Bábätko neleží pevne na chrbte. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
12. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka.

Dcérka je narodená o 3 týždne skôr akútnou sekciou a v polohe KP. Má už 3,5 mesiaca a stále neleží pevne na chrbte, na lopatkách. Ruky si spája pred telom, hrá sa s nimi, pozerá sa na ne a dáva si ich do úst. Nohy má pokrčené, sem tam opreté pätami o podložku (zrejme tým udržuje rovnováhu). Hlavičku otáča v plnom rozsahu do strán a na brušku drží pekne hlavu, keď je na rukách ešte hlávka pevná nie je.

Ako mám, prosím, postupovať?

Je dôvod na paniku?

Ďakujem za odpoveď!

Dobrý deň,

je vhodné dať dcérku skontrolovať detským fyzioterapeutom a ďalej postupovať podľa jeho inštrukcií. Na paniku dôvod nie je, ale na kontrolu stavu áno.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas