Spanie vo svojej postieľke a izbe

ivetablahusiakova
22. mar 2016

Ahojte maminky, Idem si pre radu. Môj malý bude mať v júli 2 roky. Doteraz zaspával pekne sám vo svojej izbe a postieľke. O jedenej ráno sa však budil na mliečko, kedy som ho z izby zobrala a už nechala spať u nás.. No posledný týždeň sa to všetko zmenilo. Malý nechce už ani len zaspať vo svojej postieľke a stále sa pýta k nám do manželskej. Nechávam ho však stále u seba v izbe, no je to sprevádzané veľkým plačom, odhadzovaním preriny a podobne. Zaspí, no trvá mu to možno tak dalšiu hodinu. Je strašné počúvať ten plač... Máte prosím niekto podobnú skúsenosť? Len nás skúša? alebo je lepšie zobrať si ho k sebe... Vdaka za každú radu 😉

m.i.r.i
22. mar 2016

ahoj..no ja si myslim, ze asi vacsina ti napise to, ze maleho mas nechat u seba v posteli...teraz je to velmi presadzovane, aby deti spavali s rodicmi a ked to dieta potrebuje tak by si mu mala vyhoviet..
Kazdopadne, akokolvek je to teraz in, ja nie som velmi za...nemyslim tym, ze neplnim potreby dietata a inak, ak spinka vo svojej izbe...nas spi vo svojej od 1.5r....ja mam v tomto smere skor nazor taky, ze su niektore veci, kde aj rodicia potrebuju svoje sukromie...vecer cas pre seba, ked dam dieta spat v normalnom case a nie o desiatej ci neskor..a ze ma kazdy svoj priestor, svoju postel, svoju izbu...
Chapem ale, ze ta to trapi, pretoze teraz je tazko nechat ho plakat alebo inak sa trapit ked robi vystupy...tieto veci sa stavaju ked je dietatko chore napriklad a maminka si ho vezme k sebe do postele..alebo urobi ine ustupky, pretoze ono to je normalne ze ked je chore tak chceme byt pri nom a k dispozicii kazdu chvilu..ale velmi casto sa to potom stava, ze dieta si zvykne a nechce sa uz vratit do svojej postielky...u vas to bolo tym, ze si mu ponukla moznost ist k vam do postele ked dopil mliecko...jednozacne si uz zvykol a chce to tak stale..
Ja som napriklad aj pri maleho chorobe skor robila tak, ze som si madrac doniesla do jeho izby a zlozila sa pri jeho postielke...bola som tam, pri nom...ale on spal stale vo svojej posteli..my sme nikdy nemali problem s tym, ze by chcel ist spat k nam..
U vas by som zvazila aj to, ci pomaly 2 rocne dieta by malo pit v noci este mliecko...asi by ste mali ako prve popracovat na tom, ze posledne mliecko je vecer pred spanim napriklad a potom rano...ja by som ho k sebe do postele nebravala.....aj ked cakam asi ine nazory 🙂

dominika6
22. mar 2016

@ivetablahusiakova
pretože dostal rozum a už s ním nevykýveš..začala si tak budeš pokračovať...treba to stopnúť,on si odvykne

edn
22. mar 2016

len skusa, treba to stopnut co najrychlejsie, lebo to bude stale horsie a horsie.. m.i.r.i to napisala uplne super.. ziadne ustupky a ziadne mlieko v noci.. deti od 7. mesiaca maju byt schopne vydrzat celu noc bez jedla.. mam s tym skusenosti 🙂 mala ma 3 roky a raz za cas mava take obdobia, ale uz sme sa naucili razne povedat nie, lebo akonahle ustupis raz, musis stale..

evittam
22. mar 2016

@ivetablahusiakova Maximálny súhlas s
@m.i.r.i
@dominika6
@edn
Len vás skúša - a ak ustúpiš tak už budeš mať dlhodobý "problém". Napríklad naša malá spí sama vo svojej postieľke od 3.mesiaca v detskej izbičke s bračekom - budila sa do 5.mesiaca raz v noci na dojčenie, od 5.mesiaca spí celú noc. Starší syn to isté....Ja viem, možno neuveriteľné ale je to tak - máme "zázračné deti". 😀 Ja by som zrušila aj to nočné nechávanie u seba - prišiel na to, že to ide tak to chce na stálo.... 😉

pragmaticka
22. mar 2016

nasa spava od 4. mesiaca sama vo svojej izbicke (tiez ako sme ju dali do svojej izbicky prestala sa budit na nocne kojenie a potiahla od 08-06tej , neskor aj dlhsie)..ked jej isli zubky ci ma soplik, obcas sa v noci zobudi a place..vtedy si ju vezmeme ku sebe a neriesime..vieme ze nas vtedy potrebuje mat na blizku. Nie je to vsak kazdy den, nevyuziva to..aspon zatial teda nie! niekedy sa to aj cele tydzdne nestane, inokedy 2-3x do tyzdna ide ako kedy okolo 2 ci 5tej ku nam.. 😉. Kedze obaja pracujeme a malicka chodi do jasliciek, nemame cas v noci hrat nejake hry, sediet pri nej ci ukludnovat ju a pod. Vsetci sa potrebujeme vyspat, takze vezmeme ku sebe a hotovo.. 😀

ivetablahusiakova
autor
22. mar 2016

to pitie mliečka som sa snažila už ukončiť, no malý bol hore každých 5 minút a stále si ho pýtal, skúšala som vymeniť, za čajík alebo čistú vodu, alebo mu len tak povedať že nie je.. a to sme boli hore každú chvíľočku, tak som mlieko nechala tak.. ale asi zas vyskúšam.
Malý spí v izbe od 1 roka, a nemal s tým vôbec problém.. posledný týždeň má tam problém už aj zaspať.. ale zatiaľ som neustúpila, nechávam ho vyplakať, ale je to des...

