Stále neutíšujúci plač

1mimka18
7. nov 2022

Musim sa niekde vyzalovat... mam mesacne babo co stale vrieska den noc neda sa pohnut od neho...uspsvam ho 2h a spi 10min... a dookola, bud papa alebo plače... 3h denne spi inak je hore a place nic nepomaha place aj na rukach vsade akoby ho rezalo... psychicky sme s muzom uz na dne sil... dr to riesi skusa kadeco nic nezaberá.... nevieme prist na dovod 😭😭😭😭😭 uz nevladzem... plac den noc ani na wcko sa neda zeby nereval

renab
7. nov 2022

@1mimka18 aj nas tak plakal, nakoniec to bola intolerancia laktozy.
Po vysadeni laktozy sa to zlepsilo, ale spanok sa polepsil az po nastupe do skoly.
Na gastre mi povedali, ze ma obdivuju, ze to zvladam, ked tak place.

1mimka18
autor
7. nov 2022

@renab do skoly? Moj nespi nic 3h v noci inak ina cely den reve jak najaty

anjelicek26
7. nov 2022

@renab presne laktozova intolerancia... priberal, kakal normalne, lekarka nas xy krat odbila, ze sa proste zle adaptuje kvoli tazkemu porodu a ma drazdivy nervovy system 🙄 Tie revy moze byt rad, ze neskoncil v hniezde zachrany...

nikha2809
7. nov 2022

Aj u nás to bolo presne také istá, až mi žalúdok zovrie keď si na to spomenie.Nas mal také koliky že takto stále plakal, prešlo to keď mal dva a pol mesiaca.Ale dr.mu tiež robila testy na laktózovu a tá sa nepotvrdila

renab
7. nov 2022

@1mimka18 moj spal cez den 20 minut na rukach a v noci spal s prestavkami 2 max 3 hodiny. A to, ze sa zobudil len raz za noc, dosiahol v siedmych rokoch. Dovtedy sme boli cele noci hore. Cez den prestal spat aj tych 20 minut, ked mal pol roka. Doktori povedali, ze kazde dieta ma individualnu potrebu spanku a bolo vybavene. Ale teraz bude mat 19 a postel mu je kamarat.

1mimka18
autor
7. nov 2022

@anjelicek26 mal arkove mlieko.ci ake ako na to prisli jake testy robili? No mi nieco hovor radsej by som v robote bola jak doma s nim

1mimka18
autor
7. nov 2022

@renab spanku mozno ale moj je unaveny oci cervene a len rev

renab
7. nov 2022

@1mimka18 musela som prestat kojit a dostal bezlaktoxove mlieko a plac pomaly ustaval. Zistili to z krvi, ze sa mu netvori hormon na stiepenie laktozy.

andrea_prestastna
7. nov 2022

@1mimka18 toto som mala so synom, ze cakaj 3m prejde to , hovno, plakal do roka stale , potom menej ale reval do 2r ,,, on nevedel prejst do fazy spanku a potom do bdenia, psycholog urcil ze je velmi citlivy a ma traumu z porodu,,,18h a nakoniec vakum, nizke apgar skore, vojtovka, dodnes /6r/ ma zive sny, je namesacny, nepomohlo nic, ani kvapky, oleje, byliny , vankuse, zmena izby, zmena postele vsetko sme skusali, ja som mala z toho potom take depky ze psycholog mi pomahal, prve 3m kakal len s rurkou, chodil plavat aj tam vsetko prereval. Chce to cas
Vies co je jedine zabavne? Ze vsetky fotky ma ze reve aj videa, drzim ti palce ak nekojis daj si tryptofan B to trosku pomoze vydrz to si viac silna ako si myslis, moj muz v spalni ani nespaval a cele dni robil cize som si to odrevala sama poplac si uvolni emocie zo seba a hlavne bud na vzduchu aj ked reve, vzduch a exterier je viac na psychiku ako hocijaka rada
Povedz si ze bude puberta este
Zatial vela sil

vmatuscinova
7. nov 2022

@1mimka18 napiste mi ip, tiez sme mali nadmerne placlive babtko, pricin moze byt viac, u nas to bola abkm a intolerancia laktozy, priciny vsak treba vylucovat sysytmaticky, vela je aj o neurologickej nezrelosti, no aj tomu sa da spravnymi navykmi a rutinou pomoct, drzim Vam palce

renab
7. nov 2022

@1mimka18 moj reval uz aj pri kojeni. Kojila som tsk, ze som musela pri tom chodit a ho natriasat...
Nakoniec sam zacal odmietat prsnik a pytala som si papier na gastro.

