Spánok vo vlastnej izbičke

dedenini
7. dec 2012

Ahojte. zacnem tym moja dcerka spava vo svojej postielke v nasej spalni. Ma skoro 8 mesiacikov. Nechystam sa ju dat vedla do izby.No mojho priatela to obcas napadne, ked chceme daco kupit do domu, alebo prehodit nabytok, aj koli tomu ze skoro stava do prace, aby ju nebudil...co sa nestava ale mohlo by sa.... No nepresvieca ma k tomu , ale uz mi to spomenul ze by mohla, ved spinka celu noc vzdy, a ze by som mala aj vysielacku zapnutu na pocutie hlasu-ci zvuku,Netlaci nato a nebavime sa otom, len par krat to spomenul... No ja som toho nazoru ze aj do 5 rokov ( neviem presne kolko, vzdy to tak obrazne poviem),ale proste az ovela neskor by sa malo tak stat..tak ma zaujima ze kedy vase deticky zacali spavat same vo svojej izbycke?? ci uz v malej postielke,alebo uz vo velkej?? dakujem moc

romcovaklarka
8. dec 2012

@fidka79 Taky neuznávám vyplakání, nevyplakávám dodnes, na to bych neměla nervy. Kdbych viděla, že ho to stresuje a bojí se tam nebo něco, tak s ním budu klidně spát i v posteli. Ale to jsem zkoušela párkrát a pořádně neusne, dělá blbiny a v noc se častěji budí, asi od toho, jak se vrtím 😅

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romcovaklarka
8. dec 2012

@fidka79 Tak jasně, až se narodí sourozeneček, tak taky bude občas muset jeden, nebo druhý chvíli plakat, už předem se toho děsím, ale rozdvojit se nemůžu, že? Snad bude miminko nosící a budu aspoň takto se moct věnovat zčásti oběma... Ale to už jsem trochu odbočila 😅 🙂

andreah25
8. dec 2012

Od narodenia 😀

briketa
8. dec 2012

@baklik ked uz ide o tie veci co spominas tak detom nedavam flasu, dudel a celkom urcite ich nezakryvam. dieta ma spat vo vaku a nemat nic v postielke. ked pribehnes na kazde zamrnknutie akurat ho tak navyknes na caste budenie sa. male deti normalne vydavaju zvuky alebo aj placlivo mrncia zo spanku. male dieta sa aj prirodzene dokaze naucit ze ked sa v noci zobudi, same zas zaspi. deti co spia same, spia drvivou vacsinou najlepsie. samozrejme nie kazdy ma na to moznosti a priestor. to som ti len odovodnovala teoreticky, ze nie vzdy upenliva obetavost voci dietatu je vzdy tym najlepsim riesenim 😉

ivaanka
8. dec 2012

Starší od narození sám, mladší od narození s bráchou. Taky nedávám v noci dudle, čaje ani peřinky, večer zalehnou a ráno se budí.

evko1
8. dec 2012

My sme malú presťahovali do jej izby v 6.mesiacoch, mala som pocit, že ju rušíme, budila sa často a ani ja som nedokázala spať, za každým, čo sa ona zamrvila, som už aj bola hore ☹(( Neplakala vôbec. Ona bola naučená sama zaspávať už aj pred tým. Dostala fľašu, tú dopila, otočila sa na stranu a spinkala🙂)) Dvere sme nechali otvorené a nepoužívali sme ani babyfon, počujem už prvý hlások čo vydá. Dostane fľašu a spí ďalej. Spí od vtedy oveľa pokojnejšie a dlhšie a aj ja som sa konečne vyspala.

dedenini
autor
8. dec 2012

@fidka79 presne..tento pocit mam aj ja....

dedenini
autor
8. dec 2012

moj priatel strasne chrape... a malinkej to nevadi ani trosku...spinka celu noc..obcas sa stalo ze sa zobudila, ale to len nejaky zly sen..a to som dala cumlik a hned spinka... no u nas v spalni je aj teplucko , aj preto, a ja sa tak citim lepsie.... takze este pockam... pojdu nam zuky kazdu chvilku, tak pojdeme obidve spolu do izbycky, ona v postielke, ja tam mam postel, nech sa tatino vyspi,... potom aj to stavanie sa na nozicky..co nam doktori povedali ze zacne skoro chodit, uz od 6 mesiacov sa stava na nozicky, a to ete nevie ani sediet poriadne sama... takze pri tomto vsetkom ju chcem mat na ociach.. a je mi jedno ze sa nevyspim.. ja som uz naspala dost v zivote 🙂 he he

mecenga
8. dec 2012

od narodenia, mala som izbu ned vedľa a zapojenú aj pektúnku pre istou. Teraz má svojú veľkú postieľku zaspí v nej a v noci príde za nami po tme. No čo už 🙂

baklik
8. dec 2012

@dedenini ved to, ze ked dietatu idu zubky, pripadne sa zacne stavat, ci lozit v postielke - tiez si myslim, ze je lepsie mat ho blizko seba

baklik
8. dec 2012

@briketa nevstavame ani nebehame na kazde zamrknutie, niekedy je to len zo sna, pomrvi sa, spi dalej. uz viem, kedy sa to stupnuje, tak mu podam cumlik, aby sa neprebral uplne (inak sa preberie a je problem dalej zaspat) a spi dalej. spaci vak som skusala, ale rano a niekedy aj v noci, ked sa preberie, sa ako prve hned postavi a v tom vaku mu akurat tak hrozil uraz, kedze sa mu v nom nedalo chodit a hocikedy padol. ako som spominala, v poslednej dobe nam zacal prespavat celu noc, ale sem-tam sa stane, ze sa preberie. isto by som upne malicke dieta nenechala same v noci v izbe, ved take deti vacsinou este raz, dva-krat za noc papaju, cest vynimkam... asi tak najskor od roka je u mna vhodny cas, ale zalezi od situacie.
zas verim tomu, ze v usa je to bezne, ze dieta sa narodi a vacsinou hned putuje do svojej izby. ale tu na SK ma to veru prekvapilo, kedze vsetci znami v okoli davaju dieta do inej izby najskor tak od roka...

baklik
8. dec 2012

@briketa od 7,5 mes. sa staval na nohy a od 6 mes. sa dvihal na styri. este v polospanku mal tendenciu pretocit sa na brucho, zdvihnut sa na styri, rozkyvat sa a buchol si pritom par krat hlavicku. takze ja som rada, ze sme ho v tom veku mali blizko seba a mohla som hned zareagovat, nie az ked bol velky plac...

lv
8. dec 2012

starší jsme dostali z ložnice do pokojíčku až tím, že tam s ní spává tatínek, jinak i když řekne, že tam bude spinkat, přijde po 5min s pláčem, že se bojí..ve 4,5letech - byla chyba ji mít u sebe tak dlouho, ale nebyla v bytě jiná možnost. Teď plánuju druhou holku přesunout ke starší do pokoje tak v roce, dvou..ještě uvidím, jaká to bude samostatná jednotka, teď ji mám v postýlce v ložnici, je jí 6měs.

adkasmolka
8. dec 2012

Syn isiel do svojej izby,ako rocny.Fungujeme na bejbyfone+otvorene dvere.Jednak zle spava,ale to ma od narodenia,neprespi celu noc,budi sa.V spalni mi nechce spat,v izbicke zaspi bez problemov.Ja som zvyknuta nato nocne behanie.Snad,sa uz aj prespatej celej noci raz dozijem.Lepsie spaval v noci,ked bol mensi,teraz viac vymysla v noci,skusa pokial moze buntosit.Teraz mu idu crenove zuby,takze mam zajedo ci spi so mnou ci v detskej budi sa casto a nadranom je uz vyspaty.Ja som toho nazoru,cim mensie naucis,lepsie pre oboch.Neviem si predstavit,ze by som ho to mala teraz ucit.

xvitk101
8. dec 2012

My jsme měli byt 1+1, takže malý spal od narození s námi. Jak rostl, tak jsme ho čím dál tím víc rušili ze spánku. Naštěstí se v 6 měsících naučil sám usínat a prospal celou noc. V jeho 14 měsících jsme se přestěhovali do nového bytu, kde má svůj vlastní pokoj. Je hned vedle naší ložnice, takže přes stěnu slyším každé zamručení. Je to jako by byl vedle mě, ale nerušíme ho. Než se zvykl na nové prostředí, tak spal o cca hodinu déle. Teď je to jak kdy. Myslím, že se mu líp spí samotnému a ten věk mi přijde ideální.

bajciatko
8. dec 2012

A ty preco nechces? Skuste a uvidite, ak budu problemy, tak to odlozite na neskor.

yesno22
8. dec 2012

@dedenini urob tak, ako to cítiš 😉 Syn išiel od cca 10m, to už spával v podstate celú noc ale dcérka asi len pred mesiacom /mala 2r/ pretože sa stále v noci často budí...odkedy je s bračekom v izbe, je to mierne lepšie ale ešte neprespí celú noc ...takže sa nabehám ale neprestávam dúfať, že prespaté noci sa blížia 😀 😎 a čo sa týka zaspávania...syna sme viac menej "nasilu" naučili zaspávať aj spinkať v postielke ale dcérku si už vychutnávam, čo to dá a prospôsobujem sa jej potrebám...teda nie úplne ale keď vidím, že chce zaspávať pri mne, nechám ju...ak si vlezie k bratovi do postele, nechám ju...proste ju viac rešpektujem 😉 ak cítiš, že chceš spať s malouv jednej izbe, tak to urob... 😵

dedenini
autor
8. dec 2012

@yesno22 dakujem.. ja este pockam..uvidim ake to bude , ked nam pojdu zubky, a tak... este si ju nechm u nas v spalni, samozrejme v jej postielke... mame na plane aj stahovanie, no to neviem kedy bude...mozno asi az o rok.. uvidime. ona spinka dobre, nerusime ju.a ja mam spanok tiez kludnejsi 🙂

raona
8. dec 2012

@dedenini staršia dcérka od roka a pol spáva vo svojej izbičke /mohla aj skôr,ale dovtedy som ju kojila aj v noci a ja som bola leniva vstávať a chodiť do druhej izby, tak spávala s nami v posteli/, a mladšia spinkáva od rôčika - ked som ju prestala kojiť, so svojou sestričkou v detskej izbe na svojej posteli... občasne sa budí, a ked je zla noc, ze idu trebars zuby, tak obcas spáva aj s nami...

pitik
8. dec 2012

Najstarsia dcera od roku, to se sa prestahovali, stredny syn od cca roku a pol, to sme sa zase stahovali 🙂 , ale od cca roku spal sam v spalni a my s manzelom v obyvacke na matracoch a najmladsi tiez od roku, starsi dvaja su teraz spolu, najmladsi sam, neskor chcem dat chalanov spolu.

nc
16. dec 2012

ahojte poradte mi prosim nas maly do 6 mesiacov prespal celu noc niekedy sa stalo ze sa zobudil ale bolo to len zriedka.
A od pol roka sa zacal budit aj 5 krat. dovtedy som ani nekojila ani flasu sme mu nedali ale teraz uz v noci bez papania nezaspi ked sa zobudi.
Maly ma uz 8 mesiacov a papava aj 4 krat za noc. Da sa s tym nieco robit. Dokedy deti papaju v noci?
Maly ma postielku u nas v izbe pri posteli, kedze sa tak casto budi aby som nemusela stale behat do izby. Uz sme skusili dat aj bocnu stenu dole z postielky aby sa citil kludnejsie ked nas vidi ale ani to nepomohlo.
dakujem za rady

ducci
26. dec 2012

my sme malu dali v 13 mesiacoch do jej izbicky a odvtedy spava ovela lepsie 🙂

iwiny85
26. dec 2012

Náš malý spáva sám vo svojej izbe v postieľke od jedného roka. Máme monitor dychu, tak som spokojná. Je to pre nás aj pre neho oveľa lepšie, vyspíme sa aj my a hlavne on má svoj klud. Odvtedy ako spinkáva sám bez problémov spinká od 19.00 do 7 či ôsmej rána. Dovtedy to bolo iba o tom, že čo len mrnkol už sme aj štartovali k postieľke a riešili, čo sa deje a popritom to nebolo nič, 100 krát som mu dávala cumlík a ... a teraz úplná pohodička. 😉