Skoro 4-mesačné dieťa na brušku

25. jan 2024

Ahojte idem si k vam po radu lebo zatial sa mi tu stale dostala pomoc a dobre rady nakolko viem ze tu su skusenejsie mamicky nas drobec bude mat 4 mesiace no sa mi zda ze tak zvane pasenie konikov mu akosi nejde ako by malo citala som clanky pozerala videa a fotky a deti maju lakte oprete o podlozku nas Maly ma lakte vo vzduchu a podopiera sa skor dlanami
Hlavku dvihla podla nalady no uplne vysoko ako by Mal neudrzi velmi dlho ked tak rozmyslam ja ani neviem ako to ma vyzerat videla som ze deti maju rucky blizko vedla seba pokrcene nas ma vystrete dalej od seba 🤷‍♀️ na poradni ked ho nasa pediatricka dava na brusko nikdy nic nepovedala vraj hlavku drzi dobre a ja som sa nikdy nezaoberala
Tym ci ma daleko rucky ci ma lakte na podlozke alebo Nie skor som sa zameravala na tu hlavicku ale ked tak pozeram na fotky a videa tak fakt nas Maly sa takto nedrzi ako ostatne deti je to velmi zle ??
Ako to vlastne ma vyzerat? Napadlo ma si to googlit lebo posledne dni sa mi vidi ze sa snazi pretocit ked lezi na chrbte sa otaca na bok preklada nozku a snazi sa prekotulat len hlavku vytaca do zadu tak sa neprekotula ale snazi sa vzdy ked sa hrame teda aspon si myslim ze ide o to pretacanie zial v rodine nemame ziadne male deti a ziadnu rodinu v okoli nemam sa s kym poradit dakujem

cookie29
25. jan 2024

Ak mas pochybnosti, zajdi si k fyzio.

rurutiax
25. jan 2024

Pravdepodobne o nič vážne nejde, ale skúsila by som zájsť k fyzioterapeutovi. 🙂

kitycat
25. jan 2024

Davas pred nejo nejake obrazky aby má motivaciu dvihat hlavicku?
A asi uz nepasie koniky ale skusa druhe vzpriamenie?

autor
25. jan 2024

@kitycat Nemyslim si
Chcela som dodat To ze nevidim snahu sa dvihat. Jasne davam hracky obrazky on ju dvihne pozrie zasmeje sa a potom mi pride ze je aj hned unaveny ze dlho nevydrzi hlavku da dole a potom zase na sekundu dvihne a tak dookola ze nema ju v kuse pevne Hore.
Lenze zaujimave je ze sa snazi uz prekotulat na brusko

tamta
26. jan 2024

Ja nejak nechápem, ze riešiš dvihanie hlavičky v 4. mesiaci, kedze to ma bábätko robiť od cca 1-2. mesiaca. Vtedy predpokladám dvihalo hlavičku tak, ze sa opieralo o lakte a v cca 4 mesiaci sa ma opierať uz o dlane, ja nevidím žiadny problém.

andie2810
26. jan 2024

Nepozeraj na ostatné deti, každé je šikovnejšie v niečom inom.. známa porodila o 2 dni skôr ako ja... kým náš malý držal hlavu hore od 3 týždňa, jej malá dlho nedvíhala... a potom nastal zvrat a jej malá zrazu možno mesiac a pol dozadu začala dvíhať hlavu a začala sa aj kotúľať na bruško... a naš malý? Nič... dnes má 19 týždňov a len pred dvoma dňami sa prvý krát pretočil na bruško 🤷‍♀️ jej malá si už dávno cmúľa nohy, nášho nohy absolútne nezaujímajú... neriaď sa tabuľkami... myslím že je to ako aj s ovuláciou u nás, síce tabuľky hovoria že je v polke cyklu ale každá to máme ináč 😉

autor
26. jan 2024

@tamta no vravim ze ja som riesila hlavicku nevedela som ze sa ma opierat ci o lakte alebo dlane proste drzal
Hlavicku to bolo premna dolezite nevsimala
Som si ostatne a je dobre ze pises ze 4 mesacne dieta sa uz ma opierat o dlane to som nevedela
Myslela som si ze spravne je o lakte ako mozno vyzeram za hlupu ale fakt neviem

autor
26. jan 2024

@andie2810 dakujem za povzbudenie si zlata 👏.
Len ked to kazdy tak velmi riesi aj co citam na MK konverzacie ak im deti nepasu konikov idealne na 3 mesiac pisu nech zajde na rehabku alebo neurologiu a podobne
Ze uz by malo vediet tak samozrejme ze na poradni upozornim lekarku nech na to pozrie poriadne ci to robi dobre alebo to mam riesit lebo mi pride divne ze ak by to neovladam este ako ma
A on uz sa chce prekotulat na brusko mohol by to preskocit ? 🤷‍♀️

andie2810
26. jan 2024

Najlepšie bude ak sa nebudeš riadiť tým čo iné píšu o svojich deťoch na mk ☺️ na poradni povedz o čo ide a doktorka ti najlepšie povie či je to ešte ok alebo to treba riešiť... určite sú tam nejaké časové rezervy, podľa mňa nič nie je tak že "musí to robiť vo 4 mesiaci" ... a navyše deti sa menia, čo v jeden deň nerobí tak druhý deň zrazu áno... kľudne sa zajtra môže stať že ťa drobec prekvapí a bude to vedieť ☺️