Pribudne nám súrodenec. Ako ďalej vyriešiť spánok oboch deti?

21. nov 2021

Ahojte maminky,

Ako ste riesili situáciu, že prvé dieťatko s vami spávalo v posteli a pribudlo bábätko ?
Dcera bude mat 2,5r keď sa jej narodí súrodenec a ja nemam potuchy ako to riešiť …
Dávali ste už takéto detičky zvlášť do izby? Za mna je to skoro a sme zvyknuté spat jedna pri druhej pritulena ale v jednej izbe sa zrejme budeme rušiť …
Zaujímajú ma vase skúsenosti ❤️🙏🏻
Dakujem krasne

radorendez
22. nov 2021

U nas mame s muzom kazdy vlastnu izbu. Musime, pretoze tak velmi chrape, ze sa vobec nevyspim. Ak ideme spolocne na dovolenku, po par dnoch bez poriadneho spanku ledva fungujem. Predtym som s dcerkou spavala v jej izbe, kym bola malicka. Ona vo svojej postielke a ja hned vedla vo svojej posteli. Ked mala rok a pol, otehotnela som. Kazdu chvilu sa budila, ked pocula, ze idem v noci na zachod. Potom sme to riesili tak, ze som bola v izbe s nou, kym nezaspala. Pockala som, kym nezaspi tvrdsie a odisla som z izby. Prespala sama celu noc.Ako dvojrocna sla k babke na prazdniny na cely tyzden. Ta ju nechodila uspavat. Zavelila spat a dcera zaspala bez problemov aj sama. Odvtedy spi v izbe sama. Parkrat prisla muzovi v noci do izby s placom. Ale to len vtedy, ked bola chora a zle sa jej v noci spalo. Teraz mame doma babatko. Prvorodena spi vo svojej izbe, ja s babatkom v mojej a muz vo svojej izbe. Kazdy sa tak aspon poriadne vyspi. Teda, okrem mna. Ale to uz je udel mamiciek.

adkalu
22. nov 2021

Presne v takom veku som to riešila, oddalovala som to, mala som problém s tým, že dieťatko by malo byt sama 2 týždne pred pôrodom sme ju dali na skúšku popoludní späť do detskej izby a už nechcela odísť, už tam spi 2 roky a je spokojna, vôbec k nám v noci nechodí, mňa to veľmi mrzelo, ale ona vraví, že to je jej kráľovstvo, tak niekedy veci vyzerajú zložitejšie ako sú.

ankare
22. nov 2021

Najlepšie by asi bolo,keby staršia išla spinkať do izby s ockom. A Ty s babom v spálni. Len urobte túto zmenu skôr než sa narodí bábo,aby to pre dcérku nebol až taký veľký šok,keď prídete z pôrodnice.
Držím palce!

betkaulicna
23. nov 2021

Dcérka mala rok a 10 mesiacov keď sa narodil braček 🙂 Predtým zaspávala pritúlená ku mne tvárou v tvár. Ale keď prišiel, rýchlo sa naučila spinkať mi za chrbtom a hrať sa mi s vlasmi. Kým dopila fľašu čaju, zaspala. Ja som zatiaľ kojila. Obaja tak zaspali 🙂
Ak chceš, napíš mi 🙂 mám toho viac čo pomáhalo nám a pomohlo to aj kamoškám 🙂