Mesačné dieťa má riedku stolicu a pri prebaľovaní plače. Je dôvodom nespokojnosti zaparenina?

Zodpovedané
31. mar 2021

Dobrý deň,

posledné tri dni má moja mesačná dcérka silnú zapareninu, ktorú liečime repíkovou masťou a Phytiolom, ktorý nám odporučili v lekárni.

Dcérka spáva asi tri hodinky a po zobudení začne veľmi plakať a vždy ju utekám prebaliť. Pri prebaľovaní strašne plače a stolica z nej priam strieka. Je riedka tmavožltej farby.

Je možné, že ju bolí zaparenina a z toho je nesvoja?

Po prebalení sa upokojí a po nadojčení zväčša zaspí, alebo si niekedy ešte poplače s tým, že rozhadzuje rukami a pučí sa.

Ako máme preliečiť zapareninu?

Vyzerá ako odrenina.

Ďakujem

Dobrý deň,

na liečbu zaparenín je treba vždy skúšať čo zaberie. Skúste pastu s rybím olejom. Ak nebude prechádzať, tak potom je nutné aj predpísať niečo od lekára.

Dôvod nespokojnosti môže byť určite aj zaparenín ale ani striekajuca stolica jej nepridáva. Nasaďte probiotiká Probiofix baby. A skúste mať dcérku v bdelom stave bez plienočky na podložke, to je veľmi dôležitý bod v liečbe zaparenín (stráviť čas bez plienky).

Neviem ako umývate riťku, vyslovene neodporúčam vlhčené obrúsky. Riťku umývať čistou vodou po každej stolici aj cikani - vždy pri prebaľovaní.

Keď prejde zaparenina tak po cikani nie je treba ale teraz určite áno. Potom iba osušiť prikladaním bavlnenej plienky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas