Autosedačka/vajíčko pre dlhé bábätko.

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

poprosila by som vás radu.
Ktorá autosedačka (vajíčko) je vhodné pre 6 týždňové bábätko, ktoré už teraz má 56cm? Máme maxi cosi, presný typ neviem aký to je, keďže sme kúpili kočiar už ako trojkombináciu a nôžky už má tesne v sedačke o chvíľku mu budú trčať a keďže takéto bábo musí byť v protismere jazdy, nie je reálne, aby mu nôžky trčali. Bola by som rada, ak by sa dalo pripevniť na kočík Moon Nuova, ale nie je to podmienkou.

Ďakujem krásne za rady

Dobrý deň,

škoda, že neuvádzate aký presný model vajíčka máte, niektoré modely Maxi-Cosi vydržia kratšie či nemajú veľmi dobre riešené vložky, ale vajíčka sú to zväčša kvalitné a bezpečné.

To, že dieťatku z vajíčka trčia nôžky, nie je žiaden problém ani prekážka v používaní vajíčka, z každého vajíčka a neskôr aj sedačky mu budú nôžky trčať.
Jazda v protismere je z hľadiska bezpečnosti odporúčaná do veku min. 3-4 rokov, ak sa dá, tak aj dlhšie, a nie je reálne, aby v takom veku zo sedačky nohy netrčali.
Pri vajíčku je dôležité, aby hlavička nepretŕčala nad horný okraj vajíčka a aby sa nepresiahol váhový limit.

Ak by ste rozmýšľali nad zmenou vajíčka, odporúčam tieto modely, ktoré vydržia bežne do veku 18mesiacov, pri drobnejśích deťoch aj do 2 rokov.

Klippan Dinofix je kvalitné, bezpečné vajíčko, ktoré vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac - závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

Cybex Aton S2 i-size je kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek