Stafylokok u príbuzného, ktorý tlačí na stretávanie sa s bábätkom

sellycka13
16. jún 2019

Dobrý deň,
Moja babka má pozitívny nález stafylokoka v nose. Veľmi ma mrzí, že napriek tomu sa chce stretnúť s našim 4mes bábätkom, že ju chce vidieť z diaľky a pod. Ja si nemyslím, že je to vhodné. Tvrdí vraj ona ako lekárka vie co robí a vraj sa informovala u x lekárov, že sa môže stretávať s malým bábätkom, je si istá, že ona ako nosič infekcie bábätko nenakazi. To, že ma psychicky,, vydiera " s tým, že x rokov umiera a pod neriešim.

macekovam
16. jún 2019

ja by som ho k nej nedala... a mohla by aj rusku pouzivat..

sashenocka007
16. jún 2019

Uf no podľa mňa to preháňas. Vieš s koľkými ľuďmi príde tvoje dieta do kontaktu a ake choroby a bacily v sebe majú? To ju budes izolovat od každého? A pockaj ked pride do skolky. Ja som mala zlatého stafylokoka a pokial nerobí problémy sa ani nelieči iba v pripade ze ano. Nikoho som nenakazila a postupne tym te sim užívala atb pri inych problemoch zmizol aj on. Pride mi to hlupe upierat možnosť sa stretnut koli takejto veci a uz toboz nedovolit sa pozriet aspon z dialky ako keby mala mor. Neviem si predstaviť ze by som babke nedovolila vidieť moje deti. A ani ma nenapadlo si oytat zdravotny zaznam od kazdeho s kym prišli do kontaktu. Keď sa bojíš porad sa s pediatrom co na to povie len je dost mozne ze aj on pochytal nejaké bacily tak opatrne.

sellycka13
autor
16. jún 2019

@macekovam vraj žeby si dala rusko a išla sa pozrieť na bábätko z 1,5m.... Ja som tiež nedovolila stretnutie s dieťaťom....Vraj sa môže šíriť aj vzduchom nákaza...je to sebec takýto človek a ešte k tomu pediater no škoda reči.....

vendulka80
16. jún 2019

Tak male dieta by som ukázala z diaľky. Babka moze mat nález v nose ale ak je zdravá tak nemusi jej spôsobovať ziadne problemy pokial neochorie. Bohvie kolko s tym žije. Ak je lekárka tak urcite cely zivot. Ona sama by si mala byt vedomá, ze to moze preniesť velmi lahko a nie este citovo vydierať.
@sashenocka007 nechapem naco je dobre vystavovať svoje dieta riziku pre egoistickú babku. To nie je sopel... a tieto kmene dokazu s telom paradne veci...

sellycka13
autor
16. jún 2019

@sashenocka007 tak Vy ste sa možno vyliecili rýchlejšie, 80 rokov určite nemáte.... Neizolujem vôbec..... Iba nechcem, aby moje dieťa vyhladavalo osoby, kt sú bacilonosici ak o nich viem, že sú bacilonosicmi

beky1813
16. jún 2019

@sellycka13 mas ty s manzelom urobene testy? A tvoji rodicia?

arcticcode
16. jún 2019

@sellycka13 bakterii kadejakych s kazdym nadychom prijmes na miliony. Netreba moc stresovat. Tam nejaky stafylokok hore dole. A myslis, ze ked ides do poradne ku doktorke, kde este pred pol hodinou kychalo, kaslalo a soplilo sto chorych deti, ze co? Cim viac budes babetko izolovat a drzat v bubline, tym horsiu bude mat imunitu. Samozrejme, netvrdim, ze treba dieta valat v hnoji, ale netreba to zas ani tak prezivat, jak to prezivas ty. Moj ma 10 mesiacov a lietam s nim po lidli, do billy, do obi, do merkury, vsade kde treba. A nic mu neni, zdravy a stastny je, ze vidi kus sveta. Do nas zase vsetci dzubu, ze ho slabo obliekame a ma studene nozicky a chujoviny. Bo vonku je 35 stupnov a babetko nema ciapku, no hotovy koniec sveta. Leje sa z neho pot a ja mu budem este ciapku davat, aby bol zimomravy, ked vyrastie. No urcite. Suseda doma udrziava 17 stupnov v zime (skrobi) a dieta ma tiez zdrave a caka dalsie. Ja babetko nebudem trapit, lebo sam viem, co to je, jak nas vsetkych surodencoch mama babusila v kociari, jak keby nas sla dat do kryokomory a jak nam je teraz furt zima. A jak vsetci moji spoluziaci chodili v siltovkach v kratkom tricku a ja jak kkt v zimusnej bunde s ciapkou. A vonku 18 stupnov. Takze tak

ildiko36
16. jún 2019

@sellycka13 ja pracujem s pacientami co maju da sa povedat zoologicku hahradu v nose v hrdle v trachei v moci a v stolici..od MRSA po staphylokokk, Pseudomonas atd..ja mam tiez rocne dieta a je zdravy..clovek ked sa chrani tak to nedostane..su to sice nozokomialne ochoerenia ale ked dieta nie je chory nema oslabeny imunitny system nemal by to dostat.podstatne je dobre dezinfikovanie ruky..ja by som svojej starkej urcite ukazala dieta..ved tvoja starka preto zila a pracovala cely zivot aby tvoju mamu alebo otca vychovala a vnucata su najvacsim darom v ich zivote.ved je to normalne ze tuzi ist pozriet babetko...neuber ju od tej radosti..budes to lutovat keby ze sa stane nieco so starkou a budes musiet celi zivot s vycitkami svedomia zit.
V nemeckych rodinach kde robym intenzivnu amb starostlivost..napr..pac na dychacom pristroji same nozokomialky ma a malicke deti ziju snym v jednej domacnosti..kazdy den deda vybozkavaju a nic nedostali

sellycka13
autor
16. jún 2019

@beky1813 áno my máme nález negatívny

kristina2412
16. jún 2019

@sellycka13 ja hlavne nechapem babku,načo sa domaha stretnutia keď vie o svojom zdravotnom stave a rovnako ako vzdelaná osoba vie,že je tu potencionálne riziko že dieťa nakazi. Ja ako matka by som to nedovolila,načo si vyrábať ďalšie problémy...maximálne by som sa jej dieťa ukázala dakde v parku ,na prechádzke..

ukulela
16. jún 2019

@sellycka13 stafylokoka ma tretina ludi. a bezne ho dostanu aj mensie deti. tym chcem povedat, ze starka ho ma, ale moze ho mat ktokolvek iny okolo vas. okrem toho stafylokok sa tusim neprenasa ako chripka ... ak bola starka lekarka, zrejme zije so stafylokokom uz roky, a za tie roky si ho ty od nej nedostala ... to tvoje dieta akoze nikdy neuvidi tvoju bacilonosicsku babku? smutne.

ildiko36
16. jún 2019

@sellycka13 nechcem ti zobrat naladu ale kazdy nosi na sebe baciele..staphylokokk aures skoro kazdy ma na koze

arcticcode
16. jún 2019

Este jedna vec, autorka nikde nepise o akejo stafylokoka ide. Automaticky to beriete, ze o zlateho, ale skutocnost moze byt ina. Specifikacie stafylokok, je ako ked sa ma spytas co som kupil a ja ti poviem, ze ovocie.

sellycka13
autor
16. jún 2019

@ukulela videla ju už XY krát, odkedy mi oznámila, že sa cíti veľmi zle a má pozitívny nález stafylokoka v nose a berie celkové antibiotika teda až tak dobre na tom nie je zdravotne odvtedy som jej dieťa neukázala.... Inak malú vidala každý týždeň pravidelne...

sellycka13
autor
16. jún 2019

@arcticcode to mi ani moja babka neoznamila presný druh a vedieť by to mohla keď o sebe tvrdí aká je ona vysokovzdelana pediatricka...

galioska
16. jún 2019

@sellycka13 keď vzduchom.tak to môže chytiť hocikde🙂

ildiko36
16. jún 2019

@kristina2412
@sellycka13 kazdy staphylokokk sa ma preliecit s antibiotikami..bude nosicom cely zivot ale ked dobere antibiotika nebude mat aktivnu takze ta ani nenakazi..cim viac budes vsetko dezinfikovat a a dieta izolovat od bacilov o to pozdejsie sa mu vyvinie imunitny system a bute ti stale chory alebo bude alergik..no ti vies

ildiko36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sintra
17. jún 2019

Prepac, dramatizujes. Stafylokok, ani zlaty, nie je Ebola. Ak naozaj bude mat rusku a nebude sa s nou vyslovene zblizka muckat, nic nehrozi, respektive sanca je absolutne miziva. Bakterie a virusy su vsade okoo nas, casto ani netusis, s cim ti dieta prichadza do kontaktu, s cim si prisla do kontaktu ty a pritom mas s dietatom najblizsi kontakt. Nemozes ho drzat v laboratornych podmienkach.

minuskad
17. jún 2019

velmi vela ludi je prenasacom kadecoho a ani o tom nevies. dokonca mame stafylokoka aj na kozi ( urcite 99% ludi) a ani o tom nevieme.

tykat
17. jún 2019

@arcticcode ....presne si mi pripomenul....18st a ja ciapka zaviazana pod krkom, spotena...rodicia furt kricali nech nebeham ze sa spotim a ochoriem, potila som sa aj ked som sedela. A stale som bola chora 😂

arcticcode
17. jún 2019

@tykat je to bullshit. Najma ked niekto plesne tsku sprostost ako ze dostanes anginu zo zmrzliny. Alebo zo zimy dostanes chripku. To su totalne kraviny. Chripka je virus a dostanes ho, ked s nim prides do kontaktu, mozes byt aj v saune. Take sprostosti, ze ma babetko nieco studene atd... Jednym uchom dnu a druhym von.

1mina
17. jún 2019

My sme teraz zistila ze ma dedko stafylokoka tiez v nose a tusim v hrdle mal ? Nahodou sa to zistilo lebo siel na operaciu fali mu atb nato...mala s nim bola v kontakte veeela aj predtym ako mu dali atb a zrovna sme sli 3 dni nato ockovat tak som sa spytala nasej dr a ta mi povedala ze to sa absolutne neriesi ze to keby nam porobia stery zeby nasli skoro kazdemu cosi ze pokial to odobe nerobi problemy sa to ani nelieci...a veruze sme nikto nic nechytili ani mala a to sa s nim veru ze dost maznala... tim nechcem tlacit ze nehajte tak a pozvite na navstevu mozno keby to viem predom by som tiez stresovala ale my kym sme zistili uz sa s nim stale mojkala ... dr potom povedala ze to je uplne v pohode 🤷‍♀️

sellycka13
autor
17. jún 2019

@vendulka80 áno ja som toho názoru, že kto je chorý a ide CIELENE za dieťaťom má sa vyliečiť ak chce byť v kontakte s dieťaťom nech je zdravý...... Ľudí na ulici nevyhladavam a nechodí sa nikto z cudzích ludi cielene pozerať do kočíka..... Ale taký človek čo je chorý a cielene chce ísť za dieťaťom je primitiv...

lilka5566
17. jún 2019

Preboha to fakt riesis takúto vec ze nechceš babku pustiť k dieťaťu? Daj rušku radšej dieťaťu až sa nenakazi od tisíc ďalších ludi co stretne za deň a majú milión ďalších bacilov, to máš jednoduchšie 🙈🙈🙈 podľa mňa si ukážkový príklad biomatky, sorry

maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
candii
17. jún 2019

Zlatého stafylokoka má každý 2 človek, je to úplne bežná baktéria. Aj ty ho môžeš mať a vôbec o tom nemusíš ani vedieť. Ja by som to nedramatizovala

candii
17. jún 2019

@sellycka13 a mimochodom, zlatý stafylokok sa ani vyliečiť nedá, iba "uspať" 🙄 chuďa babka.

maciatkolulu
17. jún 2019

@sellycka13 ako tak čítam tvoje príspevky,si myslím,že tam až iný problém s babkou ako je bacil....

luchab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz