Čo vedia vaše 3 mesačné detičky?

jaja018
24. aug 2012

My otacame hlavku chytame hračky usmievame sa rozprávame si a plujeme pasieme koníčky. Citala som že trojmesačné babo sa ma nahlas smiať a ked pasie koníčky vie sa zdvyhnut tak že nie je oprete o lakte ale rúčky ma vystrete. Robia to vaše detičky?

gubcikova
24. aug 2012

netreba čítať každé dieťa je iné.moja dcérka mala presne 3mes.ked válala sudy,nesmiala sa nahlas len sa usmievala,pásla koníčky tým že mala rúčky vystreté,blabotala,plula hovorila si achu achu grrrrrrr.syn válať sudy začal ked mal 3mes a 3týždňe,smial sa nahlas,pásol ale na lakťoch.

ivani
24. aug 2012

ahoj, ano moj maly bude mat buduci tyzden 3 mesiace a presne toto vsetko uz dokaze. V postielke hlasno vykrikuje na kolotoc ked sa mu prestane tocit, ked je na brusku tak sa oprie o cele predlaktie a pozera vytesuje sa z toho ako mu to ide. vyzera ako korytnacka ked sa o predlaktia oprie. hracky sice chyti doruky ked mu ich dam ale skor si myslim ze je to len tak reflex ze drzi to co mu tam strcim. ked sa s nim rozpravam a usmievam sa na neho tak sa hlasno smeje, ked ma dobru naladu tak je to hotovy rehot. ale myslim si ze za toto vsetko moze moj otec ktory sa s malym niekedy denne aj 4 hodiny iba rozprava a maly ho stale sleduje.

ivani
24. aug 2012

@jaja018 nahodou si tvoje dietatko nedava rucicku do pusy? lebo moj maly ju ma v puse stale, minule si ju az srouboval do pusy, az ho naplo.

jaja018
autor
24. aug 2012

@ivani Ano máme rucicky v pusine a niekedy je jedna malo. A niekedy aj ked ma dudlik, tak si ho dá na bok jako fajku a z druhej strany si dá rucinu. 🙂

isulka
25. aug 2012

Ahojte,mám 7 týždňové bábo a keď ho dám spať na bruško tak keď vstane má opuchnuté očká.Neviete či je to normálne 😒

nicolasko55
25. aug 2012

@jaja018 ahoj🙂 moj maly bude mat tiez o tyzden 3 mesiaciky a tiez si rozprava ag,ang,ma... a tiez sa dokeze smiat nahlas a pred tyzdnom objjavil ze ma palcek tak si ho dava stale do pusky :D ked mu dam do rucicky hracku tak ju tiez drzi ale este moc neregistruje ze ju tam ma,ale ked je v jeho ,,sedacke,, tak sa uz snazi chytit hracky ktore su nad nim 🙂 a ked pasie koniky tak udrzi hlavicku aj ked ma rucky od tela a hlasno pri tom vykrikuje...🙂

nicolasko55
25. aug 2012

@isulka ahoj,take male babo by este nemalo spavat na brusku,mohlo by sa v spanku udusit...

isulka
25. aug 2012

@nicolasko55 Ahoj,nám ho dávali aj v porodnici na bruško ale max na hodinku ale teraz je už vačší a nieje na brušku viac ako hodinu a pol max dve.

nicolasko55
25. aug 2012

ved aj mne ho davali v porodnici na brusko,ale to len vtedy ked musel byt na modrom svetle,skrz zltacky,ale bez dozoru by nemalo spinkat male baby na brusku...

isulka
25. aug 2012

nie mne ho nechávali normálne na izbe že lepšie a vyprdká a od vtedy mi tak zaspáva ale neni bez dozoru.neviem musím sa spýtat asi detskej lekárky

lydkab
1. sep 2012

Ono je to veľmi individuálne...niektoré bábätka sú šikovnejšie niektoré menej...ale doženú to všetko 🙂)))) každé bábo je šikovné v niečom inom...🙂 moje malé krsnaitko napríklad neobsdí vo vajíčku, ale si pán minister vhradil celu postel v spálni...a to má 3 mesiace a vie kde je najlepšie....🙂

meg_junova
12. sep 2012

@isulka ja si tiez myslim, ze bez dozoru by na brusku nemalo ostat babo. Co ak ma reflux a udusi sa vlastnymi zvratkami? Alebo sa nevedomky pridusi?>> Ja by som to teda neriskovala..

kika1111
13. sep 2012

môj malý má 3 mesiace a týždneň. rozpráva si už asi od jedného mesiaca, od 1,5 mesiaca sa nahlas rehoce a drží si hlavičku asi od jedného mesiaca - vtedy samozrejme ešte tak slabšie - krátko, no teraz už stabilne, teší sa keď mu ukážem rybičky, drží a smeruje si ručičkou do úst fľašu s mliekom, chytá a naťahuje hračky asi 3 týždne. viac ako mesiac sa rozpráva s nami - my mu rozprávame a on nám blaboce naspäť..

isulka
8. okt 2012

@meg_junova Ale nie bez dozoru a detská pediatrička mi povedala že kludne može tak spať a myslím si že mám najlepšieu pediatričku v Nitre 🙂)a malinkého nenechávam samého teraz už má 3 mesiace ale na brušku už nespí len sem tam.a to že mal opuchnuté očká bolo tým že si na niečo tlačil a keby to trvá stále takto tak by mu brali moč či niečo nemá s ladvinami chvala bohu to prešlo 🙂 😀 😀 ale ďakujem za rady 😀

majcika
14. okt 2012

aj moja mala vykrikuje aguuuu obcas z toho vznikle gugl, havo, nieeeee a eur 😀 koniky pasieme zatial na laktoch ale je pravda ze ju davam na brusku malo pretoze sa velmi rozculuje a vykrikuje na mna ze teda mama tato poloha je eeee. Pretaca sa na bok, nohy ma skoro za krkom do rucky chyta ak jej nieco podam, objavila svoju rucicku a ked ju ona nekoordinovane buchne do hlavicky vie svojej ruke vynadat celkom aktivne. Smeje sa nahlas a komunikuje, kedze s nou stale rozrpravam skusa mi odcitavat z ust a opakovat kedze jej to nejde dokaze sa hnevat a snazit este viac. Slintame ako bernardyn a rucicka je uzasna pochutka prtstik uz ma ozuzlany skoro na kost 😀

misha123
18. okt 2012

môžem sa spýtať čo znamená slovo pasieme koníky? 🙂 moja malá ma niečo 2 mesiace a 2 týždne a už mi blaboce občas, a smeje sa skoro stále,až jej niekedy zabehne slinka 🙂..hlavičku vedela držať už v 3 týždňoch na krátku dobu, keď bola na brušku sa mi dvýhala na ručičky, teraz mo v poslednej dobe robí to, keď ju krmim a už nechce tak si flašku s ručičku dáva od úst preč 🙂 je to šikulka od narodenia, a na brušku som ju spínkavať nechala od našeho príchodu z pôrodnice, bola to jej naj poloha na spánok..teraz ju už nedávam, len keď cvičime pred kúpaním..

zuzi0911
18. okt 2012

@misha123 dietatko pasie koniky ked je na brusku a dviha sa.

mg25
18. okt 2012

Môj malý ma zajtra 3 mesiace a vôbec sa ešte nesmeje, len sa usmieva, koníky začal pásť len minulý týždeň,doslova zo dňa na deň. Hračky si absolútne nevšíma,keď do nich v sedátku buchne,tak len náhodou....zato pľuje skoro ako Dicaprio v Titanicu :D,džavotka pekne...každé dieťatko je iné 🙂 A áno,tiež objavil ručičku minulý týždeň a jeho celodennou náplňou je strčiť ju do pusinky 🙂 a miluje čumieť na telku,budeme ju musieť dať preč zo spálne,lebo na ňu nonstop čumákuje.

simca06022011
18. okt 2012

@mg25 moja mala bola tiez takato,oplula si aj cely kocik ked napodobnovala formulu :P... aj lozit zacala neskor (7-8m), chodit az v nejakom 14 mesiaci ale ukecana je ako radio... teraz uz celkom pekne opakuje co vsetko pocuje🙂 niektore deticky su na tom lepsie pohybovo a ine recovo 🙂))

mg25
18. okt 2012

@simca06022011 pekne napísané. Preto ma trošku hnevá,keď mi kamoška povie: Tvoj to ešte nevie??? Ten môj v jeho veku už.... 😠 jednak to maminky zbytočne frustruje a jednak každe babeno sa vyvíja inak 🙂

simca06022011
18. okt 2012

@mg25 aj ja som to pocuvala... a aj... vy este nemate vlasky?? no teraz mam vlasanu, so na nas na ulici vykrikuje "maminka, ocinko..." a tie co sa vypytovali otvaraju pusu.. lebo ich babo ledva povie mama, tato... ale neriesim to... predbiehat sa s ostatnymi je smiesne, mala sa mi napr. vie celkom pekne sama najest, ale za to nevie cikat/kakat do serblika (co vie zase kamaratka). A teraz co? 🙂) Dieta nie je vrcholovy sportovec, aby sme ho nahanali, podporim ju v tom co robi dobre a ostatne sa pomaly ucime.

mg25
18. okt 2012

@simca06022011 😀 zase si trafila, ani to nemáme...asi 6 vláskov ma vzadu 🙂 tak tak...tiež si myslím,že porovnávania nemajú zmysel...také kamarátske,jasné 🙂 ale doťahovať sa určite nie.

rusalinka
18. okt 2012

Odkedy môj krpec objavil, že tie ruky sú teda asi jeho, niet väčšej lakotky ako palček, čo tam po mojom prse 🙂 Pekne sa usmieva, párkrát sa mu podarilo aj nahlas sa zasmiať, ale nejako sa sám seba zľakol, že čo to spravil, také očiská vypleštil, že až 🙂 Pár krát už aj zavýskal a tiež bol z toho prekvapený. Pekne sleduje hračky, búcha do nich ručičkami, ale to musí mať náladičku, lebo keď nemá, tak sa jeduje, že on sa vlastne musí na to pozerať a jemu sa nechce. Koníky tiež pekne pasie a pekne drží hlavinu pri nosení. A najviac sa mu páči ten druhý Samko v zrkadle, s ktorým sa rozprávame cez deň 😀 No a telka - tiež sa na ňu rád pozerá a ja neviem, či mu to dovoliť, alebo nie. Obrazovky už nie sú také ako voľakedy, že kazili oči, ale aj tak... dovolím mu to len chvíľku, nechcem ho na to veľmi naučiť... či? Nevie sa sa ešte prevrátiť ani z bruška na chrbát, ani naopak, niektoré deti to už vraj vedia, keď mi kamoška písala, že jej dvojmesačná dcérka sa prevracia z bruška na chrbát, tak ma to aj zamrzelo veru, ale máte pravdu, každé bábo je iné a teraz to už neriešim, veď on sa naučí a ja budem banovať za dňami, kedy len ležal a ja som nemusela behať a striehnuť za ním na každom kroku 🙂

mb
18. okt 2012

Tak pridavam aj ja.Minuly tyzden objavil svoju rucku ,tak ju ma vzdy v puse.Ale vzdy iba pravu.Najradsej lezi v lehatku a pozoruje hracky,ale buchne do nich skor nahodne.Pekne sa s kazdym "rozprava" a usmieva na kazdu stranu.Uz aj poriadne slinta.Na brusku uz podrzi hlavu ale nie dlho.Takisto aj ked ho mam na rukach a tak co den tak lepsie drzi.myslim ze je sikovny a to je narodeny v 36 tyzdni.

saska2208
26. nov 2012

My presne tak isto 🙂 aj my sme narodenya v 36 tt a nespozorovala som ze by bola nejak mala zaostala za uplne donosenymi detickami...

typa
26. nov 2012

@rusalinka to prevracanie vobec neries. Mala mojej sestry ma 9 mesiacov a prevratit sa nevie. Sediet uz dokaze,ale prevratit ani za nic 🙂

omamikova
12. dec 2012

Môj malý má 3a pol mesiaca a chcem sa spýtať že akou zeleninou ste začali ako prvou? Kedy a ako ste potom ešte podávali mliečko?

veronkarisko
14. dec 2012

môj krpec bude mat 3 mesiace v stredu, barančekov pase krásne ale asi len posledné dva týždne , predtým nemal veľmi záujem, ručičky objavil že sa dajú dať do pusinky ale ked z nich nič netečie, tak načo by ich tam dlho hostil... :D hlavičku nepritiahne ani za ten svet, len tak mu visí vzadu. Džavot, džavoce o stodvesto ale musí mať náladu, ked tak čítam tie časopisy a knihy tak nesplname moc vecí podla parametrov ale pediatrička mi povedala že je to všetko oki a za 25 ročnú prax vie že chlapci sú proste pomalší. Je to naše zlatíčko, ktoré lúbime a to je hlavné 😉

kudrlivka
22. mar 2013

moj misko ma presne 3m. a usmieva sa ked sa s nim rozpravame alebo ked mu spievam a robim srandy. Konicky pasie tak ze vie dvihnut hlavku ale na ruckach sa este moc nedvihne. ked lezi ataham ho za ruky hore,pekne taha hlavicku dopredu. strasne vela kope nozkami a ked je nervozny silno vykrikuje najma ked sa mu chce spinkat. niekedy ma naladu aj mrmlat a viskat. a rucicku si najnovsie celu pcha do ust.

blackcat8885
18. máj 2013

Môj drobec má 3m a 2týždne.Pasie koníky na lakťoch,nahlas sa rehoce,stále sa smeje na každého.Ked je dlho v postieľke sám vykrikuje a kope nôžkami.Tiež si papá ručičku,niekedy sa snaží obidve naraz,víska,špliecha vodu pri kúpaní,otáča hlavičku na obidve strany,slintá.Naťahuje sa za hračkami,ked dám hrkalku snaží sa ju dať do pusy ale ešte sa mu nedarí 🙂