Ročný chlapec pri prebaľovaní plače

lutia
1. sep 2012

Ahojte maminky,
mam 1 rocného chlapca, ktori pri prebalovani strasne narieka, uz len ked vie resp, citi, ze ho idem prebalit a to ho este len drzim, ze ho idem polozit zacne uz nariekat...co sa tyka prebalovania - hroza uz mi musel pomahat manzel, aby maleho drzal, aby som mu mohla vymenit plienku (nastastie teraz mal dovolenku tak sa to ako tak dalo ale uz konci a budem na to sama) skusala som mu davat vsetky mozne predmety (aspon predtym vzdy zafungovalo, ze som mu dala nieco nove a to vydrzal pekne lezat) ale uz to nepomaha, nic ho nezaujima a ani to ak mu dam nieco na pitie...
nemame ziadne zapareniny, vyrazky jednoducho je zadocek krasny...nikdy som na tesno plienku nezalepila....ja uz neviem co mam robit, aby prebalovanie bolo bez nareku a nasilu...
tak ak viete nieco co by pomohlo by som bola velmi rada za rady....diky

a uz zacina mat nareky aj pri prezliekani, obliekani

katren
1. sep 2012

@lutia vydrzat, prejde 😉 nic ine poradit neviem....my sme mali to iste 😠

lutia
autor
1. sep 2012

@katren viem ze vydrzat, ono ked ho este nieco zaujalo tak sa dalo a tiez som si povedala, ze vydrzat ale teraz mi to pripada, ze je to horsie a horsie....ale tak ked nebude ziadna rada osvedcena tak jedine vydrzat mi zostava 🙂

elise
1. sep 2012

@lutia my sme to zažili ja som malemu pri prebalovani hovorila básničku " hore ruky dole gate ukážte náím čo tam máte, dve malinke ručičky a dve kopkacie nožičky" hovorila som mu to s usmevom a ešte potom som spievala pesničky hociake ake ma napadli. treba fakt vydržať je to krátke obdobie 🙂

cerez
1. sep 2012

@lutia to rozprávaš o mojom skoro ročnom synovi? To isté mám doma, spievam, recitujem, už som dostala od neho aj po zuboch nohami. Môj sa dokonca ešte aj zaprie do boku a nejdem ho dostať na chrbát. Už teraz má chytá hrôza zo zimy, čo s prebaľovaním? Ale obliekaním! Keď sa mi podarí ho toľkými vrstvami obliecť, ja už budem mokrá. Zlaté to leto! Neporadila som ti v ničom, som len rada, že nie som v tom sama. Vidím, že rovnaké trápenie majú aj iné maminky so svojimi ratolesťami.

majka1981
1. sep 2012

@lutia skus prebalovat ked stoji, viem ze je to narocnejsie a nie take dokladne, ale urcite vyriesi par krat za den tu situaciu.

hradnapani
1. sep 2012

@lutia cim viac ho budete chciet prebalit poleziacky, tym viac sa bude branit. Je to len prechodne obdobie. Treba sa naucit prebalovat postojacky, da sa to, staci par pokusov a uz to pojde. A potom sa znova necha aj poleziacky prebalit. Nerobte okolo toho nervy, on to vnima a cele sa to len zhorsuje.

moon1979
1. sep 2012

@lutia odporúčam vymeniť obycajné plienky za nohavičkové tzv. pants ,,, naťahuješ ich po stojačky ako slipky žiadny boj nehrozí 🙂

ivaanka
1. sep 2012

@lutia Taky neporadím, jen to, abys vydržela, u staršího to bylo taky kolem roka, úplně stejné, nejdřív ho uchlácholila hračka, pak už to muselo být něco zajímavějšího (mobil, krém, klíče..) a pak už nepomáhalo nic, dostala jsem několikrát do zubů a musela jsem ho vždycky úplně zalehnout, abych ho přebalila nebo oblíkla. Bylo to období možná 2 měsíce a přešlo to z ničeho nic, v zimě už nebyl problém.
Mladší má teď rok a začíná taky, ale zatím je ve fázi, že ho ještě uklidní ten mobil nebo krém 😉
Jinak kámoška to vyřešila tak, že začala malého převlíkat ve stoje a najednou neměl žádný problém.

eloana
1. sep 2012

@lutia ja maleho preballvala od roka zasadne ve stoje.. me si zas nelehl nebo hned utekl,takze jsem ho postavila-dala nejakou hracku a prebalila.... i kdyz se pokakal tak to bylo lepsi ho takto prebalit neb proste mi nevydrzel vubec lezet

moon1979
1. sep 2012

@lutia
pri tých "pants" plienkach len treba dávať pozor, lebo sú zvlášť pre dievčatká a zvlášť pre chlapcov, vynikajuca vec, boj pri prebalovani sme odvtedy nepoznali :D

jarkalada
1. sep 2012

@lutia nehořekuj, mám to samé s oběma dětma 😉 Už je nezabaví ani hračka, mobil, klíče, krém, básnička ani žádné blbinky. Ze stolu utíkají. Takže jim ve stoje sundám tepláčky a rozepnu bodýčko a až pak na tu chvilku se je snažím položit. Takže jsem taky neporadila 😎

katren
1. sep 2012

@moon1979 a ako ste riesili polefetenu plienku???? my sme pre toto s mm pri Dominicke tie "pants" zavrhli....ked sa polefetila, tak pokym som jej ich vyzliekla, to mala vsade po nohach....vratili sme sa k normalnym rozopinajucim asi po piatich prebalovaniach....

