Syn sa chce nosit iba tvarickou vpred

vierkam
26. sep 2011

Ahojte mamicky. Kupila som si super drahu manducu - perfektny ergonomicky nosic pre dietatko do 20 kg - ale zda sa, ze maly sa chce nosit iba tvarickou vpred - aby "vsetko" videl. Viete mi, prosim, poradit aky nosic si mam kupit tak, aby neuskodil chrbtici nam obom? Mam bolesti chrbta a nechcem si ho este viac pokazit, takisto ani malemu. Na internete som nasla iba tento: http://eshop2.domcek32.sk/?detské-nosiče,32. Dakujem vam, Vierka

vierkam
autor
26. sep 2011

.... este som zabudla 🙂 - mam doma aj elasticku satku, ta mi ale nerobi dobre na chrbticu a okrem toho si neviem predstavit nosit ju von na zimnej bunde. Rada by som s malym absolvovala aj zimne vychadzky do lesa bez kocika. Maly ma 2 a pol mesiaca.

zuzanockamt
26. sep 2011

@vierkam dieta by sa tvarou dopredu nosit nemalo, spravne ergonomicke nosice to ani neumoznuju ... ked chces nosit tymto sposobom, tak jedine nejaku klokanku, napr. aj to co si nasla, ale pre dieta klokanky zdrave nie su ... a satku nemusis nosit na zimnej bunde ... ja som mala v zime speci kapsu na nosenie ... nosila som krpca - mal asi 4 - 5 mesiacov aj v mrazoch bezne max. hodinku

vierkam
autor
26. sep 2011

@zuzanockamt hm, myslela som si, aj som to citala, ale maly nechce byt ani v kociku, ani v nosici tvarou ku mne .... spokojny je len ked sa nosi na rukukach a vsetko vidi .... myslis, ze sa to casom moze upravit? ze sa mu tam zacne pacit?

pralinka25
26. sep 2011

@vierkam no ja by som to predsa len este skusala ci si nezvykne na manducu. nie len ze nosenie tvorou von neni zdrave na chrbticu ale u chlapcov ani to visenie v tejto polohe neni dobre na vajicka. a klbiky tiez. ale chapem ta nas maly tiez bol nerad v kociku ale to preto lebo mal reflux. po 3 mesiacoch zvladol aj kocik
a pouzivala som manducu ale on v nej bol naststie spokojny hend od zaciatku. vobec neviem ako inak by som to riesila.

gabika7706
26. sep 2011

@vierkam skusaj ho nosit aj doma v manduce, kazdy den aspon chvilocku, urcite si zvykne, ma len 2 mesiace... klokanky (ani ta, kt. si nasla) nie su zdrave, presne ako pralinka pise...

bubulka722
26. sep 2011

@vierkam Mali sme presne tento problém. Akonáhle začala lepšie vidieť, bola veľmi zvedavá a chcela sa nosiť len tvárou vpred. Neexistuje žiadny nosič, v ktorom by bola táto poloha vhodná, i keď to mnohí výrobcovia odporúčajú, je to len marketingový ťah. Riešili sme to tak, že tvárou vpred sme ju nosili na rukách, v podstate nám sedkala na predlaktí jednej ruky a druhou sme ju pridŕžali na hrudníčku. Neskôr keď mala asi 6 mesiacov sa bez problémov začala nosiť v manduce a nevadilo jej, že nie je otočená tvárou dopredu. Akonáhle bude môcť sledovať okolie povedzme aj zo sedu, tým menej si bude vyžadovať práve túto polohu. Verím, že sa to zmení samé tak ako u nás. Teraz kým ešte nie je dieťa také ťažké, skús ho nosiť aspoň na rukách. Je zvedavé, všetko naokolo ho zaujíma a to je najlepší predpoklad, že sa bude rýchlo učiť. 😉

vierkam
autor
27. sep 2011

Ahojte. Dakujem za rady, myslim, ze mate vsetky pravdu. Budem Manducu skusat, uvidime, snad sa to zlomi. Filipko uz ma ale 7 kg baby - a to este nemame 3 mesiace! Mna boli chrbat .... nosim ho na ruckach presne tak, ako pise Babulka .... to sa mu paci najviac. Takze tak .... trpezlivost ruze prinasa, verim tomu. Pekny dnik, Vierka.

katy1979
27. sep 2011

@vierkam my sme mali tiez na zaciatku problem potom sme prisli na to ze jemu sa nepaci ze tam ma schovane ruky preto sme manducu vypustili a nosili sa v satke tam sa to dalo aby mal ruky vonku a v pohode satku pod bundu. skusaj popr na chvilku odloz. ak sa inac nedalo nosili sme sa na ruke bruchom dolu

gabika7706
27. sep 2011

@vierkam drzim palce, treba skusat, aj moj je z tych tazsich (ako 3mesacny mal 7,7 kg), ale ked mal 9 mes presli sme Tatry v manduce (mala som ho vpredu) a tohto roku opat, ked uz nevladal, nosila som ho v nej na chrbte, bomba vec 🙂 (mame aj turist. nosic, ale v manduce je naj)

ikke
27. sep 2011

@vierkam v manduce sa da nosit aj na boku, len netusim, ci aj taketo malicke deti

https://www.youtube.com/watch?v=MbUB3Hg0hYo


inak dovolim si povedat, ze vacsina deti v tomto veku moc manducu neoblubuje, az tak od 4-6 mesiacov... 😉

nosenie v nosicoch tvarou dopredu je to najhorsie, co mozes pre chrbticu svojho dietata ako aj pre tvoju vlastnu urobit... 😖