Spanie 18-mesačnej dcérky vo vlastnej izbe

060106
24. feb 2023

Ahojte mame doma 18 mesačnú princeznú ktorá snami spáva v spálni ale vo svojej postieľke. Chceme aby sa naučila uz spavat vo svojej izbe sama len nevieme ci to mame skúšať uz teraz alebo este pockat.V koľkých mesiacoch ste to doma skúšali vy? A ako vam to išlo?

patka06
24. feb 2023

Dcéra dostala svoju veľkú posteľ na 2. narodeniny.
Pol roka tam spávala poobede a v noci v postieľke v spálni.
Od 2,5 roka začala aj v noci spávať sama, v postieľke jej už bolo tesno.

srferreira
24. feb 2023

Od 6 mes. spava sam v jeho izbe.

dzulli1980
24. feb 2023

Za mňa je to skoro ... v noci sa môže hocičo stať, začne zvracať, zabehnú jej hlieny atď. ... viem, že to nie je pohodlné, chceli by ste mať s mužom určite viac súkromia, no za mňa je ešte maličká ... vždy vieš skôr zareagovať, keď si tam ako keby si spala vedľa v izbe.
@060106

cyberk
24. feb 2023

U nas to nebolo na plane takto skoro, ale zistili sme, ze ked spi v izbe sama, tak prespi noc bez prebudenia tak ako ked bola mensia 😅 takze od prveho roka, co mala vlastne pred par dnami 😅 ale mame kameru a i ked sme v inej izbe, tak ja mam aj tak mikroprebudenia pricom ockom mrknem na kameru ci je OK 🙂

060106
autor
24. feb 2023

@dzulli1980 no ved tiez sa toho bojíme tak este rozmyslame ze zoženieme ďalšiu postieľku a budeme skúšať len cez den aby si pomaličky zvykla

srferreira
24. feb 2023

@060106 Zdravemu dietatu sa nema co stat ked spi same v izbe. Samozrejme nie 1000 vankusikov okolo, hniezda a podobne blbosti v postielke. Postielka ma byt prazdna a vzdusna.

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzulli1980
24. feb 2023

@srferreira No, by si sa divila ... dcéra, vtedy mala rok a pol, išla spať úplne v pohode, žiadny náznak choroby, veselá, plná života, fakt žiadny problém, dve hodiny na to začala nekontrolovateľne zvracať, po pár hodinách skončila v nemocnici na infúziách ... len toľko k tomu, že "zdravému dieťaťu sa nemá čo stať".

srferreira
24. feb 2023

@dzulli1980 ale vsak tak isto ti bude zvracat ci spi s tebou v izbe alebo same. Toto nema nic spolocne so spankom.

radkak89
24. feb 2023

Môj malý spával sam v izbe od 10 mesiacov … my hneď vedľa v spálni.. pokial som spala pri ňom, budil sa a ja som bola tiež nevyspatá keďže mám spánok doteraz že stačí že sa pohne a som hore 🤣
Spával potom krásne sam, veľakrát celu noc alebo sa budil a aj ešte budí na mlieko v noci🙂

dzulli1980
24. feb 2023

@srferreira Tam nejde o to, že bude zvracať ... ide o to, že som bola blízko, keby som spala v inej izbe, neviem, či by som dokázala tak rýchlo zareagovať ... je to každého vec, nič to nemení na tom, že za mňa je to skoro nechávať v noci 18-mesačné dieťa samé.

srferreira
24. feb 2023

@radkak89 mod kojeny, a to uz som ho len pocula ochkat, stonat a nufkat uz som vedela, ze chce jest. Nakojila, som ho a spal dalej. Toto nocne som mu stopla v 9 mesiacoch.

araavdva
24. feb 2023

Možno ma tu ukameňujú ale moja spávala sama v izbe od príchodu s pôrodnice. Niekedy som si ju nechala pri sebe a keď už bola väčšia tak prišla za mnou ale väčšinou bola v svojej postieľke vo svojej izbičke.

danieladugard
24. feb 2023

Dvojicky od 6.5 mesiaca. 🍻 od 6. mesiacov je to bezpecne, ako hovori WHO, kvoli SIDS. Hlavne, aby bola prazdna postielka, ziadne hniezda🤦‍♀️ a mantinely! Kamera zapnuta.

ninusa221
24. feb 2023

Ja nechápem niektoré že keby zvracala tak je lepšie aby bolo dieťa v spálni.. akože dieťa môže zvracať dostať epileptický záchvat a ja neviem čo ešte aj keď bude mať 10,15,17. Čo ma teraz dieťa spat do 18 s rodičmi?

simona1306
25. feb 2023

od 7 mesiacov spava sama v izbe.... podotykam, lepsie ako ked spala snami v spalni....

lotaskuno888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivnik
25. feb 2023

Od 9 mesiacov spala vo svojej izbe v detskej postieľke a nič sa nestalo.. Ma 7 rokov

zuzanockamt
25. feb 2023

@060106 Staršie dieťa začalo spať samé v izbe od cca 5-6 roku (už je puberťák). Prišlo to postupne. Mladšie má 3 roky, spí pri mne v spálni. Zatiaľ to neplánujem meniť. Pre mňa je 1,5 ročné dieťa ešte veľmi malé na to, aby spalo samé v izbe.

zuzkapap
25. feb 2023

Išla do vlastnej izby keď mala 10m.. odvtedy spime všetci oveľa lepšie. Ale je to izba hneď vedľa a mám otvorené všetky dvere, takže počujem všetko 🙂

sandra163
25. feb 2023

Naša má 2,5 roka a ešte spí s nami v postieľke v spálni. Už dávno prespí celú noc, no vôbec neuvažujeme presunúť ju do vlastnej izby. Príde mi ešte veľmi malá na to, aby bola v izbe sama. Postieľku má prisunutú úplne k mojej posteli, v noci ešte občas natiahne rúčku, aby sa ma dotkla. Ak cíti, že som tam, spí spokojne ďalej. Staršie detu rovnako. Syn išiel do vlastnej izby cca v 4 rokoch, dcéra trošku skôr. Záleží od dieťaťa, jeho pripravenosti a to najlepšie musí vedieť jeho mama. Ty máš zrejme pochybnosti, v takomto prípade by som ju ešte nechala pri vás. Za mňa je to v 18 mesiacoch skoro, a deti do roka úplne skoro nechať spať samé v izbe. Niet sa kam ponáhľať so samostatným spaním.

lienkka89
25. feb 2023

@060106 moja dcéra je od narodenia vo svojej izbe. Mali sme monitor dychu a vysielačku. Teraz má 1,5 roka tak už len vysielačku a je spokojná ona aj my. Keď spí a nami tak len stoná, prevaľuje sa.
Do izby si ju berieme len keď je chorá, idu zuby alebo takéto prípady. Ale asi to záleží od dieťaťa. Moja je kojená a nikdy sa v noci ani často nebudila

merrysa
25. feb 2023

@060106 nas spi sam v izbe cca od roka, teraz ma 2 roky. Stale mame videopestunku, takze hned pocujeme, ked sa nieco deje..

ivangeline
25. feb 2023

Okolo 2r ale s tym,ze sme boli pri zaspavani.

nicol_10
25. feb 2023

Od 11m sme skúšali v cestovnej postieľke a po pár dňoch sme preniesli postieľku