Svokra a moje dieťa

ppetinka
23. dec 2013

Milé mamičky, hlavne tie, ktoré bývajú so svojimi svokrovcami (našťastie alebo bohužiaľ) 😀
Neviem, či túto záležitosť nazvať začínajúcim problémom alebo už skutočným problémom. Ide o to, že moja svokra strašne miluje deti, a momentálne sa hrozne vyžíva v mojej dcérke, nakoľko je to Bohu vďaka veľmi pokojné bábätko a takmer vôbec neplače (narozdiel od synovca, ktorý reval vkuse) ... Keď je svokra doma, tak príde ku nám (máme oddelené bývanie) aj 3 x cez deň pozrieť malú. Keď som priśla z pôrodnice, tak ma svokra učila, ako mám masírovať a kúpať maličkú ... atď ... lenže mám pocit, že to už začína vážne presahovať určité medze - napr. ideme kúpať malú ( a ona je v 99 % pri nás) tak ona automaticky zoberie malú, vyzlečie ju, začne masírovať a potom mi povie - ach, veď ja som sa ťa ani neopýtala, že či ju nechceš masírovať ty ?? Mne to príde akokeby veľmi dobre vedela, čo robí ... alebo tie jej komentáre typu /ak sa hrá s maličkou/ : A ty si čia ? mamkina či babkina ?? Ty si babkinaa a sa smeje... alebo že si ju zoberie dole k sebe atď ... Najhorśie na tom je to, že malá na ňu pekne reaguje, smeje sa, rozpráva sa s ňou.. a ja by som sa nerada dožila toho, že jej nebodaj začne hovoriť mama a nie baba. :(( Nechcem svokru uraziť, lebo je milá, pomáha mi ako vie a to nielen s malou, ale aj s domácnosťou, ale jednoducho rada by som jej naznačila nejako taktne že odtiaľ potiaľ sú hranice. Nemám nič proti tomu, aby za malou chodila, hrala sa sňou, ale tak byť pri každom kúpaní ??? Včera sa nám dokonca stalo, že sme malú okúpali bez nej a keď dorazila k nám hore, tak bola taká vyhúkaná, že akoto, že sme ju nevolali ... alebo keď malú nakojím, tak mi ju hneď berie z rúk na odgrgnutie a povie, že nech si ja oddýchnem, lebo mám toho veľa a bla bla.

lucia006
24. dec 2013

@alexandra5 dakuem a dufam ze to este niejak s nervamy vydrzim kym budeme mat vlastne aj ked nie daleko odnich 😒 ale predsa vlastna vchod,kupelka ,kuchina ,tie najdolezitejsie co potrebujem hlavne nebude pocut kazdy suchot nas a nebude zakazdym vybehovat knam na podkrovieuz teraz lutujem tie chvile ked som dosla s porodnice aka som bola vynervovana,a ze som aj dakedy lutovala,ze som dotohto domu porodila dietatko ☹ zial az take myslienky som mala kedze mi bola stale vpatach a nedala dychat ,teraz si poviem svoje nedavam siservitku na usta,ale tak neeviem ci to ma vyznm niejaky sa snou hadat,kedmma aj tak nepochopi,a urobi si o0po svojoom! ☹

lucia006
24. dec 2013

@monika15 ani ja to nechapem,no moja sa vzila do roly matky,aleze celkom uplne 😒

monika15
24. dec 2013

@lucia006 poslem ti IP

eljamo
25. dec 2013

Aj ta moja si myslela ze len malu porodim a necham nech sa o nu stara. Dokonca si odlozila termin operacie o pol roka ked sa dozvedela ze som tehotna. Tak aby bola stále doma ani sa ma nespitala ci to chcem. Nech spravis cokolvek stále si myslia že si mozu robit co chcu zato ze su svokry. Moja sa vyjadrila ze hadam sa nebude obmedzovat vo vlastnom dome.

ppetinka
autor
27. dec 2013

lucia006 to ma mrzí, ja keby že sa môžem budovať,tak idem určite ďaleko odtiaľto. Ako v iných smeroch nemôžem na svokru povedať nič zlé, len čo sa týka môjho bábätka .. aj keď už asi začína chápať, že kúpanie a masírovanie je na mne a manželovi - aj keď si neodpustila poznámku (keď sme ju pochválili, že sme mali dobrú učiteľku, ktorá nás to s malou naučila) - že už učiteľka zlyháva ... je mi to jedno, nech si hovorí čo chce, ale mala vlastné deti, o ktoré sa mohla starať. Veď ja jej nechcem brániť, aby za malou chodila, len aby pochopila tie hranice. Aj keď sme k nim prišli na štedrý večer, tak už naťahovala ruky za malou, aby mi ju zobrala ... tak som povedala, že ona je mamkina a tak si dcérku ponesiem sama :D Tak sa len zasmiala a sa opýtala a nie je babkina ?? Aj keď to myslí zo srandy, mňa to vytočiť vie. 😠 😠 Také blbé poznámky nech si nechá pre seba. Má doma ešte synovca na ktorého matka viac menej serie a mu dovolí všetko, tak nech usmerňuje jeho a nie aby stále naťahovala ruky k malej. Niet dňa žeby neprišla.. a keď je doma, tak príde do dňa aj 3x a keď malá spí, tak sa hneď opýta, že či sa na ňu môže ísť pozrieť ... 😠

eljamo
27. dec 2013

Brrr... Keby sa nato pozriem tak ze by sa ma to netykalo tak je to velmi komicke. Ale bohu zial svokra je jeden kruty horor. Moj anielik je zvyknuty na ludi preto som sa obavala sted. vecere lebo na veceru prisla aj prababka (svokrina mama =jedna jak druha) a vedela som ze ju budu chciet vsetci brat na ruky. A presne tak aj bolo ale laska to akoby vycitila nechcela ist k nikomu takze bola len umna cely vecer. Ale neni som svinka dala som ju potom aby sa odfotili s darcekami.

