Spánok 10-mesačného bábätka

beatrice1111
26. dec 2022

Ahojte, mám pár otázok, či by ste mi nevedeli poradiť ale najprv vám opíšem náš deň.
Má 10m, plne kojená, bez zubov.
Budíček 8:30-9:00 ako kedy, keď vstava 8:30 obedny spánok ma o 11, keď o 9 tak o 12. Pospí tak do 1h cca. Druhý spánok sa odvíja od toho obedného ale chodi okolo 16:00-16:30 a spi znova tak isto, večer spať dám o 21:00.
Myslite, že staci 10 mesacnemu dieťaťu spať cez deň dokopy 2h?
Keď dam malu spať o 21:00 tak sa ešte 1-2x prebudí. Uspavam od narodenia na prsniku a spi so mnou v posteli. Keď sa prebudi od hladu to asi nebude lebo pár krát potiahne a zaspi. Myslite že takto len zisťuje či som pri nej? Do 8 m spala pekne celu noc, chapem že môžu ísť zuby, môže spracovavat niečo nové ale aj tak ak máte nejakú radu ako trochu obmedziť to nočné budenie budem rada. (Dokopy za noc býva tak cca 3x hore) ďakujem 🙂

zuzinka888
26. dec 2022

Podobny spanok ako moj 10 mesacny. Myslim, ze k tomu spanku si mozes priratat 1-2 hod = tie co spinka do 9. Lebo vacsina deti vstava okolo 7-8h. A mnohe aj skor. Moj vstaval aj 10× za noc. Poradjli mi odstavit nocne kojenie. Posluchla som. Tdraz je hore aj 15x. 🙈🙈. Poplace pofnuka omacka ma, vopcha prsty do kazdeho otvoru na hlave, pochodi po postielke, mne. Najlepsia poloha na jeho spanie je nastata plienka na mojom ksichte🤣🤣. Takze neporadim. Cakam a utesujem sa kazdy vecer, ze dnes je "ta"noc- kedy ju prespi celu. Cakam uz 10 mesiacov🤣🤣

zorkahorka
26. dec 2022

Ak ma dva spanky, tak 2 hodiny cez den su ok. Ale pre zaujimavost... syn mi rano spaval tiez takto dlho, potom vo vyssom veku nevedel zaspat na obed, pretoze vydrzal dlhsie v bdelom spanku.je lepsie,ak vstane skor...
Co sa tyka noci. Podla mna idu zubky a potrebuje sa na prsniku len ukludnit,aby znova zaspala. Urobil si zo mna dudel,lebo ten ozajstny nechcel.Moj syn sa budil aj 10x v noci. Skusala som v 1 roku odstavit,podarilo sa az po 16.mesiacoch a odvtedy spi celu noc.

kristinka92
26. dec 2022

Mame to úplne identicky tie denne spanky. A to mám 14mesacnu. Akurát poobedny mame o 16:30-17:00. A len tak pre info, ja som celu noc odkedy sa narodila ešte neprespala. Je na UM. Papa ešte 2-3x v noci a niekoľkokrát sa rozplače že ju utíšim a spinkame ďalej.

ls56
27. dec 2022

Budeme mat rok a tiez pospi tak dve hodky cez den. Kojena, 8 zubov-idu dalsie, cez noc aj 10x hore a kolko krat aj hodinu a pol sa prevaluje v noci. Tiez zaspava na prsniku a uprimne tesim sa ked ju odstavim.

ls56
27. dec 2022

Chcela som tym napisat-bud rada ze je to len 3x😀😀😀