Svokra býva kúsok od nás musí všetko vedieť

domcha24
29. okt 2013

ahojte som tu nova a chcela by som sa vyrozpravat a vediet nazory inych...s manzelom sme spolu 2 roky,mame spolu 5mesacnu dcerku.no moj problem je vtom ze uz asi 7mesiacov byvame na dedine,kde moj manzel zije odmalicka,byvame sice sami no v tejto istej bytovke 1meter odnas je svokra.ja som sa odstahovala z mesta na dedinu a manzel o 1meter dalej.proste strasne mi to tu vadi,jednak to ze byvam na dedine,a jednak to ze svokra je hned pri nas.ona je ten tip ze musi vsetko vediet.raz bola umna kamoska a potom mi povedala ze ked odchadzala,vsimla si ze svokra nakukala cez okno ze kto umna bol.stavim sa ze to robi zakazdym,vie ked kumne niekto pride,kedy odide,kedy idem malu kocikat,kedy mala place,kedy jej vysavacom odsavam sopliky,proste uplne vsetko.nemozem si pomoct no strasne mi to vadi a manzel ma nevie pochopit,ale vobec.stale sa koli tomuto hadame.jemu je tu dobre,mamicku ma nablizku,chodi knej skoro kazdy den.vyrastal tu,a co ja,z mesta na dedinu a este za tychto okolnosti,byvame tu v podnajme pretoze zan malo platime,nic ine by ma tu nedrzalo kedze manzel nezarobi vela a ja som na materskej,a v meste je byvanie drahe,neviem uz ako dalej.s manzelom sa hadavame aj koli tomu ze ja nechcem moc unej nechavat malu bez toho aby som prinej bola ja alebo on,par krat sme ju unej nechali na hodinku ked sme isli do mesta na nakup no nic viac ja nechcem,aj to som nechala koli tomu aby muz bol spokojni ze ju moze jeho mama mat.ona mi povedala ked sa mala narodila aby som jej ju hocikedy doniesla ked si budem chcet upratat alebo len tak,no nevidim dovod preco by som si ju unej mala odkladat,ved sa jej nechcem zbavit.a nesuhlasim s jej vychovnymi praktikami,ked som bola este tehotna,hovorila mi ako ona odnaucila manzela od pocikavania,ze ho sprchovala studenou sprchou.no to je podla mna uplne drasticke a v zivote by som to dietatu neurobila.ked mala mala asi 2mesiace,zobrala ju v kociku na dvor troska na vzduch,dala som jej ju,potom mi manzel povedal ze mala bola cela spotena,ze ju vybrala z kocika,tak vtedy mi malu prefukalo a mala sopliky,odvtedy som povedala muzovi nech mi ju neopovazi vyberat z kocika,ked sme boli s manzelom par krat pri bytovke s malou v kociku,chcela ju asi 2krat vyberat,manzel jej povedal nech ju nevybera,ze ju prefukne a ona sa urazila.alebo ked bol manzel v praci,ona dosla,a kedze mala spala,prisla knej a zacala ju narocky budit.dalsie nervy domna.kedze ma mala 5mesiacov,zacala som ju prikrmovat,zatial len zeleninovymi kasickami,minule som isla k svokre na navstevu aj s malou,doniesla som jej pernik co som piekla,a svokra ze aby som z neho dala malej,a ja ze no urcite a ona ze daj jej ze sak nic sa nestane,a potom este malej sa prihovarala stylom ze mama ti neda pernicek.no mala som dost.alebo ked mi zacala hovorit co a ako mam robit,proste nerada by som malu nechavala unej samu,nemam vnej dobry pocit na taketo veci.vsetko mi uz vadi.neviem ci som len ja taka,no manzel ma naozaj nechape.prosim poradte mi co mam robit lebo sa tu zblaznim asi.dakujem za kazdy nazor

samantha223
29. okt 2013

@domcha24 tak toto som mala pred 10 rokmi aj ja, ja som sa dodnes s manzelom nehadala kvoli nicomu inemu len kvoli svokre. Niekedy to bolo velmi zle, ale za tie roky som nabrala odvahu povedat, ze je to moje dieta, robim si co ja chcem, manzel tiez po rokoch uznal, ze my sme zvlast rodina, nemaju sa co starat, nasa byva asi 500m od nas, ajtak chodila, raz sme sa pohadali, udobrili, ale odvtedy je to lepsie, asi potrebovala par veci pocut. Oni to beru ze vy ste ta co prisla do rodiny, ale musia pochopit Vy ste rodinka a oni sa mozu tesit z kazdej navstevi, ktoru samozrejme urcujete vy. Vy ste panom svojej rodiny, a to by mala cim skor pochopit, poriadok vo vasej rodinke si musite zaviest Vy, je to len na Vas kolko jej dovolite, urcite pravidla a basta. Ja si pridem po 13 rokoch, ze somnou zamavala, ze som bola mlada, ale buchla som po stole a mam pokoj

domcha24
autor
29. okt 2013

no ja som taka ze jej nepoviem,len tisko trpim a vsetko sa stazujem manzelovi,lenze on to nechape a podla neho iba mne vsetko vadi a jeho mama je sveta.keby aj moja byvala aspon 500metrov odnas a nie hned nam pred nosom,o vsetkom vie.a co bolo najviac,mala od nasho bytu bez mojho vedomia kluce a muz mi odprisahal ze on jej ho nedal.to uz co je ked si ho ona sama vzala.teda ak mi muz neklamal,co pochybujem ze by jej ho dal ked by som stym nesuhlasila.raz bola unas na navsteve s jej sestrou,muz bol v praci,ona si odbehla vedla ze ide nieco urobit a vrati sa knam,no co som necakala ona si sama knam odomkla,vobec nezaklopala.to ma dorazilo ako si to vobec dovolila,no zas som to riesila ked dosiel muz z prace on jej ten kluc potom zobral.neodvazila som povedat priamo nej co to ma znamenat a nakricala som zato na muza co vobec zato nemohol.neviem ci je to normalne

dasiacik
30. okt 2013

@domcha24
Neostava ti nic ine len si to so svokrou vyjasnit.Niekedy
to ludom jednoducho nedochadza a je potrebne im to na
rovinu vysvetlit.Ja mam sice svokru na druhom konci
republiky,ale obdobny problem mam s mojimi rodicmi,kedze
byvame u nich.Mama mala tiez od zaciatku vseliake maniere
a pokusy.Ked si vlozila do ust maleho flasu,aby zistila ci
ma mliecko spravnu teplotu-no,mala som dost.To ani ja,jeho
matka,nerobim.Zakazdym kev maly plakal,tak prva otazka
z jej ust "a neboli ho brusko?".A to sa pytala min.100krat
za den s tym,ze ked bola prilezitost,ze bol maly aspon
sekundu sam,tak uz bola pri nom a vyzliekala ho a davaj
ho cvicit s nozickami.Hovorim jej "brusko ho urcite neboli,
pekne prdka aj kaka.Je to babätko,musi obcas aj plakat,nic
ine nevie".A ona furt to svoje.Staci,ze zamrncal,uz bola
pri nom a isla cvicit aj ked som ju upozornila,ze mi to
vadi a nezelam si aby to robila.Raz mi uz praskli nervy,lebo
som mala normalne neurozu z toho,aby maly nezaplakal,lebo
zad debilna otazka "a neboli ho brusko?".Och.Tak som jej
vynadala,a odvtedy mam pokoj.To iste aj s dudkou.Nedavala
som ju malemu,lebo som dufala,ze to zvladneme bez nej.
Moje dieta,moje rozhodnutie.A to bolo furt "daj mu dudku,
preco mu ju nedas?","to je zla mamina,nechce ti dat dudku".
Islo ma porazit z toho.Do toho otec vzdy ked maly mrncal
"co ti robi ta mamina?","preco ti robi zle mamina?".No,nervy!
Niekedy by som ich uskrtila!S dudkou je uz pokoj,lebo
som sa nakoniec rozhodla davat,lebo je s nou kludnejsi,ale
aj tak su situacie kedy mu ju mama pcha aj nasilu do ust.
Vtedy jej zdôraznim nech mu to nerobi,a je pokoj.Hlavne
si musis stat za svojim.Svokra-nesvokra,dieta je tvoje,tak
ostatni MUSIA respektovat tvoje vychovne metody a
priania.Ak sa ti nieco nepaci,jednoducho to svokre narovinu
slusne vysvetli.Ste samostatna rodina,ty si matka,a o svoje
dieta sa budes starat tak ako ty chces.Ona tiez mala svoje
deti a vtedy sa mohla realizovat kolko len chcela.Toto
dieta je tvoje.Tvoje dieta-tvoje pravidla!A ze ta sleduje?
Kasli na nu,na frigidu staru 😀 Zober malu,chodte do
mesta,atd.Nemusis byt silou mocou na tej dedine.Ja to
tiez tak robim 🙂 Drz sa!

