Vadí vám, keď svokra berie vaše dieťa na ruky?

lum11
23. máj 2011

Mne to strašne vadí. Už od malička, ako sa Jakubko narodil som neznášala keď ho svokra zobrala na ruky. Teraz má Jakubko 8mesiacov a stále mi to vadí. Ona sa pri ňom strašne premazuje a ja to neznášam. Nikdy sa ma neopýtala, či si ho môže vziať - jednoducho povedala : daj mi ho...... a ja som jej ho z trucu nedala. Nech sa ma najprv pekne opýta a až potom jej ho dám. Veď on nieje bábika, ktorú si môže zobrať hocikedy, keď sa jej zachce... 😠 😠 😠 😠

janka0007
23. máj 2011

@lum11 ahoj,no mne to nikdy nevadilo,neviem,ona sa s nimi zasa az tak nemazna,to skor moja mama,ale vidi ich len raz za cas,kedze byvame dost daleko od seba,tak nech si ich uzije,tiez sa ma svokra nikdy neopytala ci si ju moze vziat na ruky,nikdy som jej v tom nebranila,ved je to ich babka,skor ma strasne vytacalo,ked bez mojho vedomia a bez opytania podavala starsej dcerke ked bola este mensia asi tak 8 mesacna pribinacek a rozne ine nevhodne veci pre take male deti.To ma vedelo teda riadne nastvat.. 😒

katecameron
23. máj 2011

moja sa vzdy opytala ci si moze zobrat babatko na ruky

lum11
autor
23. máj 2011

aj moja mamka a všetci ostatní, či už jeho krsná, kamošky rodina a tak....... ale svokra nikdy.... 😒

saxana123
23. máj 2011

Mne to nikdy nevadilo, je to jeho babka predsa, neviem podľa mňa je somarina aby sa pýtala alebo prosila či si ho môže vziať, veď je to jej vnúčik, nie je cudzia, nejaká suseda alebo tak.

lum11
autor
23. máj 2011

ona všetko berie ako samozrejmosť.... doniesla mi papiere, vraj ide malému založiť účet, a musím to už len podpísať............ alebo malému musíme kúpiť chodák, lebo všetky detičky na ňom vyrastali.......Jednoducho ona sa ma nikdy najprv neopýta....... 😠

aero
23. máj 2011

@lum11 - waw - nestačím sa čudovať 😨
a vadí ti , ked Jakubka zoberie na ruky tvoja mama?? - odpovedz si
presne o tom som včera pridala príspevok v téme svokry .... skús si ho prečítať
ja žasnem , vieš moja , vo všetkom , čo robíš ty svojej svokre si predstav seba
predstav si ked tvoja nevesta ti nebude chcieť dat tvoje vnúča ..... smutnééé
a kedže máš Jakubka , tak je pravdepodobné , že nevestu budeš mať , preto skús pochopiť babičku
že mi to príde trošku strelené , aby si musela prosíkať o svoje vnuča , lebo ty sa postavíš na " zadné" -- to je moje dieťa
"nech sa ma najprv opýta " - pripadáš mi , ako rozmaznaná pyšná princezná , ktorá si myslí , že ked má bábätko - tak jej patrí celý svet ....... omyl moja ☹
babky sú na to , aby premazovali a my sme na to , aby sme vychovávali ...... si myslím 😉
vieš prežila som to isté , tiež som nenávidela ked mi niekto robil s deťmi , čo sa mi nepáčilo .......
ked je dieťa malé , myslíš , že celý svet patrí tebe , ááále príde čas kedy dieťa ťa už nebude tak potrebovať , a ty
ked si spomenieš na toto , bude ti do plaču - to mi ver
takže moja rada - taká obyčajná , ale úprimná - skús viacej milovať ľudí .... láska ja to , prečo sme na tomto svete .........

dajna11
23. máj 2011

ja som to cítila rovnako,vadilo mi ked ho pestovala svokra.....ale ked som sa nad tým zamyslela,ked ho mala mama moja na rukách bola som ticho a v klude....prečo?nechápem prečo automaticky ku svokrám máme takýto postoj,pri tom nemám svokru zlú,len jednoducho bola iná doba ked ona vychovávala svoje deti,ked vyrastala ona a teda nemala to lahké kedže bola na 4deti sama....tkže vadí nevadí,premožem sa a v knečnom dosledku si poviem že si aspon na chvilu oddýchnem. nechápem prečo by sa ma mal niekto doprosovať aby mohol popestovať dieťa.zvlášť jeho najbližšia rodina...ako to je moje dieťa,iba moje a tak sa ma doprosujte?!....veru príde čas ked nastupi do školky,školy,matka do práce a bude rada ked jej niekto sním pomože,vyzdvihne ked nebudeš stíhať,navarí mu....postráži ho ked pojdete s manželom na večeru po 100rokoch.....

aero
23. máj 2011

@dajna11 - presne tak , aj to som chcela napísať ...... dík 😉

irriss
23. máj 2011

@lum11
Necetla jsem predesle prispevky, ale povim Ti, co citim ja..

"Mne vadi, ze moje tchyne nikdy nevzala deti na ruky" ☹

"Laska ublizit nemuze, Nezajem je zivotni potvora"

dajna11
23. máj 2011

@aero viem aj mna to hnevalo,ale tak vidím že maleho lubi,tak ako budem jej robiť zle?napriek,len aby som sebe dokázala že niečo je čo je iba moje vždy iba moje bude a tak nech to tak všetci beru?nech sa pýtaju o každe pohladenie?pri prvom dieťati po rozvode svokra javí mini.záujem a vadí mi to,lebo dieťa to vníma...terajšia svokra býva daleko a viem že ju malý bude vídať minimum,tak ked su spolu,ja robím všetko iné,len aby si svokra užila drobca.je to už tak,babky budu deti rozmaznávať a rodičia vychovávať...doma to bude nuda,u starích rodičov zábava....bohužel,je to tak...

siskaa
23. máj 2011

ja mam taku nemastnu neslanu svokru teda, ale nikdy mi nevadilo, ze si malu brala na ruky. a ked aj mi to nebolo prijemne, lebo som voci svokre mala vzdy vyhrady, tak som to pretrpela, je to malej babka. no ale momentalne je taka situacia, ze uz malu asi neuvidi. lebo mala bezo mna nemoze ist nikam a ked ja sa s niekym stretnut nechcem, tak si to neviem predstavit, ze by som mala ticho sediet a stale cakat atak, len aby si babka prisla na svoje. a varovat by som jej malu nikdy nedala, lebo jej vychovne nazory su tiez asi take, ze ked dieta place, tak je hladne, treba mu dat rychlo nieco do pusy, takze pribinacik prilis skoro, neskor chipsy a podobne hovadiny, lebo ved to je normalne a aj ostatne deti to jedia :(
no a este doplnim, ze moja svokra videla malu asi pat krat za pat mesiacov, z toho tri razy za jej 1. mesiac, potom uz len cakala, kedy jej ju priveziem ukazat :( a to byvame v tom istom meste :( takze zaujem len taky verbalny :( ked ju videla v polovici januara a potom az v aprili, ked sme jej ju zase doviezli, tak sa jej mala tak zlakla, ze 10 minut v kuse plakala a potom este aspon pol hodinu vzlykala tak strasne zalostne :( tiez som rozmyslala, ze ako malej raz vysvetlim, ze kto je tato teta, ze je to vlastne jej druha babka, len sa zaujima minimalne, ale neriesim to teraz. podla mna bude vzdy mimo jej zivota, aj bez mojho zasahovania, tak mala bude ako babku vzdy brat iba moju mamu, ktora jej to vynahradi aj za sto takych babiek, ako by bola svokra.

lyongirl
23. máj 2011

pri prvom, by som asi povedala, že mi to vadilo, ale len preto, že ona ho dávala po ležiačky na rukách a on sa jedoval, teraz mi nič nevadí, je to babka mojich detí a som rada, že ich pomojká a zároveň som veľmi vďačná, že ich povaruje, keď je treba. Ľúbi ich a časom sa naučila, čo si neželáme a podľa toho sa snaží správať. Nie je dokonalá, ale to nie som ani ja. Pár vecí, ktoré mi vadia sa dajú preglgnúť 🙂. Skôr by som povedala, že moja mama je niekdy horšia, ak jej začnú liezť chalani na nervy, nacpe ich čokoládou, čo tam po tom, že mne sa to nepáči, potom majú doma týždeň pôst 😀.

lum11
autor
23. máj 2011

bývame so svokrovcami, vidí ho každý deň - takže sa nedá povedať, žeby som jej niečo odopierala... len mi vadí keď sa pri ňom premazuje, ocmuľuje ho a berie ho na ruky, aj keď sa pekne sám hrá....

lumimi
23. máj 2011

@siskaa aj ja mam podobnu svokru - tiež vidí malého len ked jej ho privezieme ukázat, a to býva 3 km od nás, má auto a je na dochodku. teraz sme oznamili že čakáme druhé a totalne bez emocii. a mna inak strasne stve, že ked tam prídeme, tak si chce brat von v kočíku lebo v nutri sa jej zdá byt nervozny a že vonku bude lepší, lenže ona ho bere len aby sa pred susedmi pochválila a je jej jedno že v kočíku byť nechce a celý čas jej plače, ale zatrhli sme to, už žiadne kočkovanie asi 2 mesiace nebolo a malý je o tolko kludnejší. a furt ho porovnáva so svojimi synmi že čo oni robili v jeho veku, tak aj on musí. ked je v niečom napred tak to nemôže, a v piatok mu chcela dat jahody, to ma skoro omývali, pritom sme milionkrát hovorili čo do roka rozhodne nemá dostat do pusy.

ivett1
23. máj 2011

ahoj...moja svokra je staršia a vždy sa ma opýtala, či si môže detičky vziať na ruky...keď boli bábätká, tak mala dokonca "obavy" vziať ich na ruky...ale, keď vidím, ako ich veľmi ľúbi, tak mi to až tak nevadí... 😉 ...lebo, musím uznať, že sa správa normálne, teda žiadne prehnané maznanie ňuňu-ťuťu 😝...a veľmi mi teraz bodne, keď mi "mojich" zlatúšikov dokáže postrážiť...aj napriek jej "starým výchovným metódam" a vyššiemu veku 😎
...(aj keď , určite nie som v takej pohode, ako keď ich nechám pri mojej mame🙂...) ale, podľa môjho názoru, starí rodičia už majú právo na to "rozmaznávanie", tá výchova je skôr v rukách rodičov...
na druhej strane, chápem, že sa ti nepáči ten prístup "daj mi ho"...skús svokre-babke dôraznejšie vysvetliť, že sa to dá povedať aj inak...(možno pochopí... 😉 )

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavao
23. máj 2011

nehnevajte sa, ale co tu riesite? je to jeho babka a je uplne samozrejme, ze si ho chce vziat na ruky. babka sa z neho tesi. pri vnucatach je to uz uplne ine, ako pri svojich detoch. a vzite sa do situacie, ze vy budete babka a museli by ste si pytat dovolenie od vlastneho dietata, aby vam pozical vasho vnucika. stari rodicia uz maju menej dovodov na radost a vnucatka su niekedy pre nich vsetko, alebo minimalne strasne vela. ja sa vzdy snazim vzit do situacie toho druheho. a mne osobne velmi dobre padne, ked si krpca niekto vezme a mam aspon chvilocku klud a nemusim sa o neho starat ja sama. nehnevajte sa na svokru, berte to tam, ze je to mam vasho manzela a tak ako aj vasa mama je brobcovi babka a tesi sa z vnucatka.

blanblan
23. máj 2011

mna vytacalo ked mala uz zacala chodit, chcela behat a svokra ju stale chcela vlacit na rukach, mala sa zlostila ale svokre to nevadilo 😀

zivika
23. máj 2011

ale naozaj velmi divna tema...ved mozes byt rada, ze sa svokra o maleho zaujima...a to este aj byvate u nej a ona sa ta ma pytat na dovolenie? nehnevaj sa, ale ved tvoj syncek potrebuje aj babku a celkovo kontakt aj s inymi ludmi, nielen s tebou...

sisaha
23. máj 2011

mne to nikdy nevadilo a ani nevadi...preco? ved je to babka... A nebude ti vadit, ked ju budes ziadat o pomoc, ked bude maly chory a ty musis byt v praci, aby ta kvoli castej absencii neprepustili? vtedy ti nebude vadit, ked sa bude o neho starat?

jana
23. máj 2011

nikdy mi to nevadilo, dokonca mi vadilo, ked sa ma zakazdym spytala, ci si maleho moze vziat na ruky ked sme k nim prisli. Nechapala som, pretoze, pre mna bolo samozrejme, ze sme tam aby si nas maly uzil babku a dedka a naopak. Lenze, Kubko je uz starsi a i ked je stale taky drobulinky sa mu uz na rukach nechce byt a tu mame problem. Moja mama niejako automaticky pochopila, ze Kubko sa chce hybat a radsej ostane na zemi / gauci nez by mal byt stiskany. Nikdy sice neplakal, ale akonahle sa neciti dobre, zacne si cmulat palcek. No a to robi teraz, ked ho svokra nosi. On by chcel byt niekde na zemi, sa prevalovat, skusat lozit no ona ho ma stale ako babatko, ktore nic nedokaze, tak maly je nervozny z toho, zacne si cmulat prst a konec .... ani sa neuzsmeje nic. Uz som jej hovorila, ze nech ho radsej polozi na gauc a nech sa s nim hra, nie ona stale ho nosi, prechadza sa s nim a to mi zacina vadit. Vadi mi to, ze ma nepocuva, a ze si mysli, ze maly nic nevie, len preto, ze ona ked ho konecne polozi tak Kubko je uz tak znechuteny, ze len ostane lezat, pripadne zacne plakat a vtedy si ho beriem ja. Je to stale tento kolotoc uz asi tak mesiac ... ved snad jej raz dojde, ze Kubko uz nepotrebuje byt tolko na rukach, ale je to jeho babka a moja svokra, ktora i ked je svojska, mam ju rada a zatial to Kubkovi niejako neublizilo to natahovanie na rukach 🙂 ... mozno skor by som chcela kebyze sa s nim vie aj tak pomazlit, tak naozaj ako moja mama, tak to mi chyba. Lebo len tak narukach to je take chladne ...

babulina
23. máj 2011

to ze berie deti na ruky mi neprekazalo, skor veci ze cpe do deti jedlo ako do vykrmnych kacic alebo ked na nich neskonale huhnavo rozprava, ale slusne sa da povedat veci co ti vadia, stale si hovorim ze sme rozumni dospeli ludia ktori vedia komunikovat, takze ak sa ti nieco nepaci tak to slusne povedz, ak nepocuva teba tak nech sa ozve manzel, ved su to jeho rodicia

asma
23. máj 2011

moji svokrovci žiju tisicky km od nas a este sme sa s nimi nestretli aby malicku aspon trosku pomaznali co ma mrziiiiii.

elise
23. máj 2011

ja by som bola rada keby moja svokra chytila moje dieťa na ruky, ona ho od narodenia odmietala viedieť videla ho iba na svokrovom pohrebe (svokor mal už druhu rodinu) aj to odvracala hlavu.nerozprávala som sa snou aj napriek snahe 10 rokov ked sa malý narodil ani len pohladnicu neposlala, čo je najhoršie nekomunikuje ani s mojim mužom.

blanblan
23. máj 2011

nie je to az taka divna tema, niektore mamy su na svoje deti tak naviazane ze neznesu ked je pri nich niekto iny.Celkom to viem pochopit, ale treba sa naucit nejak s tym bojovat, premoct sa ci ako to nazvat. pre dobro dietata aj samej seba.

zivika
23. máj 2011

@blanblan to co pises je pravda, poznam take mamicky a dokazem ich aj ja pochopit... ale ak som spravne pochopila autorku temy, jej nevadi, ze svokra chce byt s malym, ale to, ze sa jej neopyta, ci moze...a to je podla mna divne...

mysenac
23. máj 2011

Tiez si myslim, ze si babka nemusi pytat dovolenie, ci si ma zobrat maleho. Mne pri synovi vadilo, ked si ho svokra zobrala a zacal jej plakat a ona mi ho nechcela dat (ze ved vychovala 3 deti tak ona to zvladne a nemam si robit starosti - ale to je dost problem nerobit si starosti, ked mi dieta place a viem, ze sa pri mne ukludni). Pri malej je to teraz v pohode, ak nahodou place, hned mi ju da...A ak sa ti nepaci, ze sa s nim mazna alebo veci co robi, tak jej to slusne vysvetli...ak je rozumna snad to pochopi 😉

norikk
23. máj 2011

aj u nas je to podobne,ako u mnohych vas, ale nie len u svokry,ale aj svagrine, mama, a moje sestry...mozu si vziat na ruky kolko chcu....ale ak vidim,ze maly je nespokojny, alebo place, chcem ho vziat ja....oni povedia ze nie,.....tak ma to vie neskutocne nas..at!

alexandra
23. máj 2011

Dieta nepatri matke, mama patri dietatu 😉 A z toho vyplyva prevazna vacsina problemov, ako napriklad tento 🙂

kaja73
23. máj 2011

@lum11 ja som tiež toho nazoru,že si to skus predstavit o par rokov,ked ti tvoj milačik prinesie ukazat svoju nastavajucu a ked ti ona porodi TVOJE vnuča a ty si budes musiet pytat dovolenie. 😕 To ti už asi tak vonat nebude.