Tepláky, mastné vlasy... Ako prežívate vy materskú?

peha
1. aug 2006

ahojte,

viete co ma zaujima, mamicky nase zlate z fora... ?
ako zvladate matersku ? ste cely den v teplakoch, nestihate sa niekedy umyt, pobehujete s mastnymi vlasmi, nenalicene cely tyzden, ako je dlhy, ale STASTNE - ze mate doma svoje vytuzene pokladiky ?
o kadernicke a kavicke s kamoskou len snivate a ste radi, ked pride partner domov a prevezme aspon cast domacich prac a pomoze s malym ?

vazne ma to zaujima - ja pracujem doma a niekedy sa pristihnem, ze keby som nepotrebovala nieco vybavit, mam sice pekne teplaky 😀 ale aj obavy, ze ich nevymenim za nieco slusnejsie ? 🙂
ale predsa len materska s detickami je neustaly kolotoc, ako sa delite s ostatnymi clenmi rodiny?

ak mate cas sa podelit o prve mesiace, ci roky mamickovania, myslim, ze i ostatne babulky si radi precitame, ako ste to zvladli a "prezili" 🙂 😵

tilly
1. aug 2006

s mastnými vlasmi pobehujem bežne, nemalujem sa, jedine, keď idem do BA, chcem nechať trošku pleť, aby si oddýchla... behám v teplákoch alebo v niečom pohodlnom, v našej štvrti cez deň stretneš buď mamičku, ktorá je na tom tak isto, alebo robošov, ktorí stavajú domy v okolí, takže nie je pre koho sa parádiť a muž ma pozná vo večernej róbe aj v teplákoch...

cat
1. aug 2006

Peha, nieee, to naozaj nie. Ja všetko zmáknem ráno ešte keď je muž doma a malý spí, akože umyť sa, učesať či umyť vlasy,jemne namalovať oči, kaderníčku -len na doplnenie melíru raz za 2-3 mesiace a kamošky 1-2 krát do týždňa-veď muž sa vtedy postará a to 100%-ne 😎
Ja si práveže dávam pozor aby som neskončila ako strašidlo v teplákoch, okolo mužov sa predsa v práci krútia krásne vždy upravené baby, tak prečo by ho doma malo vítať strašidlo? Ja chcem byť pre svojho muža atraktívna aj keď máme bábetko. Všetko sa dá, chce to len pár minút pre seba každý deň🙂
A tepláky sú už dnes dostať aj celkom pekné, nie ako kedysi.. 😵 😝

tilly
1. aug 2006

hej, v teplákoch môžeš niekedy vyzerať krajšie ako v nepodarenom kostýme 😀

stíhať by som to stíhala, ale nechce sa mi, nemám motiváciu, hlavne keď mi starý zapotí "načo to na seba kydáš" a myslí špirálu, alebo nejaké skrášlovadlo...

cat
1. aug 2006

Tilly, ..ja zas iba pre svoj dobrý pocit, moj muž tvrdí že sa mu najviac páčim úplne bez malovania, ale to asi tvrdí každý, no myslí si niečo iné..

Keď som ešte nebola ani tehotná a videla som zopár známych ako sa spustili na MD akože pribrali 20 kg, ostrihali sa na vrabca a nosili doslova handry, povedala som si, že toto sa mi dúfam nikdy nestane 😒 Nie že by mi nejako zvlásť záležalo na niečom tak povrchnom ako je vzľad, ale predsa muž sa žení v nádeji, že sa jeho ženuška nezmení 😀