tinki
30. okt 2013

@domcha24 no moja milá, tak je to vo väčšine vzťahov na začiatku, ona to berie štýlom, akým sa robilo pred rokmi..po rokoch budeš svoje metódy tiež radiť svojej dcére, alebo neveste.
Pozri sa na to reálne, svokru nezmeníš, má dosť rokov na to, aby sa menila. Ale čo môžeš urobiť, je, že sa s ňou porozprávaš. Nemôžeš jej posielať odkazy po manželovi, alebo mu hovoriť, aby jej povedal, čo musí a nesmie..
Ja viem, je to tažké, tiež som si tým prešla. Žlč zo mňa išla vyskočiť, ak malej išla dávať pol ročnej pribináčika..Každá máme svoje predstavy, ale musíte sa o tom porozprávať.

Skús jej čo najmiernejšie povedať, že toto je vaše dieťa a že ty si mama. Chceš si sama svoje dieťa vychovať a krmiť podľa toho, ako sa to robí v dnešnej dobe. že si ju vážiš a aj jej názory ale že rady by si si to urobila po svojom.
Aj keď je to ťažké, musíš to urobiť ty sama. Si žena, ty musíš nájsť ten správny tón aby si ju neurazila, ale aby ste našli spoločnú reč.
Nenechávaj to na chlapa, oni to nechápu a aj tú najbanálnejšiu vec môžu povedať takým štýlom, že ty ostaneš tá zlá, ktorej nič nie je dobré..
V konečnom dôsledku, svokra nie je nepriateľ, je to matka tvojho muža a babka tvojmu dieťaťu..A ešte prídu chvíle, kedy ju budeš ozaj potrebovať..
Celý vtip je vlastne v otvorenej komunikácii medzi vami dvoma. Držím palce, všetko chce čas.

linda20111
30. okt 2013

@domcha24 Musis to svokre povedat na rovinu. Niekedy sa vsetko inac robilo, moja svokra napr. nekojila deti ale hned od narodenia im davala kravske mlieko, ziadny sunar, nic, rovno kravske!!!!! Vtedy bola ina doba, deti v 5mesiacoch uz jedli halusky, v noci im od narodenia nedavala ani to mlieko iba caj! Ked mi toto hovorila som sa cudovala ze jej deti prezili :D :D a prezili to vsetko bez nasledkov, nastastie 🙂 Aj tvoja este zije v tej dobe... Ked s nou budes, normalne jej povedz ze uz je ina doba, je to tvoje dietatko a ty rozhodujes o tom co ma jest a ako sa o nho treba starat. Musi to akceptovat. Ja viem ze je to tazke, lebo nechces ju urazit, ale lepsie si to vyjasnit hned na zaciatku, aby ti to potom neprerastlo cez hlavu. Ked ku mne pride raz za mesiac svokra postrazit maleho, tak jej napisem na papier zoznam kedy co maly je a ona sa tym musi riadit, ukazem jej v chladnicke ktory jogurt mu ma dat a tiez ktore mlieko aby to nepomiesala. Inac to ze tvoja tak spehuje je super, nemusis ani zamykat ked je ako strazny pes :D :D :D :D :D srandujem, s tym sa neda nic urobit, proste je taka zvedava, jedine ze zatiahnes zaluzie 🙂 Ale to sa mi paci ze sa ti ponukla, postrazit malu, ked potrebujes niekde ist, mne vacsinou nema s malym kto pomoct, sama som na vsetko ked je manzel v praci alebo na sluzobke a poviem ti nieje to sranda ked vsade sa musim trepat s kocikom alebo ist autom kde sa neda ist s kocikom a nosit maleho 12kg na rukach po schodoch ked chcem ist niekde na poschodie...