lili007
23. mar 2016

Mam pocit, ze od narodenia stale riesime ako deti uspat. Najpr jedno s nami, potom same v izbe, potom prislo druhe, bolo s nami, a teraz su spolu v izbe...a je to vecny boj!!! 🙂 Neexistuje univerzalna rada co mate robit, spolahnite sa na svoj instinkt. Pokial sa boji, dajte ho do jeho postielky a nechajte mu jemne svetlo. Pokial vymysla, neustupte🙂 Plac sa zle pocuva ale ak nim dietatko vydiera treba to stopnut.
Drzim VAm palce a prajem vela odhodlania🙂

mamickajanka
24. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

nechaj ho tak zaspavat vo svojej izbe on pochopi ze plac mu nepomoze a zvykne si a uz nebude plakat

ivetablahusiakova
autor
24. mar 2016

presne to robím, a ako píšete skoro všetky, ide o vypočítavý plač, no jednoduchšie som sa s tým vedela vysporiadať ja sama ked bol menší, no teraz to akosi zle znášam.. ale neustupuejeme, ani a a ni manžel.. tak uvidím dokedý to bude trvať.. dám vedieť 😉

gretocka
24. mar 2016

no ja zas mam naopak u nasich deti opacnu skusenost, vzdy mali do nasej postele otvorenu moznost prist ked im bolo smutno a nezneuzivaju to.
V podstate vsetci zaspavali v nasej posteli na prsniku cca do sedem mesiacov, potom ked presli na kasicku z flase, tak ju pili uz vo svojej postielke, ale ja som sedela pri nich az kym nezaspali (cca 20 minut vacsinou).
Sestrocny syn uz spi vo svojej, dcerka je maly tvrdohlavcek a ta mi v priemere raz az dvakrat do tyzdna chyti naladu, ze chce spat v nasej posteli. Niekedy si len lahne na chvilu a presunie sa sama, inokedy zaspi a spiacu ju prenesieme. Nijak nas to neobmedzuje a nase deti to vnimaju ako istotu, ze sme tu pre nich.

zitova
24. mar 2016

Mraz mi beha po chrbte z toho, co su niektori schopni robit svojim detom a prezentovat ako normalne

gretocka
24. mar 2016

@zitova tak kazdy robi ako povazuje za najlepsie... ja sa riadim heslom, ze pravidla a hranice musia byt, ale ak si deti vyzaduju moju blizkost, tak tam nie je priestor na robenie ramien. Ved nebudu s nami v posteli do puberty 🙂

mb269
24. mar 2016

@zitova zatial same rozumne nazory . cakam na tie co maju dieta na cecku 24/7 lebo to je "normalne" 😀

vroni
25. mar 2016

Mna by pri dvojrocnom viac rusil ten nocny bar. Dvojrocne dieta mlieko v noci nepotrebuje. Ja osobne by som preniesla postielku do spalne a zrusila nocne mlieko. Nas maly spava s nami v spalni, vo vlastnej postielke a vyhovuje nam to tak vsetkym. Obcas sa snazi nanosit sa do postele sestre (len ked je doma), ale este ho nenapadlo spat vo svojej izbe. O hodinu navyse uspavat placuce dieta je ciste tyranie - dietata i matky. Nevidim nic nasledovaniahodne na supermatkach, ktore priviedli dieta na svet, aby mu ukazali, ako su nad vecou a studenym odchovom vedu suverenne dieta k "samostatnosti". Toto dieta (mozno len momentalne) samo spat nechce. Nevidim ziaden rozumny dovod, preco by malo.

ivetablahusiakova
autor
25. mar 2016

vec názoru, ja nejdem nikomu hovoriť ako sa správať k svojmu dieťatku. každá robí to, čo považuje za najlepšie pre ne. Malému sa venujem každú svoju možnú chvíľku, a jediné čo som chcela od narodenia bolo, aby vedel zaspať drobec sám a z toho neupustím. Pre niekoho sa to môže zdať dosť ,, drsné,, ale myslím, že na tom nie je nič zlé 😉 P. s.: už ho to prešlo, nočný plač trval presne 4 večere a sme zas v normále.. juchuuu 🙂

edn
25. mar 2016

@ivetablahusiakova gratulujem 🙂

ivetablahusiakova
autor
28. mar 2016

pardon, nie 4 večere ale 6, pomýlila som sa v dni, takto na materskej sa mi to všetko zlieva 🙂 ale som rada že sme to aj s manželom vydržali.. 😉

lili007
30. mar 2016

🙂 Tesim sa z Vas. Myslim si, ze maminka sama najlepsie citi co sa u dietatka deje a aku situaciu prave preziva. Pokial budete bezradny a pocitite, ze dietatko Vas skusa a trenuje, skuste si najst na webe knizku: ,,Kazde dieta sa vie naucit spat" Mne velmi pomohla. Dodala odvahu, bola akymsi voditkom a prijemnym citanim pre neskusene maminky🙂

ivetablahusiakova
autor
31. mar 2016

@lili007 dakujem, určite to pozriem, aj do budúcna isto pomôže 😉