Ročný synček a ďalšie dieťa na ceste

lucnykvietok
30. jan 2015

ahojte.mam synceka ktory mal v januari jeden rocik a prave som zistila ze som opat tehotna.su tu prosim vas neake mamicky ktore su alebo boli na tom rovnako alebo podobne ako som ja?som dost v soku.neviem si to vôbec predstavit ako budeme fungovat.maly spinka stale s nami v spalni vo svojej postielke, flasku si sam tiez este nezacina drzat.ako to bude s krmenim?ale vsak hadam pokial sa malinke narodi tak by to uz mohol vediet.z flasky pije iba mliecko rano .ostatne jedlo uz papa skoro vsetko ako my.ako s nimi pojdem na prechadku ked pojdem s kocikom kde tam starsieho?co bude cupitat vedla kocika?ja viem ze dietatko je dar a vela parom sa nedari a co by vsetko za to dali.ved aj my sme chceli druhe dietatko ale toto mi pride strasne skoro!a ak mam povedat pravdu zatial sa ani akosi moc netesim.skor si predstavujem hororove scenare ako plac obidvoch deti, ako nebudem nic stihat, v celom byte bude neporiadok ☹ ...dakujem za rady

nelly004
30. jan 2015

@veronicka1901 presne..uplne trapne otázky...čo koho do toho...

tigri
30. jan 2015

@lucnykvietok Z vlastnej skusenosti si myslim, ze 2rocny rozdiel je lepsi ako 3rocny...sama neskor uvidis, ze pri 2detoch toho budes stihat viac ako pri jednom...okolnosti ta prinutia si vsetko lepsie zorganizovat...okrem toho, taketo male deti velmi rychlo napreduju, kazdy mesiac je velky posun vpred a o 8 mesiacov uz bude syncek omnoho sikovnejsi...dobre bude aj to, ze starsi bude este s vami doma, nepojde do skolky, nebude k malemu babatku nosit choroby, mozete si rano vegetit doma a nie zakazdeho pocasia letiet s vyplazenym jazykom do skolky, zorganizujete si den, ako sa vam bude chciet...a zakladom je, ze starsie dieta ma prednost pred mladsim, znie to mozno divne ale predides tym neskorsim problemom z pocitu odstrcenia

sense
30. jan 2015

Neboj urcite to zvladnes, ja mam sice len jedno takze zrejme nemam moc do coho kecat (vzdy som chcela len jedno napr. tomu ma uz napadlo ze ake by to bolo mat aj druhe, len zial rozum je silnejsi ako tuzba - zatial) ale moja sesternica ma 4rocneho chlapca, ani nie dvojrocneho chlapca a vo februari rodi tretikrat....

prechadzky vonku vyriesis surodeneckym kocikom a mozno tvoje starsie dietatko uz ani v kociku nebude chciet byt tak das len tu dosku na kolieckach co sa napaja na kocik (neviem ako sa to vola) a ked bude unaveny sa tam postavi....moja ma 21mesi. a kocik uz tri mesiace nepouzivame vobec, to je ako za trest ju tam dostat....

a flasku si najde pri postielke alebo v kutiku postielky ked bude starsi aj sam....

ber to aj z pozitivnej stranky aspon sa budu deticky spolu hrat resp. mozno este len popri sebe....

veronicka1901
30. jan 2015

@kaktusik007 Tiez by som to tak nebrala, keby sa tieto otazky nezacinali: "Mozes mi vysvetlit, ako je mozne..." 🙂. Proste neriesi otehotnenie, skor to, co bude potom.

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@veronicka1901 dakujem za podporu.proste sa stalo.prve babatko sa nedarilo.pomohol az clostylbegyd na tvorbu vajickok a potom pichnutie injekcie.takze druhe dietatko som si myslela ze sa bude musiet riesit tiez takto pretoze este pred prvym tehotenstvom som neviem kolko rokov uzivala duphaston aby som vôbec menzes mala a po porode mi chodil menzes ako sa mu chcelo.takze som ani nevedela kedy su plodne dni takze asi tak sa to da.niektore mamicky si proste potrebuju podpichnut

lucinkao
30. jan 2015

@lucnykvietok moj maly mal tiez v januari rok a v juli budeme mat druhe babo. a som povedala ze sa nebudem nad nicim zamyslat a riesit uvidim ako to bude ked budeme potrebovat surodenecky kocik kupime. ku nam chodi krstna ma o pol roka viac ako moj maly a ked vidim ako sa aj hodinu hraju a ja mam pokoj tak si myslim ze to bude super vlastne ja som aj preto chcela druhe babo tak skoro nech nie je medzi nimi taky velky rozdiel.najtazsi bude podla mna prvy rok potom uz pohoda.hlavne sa nestresuj aj tak tym nic nevyriesis a zatial si uzivaj malého 😉