salome_82
27. dec 2013

@ppetinka To veru nie je milá svokra. Je to istý druh nátlaku z jej strany, pretože je až tak milá, že je ti blbé povedať NIE. Ak to celé vadí aj tvojmu manželovi, tak je myslím namieste, aby sa s mamou porozprával, že chcete byť spolu ako rodina len vy traja, že potrebujete súkromie a pod., niečo v tomto duchu.

ppetinka
autor
28. dec 2013

@salome_82 no môj muž veľmi toto nerieši .... 😠 jemu je to asi tiež blbé, ako mne ... musím byť nasratá, aby som vedela svokre povedať hehe ... ale občas je to tiež na nervy ... napr. prinesie mi obed a hneď - ty sa choď najesť a ja zoberiem malú ... vrrrr ... alebo keď mi zazvoní a povie - nespinkáme ,???? 😠 😠 😠 😠 😠

annairamm
28. dec 2013

ahoj, prepáč ak budem príliš úprimná ale nechápem že si nevieš povedať svoje...Prečo si stále ticho? Prečo si nestanovíš hranice to chceš takto celý život fungovať? Vždy si ona bude s tebou robiť čo chce pokiaľ jej to dovolíš, ak máte oddelené bývanie tak nech láskavo ohlásene príde a nie kedy sa jej zachce, kúpať ju máš ty sama tak isto iné veci ktoré k tomu patria, a jedine v tom prípade nech si malú vezme ak to dovolíš ty. Ak nevieš vyjadriť svoj názor potom sa nečuduj, že sa tak správa lebo ona možno všetko myslí v dobrom a nemá a ni tušenie, že ťa niečo trápi, tak naber silu a povedz jej to, inak sa veci nevyriešia. Ja mám úžasnú svokru, nežijeme síce spolu ale ak sa mi niečo nepáči poviem jej to narovinu či sa už nahnevá či nie je to jej problém. No ja som matka ja stanovujem pravidlá....Veľa šťastia a hlavne síl... 😉

salome_82
28. dec 2013

@ppetinka Úplne ťa chápem. Ja tiež veľmi neviem povedať svokre svoje, zato mamine hneď všetko poviem a proste to rešpektuje. Len tej svokre niekedy povedať veci na rovinu je ťažké. Prípadne jej aj poviem a ona si ide aj tak svoje a niekedy vyslovene robí naprieky. Naposledy keď si silou mocou presadzovala svoje, tak dcérka prechladla a to som si potom vyčítala, že som mala byť ráznejšia. Našťastie svokra k nám chodí raz za mesiac na hoďku, dve, takže ja si proste veľa krát poviem, že to vydržím 🙂 A manžel samozrejme nerieši nič, nedajbože aby som krivé slovo povedala na jeho mamu... A taaaak 🙂

ppetinka
autor
29. dec 2013

@annairamm no vieš, je ťažké niečo svokre povedať, nakoľko sme už raz mali "menšiu" výmenu názorov vďaka jej dcére, mojej švagrinej, ktorá vedela zahrať pekné divadielko a potom som ja a môj manžel vyzerali ako takí idioti ... takže preto sa už snažím držať na uzde, aby zase nebol hriech peklo.

annairamm
29. dec 2013

@ppetinka ale teraz nejde o švagrinu ale o tvoju dcéru...ja tvrdím ako si vychováš tak máš, a to sa aj svokry týka, ak chceš celý život trpieť tak potom mlč ak nie daj si veci do poriadku

althejka
1. jan 2014

Jej, ja som takto prisla o sestonedelie s malym,moja svokra je strasne zlata mila, nemali sme ziadne problemy. az kym som neporodila>io) neviem,naraz im tak prepne v hlavach ,lebo maju pocit,ze musia zvladnut komplet starostlivost, tiez mi maleho brala z ruk stale,boli u nas stale, ked mal koliku, hned stala vedla mna a do mojej masaze bruska strkala ruku a masirovala aj ona, cicikala, proste ma prekrikla,aby nakoniec mohla povedat,ze az ona ho upokojila, uspavat chcela, kazdeho buzerovala kto mal na rukach krpca,az kym neboli ludia taki nervozni,ze im ho zobrala, ked som nemohla uz kojit, flasu mi trhala z ruk, krmila, trvalo dlho,kym som sa ja truba nechala takto organizovat ,doteraz si vycitam,ze som nezasiahla skor,ale jedneho dna to prislo a maly plakal u nej na rukach ,prisla som, zobrala si ho skoro az nasilim,ako mi ho nechcela dat, ale nakoniec dala, zavrela som sa s nim do izby a este aj tam prisla.naraz vsak,ako keby ju nieco prefackalo, odisla a od toho dna ma nechala rozhodovat, zacala sa ma pytat,ci ho moze prist pozriet, maju spolu krasny vztah, aj medzi nami naraz ako keby bolo jasne,kto je kto a kto je sef. 😀 je iste,ze za nas mamy to nikto neurobi,nespoliehala by som sa ani na partnera,kto pojde proti svojej mame,hlavne ked to svokry robia tak,ako by to vyzeralo ako nasa nevdacnost, ked nieco odmietneme . takze,ziaden rozhovor, nic take, iba razny zasah, niedo co jej ukazalo,ze je babka a basta

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz