Samostatné spanie v novej izbe

lutia
4. jún 2014

Ahojte mamicky....chcela by som si precitat ako ste postupovali....mame skoro 3 rocneho chalana a konecne sme dokoncili jeho izbu, uz je zariadena a je tam aj jeho velka postel...prvy raz som ho tam dala spat cez obedny spanok a nespal, vecer sa tam zobral sam, ze ide spat tam...po 3 hod. nadranom sa prestahoval do postielky za nami, dalsi obedny spanok v postely a potom uz len place ak mu navrhneme, ci ide spat do svojej izbycky...mame moznost aby sme jeho velku postel dali vedla nasej (s domnenim, ze si mozno potrebuje zvyknut na svoju novu postel) a postielku zrusit alebo mame zrusit postielku s tym ze uz musi spat vo svojej izbe?? nechcem na neho tlacit...dakujem za rady

kajkasamko
4. jún 2014

Ahoj, nas maly spava vo velkej posteli od 1,5 roku a do jeho izby sme ho prestahovali zo dna na den, bez pripravy ked mal necele 2,5 roka a bez problemov (skor ja som mala problem, ze ho nebudem pocut atd, ale po par dnoch ma to preslo). Za cely ten cas sa stalo asi 3x, ze prisiel za nami v noci a to sme ho otocili spat a isli si s nim lahnut 😉

tatiana7777
4. jún 2014

@lutia ahoj dcerka ma tiez 3r., ja somjej postel dala vedla nasej a uz ked tiez navrhnem ze uz pojde spinkat s postielkou do svojej izby, taktiez nareky! Nechavam to zatial tak nechcem na nu tlacit a tiez rada precitam co baby poradia 🙂

standu
4. jún 2014

Ahoj, my sme to mali cele postupne aj tak sme sa nevyhli revom.. mala spala do 2a pol roka s nami v posteli, potom sme jej dali do nasej spalne postel normalnu, ale taku mensiu, 140cm. ked mala skoro 5 (bola som tehotna s druhou dcerkou) sme jej zriadili izbu. to uz ale bola dost velka aj tak sa s revom budila asi mesiac vzdy som ju zaniesla nazad do jej postele, mavali sme pootvarane dvere aby lahsie trafila k nam keby cosi ale nekompromisne sla vzdy nazad. ty si poznas dieta a vies, ci uz je na to zrely, podla mna je este maly... ale na druhej strane my sa riadime tym, ze sa nevraciame spat. jednoducho ak spis tam, tak spis tam a hotovo. ak na neho nechces tlacit a nemate nijaky speci dovod preco by musel spavat sam, tak by som ho nechala spavat ako doteraz, nechat mu tu novu postel v jeho izbe, ak tam je ochotny spavat cez den tak super a ono to casom pride, az bude vacsi a rozumnejsi tak uz budete moct sa s nim dohodnut...

andrejka2424
4. jún 2014

My sme dali malého do samostatnej izby keď mal necelé 3 roky. Vyslovene rev nebol,ale trochu mrnčal prvé noci,ale potom bez problémov zaspal. Strach zo samoty a tmy sme vyriešili zapnutým rádiom,ktoré mu vypnem,keď idem spať a malou led lampičkou,ktorú ma celú noc zasvietenú. Svieti naozaj minimum,ale dosť na to,aby nemal strach.Super vec. Používam ju aj ja,keď je manžel v nočnej. Tiež nedokážem byť po tme sama v miestnosti 😉

luki7
4. jún 2014

Nášmu malému sa podarilo zlomiť rošt na postieľke keď mal asi 3,5 roka,takže ešte v ten večer musel ísť spať do svojej novej izby,ktorú sme mali zariadenú asi 1/2 roka.Mala som obavy ako to dopadne,ale dopadlo to nad moje očakávania.Spal celú noc a keď sa ráno zobudil,povedal,že ako sa dobre vyspal a odvtedy spí sám v izbe.V izbe sa mu vôbec nesvietilo a ani nepovedal,že sa bojí.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lutia
autor
4. jún 2014

@fidka79 ono ked neni miesto tak dieta je do 3 rokov s rodicmi...ako som pisala, teraz sme dokoncili jeho izbu a postielka je mensia ako velka postel

lutia
autor
4. jún 2014

@andrejka2424 s tmou a zaspavanim sam nema problem od malicka

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lutia
autor
4. jún 2014

@fidka79 v tom je nas uvedomely...a zmesti sa tam stale 🙂

kadan
4. jún 2014

náš malý má 17 mes. od 14 m. má svoju veľkú posteľ v spálni pri našej, ešte sa mi cez noc budil tak som ho nechcela dávať samého do izby a keďže som otehotnela tak s nami aj zostal, do vlastnej izby už nepôjde, budem tam ja s druhým krpcom
no dúfam že do roka tam budú spinkať obaja

ichbinich
5. jún 2014

My sme syna prestahovali do jeho izby a postele, ked mal 3 roky aj cosi.
Pomahal pri vyberani postele, vybral si postelne pradlo, nikdy sme mu nepovedali, ze a musis tu teraz spat.
Tesil sa na svoju postel, aj ked sa k nam prve noci niekedy vracal. Zobrali sme ho k sebe, ale povedali sme mu, ze ked bude spat kazdy vo svojej posteli, tak sa vsetci lepsie vyspime...
"Stihli" sme to asi mesiac pred narodenim dcery, takze nemal pocit, ze by sme ho "vyhodili". A dcera nastastie akceptovala postielku, tak s tymi argumentami o lepsom spanku pre kazdeho sme pochodili 😉 😀

michaela2008
5. jún 2014

Ja by som netlacila na pilu, je este malicky. Ani by som nedavala postielku z detskej izby do spalne, aby si zvykol. Zas by mu bolo asi zatazko, keby ste postel prestahovali do detskej... Ak sa zmesti do postielky, tak mu ju nechajte v spalni, sam sa casom odstahuje, mozno sa v izbicke sam boji, alebo ak je novo zariadena, este sa s nou nezzil... My mame 5 a pol rocneho u nas v spalni, postel v detskej izbicke nanho caka... Mam pocit, ze uz nebude cakat dlho, lebo posledne dni nechce nikoho pri sebe pri zaspavani, prednedavnom sa potreboval este tulit, rozpravat rozpravky. Teraz chce aby sme ho nechali sameho a zavreli dvere...
Detsku ma zariadenu asi od marca, najskor sa este mesiac hraval prednostne v obyvacke, teraz uz uprednostnuje izbicku. Coskoro si tam odstahuje aj vankus a palon 🙂