anjelicek26
7. nov 2022

@1mimka18 nijako...ako 4 mesacny uplne odmietal kojenie cez den, presiel na 60% na prikrmy, prakticky od prveho dna sa po jedle normalnom siel potrhat.... 8 mesacny - hryzol uz aj v noci, ked videl prso 🙄 Bol komplet na tuhej strave... dodnes nezje jogurt, maslo, syr, nic co okolo toho islo, bez ohladu na to, ze existuju nahrady... ma absolutnu averziu... potvrdili mu to ako dvojrocnemu na dychovom teste (sli sme tam kvoli skolke, pretoze ho tam nutili obedovat s ostatnymi)... gastroenterolog vravel doslova - ste museli mat riadny cirkus doma, ked bol babatko a pil mlieko :(

renab
7. nov 2022

@anjelicek26 super, ze vas nechali tak dlho trapit. Ja som si v siestich tyzdnoch pytala papier na gastro a sestricka ma objednala o tri mesiace. Tak som obliekla dieta, sadla do cakarne s revajucim dietatom a povedala doktorke, ze neodidem. Bud mi da papier, ze ho nevysetri, alebo ho zoberie. Ked ho poculi plakat, nemsli moc na vyber.

anjelicek26
7. nov 2022

@renab nas tahali po osteopatoch (tazky porod s ozivovanim) , fyzioterapeputoch, lebo este hypertonus, hypermobilita (4 mesacny stvornozkoval ako drak, keby to nevidim, nikomu to neuverim... proste furt mali nejake ine ospravedlnenie na to, ze on reve... nastastie on bol mudrejsi ako my a vyriesil to sam, ze to zacal odmietat.

renab
7. nov 2022

@anjelicek26 aj nas posielali cvicit vojtovku kvoli zatatym pastickam... a ze dieta zatina ruky od bolesti, to nikoho netrapilo.

aliaray1
7. nov 2022

@1mimka18 cim krmis?
Co mu okrem mlieka davas?
Berie nejake lieky?
Kolko a ako podavas vigantol?
Zahlavie nemava studene?
Pupcek nezacina byt vystupeny?
Ked je vo zvysenej polohe na odgrgnutie je pokoj?

ivangeline
8. nov 2022

Urcite ho nieci boli,toto je prilis. :/ Vela sil prajem.

1mimka18
autor
8. nov 2022

@ivangeline nieco ano ale nevieme prist nato co.. je to na prasky uz.

1mimka18
autor
8. nov 2022

@aliaray1 krmila som babylove uz davame Hipp bez zmeny.... neberie lieky len espumisan antikolik a bijogaja.
Vigantol do mliek 2kvapky.
Pupcek nema vystupeny a ani zahlavie studene.
Nie, place rovnako ci lezi rovno alebo na vyvysene. Je jedno ci na rukach ci v postielke on len place. Dnes v noci spal 3h a zbytok noci prereval

anjelicek26
8. nov 2022

@1mimka18 vigantol tyzden vysad... 2 kvapky Mu moze byt vela. Deti reaguju individualne a bolest bruska s predavkovania Vitaminom D je tiez moznost.

1mimka18
autor
8. nov 2022

@anjelicek26 tak plakal este pred tym jak sme zacali s dckom

querry
8. nov 2022

@1mimka18 skrytý reflux, intolerancia laktózy alebo aj kiss syndróm, ja by som zvážila vyšetrenie fyzioterapeutom alebo osteopatom, takáto neutíšiteľnosť nie je normálna. Všetko sú to diagnózy, ktoré sú často zistené neskoro alebo vôbec...

1mimka18
autor
8. nov 2022

@querry aj doktorka predpoklada skryty reflux...len sa nejak necini zeby ho vysetrovala to by mal ist na gastro nie? Co je kiss syndrom?

1mimka18
autor
8. nov 2022

@querry ako sa zistuje kiss syndrom?

querry
8. nov 2022

@1mimka18 reflux na gastro, kiss sy u fyzioterapeuta/osteopata, hlavné príznaky sú držanie hlavičky prevažne na 1 stranu a oploštenie hlavičky zozadu

aliaray1
8. nov 2022

@1mimka18 vigantol moze sposobovat zaludocne problemy ale tu velikansky pozor, nevysadzat ale nahradit alternativou: napr. vit D od Terezia (prirodny), o davkovani sa porad s pedi. Dokonca aj USA osporuca do 1 r.tolko vit D, ako obsahuju 2 kvapky Vigantolu a D je nesmierne dolezity.
Praveze kedysi deti (babatka) vystavovali slnku a zistilo sa, ze sa aktivuju rakovinove bunky ktore prepuknu v dospelosti, deti do 1 roka sa na slnko vobec nevystavuju!

Okrem zmeny D by som zvysila bonding hoke telo na telo, nosenie v satke alebo nosici aspon po chvilockach a dat tam babo ked je pokojne, nie ked reve.

EspumisanL do kazdej flase do max 25 kvapiek + Babycalm, je uzasna kombinacia u nas odkedy sme toto mali.

aliaray1
8. nov 2022

@1mimka18 ano reflux zistuje gastro a to cez sono vysetrenie. Tak to bolo aj u nas.

konikkon
11. sep 2023

@1mimka18 ahoj, ako ste dopadli? Ešte ti tak plače, alebo sa to zlepšilo?

1mimka18
autor
14. sep 2023

@konikkon ahoj. Ježiš.maly je od 3mesiaca jak vymenený máme rok ochvilku najlepší chlapček pod slnkom 💙💙💙

konikkon
16. sep 2023

@1mimka18 tak to rada počujem. Zistili ste príčinu, alebo to jednoducho samé odznelo?