Skory nástup do jasli

13. jan 2022

Mám 35 r prvé dieťa.V 20 m som ho dala do jaslí teraz má 2,5 r.Zvykol si pekne neplakali, jedol..... nemusela som ísť do práce kvôli financiam myslela som si, že mu kolektív prospeje, naučí sa niečo nové.Posledne mesiace začal byť placlivy v noci, kuse si nechty učiteľka ma upozornila, že chce u nej sedieť na kolenách, chodí za ňou, nevyhľadáva deti a, že mi odporúča návštevu psychológa, lebo z ničoho nič sa po tak dlhej dobe vypytuje na mamu, kedy prídem a place.
Bola som 3x u psychologicky aj so so synom aj sama.Som sklamaná, nahnevaná, zmätená.Podla nej je malý úzkostlivy, do jaslí podľa nej nechce chodiť, nezvykol si, odporúča nechať ho doma vraj deti aspoň do 3-3,5 r potrebujeu istotu a bezpečie a ja somu to vzala.

merrynka19
14. jan 2022

Ja by som vymenila jasle. Podľa mňa mu nesadli práve tie...

ailiba
14. jan 2022

Úprimne, nemyslím si, že je pre dieťa v 20 m vhodné ísť do jaslí, keď to nie je nevyhnutné. Najmä ak bol dlho kojeny a hned od prsa praktocky šiel do kolektívu. Dieťa v tom veku ešte nepotrebuje kolektív, s tým súhlasím. Ale už sa stalo, nemá zmysel si vyčítať to, čo bolo, lebo to bolo konané v tom najlepšom umysle. Dobre, že to riešite. Tiež by som teraz pozerala v prvom rade na dieťa a venovala mu co najviac pozornosti. Možno dočasne ho nechať doma a keď sa upokojí a dozreje, tak pôjde do škôlky. Mam už takú skúsenosť od kamarátky, im to pomohlo.

autor
14. jan 2022

@ailiba určite ho nechávam doma.Ved sa nemôžem od neho ani pohnúť sme 3 kroky vzad ako sa správal predtým.

ailiba
15. jan 2022

Bohužiaľ, stáva sa... Držím palce.