Sedenie vo vajíčku

arcticcode
11. dec 2018

Ahojte mamky, chcem sa opýtať, či je OK pre vývoj dieťaťa (má cca 4 mesiace), ak ho dávame aj do vajička, toho, čo sa bábätka v ňom vozia v aute. Je tam asi tak dvakrát denne po 45 minút, je to OK? Nemôže sa mu stať nešťastie?

dorotka9819
11. dec 2018

@arcticcode keď si vezmeš že mnohé mamičky kupujú pre deti vibračné kresielka, hojdačky na podobný princíp ako je vajíčko a nechávajú tam svoje deti tak si myslím že je to ok. Môj syn vo vajíčku síce sedieť nechce, ale keby mi tam vydržal 45 minút denne tak by som ho tam nechávala 😁 nenechávaj ho tam spávať, viem že to by sa nemalo ale pokiaľ tam chvíľu sedí tak sa mu nič nestane.

galixx
11. dec 2018

@arcticcode nestastie sa mu nestane, ale podla mna osobne je to dost vela. Ta poloha nie je idealna a nijako sa v nej nerozvija

lindusss2016
11. dec 2018

@arcticcode vajicko je robene do auta a nie na podlahu, sedacky v aute su pod uhlom, cize to ma volyv aj na polohu dietata. Vo vajicku ma babo travit len nevyhnutny cas jazdy. 2 x 45 min je vela aj na tie vibracne kresielka (a nie, nie je to to iste, kedze tie su robene na podlahu), vo vajicku sa veru moze stat aj nestastie, kedze je pod takym sklonom, ze hlavka moze padnut na hrudnik a zablokovat dychacie cesty, ak dieta zaspi. Navyse, ako bolo spomenute, nijak sa tam dieta nerozvija, radsej keby tento cas travilo na hracej deke na podlahe, ved take male ti este neujde. Nevravim vibracne kresielko, ak si musis odbehnut alebo nutne nieco porobit, ale snaz sa ten cas minimalizovat

yanni
11. dec 2018

@arcticcode A naco ho tam davas? Vajicko je autosedaka a patri do auta na nevyhnutny presun a nie na odlozenie dietata. Podobne tie vselijake kresielka. Naco je to to dobre? 4 mesacne dieta sa uz habe/zacina sa hybat, daj ho na zem na deku a necha, nech si robi co sa mu paci.

katrinka8
11. dec 2018

Tiež si myslím, že teda 2x45 minút denne je príliš veľa na takéto "odloženie" dieťaťa do autosedačky doma.

seva22
11. dec 2018

Ka som citala ze dieta by v tej sedacke malo byt max.20minut a potom by sa malo nejak polohovat,viem,ze cesty autom byvaju aj dlhsie,ale ak sa da,nenechavat ho tam dlho

meandbaby
11. dec 2018

Z vlastnej skusenosti by som uz svoje druhe dieta nedavala do lehatka, autosedacky a pod dlhsie ako max na prikrm.Mne potom motoricky nenapredalo az tak.

lubik87
11. dec 2018

@arcticcode je to veľa ..ja som si presne preto zaobstarala auto-vaničku ..mala nebola ani raz vo vajíčku

lula313
11. dec 2018

Keď bola dcéra mala, veľa plakala, častokrát sme ju museli dat doma do autosedacky, iba tam sa upokojila a na chvíľu zaspala. Rovnako som s nou autom chodila denne, ale dodržali sme max čas určený výrobcom a to boli 3 hodiny denne, boli dni, kedy v nej aj nebola vôbec. Je veľmi sikovna, v 6 mesiacoch stvornozkovala, sama sa posadzála, stala, je zhovorčivá, teraz má 8 mesiacov, kýve na požiadanie, kope, robi koníka, auto, ne-ne-ne, tancuje na hudbu, kliestovy uchop mala luxusný už v polroku.. takze vôbec by som nepripisovala autosedačke negativne účinky, skôr je horsie dieťa dávať do pavúka, k telke, umelo ho posadzat, staviat na nohy a pod

arcticcode
autor
12. dec 2018

No my ho tam davame preto, ze na hracej deke mu to vydrzi asi desat minut, potom vkuse place. Na chrbte ho to uz zrejme nebavi, ale takco s nim? Neda sa cely den nosit na rukach

beky1813
12. dec 2018

@arcticcode a na bruško ked date babo? A ma hracky na deke? Co najviac na zemi na hracej deke a nech skusa

arcticcode
autor
12. dec 2018

@beky1813 Na brušku ho to baví asi 15 minút. Potom sa otočí na chrbát a začne jačať:D
Hracia deka má takú konštrukciu nad sebou, na ktorej sú zavesené hrkalky. Taká hrkacia chobotnica, tú ťahá za nohu, snaží sa pchať ju do pusy, toto ho baví 10 minút a potom jači. Hračiek má milión, keď mú dám hrkalku priamo do ruky, tak tri razy pohrka, potom pusti na zem. Keď na neho fukam bublinky z bublifuku,tak 10 minút pozerá a zase jači. Katastrofa.

beky1813
12. dec 2018

@arcticcode klasika, treba len vydrzat, toto je prechodne obdobie, ked uz chce vidiet, co sa deje okolo, ale motorika nespolupracuje

jennyska
13. dec 2018

Ahoj @arcticcode a ostatní maminky,

velmi ráda bych Vám představila naši další novou odbornou poradnu na Koníku, a tou je Poradna s dětskou fyzioterapeutkou z Fyzio Klinik. https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...
Antónie Vám ráda odpoví na všechny otázky týkající se správného psychomotorického vývoje Vašeho dítka a poradí cvičení/přístup i v obasti případných diagnóz pohybového aparátu dětí.

Všechny Poradny u nás fungují zdarma a jsou anonymní. Věřím, že se Vám budou hodit a pomohou! 🙂

Mějte se krásně!
Jennyska
Modrý koník team

mari_en
19. dec 2018

Ved je to male babo, to sa ma samo hrat pol dna? Potrebuje spolocnost a starostlivost. Ze si toto dovoli po 10min jacat. Potrebuje MAMU, ktora je tam prenho a potrebuje blizkost.