Ročné dieťa zjedlo čokoládu

20. aug 2020

Ahojte. Strasne mi je blbo kedze som nedavala pozor a dcera jedla cokoladu tak dala aj malému. Citim sa hrozne. Riadim sa podla Co jedia zdrave deti a trz toto. Malá dostala cokoladu na sviatok tak sem tam kusok dostane ale maly este nemal a trz toto je mi strasne z toho 😔

jana_eyre_2
20. aug 2020

Pamätám si, že keď som mala prvého 1r syna tak sme boli s mojou švagrinou čo má o pol roka staršieho syna - dala mu liznut zo svojho cokoladoveho nanuku.. ja ako správna ekobio prvomama som šokované pozerala ako moze 😲😲😲😂

prvý syn mal také veci asi keď mal 2,5, spoločne s jeho 1r sestrou to už som mala trocha iný pohľad na svet.. a tretí? Ten mal čokoládu zavedenú v 7mich mesiacoch 😂😂 deti mu dali obal z roztopeného keksu kde bola čokoláda.. no kým som si to všimla tak bol celý od toho.. chutilo a prežil.. 😂😂

Inak druhá dcéra ochutnala paradajku v myslím že v 2mesiacoch - kŕmila som staršieho čo pobehoval okolo a nieco som hovorila mužovi.. pozriem na dieťa ktorému dávam do úst paradajku a čudujem sa čo sa ksichti, veď do teraz nebol problém.. sekundy ubiehali kým mi docvaklo že to dávam nesprávnemu dietatu 😂😂 teraz má dcéra skoro 7rokov je živá a zdravá..

Btw, hádajte kto má z mojich detí najviac potravinových alergií? Najstarší syn, ktorého som kŕmila podľa správnosti tabuliek.. nedokazuje to nic, ale je to paradox 😉

kristina100
20. aug 2020

@nini1010 veru

kristina100
20. aug 2020
zuzubb007
20. aug 2020

fúha tieto bio matky, možno keby si vedela ako to robia, zistíš, že je to ešte horšie ako obyčajná čokoláda, a potom dieťa v desiatich rokoch prepnuté chúďaťko s alergiami nebude poznať normálne sladkosti, a pri kamarátoch bude nešťastné mne toto nedovolí mama, nechápem tieto mamičky prečo ubližujú svojim deťom síce akože zdravo ale všetko okolo celé zle, keď si taká bio dúfam, že nekupujete veci v bio obchodoch, ale máte všetko doma lebo len to by som považovala za bio, nie keksík kúpení v bio obchode, treba si sám robiť len vtedy vieš čo je tam, bio obchod ti nezaručí kvalitu

rubinka
20. aug 2020

Píšeš že jedia len zdravé že čokoláda bola bio tak z čoho potom ten stres? Veď ročne dieťa už má normálne jesť všetko.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malinovka333
20. aug 2020

@maggie1978 aj ja si myslim zecto je vymyslene.

nini1010
20. aug 2020

Ja ti k tymto tvojim extremistickym nazorom poviem tolko.Ked ti bude decko v skolke slintat nad cukrikmi ktore donesie kamarat k narodeninam,kradnut desiatu v skole lebo kamos ma chleba s nutelov a s bolom sa pozerat na deti hryzuce keksiky tak si gratuluj.Bio mama!Ja davam svojim detom slovensku zeleninu,v zime ju nakupujem cez net,snazom sa zdrave a slovenske nakupovat ale taketo posahane extremy neuznavam.Tvoje deti ti to prve spocitaju.

jana2679
20. aug 2020

Bio bio bio - sa treba opýtať ako sa balí bio ovocie a zeleninka vo veľkoskladoch a aj iné potraviny. Chúďa deti, chorá doba toto.

0martina0
20. aug 2020

pokiaľ mi davme deťom sajrajt,tak z tebou okamžite za mreže,si totalne nezodpovedna matka,jedno zjedlo čokoladu a druhemu si vynadala,pokiaľ sa neuvedomiš tak zajtra ho zabudneš v aute,ako môže mať taka žena ako ty vôbec deti,socialku na teba

evaachesa
20. aug 2020

Moj 9 mesacny nedavno poobhryzal penovy chranic rohov stola (mame ho tam aby si neudrel hlavu) .. len sme to s muzom uplne nedomysleli ze by to mohol okusat 🙄 2 dni kakal penove bobky 😅😏

miskooo1987
20. aug 2020

Uf... dieťa zjedlo čokoládu? Asi by som obvolal lokálne pohrebné ústavy, kde majú aktuálne akciu na detské rakvicky...

autor
20. aug 2020

@slnecnica82 volakedy ani automaticke pracky neboli ... dnes je to uz inak vsetko sa da zistit na nete. Alebo na webinaroch CJZD

autor
20. aug 2020

@rubinka ide o to ze cokolada nie je pre tak male dieta aj na webinaroch to vraveli

dskjhfdlkdjhl
20. aug 2020

Hej, teraz mnohym vyplachuju mozocky, lebo sa to da.

autor
20. aug 2020

@nini1010 dieta chodi do skolky a sladkosti nedostava povedala som v skolke ze malej nech davaju do skrinky a aj davaju. Neje odtial nic

autor
20. aug 2020

@0martina0 co to ma s tym ze dieta zjedlo coko a nezabudnem ho v aute kedze ja viem ked mam deti v aute 😉;

autor
20. aug 2020

@0martina0 nenavrieskala som na nu len jej povedala nech dava pozor ze maly take nemoze jest

autor
20. aug 2020

Napisala som do skupiny na FB tak snad tam povedia ci je to ok.

dskjhfdlkdjhl
20. aug 2020

To je uz vazne, ked kvoli kazdej hovadine treba pisat na skupinu, aby sa clovek bal aj prdnut😀

0martina0
20. aug 2020

ale netrep že vieš kedy ho maš v aute ked si nedokazala ustražiť jednu čokoladu,kto ti to ma uveriť,dneska si dalo kusok,zajtra celu a dokedy to tak pôjde

dskjhfdlkdjhl
20. aug 2020

@0martina0 nestras, vylucia ju zo skupiny😀

0martina0
20. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl 😂😂😂

jeliz59
20. aug 2020

To vážne?????!!!!čokoládu????!!!fuj čo si ty zač ty si vravíš matka???!!mám takú zlosť ,z by som najradšej zavolala sociálku na teba !!!!zacni sa lepšie starať o svoje deti ...ty si hovoríš matka???ešte svet nevidel aby také malinké uboziatka mali v ústach niečo tak nehanebné ako je čokoláda..!!!

nini1010
20. aug 2020

Vsak jasne ze neje.Nedovoli si take male dieta robit co mama zakazala.Ale chut nabto ma isto a raz ti zje aj kockovy cukor u babky.Vies co naozaj nema zmysel z tvojej strany reagovat lebo taketo extremisticke mysle neuznavam.

3009
20. aug 2020

A v škôlke pre tvoje dieťa varia zvlášť "bio"? Milá mamička strácate zdravý úsudok. Sajrajt máš asi ty v hlave, keď tu píšeš také témy, dúfam, že zajtra napíšeš, že si nevie prdnúť.

ckatka
20. aug 2020

Jaj...vy múdre...co sa.jej tu smejete...by ste sa dosmiali keby ste mali zážitok.ako my...
Ročne dieťa sa mi po kusticku čokolády co mal na narodeninovej torte začal grcat a opuchol a dusil sa...zistili mu alergiu na kakao.
Takže verte ze ja robím dosť paniku keď mu niekto chce dat nejakú sladkosť...
Teraz už je väčší a sam.vie povedať že to nesmie lebo mu to robí au...ale do tých 3 rokov sme striehli ako supy...

Pokiaľ je to mamina co ma malé dieťa co len nedávno začalo jest prikrmy...na čokoládu ma ozaj ešte čas. Pokiaľ nemá alergiu a nezareagoval hneď, tak je to okej, už sa nedá nič robiť. K lekárovi ísť netreba ak nebude mať do hodiny -dvoch reakciu....Ale vysvetli dcére, že mu nesmie dávať do pusy nič bez tvojho dovolenia.

janula12345
20. aug 2020

Mne sa najviac paci, ze ked si tak autorka stoji za recami, ze nedava detom sajrajty ako cokoladu atd.. nakupuje iba v "BIO"... a schovava sa za anonymom. Hrdinka a ides tu osocovat ine, ktore v uz roku daju detom ochutnat cokoladu 🤔😬👌👌 trapna si. Aj s tou otazkou, ze rocne dieta zjedlo kusok bio cokolady.

leuchtturm
20. aug 2020

Krasna to doba nastala...ked najhorsie, co decko moze zozrat je cokolada a nie nejaky jed na potkany 🙂

merkelica
20. aug 2020

a teraz je uz zacipovany