Prvá dlhá cesta so 4-mesačným bábätkom - poraďte autosedačku a stratégiu cesty.

atislava9
8. jún 2019

Ahojte maminy

Čaká nás prvá dlhá cesta so 4-mesačným bábom. Dlhá = rozumej 5-6 hod zo západu na východ SK 🙂

Chcem sa poradiť ohľadom vhodnej a bezpečnej autosedačky, kde uložim bábo a nebude sa potiť, má dobrý materiál, čo odvádza pot, resp nezohrieva babo, viem ju polohovať pri spánku... Aktualne ešte používam vajco z 3-kombinácie, ale to je to “vajco” na krátke vzdialenosti /max do pol hoďky autom k lekárke/, žiadna “zvučná” značka kočiarovej trojkombinácie😀už mu to začína byť aj malé, nožky mu trčia... Čo by ste odporučili? Výšku má malý cca 68 cm.

A druhá vec - keď vyrazíme, ako často s ním stáť na nejaké prestávky? Ako si tu cestu rozložiť? Nikam sa neponáhľame, takže je nám jedno kedy vyrazíme a kedy dorazíme. Pre info, maly je na UM a papá každé 3 hodiny.

Budem vďačná za vaše tipy, hlavne tie, čo robievate takéto trasy. Ďakujem ☺️

anesim
8. jún 2019

Male urcite nie je. Vajicko sa pouziva do cca jedneho roka, . Sestra isli az uplne na sever norska s malym , v tom case mal rok a v pohode. Tiez mala vajicko ku kociku.
Nohy vobec nevadi ze trcia, hlava by nemala moc pretrcat , kusok moze,

ivankatal
8. jún 2019

@atislava9 ja odporúčam sadnúť do auta,kým je dieťatko ok prejsť čo najväčší kus a zastaviť vtedy,keď to bude potrebovať 🙂 zbytočne budete stáť každý hodinu alebo dve,jednoducho keď bude mrzuté zastavíte, ponosíš, prebalíš, nakŕmiš a idete ďalej. Možno to zvládnete s jednou pauzou a možno budete stáť 10krát. Vajíčko by asi ešte nemalo byť malé, celkovo ak dieťatko nesedí, by som nešla do klasickej autosedačky, ale inak odporúčam romer britax, my ju používame cca od 10mesiacov. Ale malý sa v nej potí, nakoľko potah je neopren,vždy ma na sebe v lete niečo bavlnené. Neviem či existuje sedačka,v ktorej sa dieťatko nespoti,keď v nej dlho sedí. Držím palce

gabuliacik
8. jún 2019

Treba ist na noc urcite. Babo prespi mozno aj celu cestu

diewcatqoo
8. jún 2019

@atislava9 ahoj, my sme sli prvu cestu, ked mal syn 4m z brna na vychod cca 7h cesta (este neboli otvorene vsetky useky dialnice co su teraz). Tiez sme mali vajicko take neznackove z trojkombinacie a maly v nom bol spokojny. Myslim, ze aj neznackove vajicko, ak sa v nom dieta citi dobre, je ok. Ak vo vajicku trcia nohy, je to este ok. Nozky trcat mozu, ale hlava nie. Ak ma 68cm, vajicko podla mna este musi byt ok.
Tiez odporucam ist na noc, v noci nie je tak teplo a babo cestu mozno prespi. Zastavovat len v najnutnejsich pripadoch. Ak babo spi, urcite nebudit len preto, aby ste zastavili na prestavku.

megyi1711
8. jún 2019

@atislava9
My sme boli v pondelok s nasim 5mes. levice-kosice rano sme sli a poobede naspat vo vajicku bol,spal a ked sa zobudil sa obzeral cesta tam ok ale naspat to bolo peklo lebo sa nam pokazila klima a potili sme sa,mrncal tak som mu pustala pesnicky,raz sme stali co som ho prebalovala inac sme isli nech sme cim skor doma..keby som to bola vedela tak tam ostaneme a na dalsi den ideme domov lebo to bolo vela naraz,tiez sme sli prvy krat na taku dlhsiu cestu..to sme boli u lekara v KE ..ale zvladli sme no 🙈

bagre
8. jún 2019

tak určite necestovať cez najväčší úpek, a ísť tak aby bolo bábo najedené, spokojné. čo sa týka sedačky tak je to jedno podľa môjho názoru - ide o bezpečnosť, a dieťa nerieši v čom sedí. Ak by mu vadilo cestovanie čo i len 15 minút - že celú cestu preplače - tak môže byť sedačka aj zo zlata a nepomôže to. 68cm musí byť vajko dobré ešte... aj nohy môžu byť pokrčené, však to je normálna kľudová poloha. my sme menili keď im už trčali nohy tak, že sa odtláčali a zlostili. Za normálnych okolností by som stála možno 2-3x počas cestovania... Jasné že nebudem dieťa budiť keď spí, ale troška vyvetrať, zmeniť polohu, vystrieť treba... Tiež sme jedli každé 3 hodiny. všetko sa uvidí počas akcie 🙂

pjotr
8. jún 2019

My sme sli ked nasa mala 3 mesiace do chorvatska a to mame cestu 8-9h. Teraz ma 5 rokkv a verte ze vydrzi menej cestovat nez predtym. Sla vo vanicke s pasmi fajne sa vyspala, vajce je nepohodlne pre dieta. Skuste investovat a uzite si to. Posielam link a verte ze deti vydrzia viac nez rodicia. https://m.kocikovo.sk/p/1701/inglesina-auto-kit...

denisah1
9. jún 2019

Ja nechcem moc mudrovat ale ak bude dietatko vo vajicku mali by ste ho aspon kazde 2 hodiny vytiahnuy aspon na pol hodku od tial von kedze nelezi rovno ale v polkruhu. Dieta vo vajicu nedycha do celych pluc lebo mu na ne tlacia ostatne organy. Je lepsie ak dieta sa po 2 h vystrie poriadne sa predycha a pokracuje sa dalej v jazde. Je to moj nazor ja len konštatujem🙂

meluela
9. jún 2019

@atislava9 v taktomto veku ak chcete inu sedacku, tak bud kupit vacsie vajicko do 13kg (napr. maxicosi cabriofix) alebo vybrat nieco z kategorie 0-18, pretoze babo musi byt este v protismere. sedacky 0-18 su priestrannejsie nez vajicka a daju sa pekne polohovat. ale to vajce co mate bude zrejme este dobre, pokial neprekrocilo babo max. vahu a netrci mu hlava (nohy mozu). chodte tak aby vam babo co najvacsiu cast cesty prespalo (napr. pred doobednajsim spankom), tahajte pokial spi a ked sa zobudi tak spravte prestavku na prebalenie/napapanie/vystretie a chodte dalej pokial je spokojne a pripadne po nejakom case dalsia prestavka

beky1813
9. jún 2019

@atislava9 my taku cestu davane pravidelne, dcera mala 3 mrsiace, ked sme isli prvy krat autom.chodime v case najdlhšieho spanku. Ked sa zobudi a neplace, idemr dalej. Lebo raz ked ju vytiahneme, potom uz je cesta horor a musime stat kazdu polhodinu

atislava9
autor
9. jún 2019

Ďakujem krásne za rady a odporúčania, pomohli ste mi😊