Ročné dieťatko a spánok

niky6
12. máj 2022

Ahojte, mám ročnú dcérku, ktorá vstáva o 6 niekedy už pred 6tou a chodieva spinkať okolo 7 večer. Lenže ja neviem večer zaspať skôr ako o 12 takže potom ráno je mi ťažko vstávať.. Zmenil sa časový režim niekedy po roku u dieťaťa? Lebo bolo obdobie kedy krásne spinkala do pol 9 aj niekedy viac len cim staršia bola tak začala o 7 a po novom už o 6 dnes pre istotu už o 5 bola hore 😃 a keďže raz v noci sa budí ešte tak som rozbitá doslova. Spanky cez deň má dva, doobeda hodinku a poobede tiež hodinku.

anjelicek26
12. máj 2022

Tak rocne dieta uz nedavaj spavat 2x denne a bude po probleme... skus nech potiahne do 11tej a potom da dvojhodinovy spanok (aj ty si viac oddychnes) a vecer potom az o osmej a rano potiahne dlhsie... ale vela inak robi to, ze je rano skoro svetlo uz...

domka222
12. máj 2022

Môj už v roku dávno nemal dva spánky. Ráno spával skoro do 7 mej, večer chodil tiež tak spávať. Teraz má dva a pol a vstáva medzi 5-6🤦‍♀️

saxana000
12. máj 2022

Ona vnima uz biorytmus den a noc svetlo a tmu.deti nepoznaju hodiny nastavia sa podla vychodu slnka.bohuzial teraz vychadza skor aj deti vstavaju skor.

jazula
12. máj 2022

Naša má rok a síce spí väčšinou do tej 7, ale pred 21 mi zaspí málokedy. A väčšinu dní už spí len jeden spánok cez deň.

andrea_82
12. máj 2022

tiež by som ju dávala cez deň spať len raz, večer možno trošku neskôr, aby ráno potiahla dlhšie. Ale nečakala by som, že u tak malého dieťaťa bude spánok stále rovnaký a už ako u dospelého. Treba rátať s tým, že sa to bude ešte meniť, ako bude rásť, bude mať iné potreby spania.

niky6
autor
12. máj 2022

To mi je jasne, ze vela robi aj svetlo a tak.. Chceme aspoň kúpiť zatemnovacie zavesy. A ked sa mi budi teda o tej 6-7 mam ju dat spať na obed a potom až večer okolo tej 7 pol 8? Hadam vydrží lebo už bola tak že nespala poobede a bola mrzuta už o 5-6

lucik194
12. máj 2022

u nas sa prave v roku zmenilo spanie z 2 spankov na jeden spanok, zaspavali o 11:30(12:00), zjedli polievku predtym isli spat, druhe zjedli po vyspati.

niky6
autor
12. máj 2022

@lucik194 no tak už aj my prejdeme na jeden spánok pomaličky. Hadam to bude lepšie o niečo

lilyianka
12. máj 2022

@niky6 tiež podľa mňa jeden spánok. U nás sa malý tiež nastavil cca v roku iba na jeden spánok. A veru kúp niečo na väčšiu tmu v izbe. My máme žalúzie plus vonkajšie rolety a urobia veľkú tmu. Naš malý je zvyknutý spať cca od 19:30h do min 7h rána.

diamond007
12. máj 2022

@niky6 spánky má úplne krásne, nadmieru by som bola spokojná keby mi dieťa spalo 2h cez deň a v noci 11h. Posun jej večerný spánok na 20.30 a potom pospite ráno dlhšie.
Postupne bude len menej a menej spať takže na ročné dieťa má spánku dostatok

marzuz89
12. máj 2022

@niky6 ma ukazkovy rezim a ja by som ho veru nenicila tym, ze mne je tazko vstavat po 6tej 🤗 vela 12m deticiek ma este 2 spanky, o mesiac, dva tri sa sama zacne prestavovat odmietanim jednehonzo spankov. Krasne ti chodi spinkat aj vecer, mas potom cely vecer pre manzela, seba, och ano a aj domacnost 😅 budenie 1x za noc je luxus.

Skor sa pozri na seba, cim je, ze nedokazes zaspat skor ako o 12? Co robis po 21? telka, internet?

niky6
autor
12. máj 2022

@diamond007 už aj tak som skúšala že neskôr ju dat spať no ale aj tak sa zobudila o 6 😑

niky6
autor
12. máj 2022

@marzuz89 no keď zaspí väčšinou upratujem čo som cez deň nestihla, mam chvíľu pre seba čas ak je priateľ v práci a hneď je už 11 hodín, idem do postele a je už noc😂

diamond007
12. máj 2022

@niky6 áno, to by si musela skúšať týždeň až potom sa to posunie a nie za jeden deň...... Je to o zvyku ten čas.

laurar1
12. máj 2022

@niky6 Dva spanky v tomto veku su uplne idealne. Na jeden spanok by malo dieta prejsylt okolo 15. mesiaca. Takze ak chce dva spanky a s jednym je nervozna, nechaj jej tie dva. Pokial mate rano svetlo, treba kupit tie zatemnovacie zavesy, ale nejake poriadne. Ked sa ti podari poriadne zatemnit, mozes jej to skusit poposuvat vecer a aj prvy spanok po 15 minutach. Ale je mozne, ze je to ranne vtaca a nic s tym moemntalne neurobis a bude sa takto budit. Kamoskin syn vstaval stale okolo piatej a teraz, ked ma skoro tri si to posunul na pol osmu.

aceris
12. máj 2022

@niky6 za mna budes este rada ak bude vstavat skoro ked nastupi do skolky. Nebudes bojovat s tuho spiacim dietatom. Zmen seba a nie dieta😉

ivangeline
12. máj 2022

Nesla by som na jeden spanok. Moze byt mrzute dieta. A nemusi vstavat neskor rano. ;) Preunavene deti to nerobia..Moje odjakziva vstavaju 6 az 7 rano. Myslim,ze je to normalne. Ked boli baba do roka,tak tam boli zmeny ale inac nie.

Za mna 2 spanky,len predlzit bdenie a dat spat na 20tu. Mozno zacne po case( aj 2t to moze trvat) vstavat medzi 7 az 8.

gertys
12. máj 2022

Mne pomohli vonkajsie hlinikove rolety. Zatiahnem a je totalna tma. Odkedy ju nemetie slnko vonku aj ked je uz 20 hodin mam klud. Zaspava za tmy aj vstava za tmy. A nebudi sa uz spi dlhsie kludnejsie 🙂

marzuz89
12. máj 2022

@niky6 tak naozaj skus ist do postele max o 22, nastav si na tvrdo par dni tak a uvidis, ze to bude lepsie. Dcerke by som nechala rezim aky mate, naozaj je perfektny.

niky6
autor
12. máj 2022

Podla mna vela urobia tie zavesy lebo ide spať ked je ako tak ešte svetlo vonku a vstava tiež skoro lebo je svetlo už, takže bude to asi najlepší nápad 😃