Problém s denným spinkaním

ivucka
2. aug 2012

Ahojte, vedel by mi niekto pomôcť, ako uspať dieťa počas dňa? Môj syn ako vstane o 6-7h ráno a do večera vôbec nespí, popritom je veľmi unavený, má červené, opuchnuté očká, niekedy už aj zatvára očká, driemká, ale po chvíli sa zobudí a je znovu čulí. Ale zas k večeru už veľmi mrnčí a plače od únavy. Neviem, ako ho mám donútiť spinkať. Večer sa okupkáme, napapáme a hneď mi zaspínka, s večerným spinkaním vôbec nemáme problém, len to spinkanie cez deň.....Vedel by mi niekto poradiť?

angellinka
2. aug 2012

@ivucka musis zistit,akym sposbom sa mu ziada zaspat.Prsnik,fit lopta,na rukach,lahnes si s nim a drzis za ruku,mas nosic?Moj syn ked mal 2 mes,spal len v babyvaku 🙂 aj 2-3 hodiny.ale najlepsi prostriedok na uspatie tak maleho dietata je prsnik,ak teda kojis 😉

reanda
2. aug 2012

presne, musis skusat vsetky mozne sposoby, ktory zaberie a moze to byt vzdy nieco ine... len ho nenechavaj dlho hore, ze vsak ked nechce zaspat, tak asi je vyspany, lebo babo sa potrebuje vyspat a cim dlhsie je hore, tym sa mu zaspi tazsie a aj spanok ma potom horsi... ja som takto vselijako uspavala malu az do styroch mesiacov, nikdy nespala dlhsie ako polhodinu.. potom som raz skusila kocik na balkon (predtym nezaberalo vobec) a ona tam spala 4, slovom !styri! hodiny... a na druhy den tiez...a na treti tiez 😀 a spavala tak az donedavna, sice uz nie styri hodiny, ale take dve pokojne... aj doobeda, aj poobede... takze treba to len "vycihat", co malemu sadne 🙂

ivucka
autor
2. aug 2012

@angellinka ja som vobec nekojila, vacsinou,ked sa napapa a davam ho odgrgnut,tak zaspi na mne,ale akonahle ho polozim do postielky sa bud zobudi,ale po 10-15 minutach ako ho polozim je hore

hradnapani
2. aug 2012

@ivucka v tomto veku je to uplne normalne. Ja som po mnohych pokusoch prisla na riesenie: zavesna koliska (na pruzine), my sme mali Adamo a cez den mi v tom spal do roka. Uzasna vec. Dost draha, ale podarilo sa kupit cez bazar o polovicu lacnejsie. Ale su aj ine typy. Ja odporucam tie, ktore sa daju zavesit na pruzinu (bud do stropu, alebo dostat aj ram kovovy, na ktory sa to da zavesit).

veruska007
2. aug 2012

@ivucka Ahoj, taky se mi narodil nespavec. Do půl roku mi během dne nespal skoro vůbec, straně řval únavou a usnul leda při kojení. Velmi mo pomohl babyvak, jsem ho tam šupla, on asi deset vteřin řval, pak usnul a spal by tam klidně i 4h!

angellinka
2. aug 2012

@ivucka aha,nevadi.Aj moj syn tak spaval 15 min intervaly,kym som nezistila co nanho plati.Maju lahky spanok.....ozaj,jeden cas spaval pri zapnutom vysavaci a fene 😀 😀 😝 akonahle som ho vypla,hodil na mna velke oci 😉

ivucka
autor
2. aug 2012

@angellinka tak zatial vysavac a fen som vobec neskusala 😀 😀 ,ale dobry napad

ivucka
autor
2. aug 2012

@veruska007 on je velmi dobry chlapcek,mam taku sedanu a v nej zvykne byvat,tam sa na mna smeje,gagoceme spolu,vsetko je ok,sem i tam v nej zadrieme na tych 15-20min a zrazu sa zobudi a ide sa dalej v smiati a podobne...vecer ako ho okupkame,napapame a dame hned do postielky nevyda ani hlasku a do 15 min spinka a sam,bez uspavania a podobne...to mi je take,ze vecer dokaze behom par minut zaspat,bez placu a cez den vobec. o takej 5h rano sa zobudi na hlad,dam mu papat,ani nedopapa a znovu spi dalej,

nae
2. aug 2012

@ivucka skús nejaké to nosítko, ako ti radili holky. U nás do 13 mesiacov zaspával syn jedine v kočíku (ozaj, v kočíku ti nespí?) alebo doma húpaním na fitlopte, bola to makačka... Mladší zaspáva aj sám, ale jedine v polohe na ľavom boku s plienkou v ruke a pastičkou v puse. Používaš cumlík? Zavinuješ ho na spánok?

ivucka
autor
2. aug 2012

@nae jasne,cumlik pouzivame,nezavinujem ho,on bol v zavinovacke mozno dohromady tyzden,nesniesol byt v zavinovacke,od tepla sa mi aj vyhadzal. Ale mam taky pocit,ze som na to asi prisla,ako budeme cez den zaspinkavat,ani s hrackou v ruke,lebo akonahle som mu dala prst do rucicky,tak zaspinkal

mahmulienka
2. aug 2012

@ivucka starsia mi tiez zaspavala s mojou rukou vo svojej a prave v tomto obdobi to zacina chytat aj mladsiu. kedze som ale nexela byt priputana k postielke nonstop, kym sa nevyspia a hracky nefungovali, kedze nevonali po mne, vyzliekla som si vzdy aktualne tricko a strcila im ho do postielky. u starsej fungovalo, u mladsej to este neviem tak posudit, ale zatial tie 3 razy, co to bolo treba urobit, spala v pohodke. takze radim bud plienocku nechat sebou navonat, alebo nejaky kus oblecenia strcit do postielky. pripadne skus kocikovat.

euka210
2. aug 2012

@ivucka to poznam :( aj nas bol taky ked bol maly

euka210
2. aug 2012

a ked ma cumel, tak sa neuspi? a kočik? nejaka zvonkohra? zavinutie len v latke. Ja som tiež nosila ale len do 3m, lebo bol takzy a zacalo to by neunosne, tak sme presli na kocik aj v byte, potom prsnik a teraz na zvonkohru a som pri nom. Trvy pol hodiny kym zaspi, ale uz spi uzasnych 1-2h vkuse 🙂

ladybirds
2. aug 2012

@ivucka tak to mame podobne. vecer zaspavame krasne osamote.. cez den zase mame kriticke dni ako pises... ked mi knuci a mrci a je zretelne, ze sa nevie ulozit, tak si ho zoberiem do narucia, sadnem si do kresla, pevne ho priviniem k hrudi a tisko mu sepkam a najviac zabera jemne bozkavanie tvaricky... 😉 😵

zuzanka7117
2. aug 2012

@ivucka ja mam podobny problem, moj takmer 5 mesacny syncek ma cez den take 2-3 spanky, ale ziaden netrva dlhsie ako 30 minut.....mohla by som hodinky nastavit podla neho.....ale uspavanie niekedy trva aj hodinu......a v noci sa budi kazde 1-2 hodiny...nechapem kde berie energiu......a v kociku len place a niekedy potom zaspi, ale tiez maximalne na 30 minut......doma mi zaspava na prse, ked sa po hooodne dlhej chvili odhodla ho vobec vziat do ust, ale ako odidem zo spalne, do pol hodinky je hore vyspaty do ruzova...😀

vonicka
3. aug 2012

@hradnapani - chcela by som sa spytat, ze do akeho veku ti tvoj maly v hojdacke spaval? Ja mam taku tiez, zaspi mi len tam alebo na prse vo velkej posteli. Akurat mam obavy ako budem riesit spanie, ked sa uz moje dieta bude vediet posadit same.

hradnapani
3. aug 2012

@vonicka do jedneho roka. Okolo prvych narodenin mu zacalo vadit, ze sa tam nemoze obratit na brusko, lebo tak zacal spavat v noci. A pomerne rychlo si zvykol na postielku. Mala som hrozne obavy, ze ako s to vyriesi, ked ho uz tam nenatrepem, ale vyriesil to sam 🙂
Myslim, ze sedenie dietata nie je na prekazku, ak mas Adamo, nema ako vypadnut. Ale ked sa bude vediet postavit, tak treba uz davat vacsi pozor. Ale u nas to bolo okolo toho roka.
Ja som celkovo velmi vdacna za tu hojdacku. Do piatich mesiacov zaspal iba v kociku, aj to len za rychlej chodze alebo iba rukach, velmi sa mi potom ulavilo 🙂

evkakorcek
3. aug 2012

aj mi sme malý taký istý problém, ale len do 3 mesiaca. Moj synček nevedel spinkaťcez den, bolo to príšerné, lebo som nestihla. Ani navariť, ani upratať, proste nič.....Nakoniec som mu nastavila REZIM. Proste dve a pol hodiny ho zabávam ako sa len dá, aby sa unavil - potom dám papať a šup do postielky. V nej si ešte pol hodinu pomrnčí, ale potom zaspí na dve hodiny ako drevo. A tak to pokračuje až do večera, a pred večerným spaním ho nechám aj tri , tri a pol hod nespinkať a potom hajušká ako batoľa. Myslím si že každé bábo by malo mať taký svoj "režim dňa". Dávať ho spávať v približne rovnaé hodiny, pred spinkaním sa hrať hru, ktorú sa bude hrávať len pred spinkaním a tak.....Nebude to trvať dlho a cez den bude bábo dobručké a vyspaté. Lebo viem, aký bol môj syn cez den ked nespal, to bolo hrozné, furt mrnčal, plakal, nič sa mu nechcelo. teraz sa len usmieva a plače len ked je naozaj zle nedobre. 😉

1ivanka1
6. aug 2012

@ivucka mám rovnaký problém..a zmenilo sa to zo dňa na deň..jedeň deň spinkala krásne, druhý deň už cez deň vôbec a odvtedy cez deň nespí...len na rukách, akonáhle ju preložím do 5 min je hore ☹ večerné uspávanie je tiež ok, po kupaní, papaní zvyčajne hneď zaspinká,,,síce posledné 2 dni aj to nám trvá dlhšie ☹ dúfam, že sa nekazí aj to.. ☹
v noci mi našťastie spí krásne, klop, klop, klop!!!!!!!!!! inak by som padala dole hubou..

pele
10. okt 2012

Ahojte, aj ja by som sa chcela opytat, co by podla vas zafungovalo na nas problem. Tiez mi malicka spi lahko, zobudi sa velmi lahko. Vacsinou je hore take 2.5 hodiny od zobudenia. Ale posledna pol hodka stale mrzutost, plac...Uspavam ju aj skor, ale skratka to nejde, ked som pri nej bude sa usmievat a hrat, po chivlke opat mrncanie. Ale zaspat ani za svet. Az kym nepride 'jej cas'. Najhorsie je, ked sa zobudi skor ako je vyspata. Uspat opat nie je sanca. Potom je mrzuta viac menej cely interval, co je hore, az do dalsieho spanku. Velmi ma to trapi...neviem, ako na to. Zda sa mi, ze cely svet je pre nu zaujimavy, ze skratka sa nevie upokojit a prestat zaujimat o okolie...este aj stena ju bavi, alebo aspon moje tricko natahuje. Uspavam ju pri kojeni. Predtym sme uspavali na fitlopte a potom na rukach.
Som vlastne nestastna aj z toho, ze nespi v postielke a z toho vyplyvaju obmedzenia pre mna (odist od nej, aby nespadla, atd), ze okrem prska nezaspi nijakovsky (nik ma nevie ani raz zastupit pri uspavani), ze nezaspi ak nie je absolutne ticho a nikto v miestnosti. (tazke pre moju druhu dcerku), ze vlastne tym, ze sa niekedy prebudi skor, nikdy neviem, kedy opat bude 'mrzutost' a moja pritomnost nevyhnutna (a tym neviem planovat nijake pobyty vonku).
A ci jej mam tieto podmienky vlastne zabezpecovat a utvrdzovat ju v tom, alebo skusat nieco ine? Ci z toho vyrastie a kedy? Budem rada za nejake skusenosti, ak ste to mali podobne.

lilinka77
26. okt 2013

Ahojte baby. Chcela by som sa podelit s mojimi skusenostami s dennym spankom. Moja mala ma rok a cez den spava iba vonku v kociku. Nakolko byvame v panelaku, musim sa s nou ist vzdy prechadzat (2x denne). Zavidim (v dobrom) vsetkym maminkam, ked polozia svoje deticky do postielky a ich ratolesti v nej spinkaju, zatial co si maminka porobi potrebne veci alebo si oddychne...Bolo obdobie, ked som z toho bola unavena a deprimovana. Vela veci odsuvam a som rada, ze mala sa vonku vyspi. Co je vsak zaujimave, dcerka cez den vie zaspat s manzelom. Ak si s nou lahnem ja, bude pri mne vstavat a bude plakat.. Skusala som to viackrat, ale nakoniec som to vzdy vzdala a skoncili sme na prechadzke vonku..