Spánok dvojročných detičiek

17. feb 2022

Ahojte, len tak zo zvedavosti, kolko vam spavaju vasi 2rocaci? Myslim za noc aj celkovo 24hodin. Moj spava v noci 8h a cez den 1-2h a zda sa mi to strasne malo na jeho vek, niekedy ma to az zoziera, niekedy sa snazim s tym zmierit.. Lenze akosi popri nom uz nezvladam nic ine robit a tak ma zaujima, kolko casu maju ine maminy, ci to len ja sa tak zosypavam z deficitu spanku a volneho casu?

zuzanockamt
17. feb 2022

Môj spí v noci 10-11 hodín. Počas dňa nespáva. Má čerstvo dva roky a takto funguje od roka a pol. Ja pracujem na plný úväzok od jeho roka, takže dni sú hektické, náročné na logistiku, ale zvládame.

sonnenshein
17. feb 2022

V noci sem tam potiahne aj 10 hod s jednou prestavkou, cez den hodinu az hodinu a pol, ale vylucne v kociku na prechadzke.
PS. Tiez sme niekedy uz s muzom na zosypanie, najma ked po ulozeni obaja este dokoncujeme pracu, co sme cez den pri nej nestihli, takze sa dostaneme do postele tak 5 hodin po nej.

zuzzinkaa
17. feb 2022

Ja mám 2,5 ročnú (režim má už dlho rovnaký) a podľa mna spi zasa strašne veľa. 12 hodín v noci a ešte 2 niekedy až 3 hodiny na obed. Mám pocit že prespí cely svoj vývoj, už som sa na to pýtala aj doktorky a tá mi povedala že je to v poriadku tak neviem 🙄
Každé dieťa je rôzne 😂 tie naše dve by si to mohli nejako lepšie podeliť

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simik411
17. feb 2022

Noc 10hod cez deň 2 niekedy aj 3h 🙂

zitaje
17. feb 2022

Moja má 2,5r. V noci spí tak 9-9,5h a cez deň 1,5-2h.

ivana.natasha
17. feb 2022

V noci 10.5 až 11 hodín a cez deň 2-3 hodiny. Vždy s ním ale niekto leží alebo spí. To isté dcéra keď bola malá. Tá spala ešte v predškolskej tak rada, že ju tam museli nasilu budiť. A to prvá zaspala. Mám spachtošov. Ale každé dieťa to má inak.

lilyianka
17. feb 2022

Náš v noci prespi 12h a cez deň 1-3h.... ako kedy...

ceresnicka111
17. feb 2022

V noci 10 hod. s jedným nakrmenim, cez deň 2-3 hodiny, od roka spinka len v postieľke lebo v kočíku bol spánok nula bodov

alexandra2468
17. feb 2022

Moja spi tak isto ako tvoj. Ma 2r2m, vzdy spala menej ako “ine deti”. Ale nechyba jej to, nie je unavena, len my rodicia sme unaveni 😃

andreatytler
18. feb 2022

Nas syn ma 2 roky. V noci 9.5-10 hodin s jednou prestavkou. Na obed 2 hodiny.
Tiez myslim ze 9 hodin za 24 hodin je dost malo. Ako to zvlada? Je mrzuty, unaveny?
Nedali bys ste este 2 spaky cez den?

autor
18. feb 2022

@andreatytler nedal. Niekedy mame problem ho vecer uspat. Zasadne vstava o 5tej, vcera zaspal o 22 😩 takze tuto noc mame 7h. A mama nech si porobi svoje, stara sa o domacnost a nech je aj yspata aby nebola nervozna 😞

autor
18. feb 2022

Ja s nim tiez musim ist na obed spat, lebo by som to nezvladala. Psychicky ani fyzicky. Len domacnost sa mi o seba sama nepostara a jedlo sa samo nenavari, takze nie kazdy den s nim spim 😞 tuto noc spal 7h a nie, vobec nebyva mrzuty. Jemu to staci. Uz polroka sa tym trapim a skusala som vsetko, menit aktivity, menit vecierku, menit cas obedneho spanku (“obedny” je u nas o 9-10 rano), spankova hygiena taka ze by mi nemali snad co vytknut. A aj tak bude v noci spat 8 hodin a vstavat o 5tej 😞 este zvazujem ci nemoze mat nejaku poruchu (neuro, endo?)

autor
18. feb 2022

@alexandra2468 no presne. Dieta uplne v pohodicke a my padame na hubu 😅

alexandra2468
18. feb 2022

Neporovnavaj ho s tymi detmi, ktore spia “normalne”. Uskodis tym len sebe 😃
Dobre to poznam, tiez chodim na “obed” spat s malou, lebo by som zomrela 😃a ano, tiez sa mi samo nenavari, neuprace, ale tak nejako to zvladneme a ked konecne pojdu do skolky, bude lepsie 😃

Ale bez srandy. Chapem ta. Moje kamosky vsetko stihaju, este maju aj cas na seba. Ja sa pozriem na nas bordel doma a chce sa mi plakat. Ale zaklad je “prijat to”. Budme rady, ze tie nase nespave deti mame a ze su zdrave 🙂 ostatne nejako uz bude.

autor
18. feb 2022

@alexandra2468 Ja sa priznam, ze sa tak zanedbavam, ze sa az hanbim za seba 😔 A mavam depresie zo seba, z bordelu doma, ze som neschopna a nezvladam absolutne situaciu. Obcas si poplacem. Tiez mam zname ktorym deti spavaju viac, preto som zalozila tuto temu, aby ste ma tu utesili, ze nie som sama 😅 takze dakujem ❤️

autor
18. feb 2022

@zuzanockamt no tvoja situacia tiez neznie uplne idealne 😅 keby mi cez den nespi, tak dusu vyplujem

autor
18. feb 2022

@zuzzinkaa to je tiez dobry extrem toto 😅

zuzanockamt
18. feb 2022

Anonym: Ja som v pohode. Vyhovuje mi to.

andreatytler
18. feb 2022

Ak je syn v pohode, tak mu tak malo spanku vyhovuje. Zial, neviem ci sa s tym da nieco robit. Ja sa staram o domacnost ked je syn hore. Vsetko robim s nim. Je to pomale, ale da sa to.