marisk
30. okt 2013

@domcha24 Pevne nervy zelam! Ja mam nastastie obe rodiny daleko, robim s malou co chcem 🙂 Na druhej strane mi nema kto pomoct, treba vidiet aj tie vyhody byvania blizko s rodicmi. Uplne chapem, ze tam malu nechces samu nechavat. To sa da ale svokre lahko vysvetlit. Ty si ju poznas, budes vediet, aky ton na nu zabera. Ja mam taku predstavu, ze keby som ju nechala samu, tak s nou napriek mojim instrukciam aj tak spravia co chcu, hlavne by mi ju kdecim napchali 🙂 @dasiacik Co maju ludia s tym "mama ti urobila... (zlobu!)"???? Ja uz si pripadam ako obohrata platna, slusne kazdemu vysvetlit, ze si taketo komentare nezelam. Ach jaj 🙂

lujziiik2205
30. okt 2013

@domcha24 to mi nieco pripomina. zatial je to len skoro svokra, ale musi vediet o kazdom nasom kroku, doma ju mam kazdy druhy den, ked tu nie je, tak vola priatelovi a vypytuje sa co sme robili atd, proste potrebuje mat zrekapitulovany nas den. a vecne sa jej nepaci ze maleho stale len kojim (ma 5mes.), sak ona kojila svoje deti len mesiac, tak naco je to dobre... ona by mi ho najradsej zobrala, ktovie cim by ho nacpala. minule mu dala majonezu!! (aj ked len na prste) a ked jej hovorime aj s priatelom ze nech mu to nedava, tak akoby sme tam ani neboli... si mysli ze jej maleho budem davat aby mi ho poza chrbat krmila ktovie cim... uz ma to vytaca... nevie pochopit ze dieta je moje, nie jej... nemam s tym problem dat jej ho na hodinku na prechadzku ale tam to konci. to ze mala pod kontrolou svoju prvu vnucku je nieco ine,ale to ona stale nepochopila

klincek
30. okt 2013

@domcha24 poradim ti to, co ostatne-nesmies zostat ticho, treba si obhajit svoje. bud slusna, ale dosledna. svokre vysvetli, ze "ja to robim takto, lebo vidim, ze to malej vyhovuje, a bola by som rada, keby ste to respektovali". ak uvidis, ze nie je ochotna, treba obmedzit kontakty.
a porozmyslajte s manzelom o zmene byvania, takato svokra o meter dalej vam nerobi dobre..vela manzelstiev sa uz kvoli svokram rozpadlo, tak si to vase nenechajte pokazit 😉

moon1979
30. okt 2013

@domcha24 nezávidím ti ... nič horšie ako keď mladí nemajú súkromie ... moja svokra si nedovolí nič ... len to, čo ja dovolím ... urobila som hneď na začiatku "poriadok" a mám pokoj 🙂

rora
30. okt 2013

Netrp, ozvi sa. nie je nic horsie ako si nechat po sebe sliapat, svokra ta ma za decko ktore potrebuje dirigovat, svojim sposobom vychovavat a vychovavat aj tvoje dieta, lebo ved ona vie vsetko najlepsie. takymto typom osob treba dat ladovu sprchu. nie niekde potichu doma, ale vonku, pred ostatnymi, lebo sa moze maximalne hanbit.ja by som jej to hoci aj na chodbe pred susedmi vykricala.... a ked ta bude špehovat spoza okna?? s tym nic nezmozes, jedine sa na nu usmej a zakyvaj jej a to iste nech urobi vzdy aj tvoja navsteva. viem ze teba to stvat neprestane, ale takto aspon nastves alebo zahanbis trochu aj ju 😉

domcha24
autor
30. okt 2013

no ja som povedala este ked mala nebola na svete,ze nech mi neradi do vychovy,ze ja si budem robit po svojom,a ze ked sa budem chciet nieco poradit,spytam sa jej.no niekedy mi aj tak vyprava co a ako,ze malu dobre naobliekaj a podobne.preboha sak ja viem co mam robit so svojim dietatom robit,a ze aby som jej dala upeceny pernik,5mesacnej,este potom namna kukala jak puk ze preco jej ho nechcem dat.no tak mozem si asi povedat svoje ked aj tak je zle asi.klincek,sak ja muzovi stale hovorim ze ja tu nemienim ostat byvat ze toto vsetko mi vadi,ze mi tu uz z toho sibe,a tak isto viem zeby som nechcela byvat ani prinasich takto blizko.myslim ze muzovi by to tiez vadilo.keby to ma ako ja,no on sa do mojej situacie nevie vzit,nevie to pochopit,a bere ma tak ze to iba mne vsetko nanej vadi,ze ja by som sa asi mala nadtym zamysliet ze vsetko nanej vidim zle.no toto spehovanie a vsetko by bolo asi pre kazdu neprijemne.ja mam uzasneho manzela a strasne ho lubim no len koli tejto jedinej veci sa hadame,a tiez sa bojim aby sme koli tomu neprisli jeden o druheho.to nechcem,ale keby nebyvame hned meter pri nej tak som najstastnejsia zena na svete.ale muzovi sa odtialto neako odist nechce.teraz v januari mu zomrel oco,viem ze sa stym nevie zmierit,a mozno to bere tak ze musi byt mame na blizku a poruke,no ona byva este s muzovym bratom,ten je slobodny tak nech jej je poruke on,ja to berem tak ze sme manzelia my a je normalne ze on ma uz svoju rodinu o ktoru sa ma starat a venovat sa nam.no jemu je asi tazko odist od mamy no nevie si uvedomit zeby mal myslet v prvom rade namna a na malu az potom na mamu.teda to je moj nazor.len koli tomu sa stale vadime,bojim sa ze do zle snami dopadne,ale preco mam byt len ja ta ktora vsetko trpi

janka2115
30. okt 2013

No...ja ešte dieťa nemám, som "len" tehotná ale už teraz mi vraví, ako mám postupovať...Minule na mňa vyšôa s tým, že kľudne si môžem dať každý večer štamprlík tvrdého zdravotne...Bude mi do toho kecať, to vidím už teraz, keď vychovávam psíka ešte len a ona furt na spak sveta robí všetko. Všetky ženy tu veľmi dobre radia, že treba si povedať svoje LENŽE mojej svokre už dohováral moj manžel, jej manžel, jej susedka, moja mama a aj ja a ničové nič sa nezmenilo, furt robí po svojom presvedčená že všetko vie najlepšie a nikto ňou nepohne. Má svoju pravdu a bodka. Takže ja môžem odporúčať len jedno...mať pevné nervy a neustupovať...ja jej ešte dosť ustupujem, lenže musím si dupnúť, tu ide o moje dieťa a moju rodinu, ak ja sa za to nepostavím, tak kto???

svetluska82
30. okt 2013

@domcha24 u nas býva svokra hned vo vedlajsom vchode . Nastastie nechodi casto na navstevy, ale uz som si nejako zvykla, že má prehlad o mojich navstevách- nejako mi to nevadi, pretože si frajerov domov nevodim max. vidi, ako ku mne chodi na kavu kolegyna. 😀 Podla man je problem v tom, že sa ti na dedine nepaci a nie si spokojna. A od toho sa odvijaju dalsie hadky. JA som prisla z dediny do mesta 300 km daleko a manžel sa odstahoval len do vedlajsieho vchodu 😀 . Pozri, na tvojom mieste si doma robím co chcem- ohladom výchovy o malu, ak tak svokra chce tak jej malu pravidelne davaj a ty mas aspon hodinku- dva volno pre seba a manžela. Možte vyrazit do mesta na drink 🙂 A trosku utužiť partnerske vztahy. Možno to varovanie svokru cochvila prejde. Ja by som to max. využila. Ale ak chces tak možes trvat nadalej na svojom, s manželom sa hadat kvoli tomu a ver tomu, že na rodinných vzťahoch sa to odzkrkadlí- ty budeš v ociach svojej svokry zlá nevesta. 😅 No neviem, je to na Tebe. Ved hadam sa malej za hodinku- dve nic nestane . Vsak svokra vychovala tvojho manžela. A s tým sprchovaním v studenej vode- jej povedz, že ak jej malu das, nech to nerobi, že si to nezelas. Vyhodou byvania tak blízko pri svokre je aj to, že ak potrebujem postrázit dieta, alebo odbehnuť so synom na zubnu prehliadku- nemusim odbiehat z roboty, svokra vzdy ochotne zajde s ním 😀

ultra
30. okt 2013

Moj osobny - sukromny a "zaujaty" nazor je najskor si vecer v klude sadnut s manzelom a VAZNE sa porozpravat s tym ze mas problem a chces aby to bol aj JEHO problem - ze je to VAS SPOLOCNY PROBLEM. Tvoj manzel si v prvom rade musi uvedomit ze ste samostatna - nezavysla rodina, ktora ma svoje problemy, starosti ale aj radosti a pohodu. Tvoj manzel musi prist na to ze musi v prvom rade stat za tebou a to VZDY - dokonca aj vtedy ak nebudes mat pravdu (toto nemyslim doslovne ale obrazne). Musi pochopoit ze ked mas problem - tak ho musi riesit aj on. Az ked to manzel akceptuje - ze ta musi v tvojich naztoroch podporit - potom mozes uspesne ODOLAVAT pokusom zasahovat do vychovy tvojho dietata od tvojej svokry.
Az ked sa aj tvoj manzel prida - jedine vtedy svokra moze pochopit ze je to VASA RODINA. Ona to potrebuje pocut od svojho syna.

Drzim ti palce.

misinka26
30. okt 2013

@domcha24 Ahoj 🙂 no tie naše svokry ... ja to mám ešte horšie, svokra býva s nami ☹ Ja som tiež bola taká hlúpa, že som držala hubu a krok ale jedného dňa pohár mojej trpezlivosti pretiekol a povedala som jej svoje ... a tak začalo obdobie pekla a to doslovne ... ja som bola vtedy tehotná a ona mi robila naschvál, po narodení malého sa troška ukľudnila ale tiež sa chcela do všetkého montovať a to som ja nedovolila a taktiež sa nám montovala do manželstva ... stále sme sa s mužom hádali ... až asi pred dvomi mesiacmi som jej povedala všetko ale všetučko čo som mala na srdci a odvtedy mám pokoj ... je urazená až na smrť ... je stále zavretá v izbe teda okrem času keď je v práci, má tam telku takže jej tam nič nechýba, dokonca žala chodiť von každý deň neviem s kým ale je mi to jedno ... a my s mužom máme v podstate súkromie, nik sa nám do ničoho nekafre, jediné čo ma trápi je to že odmieta malého ale to by malo trápiť ju lebo to je jej jediné vnúča ... Takže čo ti radím porozprávať sa sňou a vysvetliť jej, že je to tvoje dieťa a tvoj život a ak to nepochopí po dobrom tak jej to vysvetli po zlom ... neviem ako si na tom s mužom mal by ťa podržať tak ti to pôjde lepšie 🙂 Držím palce ...

misinka26
30. okt 2013

@domcha24 Hihihi to mne svokra hovorila aj keď bolo chladno ,, obleč sa moja teplo je tam zima ,, keď som šla von tak ,, máš všetko kľúče, cumlík, fľašu ,, som sa cítila ako malé decko ... ono to takto vyzerá, že chcela byť len akože milá ale keď mi takéto veci hovorila od rána do večera a keby len toto tak som rada, že mi z toho nepreplo ...

marca1331
30. okt 2013

@domcha24 ahoj u nas to je zas tak ze svokor pcha nos vsade.napr. Raz malu aj so svokrov cely den napchavali vlockami ale pre dospelych a chuda potom celu noc zvracalo,slusne som povedala nech jej nedavaju nic take lebo este nema na to zaludok,boli urazeny a nedali jej ani cajik ze vraj nic jej nemaju dat tak nedaju,potom si to uvedomila svokra hlavne a povedala ze mam pravdu..alebo len co mala vstabe uz jej da moj milovany svokor do ruk keksik len aby sa povedalo ze kto kupil,a cely den potom nechce papat..ach radsej nepokracujem.do mesiaca budem sama uz sa nwm dockat 🙂 prajem pevne nervy.. Nevsimaj si to ked sa ti nieco nepaci slusne povedz .. Ze by si zas nebola najhorsia ze si na nu kricala..

martinaxx
30. okt 2013

@domcha24 musíš nabrať odvahu a povedať svokre svoj názor,ukázať jej čo si môže k tebe dovoliť a čo nie,keď uvidí,že si nedáš skákať po hlave,možno ti dá pokoj.Ja som mala podobný problém,ale raz ma tak nahnevala,že som jej povedala aj to čo som nemusela 🙂 a od vtedy mám od nej pokoj-držím palce 🙂 ach tie svokry

blbo
30. okt 2013

m á to svoje výhody aj nevýhody,ale aj ja som pochopila svokru až ked som ju nemala a ľutujem že som jej občas slovne ublížila,ale čas uteká a som aj ja svokra až potom pochopíte ked budete na druhej strane.Ten čas tak ubehne ani sa nenazdáte.Najlepšie je vžiť sa do toho druhého,bolo to ťažké,cítila som sa ponížená nepochopená ale som si spravila sebareflexiu a prišla som nato,že aj ja som sa až veľmi podobala mojej neveste,tiež mi všeličo vadilo a už sa ani nemôžem ospravedlniť,no ale mne to pomohlo,stiahla som sa do úzadia a pomáham až ked ma o to požiadajú,no a naučila som sa viac sa venovať sama sebe,no občas aj to vadí že nemám záujem. Je to všetko o pochopení toho druhého,a je to jedno či je to nevesta alebo svokra

tyssa
30. okt 2013

aj moja mama a aj moja svokra maju obcas reci ze mam tlak 200, tiez chcu vzdy vsetko vediet, tiez radia, tiez davaju detom sladkosti /svokra sa spyta, mama rovno da/, ale viem ze im napriek vsetkemu mozem dat prckov a ze ich postrazia, zabavia-ze im daju sladkosti? mne tiez babky davali potajme 😀 , ked nepripravym oblecenie su dohabani, ale taketo blbosti uz neriesim, som rada ze sa lubia navzajom, ze maju vztah,.. pomoc svokry alebo rodicov ocenis ked pojdes do prace a dieta nevezmu do skolky 😀 /inak moja svokra sa boji na prckov aj zvysit hlas, hoci jej robia zle, musela som ju aj s muzom posmelit, aby si od nich nenechala skakat pohlave, aby ju drobci respektovali, /

domcha24
autor
30. okt 2013

je to tazke,ja si niekedy uvedomujem ze som mozno preto taka lebo tu proste nechcem byvat prinej lebo vsetko musi vediet.proste som si to predstavovala taK ze raz prideme na navstevu k nasim raz knej,ze budeme niekde byvat bez ich dohladu.a takto je to cele zle.a najhorsie som sa citila ked chcela aby ju muz niekam odviezol,mna sa vobec nepytala,jednoducho povedala muzovi a muz hned utekal,vobec nebrala ohlad ci navtedy nieco planujeme,ci mi to nevadi,jednoducho ona akoby bola ta prvorada predomnou,a nie ja s dcerou.ona povedala,on isiel a ja som bola na vedlajsej kolaji.je toho proste strasne vela takychto veci co nemozem prekusnut.

blondi2
30. okt 2013

ja som to mala tiez takto, ked sme byvali v susednom cinziaku ako svokra. to bola katastrofa. ked sa maly narodil, chodili ho pozerat kazdy den. kedze robi v skolke, tak ma pocit, ze vsetko vie najlepsie a musi ma poucat. Este aj do toho sa nam starala, kedy mame zacat s prikrmami (my sme chceli od 6.mes, kedze maly bol plne dojceny, ona chcela aby sme zacali od 4.mes). Napriek tomu, ze som si nepriala, aby malemu davala sladkosti, ked mal nieco vyse roka, nerespektovala to. iba sa robila, ze to respektuju, ale vela krat som ju nachytala, ze nie. Ja nemam problem povedat jej, co si prajem a co neprajem, lenze niekedy, ked mi stupne tlak, tak to viem povedat na plne usta, co ma potom mrzi. Teraz uz asi rok byvame asi 3 km od nich. vo februari cakame druhe babo, tak dufam, ze sa situacia nebude opakovat a nebudu u nas nasackovani kazdy den. Jaj ano a este to si spominam, ked sme byvali vedla nich, ze ked k nam prisli, tak si obcas sami odomkli dvere (kedze manzel im dal kluce od nasho bytu), vraj aby nezobudili maleho zvonenim alebo klopanim. to som mala naozaj dost. Manzel ma tiez v tychto veciach nechapal, ale vacsinou sa za mna postavil.

lujza123
31. okt 2013

@domcha24 no ta tvoja svokra nerobi nic zvlastneho. ZVEDAVOST, STAROMODNOST A POCIT ZE VSETKO VEDIA NAJ su normalne dochodcovske neduhy....okupovanie kukatka starou susedou som zazila v podnajme aj tu na slovensku, aj v irsku a sestra co zije v holandsku ma tiez taku (akurat sliedi spoza zaclon)

....bud rada ze z tych dveri nevylezie a nezacne sa pytat navstevy kto su, odkial su, co u vas robili,odkial vas poznaju, co priniesli ked sli na navstevu.....

blbo
1. nov 2013

no tyssa Ty už vieš o čom je "život"

mirusinka1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbi9999
11. okt 2021

Ako kebyze citam o mojej svokre, presne to iste len s tym rozdielom ze ona sa o malu vobec nezaujima