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@tiny77 dakujem moc za podporu.ja to malinke lubim uz teraz aj manzelik uz dava bozteky na brusko a to som asi este len mesiac tehotna.ja sa aj tesim aj obavam zaroven.manzel ten bol tiez velmi prekvapeny ale ked som mu to oznamila tak ma hned objal a povedal ze sice je to skor ako sme chceli ale ze bude dalsi drobcek doma a teraz sa uz strasne tesi

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@veronicka1901 presne tak

zonjushe
30. jan 2015

@veronicka1901 no ak ma zena styk, tak stale tam je sanca na otehotnenie..takze neviem preco sa potom cuduju, ze su v tom..nechapem a nikdy nepochopim..my ked sme nechceli babo, tak sme si davali pozor, napriek tomu som kazdy mesiac ratala s tym, ze to moze prist..

tehula
30. jan 2015

nestresuj sa popredu. Ja som myselal, ze napises, ze si hned po porode otehotnela, ale ved budes mat rozostup 1r a 9m to uz je v celku v pohode.
Ja som mala planovane rozostup presne 2r a nemozem si vynachvalit. Deti sa krasne vedia spolu zahrat, nie je to ako maly otravny surodenec, ze starsi sa nechce hrat.
Na kocar kupis skejt, alebo kupis nejaky surodenecky kocik a mozu sa vozit obaja.

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

baby nehnevajte sa na mna ale ak tu niektore mate komentovat ako sa to mohlo stat ze som otehotnela a podobne tak sa zdrze svojich múdrych komentárov a pozrite si ine diskusie.nepytala som sa na nazor ohladne otehotnenia.pytala som sa mamiciek ktore maju deticky s podobnym vekovym rozdielom ako to zvladaju.takze ak to mate mudro komentovat odchod...

nkem
30. jan 2015

Ahoj, nečítala som predošlé príspevky, ale ja som tak otehotnela, plánovane, malá oslavovala rok a ja som už bola tehotná. Nie je sa čoho báť, všetko sa dá zvládnuť, staršia má doteraz plienku..ale vie sa obriadiť aj sama, sú proste naučené, že musia čakať, zo začiatku to bolo zaujímavé teda… ale už je to lepšie, aj keď staršia ju občas pleskne po hlave, aj tak ju ľúbi. Ja som sa snažila im urobiť rovnaký režim, takže chodia rovnako spať, aj cez obed. Ono pomohlo aj to, že druhá dcéra je tiež veľmi živá ako prvá, tak sa teraz už môžu naháňať aj spolu. Teraz má staršia cez 2 roky a mladšia 8m. Všetko bude dobré, len si musíš dávať pozor v tehotenstve, aby na teba dieťa neskočilo alebo nebuchlo. Možno sa synček ku koncu tehu zmení, lebo bude cítiť zmenu. Ono ťažko vysvetlíš takému ročnému dieťaťu, že mama čaká druhé bábo. Veľa šťastia prajem a keby si niečo potrebovala, tak napíš 🙂

atomica87
30. jan 2015

Ja sice este len cakam, s rozdielom dva roky aj par mesiacov ak porkdim v termine, ale nebojim sa. Ani ty sa neboj. Kamoska ma taky isty vekovy rozdiel ako ty a uplne v pohode to zvlada, vela veci sa vyriesilo samo, tym ze bola tehu nemohla maleho nosit a dvihat, tak sa brutalne osamostatnil este pred tym ako poradila. Dnes ma jej mladsia pol roka a uz sa spolu v pohode vyhraju.
Aj kocik mala uplne skvele vyrieseny, kupili pridavne sedadlo ku kociku, tak nepotredujes dva, ked ides von len s jednym kedykolvek ho odoberies, sklopis, fakt super vychytavka.

tiny77
30. jan 2015

Moja kolegyna ma rozdiel medzi detmi 10 mesiacov 😀
Isla sa zblaznit. Starsi syncek vobec nechcel spat len vkuse plakal. Ale druha dcerka jej to vynahradila. Spinkala bola spokojna. Ani nevedela ze ju ma. Dnes je jej syn dospely (spoluziak s mojim synom) a tu su..
Surodenecky kocik sme mali-ako som ho kupila tak som ho predala. Mozno ten skate by som riesila alebo este lepsie bocne sedadlo. Ale dvojrocny ti uz bude chodit aj sam..
V zime tatino bude tahat sanky a na jar uz bude behat na odrazadle ;)

adela232
30. jan 2015

Aj my čakáme druhé. Som už v 6 mesiaci a malý má rok aj 4 mesiace. Ako klamať nebudem bude to určite náročné ale aj nádherné. Musíš v to veriť. Uvidíš aká budeš potom rada keď budú starší že ich máš dvoch a že sa spolu vyhrajú. Ja sa veľmi teším aj keď ešte nemáme svoj byt a málo miesta a dve postielky v spálni a ako o bude.... no som si istá že to zvládneme aj keď budeme prvý rok možno mátohy aj s manželom lebo malý doteraz nespáva v noci... Teš sa bude to krásne a zvládli to iné zvládneš aj ty. Už vieš čo ťa čaká bude to ľahšie teda vieš čo máš robiť a malý ti bude pomáhať :D

adela232
30. jan 2015

A dokonca mám susedu ktorá mi povedala že pri dvoch všetko akosi viac stíha a je uvoľnenejšia ako pri prvom keď ešte nevedela do čoho ide...

janickacrazy
30. jan 2015

@lucnykvietok Moja známa má 4 deti vo veku 3, 2, a ročné dvojičky. Ked mám nejaký problém so svojím malým, vždy si spomeniem na nu, že ked to ona zvláda, tak ja musím lavou zadnou. Neboj sa, určite to zvládneš a tvoj malý bude mat už skoro 2 ročky, ked sa drobec narodí, takže určite to nebude také tažké. Ja ti napr. úprimne závidím ten malý vekový rozdiel, ktorý sa mne akosi nepodaril. Ten súrodenecký kočík je fajn ako aj dievčatá písali, z bazaru nebude ani taký drahý.

orchidea71
30. jan 2015

@lucnykvietok ja mám rozdiel 17 mesiacov a všetko sa da a ktomu sme mali rozostavany dom nedorobene izby manžel pracoval v zahraniči a všetko som musela zmaknut neboj sa daš to hlavne aby bolo zdrave

bonaqa2013
30. jan 2015

Maminka žiadne strachy. Keď som s poslednou dcérou prišla z pôrodnice, syn mal 15 rokov, staršia dcéra 4 roky a 2 týždne a ešte jedna 18 mesiacov. bývali sme u mojich rodičov, mali sme k dispozícii 2 izby, v jednej bol syn a v druhej my ostatní. rodičia na prízemí. Kúpeľka jedna, WC tiež. 18 mesačná dcéra išla z postieľky von - tam sme dali malinké bábo, a my v posteli sme sa tlačili 2 dospelí a 2 deti. Najmenšiu sme dávali do kočíka - 18 mes. už cupitala popri kočíku, alebo ocinko ju zobral na plecia. A to sme ešte stavali dom - varila som ľuďom čo boli na stavbe. To bolo v roku 2010.
Potom sa to skomplikovalo, najml. dcére diagnostikovali DMO, otec dostal rakovinu.
V súčasnosti bývame už 2,5 roka vo svojom dome, deti majú svoje izby, 2 WC, 2 kúpeľky...
Dcéru s DMO sme naučili chodiť, otec sa ako tak z toho dostal. Staršie deti už chodia do školy.
Takže maminka, troška si zamakáš, ale potom si zvykneš.

