakala, lebo by bola hladná...takže asi je to OK.

simcika
autor
16. máj 2019

@7nikusik7 veru tak, spokojna mama : spokojne dieťa. Tiež mi už s tým vazenim preskakuje.

simcika
autor
16. máj 2019

@liv1 ako to myslíš s tymi mliečnymi produktami?

abbey1
16. máj 2019

@simcika Nenechaj sa rozhodiť. To priberanie je úplne v poriadku. Podľa správnosti má dr sledovať krivku priberania, ktorá mu ukazuje, či dieťa priberá pravidelne a nie koľko priberá. To je nezmysel. Každé dieťa je predsa iné, má inú genetickú predispozíciu, každé má úplne inú váhu. Ako ti tu už správne písali, slabé mlieko proste neexistuje. Dojčí podľa potreby dieťatka. Ak je spokojné, správne sa vyvíja, napreduje, nie je dôvod sa stresovať. Nechápem, že pediatri dokážu takto vystresovat matku. :(

simcika
autor
16. máj 2019

@abbey1 dnes ideme na vazenie, tak dufam, ze uz bude pediatricka k veci. Presne, namiesto toho, aby ma podporila, tak mi hovori, ze budeme davat UM. Asi myslela seba - lebo ja nebudem 🙂

luci88nka
9. mar 2021

@pieksamaki ahoj, ake syndromy prosim?

pieksamaki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pieksamaki
9. mar 2021

@luci88nka
Napr.syndromy,ktore su pomenovane podla tych co ich objavili mieler-dieker syndrom....atd.....