Spánok vo vlastnej izbičke

dedenini
7. dec 2012

Ahojte. zacnem tym moja dcerka spava vo svojej postielke v nasej spalni. Ma skoro 8 mesiacikov. Nechystam sa ju dat vedla do izby.No mojho priatela to obcas napadne, ked chceme daco kupit do domu, alebo prehodit nabytok, aj koli tomu ze skoro stava do prace, aby ju nebudil...co sa nestava ale mohlo by sa.... No nepresvieca ma k tomu , ale uz mi to spomenul ze by mohla, ved spinka celu noc vzdy, a ze by som mala aj vysielacku zapnutu na pocutie hlasu-ci zvuku,Netlaci nato a nebavime sa otom, len par krat to spomenul... No ja som toho nazoru ze aj do 5 rokov ( neviem presne kolko, vzdy to tak obrazne poviem),ale proste az ovela neskor by sa malo tak stat..tak ma zaujima ze kedy vase deticky zacali spavat same vo svojej izbycke?? ci uz v malej postielke,alebo uz vo velkej?? dakujem moc

lucyfuk77
7. dec 2012

Prvý syn od 6 mesiacov, druhý od narodenia.

lienka1601
7. dec 2012

no ja ti poviem stahovali sme sa do nasho domu ked mal maly rok a pol a hned som ho dala do novej izbicky.. ale 8 mesiacov je malinko.. este pockajte.. alebo ked je izbicka blizko tak nechavaj otvorene dvere.. skusit to mozete ale do roka by som pockala asi 🙂

jaajaa
7. dec 2012

od narozeni. 🙂

dedenini
autor
7. dec 2012

ja som chcela az tak chvilku potom ked sa nauci chodit..aj ked sa bude stavat v postielke tak nech som este pritom na zaciatku.... ano mame izbu blizko, no aj ked viem ze v noci spinka, aj nam zubky maju ist, tak keby sa zacne budit aj preto este nie...... ked sa stalo ze plackala troska v noci,,tak som si postielku premiestnila do izbycky a spala tam aj ja..to keby nahodou sa budila, lebo priatel sa musil obcas dospat ked mal toho v praci moc..mam tam aj svoju postel. no to uz nebolo dlho... no sme sa tam dobre vyspinkali... no zatial mam pocit ze do toho roku a pol by mohla byt este pri nas v spalni vo svojej postielke.....mozno trosku dlhsie.. 🙂

ikke
7. dec 2012

...v izbicke
od +/- 2 rokov

mvkoty
7. dec 2012

Michálek měl pokojík sám pro sebe kolem 1,5-2let a Vika šla do pokojíčku kolem4.měsíce

berenika39
7. dec 2012

moje spí v izbičce (@ikke) od 16 měsíců.

vieruna
7. dec 2012

nas starsi bol cca od 9 mesiacov, mladsi asi od 1,5 roka. Ked mali mladsi 2, tak sa stahovali k starsiemu a su vsetci spolu 🙂

dusika11
7. dec 2012

ahoj..ja som spavala s nimi v ich izbe do cca roka...ale...asi sme sa rusili...bola som nevyspata..tak som isla do spalne s vysielackou..takze od cca strnastich mesiacov spia sami v izbe..spanok sa zlepsil....mam otvorene dvere pocujem vzdy..ak su chori a dusia sa kaslom tak spim pri nich..inac..sami

nunacek
7. dec 2012

@dedenini Naše malá spí od narození ve svém pokojíčku. Půl roku jsme tam spali s ní. Od půl roku tam spí sama. Používáme videochůvičku a spokojenost 🙂

adasm
7. dec 2012

Ahoj. Moja dcerka od 6. mesiaca a syncek on 5. mesiaca. Ale nekojila som uz vtedy. Syncek a budil na nazde zakaslanie, atd. tak isiel do svojej izbicky a bolo to lepsie. Cim skor ju date, tym skor si zvykne.
Moja kamaratka ma dcerku skoro 5 rocnu a spava stale s nimi a uz sama vo svojej izbe byt nechce. Skusali ju naucit vo veku 2 rokov, ale plakavala, skusali neskor par krat a je to problem, tak spava stale s nimi. Takze moj nazor je, naucit ju cim skor a ona to bude brat neskor ako samozrejmost a vobec jej nebude vadit, skor vyhovovat, ze spinka sama vo svojom kralovstve.

zanulienka
7. dec 2012

moja dcera ma 3 rocky a ani za boha nechce odist z nasej spalne-odomna 😅 .ma izbicku,novu postel,ale pri maminke je jej najlepsie,sice je pravda,ze nespi prave najlepsie,od narodenia ma problem zo spanim..takze premna viac pohodlnejsie tiez..zatial si ju vychutnavam kym ma potrebuje,pretoze deti tak rychlo rastu.... 😕

prasiatko30
7. dec 2012

Starsia od 9m a mladsia od nejakeho roku a 3m - prestavivali sme detsku aby mohli spat spolu a lutujem ze som ju nemohla dat skorej lebo ten proces bol omnoho zdlhavejsi a narocnejsi cim je dieta mladsie tym rychlejsie si zvykne. A hlavne zacne lepsie spavat starsia bola uz okolo roku schopna prespat celu noc. Mladsia sa okolo roku budila v noci castejsie ako novorodenec - co boli vcelku na zblaznenie. Teraz prespi do pohody celu noc budi sa len na cikanie

baklik
7. dec 2012

som celkom prekvapena, ze niekto dava svoje dieta spavat same do izbicky od narodenia, ci od par mesiacov... 😕 ved je este malicke, ja osobne by som urcite potrebovala mat take male dieta pri sebe. vsak hocikedy zamrnka, treba ho prikryt, podat cumlik, alebo flasu, je to aj pohodlnejsie mat ho na blizku, nechcelo by sa mi zakazdym utekat do druhej izby... nas pojde do svojej izbicky, ked sa za nejake dva-tri mesiace prestahujeme do vacsieho bytu a bude tam mat uz aj svoju izbu. ale aj to uvidime podla situacie. momentalne niektore noci su uplne kludne bez akehokolvek prebudenia, ine aj 2-3 krat za noc podat cumlik a je klud. no nechcelo by sa mi hore-dole lietat....

kolinia
7. dec 2012

Moja cca od roka, od kedy sme sa prestahovali, pre nu je to zrejme lepsie, lebo od vtedy zacala prespavat celu noc, no teraz idu horne dvojky, tak sa budi, ale sadnem si k nej do kresla a robim sa, ze spim, dakedy to trva dlhsie, kym zaspi alebo ide tato a spolu spia u nej vo velkej posteli, ma tam aj taku, ja nemam rada, ked sa mrvi, nemozem spat, jemu to nevadi, mna a malu zobudi aj mucha... Takze je sama a je to najlepsie pre vsetkych!

bronia13
7. dec 2012

hm asi ti kaza mama odpovie inac, tak nas drobes spaval s nami v posteli asi tak do skor 2 rokov, najprv s nami potom chvilu v postielke vedla postele,potom s nami a tak sa to striedalo, nemali sme ani detsku izbu - izba je ale sme tam mali pocitace a hostovsku postel, potom ked sa narodila mala tak spavala chvilu v obyvacke v postielke a potom sme aj tu postielku prenesli do spalne ku nam, po 2 rokoch sme zrusili "kancelariu" a prestahovali sme deti tam, Sasenka nemala tam problem spavat sama ale drobecuz bol na nas zvyknuty a budil sa ze chce spat v nasej izbe, musel s nami lebo uz jeho postielka bola v detskej, teralz v detskej su postielka,druha postielka prerobena na mini postel a valenda, tak tam zaspia,musime niekdo lezat na valende a citat im chvilu a potom si ony "citaju" no ja si svoje citam a aj tam hocikedy zaspim a manzel tiez ak ich on uspava (v tom sa striedame).... no ale teraz zase sa jeden s nich zobudi, tym padom zobudia druheho a v noci pricupitaju ku nam asi tak 5 krat v tyzdni, takze nakoniec spime vsetci 4 pokope, este stastie ze mame obrovsku postel.... no ja mam podobny nazorako ty, mne to nevadi ze su s nami ved ked budu starsi tak uz nebudu chciet s nami spavat 🙂 je to take mile ked sa ku mne pritisnu albo zo sna rozpravaju... neviem, su mami co daju deti do svojich iziem po par mesiacho od narodenia.... ale kazdasme ina nie? a tie monitory zvuku mame 2 ci 3 dokonca a ani raz som ho nepouzivala, necham oboje dverii otovrenych a mam dost slaby spanok tak sa na vsetko aj tak zobudim, pouzivala som monitory len ked drobec spal cez obed a ja sm vedla ku sestre odbhehla na chvilu - sestra byala vedla nas v bytovke, oddelovala nas len jedna obyvackova stena 😵 😵 😵

bronia13
7. dec 2012

oh no myslela som to tak ze sestra byvala v tej istej bytovke len vedla zaraz byt aby ste si nemysleli ze som nechala drobca a odysla som do druheho vchodu, to nie, bolo to na tej istej chodbe len o dveredalej....mame to tu tak riesene ako napriklad su internaty, dlha chodba a na nej plno bytov 😵 😎

strihalka
8. dec 2012

@dedenini no nase se "prestehovala" do vlastniho pokoje kdyz mela 5mesicu...Uz od 4mesciu prospala celou noc, tak vzhledem k tomu jsme sse takto rozhodli, a amala ma od te dpby aj noci mnohem kldinejsi
Nepotrebovala noc, takze vyhovorky typu ze bude pohodlnejsi ji mit u sebe na nas nejako neplatili a kdyz uz se probudila v noci bolo 2 hodiny hoere, takze jsme stejne isi mimo postylku..

petra49
8. dec 2012

Tak Tom už od 4.měsíce a jsem ráda.Nerušíme se navzájem. 🙂

hajajanka
8. dec 2012

Moj syn s nami spaval skoro do troch rokov. Ale on sa v noci budil a pripadalo mi neprakticke utekat zo spalne do jeho izbicky 3x za noc. Ale ked uz spal celu noc sam, tak sup sup do vlastnej izby. Podla mna, ak dietatko spinka celu noc, tak moze ist do vlastnej izbicky. Niekto ma to stastie, ze dietatko spi celu noc od 5-tich mesiacov, niekomu (ako u nas) to moze trvat oooovela dlhsie.
Moja dcerka ma 1 rok a zatial ma 3 nocne krmenia a asi to nehodla tak skoro zmenit 😅 Ale len co zacne spavat celu noc, pojde do izbicky.

mirkson
8. dec 2012

Obe dcery od 3 mesicu. Kojim jednou v noci, v pokojicku, v houpacim kresle. Moc nam to vyhovuje.
Holky maji kazda svuj pokojicek

zuzi79
8. dec 2012

moja dcéra má krásnu ružovú izbičku s baldachýnom a tak podobne, od 2 r. v nej spávala, ale teraz si zmyslela, že sa tam sama bojí, tak je s nami, už viac krát sa tam vrátila a zasa to skončilo u nás v spálni. Som sa rozhodla, že ju nebudem nútiť, veď tam nebude spať do dospelosti 😀

matozazzo
8. dec 2012

vsetko zavisi od tvojho pocitu... ak mas pocit, ze je to skoro, nedavaj este dcerku samu, budes spat kludnejsie.. Starsia sla do izby az v 4 rokoch, ale... skoro do 2 rokov sme boli mimo Sr, tak sme pol roka byvali u mamky a ked sme sa konecne prestahovali, bolo to vela zmien na nu, tak bola u nas v spalni... Potom uz nechcela ist do izbicky (po 3 roku), nesilili sme to, pockali... Ked sa narodila druha, sama sa odstahovala, lebo ju v noci budila a vadilo jej, ze place 🙂 par vecerov s nou manzel zaspaval a potom uz spala sama. Druha ma 15m, ale v noci sa este obcas budi, pockam, az bude spat sama celu noc a potom ju prestahujeme..

wena
8. dec 2012

My s drahým plánujeme, že dieťatko bude spať vo vlastnej izbe už od narodenia.
Obaja sme toho názoru, že chceme byť v spálni sami a mať svoje súkromie a intimitu ako partneri.

jarkalada
8. dec 2012

@wena názory se s příchodem potomka na svět většinou hodně mění 😀 😀

linduska27
8. dec 2012

ja som starsieho presunula cca 3-4 mesiace pred porodom do svojej izby a odvtedy tam je

olusenka
8. dec 2012

Náš malý spí sám ve svém pokoji od 3 měsíců, nemá ani zapnutou lampičku přes noc. Od narození jsem spala s ním v dětském pokoji vedle na velké posteli, on v postýlce. Na jeho 3 měsících jsem měla angínu, 39 horečky, tak jsem se odstěhovala do ložnice, kde bylo přeci jen chlaději (otevřené okno celou noc), a mě lépe, začali jsme používat chůvičku, a už to tak zůstalo. Naštěstí s tím nebyl absolutně žádný problém.

beruska24.9.
8. dec 2012

Starší od cca 16m. (bývalá ložnice se změnila na pokojík, takže dcerka zůstala na ´´svém´´ místě), od 20m. na velké posteli. Mladší od 8m. v pokojíčku společně se sestřičkou. Původně jsem ji chtěla v ložnici nechat do roka, ale starší začala v noci chodit, že chce spát se mnou, bylo ji v pokojíku samotné smutno. Podotýkám, že dřív nikdy se mnou v posteli spát nechtěla, ani chvilku ráno a to jsem ji kolikrát přemlouvala, když se mi nechtělo ještě vstávat 😀 Přestěhovat mladší k sestřičce byl můj momentální nápad jednoho večera, kdy jsem sama měla opět uspávat každou na jiném místě a nelituji. Holky si na sebe rychle zvykly a jsou spokojené. 😵
Když je některá nemocná, tak první (někdy i druhou) nejhorší noc si ji během noci vezmu k sobě do postele, pak zase putuje do pokojíčku do své.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romcovaklarka
8. dec 2012

@dedenini Od syna jsme se odstěhovali do vedlejšího pokoje - tzn. zůstal tam, kde byl zvyklý, ale začal tam spát sám - to mu bylo 7 měsíců. Muž mi už tak měsíc nadhazoval, že by to rád tak udělal, mně se zdálo moc brzo. Ale pak jsem si sama začala všímat, že syna asi i v noci rušíme, budil se častěji apod. Jakmile jsme se odstěhovali vedle, začal spát mnohem líp. Usínal mi tou dobou tak jako tak u kojení, takže při uspávání to podle mě moc nevnímal, jestli tam spí sám nebo ne, a když se v noci vzbudil, tak jsem stejně na první zakňourání z chůvičky běžela k němu.

Když mu bylo 14 měsíců, úplně jsme se přestěhovali, ale že už byl zvyklý na svůj pokojík, tak ho dostal i v novém domě a zvykl si velmi rychle.