teada
30. jan 2015

moj syncek mal 10 mesiacov, ked som zistila , ze cakam dalsie babatko..vnimaj svoje nenarodene babatko uz ako clena rodiny, uz planuj vsetko aj s nim, ako budete kocikovat spolu, kde bude spinkat a toto si pomaly ries..moj syncek, ked sa narodila druha dcerka, mal necely rok a pol, tiez spaval v spalni pri nas ale vo svojej postielke..ja som potom s dcerkou sla spavat do obyvacky, aby sa navzajom nerusili a po par tyzdnoch , mesiacoch , ked mal syncek dva rocky aj mesiac, tak sme ho dali do jeho izbicky a dcerka sla zasa do postielky do spalne .. na zaciatku si urob system, ale zvladnete to..starsi ti pomoze, ako aj nam, nosil plienky, pri kupani ju polieval vodickou, naucil sa sam zaspavat, lebo zacala dcerka plakat ze chce mliecko, tak som mu vysvetlila, ze jeho mala sestricka je hladna, ci ma k nej pusti a on ze ano a odvtedy sam zaspinkaval, pochopil, ze teraz babatko nieco velmi potrebuje a on , bracek jej to umoznoval..drzim palce,je to zlate ..teraz ma syn uz 4 roky a dcerka dva a pol a su taki tim, je ich cely byt, ked si spievaju pesnicky od Spievanky a Zahrajka , zabavia sa spolu, aj povadia..ale pridu mi ako dvojicky, pozor na seba davaju, su zlati, ja som stastna , ze ich mam...tak drzim palce, si stastna zena🙂

bonaqa2013
30. jan 2015

Maminky ja mám všetky deti neplánovane. Najst. dcéru sme si spravili tak, že sme vtedy ešte s kolegom išli na kávu - len tak sa porozprávať, potom sme sa do seba zahľadeli, požmurkali po sebe a nakoniec sme odbehli na WC. A o pár týždňov - som bola tehu. A potom asi keď som bola v 7 mesiaci ma predstavil mame, otec ma poznal z práce. A potom sa presťahoval ku nám domov k mojim rodičom a máme ešte aj ďalšie deti. Samozrejme zas ani nevieme ako. My sa milujeme pre potešenie.... Nič sme okrem stavby domu neplánovali.

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@teada dakujem moc

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@nkem dakujem

lucnykvietok
autor
30. jan 2015

@atomica87 jeej super.diky moc.urcite budeme nad tym rozmyslat.hned vecer to ukazem manzelikovi.este raz dakujem

ohlala
30. jan 2015

@lucnykvietok ahoj. Medzi mnou a bratom je rozdiel menej ako rok. Pre surodencov je to super. Pre rodicov zahul ale zvladli to s pomocou strarych rodicov, mama promovala ked ma cakala. Iste to je ohubu ale ked to nejak dali za sociku, bez auta, tak to zrejme pojde. Cim nechcem zlahcovat tvoju situaciu. Ja mam dobrucke dieta ale ak by sa nam teraz zadarilo cislo dva tak zrejme osediviem 🙂 Drzim palce a dufam, ze coskoro prevazi radost nad obavami.

michaela1711
30. jan 2015

Ja budem mať síce väčší vekový rozdiel ale tiež sa toho trochu obávam ako to zvládneme ale zvládli to iný zvládneme to aj my. Horšie je že malý nevie pekne chodiť sám. On sa vôbec nedrží pri mne ale behal by kade tade a to má už 2 roky. Tak ho musím vždy držať za ruku. No neviem ako to budem riešiť z prechádzkami. Keď budem mať ešte aj kočík tak uvidíme hádam si nájdem volaký sistém

womankc
30. jan 2015

@veronicka1901 a ja si zas myslím, že to vôbec nie je ojedinelé ani teraz, to by nebolo toľko potratov. Ja som mala plánované len jedno dieťa ostatné boli náhodné a dokonca aj cez antikoncepciu, či rátanie neplotných dní xixixixi a tu som. 😀 Tiež nemám rada také reakcie 😝 , nikto nechodíme v topánkach toho druhého a čo sa jednému zdá jednoduché , zodpovedné , ľahké tak pre druhého to môže byť neprekonateľné , nezvládnuteľné , nepochopiteľné ...........................

fra
30. jan 2015

@lucnykvietok ale prosím ťa, žiadnu paniku, v podobnej situácii boli a sú tisíce žien a všetky si s tým nejako poradili nemysli si, že ty si neporadíš 🙂 - len sa naučíš veci si lepšie zorganizovať a neprikladať vahu nepodstatnym veciam...
napríklad mne sa ked mal najstarší rok už narodila dcéra, nie že som len otehotnela... a potom za rok a 3/4 sa narodil druhý syn, všetko sa to dalo zvládať, spatne to pokladam za jedno z najlepších životnych období, ide o to ako sa nastavíš a ako si to zorganizuješ... kamarátka ma rok od seba piate a šieste dieťa, ked sa narodili jej najstarší mal tuším 8-9 ... a žije v uplnej pohode a ešte dokonca pri deťoch aj pracuje vo vlastnej firme

veronicka1901
30. jan 2015

@fra :D