evaviki
1. sep 2012

@katren vtedy ho daj do vany, rovno ho mozes dokladne umyt postojacky a zase zabalit..

lucikan
1. sep 2012

@lutia tiez odporucam prebalovat v stoji, ide to, raz dva chytis grif. A reakcia tvojho syna je uplne normalna, v tom zmysle, ze je jeden z mnohych. Uz ma svoju predstavu ako chce aby s jeho telickom bolo manipulovane. Viac si uvedomuje seba sameho, treba to vnimat pozitivne.
A inak, je mozne ze to zas casom prejde - u nas z nicoho nic si syn posledne dva tyzdne laha sam uplne od seba kvoli prebalovaniu, a az s takou blazenostou. A sam mi zacal dvihat ritusu, aby mi ulahcil podsunutie plienky 🙂 Pritom asi od roka sme sa prebalovali najcastejsie v stoji...

moon1979
1. sep 2012

@katren ale ved ta plienka sa da krasne po obidvoch stranach velmi lahucko pretrhnut, je to kvazi ako na suchy zips, to nedavas dole v celosti tak ako ju navliekas ...

katren
1. sep 2012

@evaviki my vanu nemame 😅
ja toto neriesim, pants-ky urcite kupovat nebudem....pre mna to boli vyhodene peniaze....ja vydrzim, ved ho to raz prejde 😉

lenka_b
1. sep 2012

My sme ali pri prebalovani to iste. To bolo ako wrestling.... Cisty zapas.. Ale po case to preslo. S obliekanim mame problem teraz, lebo slecna sa rozhoduje sama, co chce obliekat a ten jej vyber je niekedy velmi zvlastny.. 🙂 Tymto obdobim si treba prejst a pretrpiet to 🙂

moon1979
1. sep 2012

@katren to si jej vyzliekala bez roztrhnutia? uf tak to si nechcem ani predstavit 🙂 tie plienky funguju rovnako ako plavacie plienky, po pouziti sa roztrhnu na oboch stranach po bokoch a vybavena vec, nie je nic lepsie ako pants plienky 🙂

katren
1. sep 2012

@moon1979 😕 😕 😕 😕 my aj plavacie plienky vyzliekame tak, ako sme obliekali 😅

katren
1. sep 2012

@moon1979 tretie dieta na ceste a pripadam si ako total neschopak...... 🙄 😀 😀 😀 😀

moon1979
1. sep 2012

@katren no tak tam je chyba 😀
takze odteraz ked pojdete plavat, alebo zmenite nazor a kupite pants plienky, tak po "použití" roztrhnúť po stranách a hotovo 🙂 žiadne vyrvávanie dieťaťa z plienky ...

katren
1. sep 2012

@moon1979 😀 😀 😀 dikes, zas som mudrejsia 😀 😀 😀

moon1979
1. sep 2012

@katren no tak dufam, ze si prehodnotila svoj postoj k plienkam typu PANTS 😀

lentilkazdenka
1. sep 2012

@katren Tak to ja som na tom bola podobne, pozerala som ako "puk", že plávacie plienky sa na bokoch iba roztrhnú, keď sa dopláva a pri PANTS-och by ma to asi nenapadlo, že to môže byť rovnaké. Tiež som o niečo múdrejšia 🙂 🙂 🙂

moon1979
1. sep 2012

@lentilkazdenka
učte sa baby, večne tu nebudem 😀

reanda
1. sep 2012

baby, a tie PANTsky su asi drahsie ako obycajne plienky, co? 😒 moja mala tiez zacina vymyslat pri prebalovani, ale ona este nevie stat.. tak ked sa mi nepodari ju zabavit, prebalujem ju na bruchu, uz som minule rozmyslala, preco nevyrabaju aj plienky, co sa zalepuju vzadu 😀

sasikas
1. sep 2012

@lutia my sme sa od 11.mesiacov prebalovali po stojacky..... 😉

moon1979
1. sep 2012

@reanda
su drahsie ale aj vela znesu 🙂
raz som jednu odvazila, lebo moj syn v case ked nosil plienky dokazal vyprodukovat neskutocne mnozstvo cikania, kedze aj vela vypil, plienka vazila presne 600g a to boli tekutiny 😀 ja ich mozem len odporucit, nedam dopustit ... cakame druhe, ale ked pride na to bojove obliekanie, tak ine ako pants ani nekupim

duracelko
1. sep 2012

toto isté som mala aj ja môj reváááááál🙂 časom pochopí o čo ide, a vydrží tú chvílu prebalovania. malému vysvetlujem že musíme vymeniť pokakanu, pocikanú plienku za čistú a on to normálne už chápe. má 17 mesiacov

dejka77
1. sep 2012

@lutia Dlho som rozmyslala, ze zalozim diskusiu ako tato. Moja dcera mi toto robi uz asi 4 mesiace. Zatial som to riesila tak, ze som jej davala kadeco do ruky a ona sa s tym hrala. Musela som samozrejme vymyslat nove a nove veci. Tiez som jej aj spievala, hovorila kadeco, to tiez niekedy zabralo. Ale v poslednej dobe uz ani to nezabera vzdy. A najhorsie je, ked je pokakana a hadze sa, vystiera nohy, to sa proste neda.
Jedine co ti mozem poradit, je davat mu nieco do ruky nech sa s tym hra, rozpravat sa s nim. Alebo vyskusaj ako ti tu baby radili, prebalovat postojacky.