sunny6
1. aug 2006

peha urcite mam dni ked nestiham ist ani na zachod,viest domacnost,starat sa o synceka a tiez trochu pracujem [16-20 hod.tyzdenne v obchode s oblecenim]je to niekedy zabijak,ale na to,ze pracujem a strasne rada chodim medzi ludi,von,aj z malym myslim,ze sa mi celkom dobre dari vyzerat ako ,,clovek,, 😀
-da sa,ale samozrejme potrebujes podporu partnera,ktory zobere nachvilu maleho,alebo pojdes von na kavu a drahy sa postara,aby si nebola stale doma -ja by som sa scokla 😨
-ja aj tak velmi make up nepouzivam,len spiralu,a ak idem niekam vecer von trosku viac toho,ale musim to zvladnut aj z malym-on sa hra zo zrkadielkom a ja sa pudrujem-DOKONALE 😉
-co sa tyka teplakov,ano nosim domace oblecenie stale ked som doma,mam to zauzivane od deckych cias a nemenim to a moj partner sa o tom ani raz nezmienil,je mi tak pohodlne a o tom to je.Napriklad moj muz je anglican,a on co ma na sebe si neprezlecie pokym nejde do postele [pokial to neni sako z prace]takze to je jeho vec.Najdolezitejsie je ,ze ci som nenamalovana,mastne vlasy....vzdy ma lubi,a stale ho pritahujem.Len ked mame chvilu cas na intimco,chce aby som si dala gumicku dole z vlasov-to je prenho sexi 😉

tilly
1. aug 2006

to je pravda, asi hlavne, aby sa nemíňalo na "blbosti" - kaderníčku, malovatka a pod. 😀

tak to by som sa fakt nechcela tak spustiť, mojej mamy kamarátky dcéra 😀 sa takto spustila, chodievajú nakupovať do rakúska a tam vždy pokupuje malej, muž si nakúpi značkové veci a ona nosí handry, pritom chlap si dosť potrpí na vzhľad a v práci sa točia okolo neho samé elegantné ženy, keďže robí níekde v banke, alebo tak... pritom baba má dve vyšky a pred tým bola fakt krásavica, dlhokánske blonďavé vlasy, krásne črty... ona sa fakt veľmi venuje malej a je to vidieť, malá je veľmi šikovná, ale mala by sa venovať aj sebe...

sunny6
1. aug 2006

tilly to zas nie,chuda baba,ale niekedy sa cudujem,lebo niektorym zenam je to fakt jedno,pride rodina,deti,stereotyp-a na nu sa zabuda-respektive ona zabuda na seba-svojim vedomim 😔 nemozno ju odcudzovat,je to jej volba,ale ja taka nechcem byt,na to sa mam asi velmi rada,a samozrejme ze milujem aj svoje dieta,ale to neznamena,ze pre mna zivot prestal existovat 🙂 som zena a rada sa pacim 😅 😵

womann
1. aug 2006

Ja se zatim licim temer kazdy den a mastne vlasy nemam snad nikdy.Nebo se aspon snazim nemit.Nejvic si ale potrpim na nalakovane nehty.Ty upravuju pravidelne a uz delé jak 3 roky jsem je nemela nenalakovane.Mam je mnohem pevnejsi a nelamou se mi.

cat
1. aug 2006

Tilly, teba inak obdivujem že zvládaš popri Dominikovi aj školu. Ja by som chcela počas materskej napísať rigoróznu prácu a spraviť skúšku na titul JUDr. Je to len jedna asi 80 stranová práca + naučiť sa na 2 skúšky, konkrétne u mňa správne a štátne právo. Neviem či sa to bude pri malom dať, nechcem aby to bolo na úkor Tomáška, takže to asi budem robiť v noci. Mrzí ma aj to že mi rodičia často pripomínajú že môj mladší brat je už doktor kým ja som len Mgr. 😖
Tilly ty sa kedy učíš na skúšky? Asi tiež v noci, nie? Či malý spí aj cez deň? Moj teda moc nie ☹

tilly
2. aug 2006

cat to určite zvládneš, mne chodí vždy dva dni pred skúškou mama a tá sa o neho stará celodenne, potom ho uspím a ešte v noci doťahujem a asi týždeň pred skúškou si to celé pripravujem tak, aby som to už len nahadzovala do pamäte 😉 no uvidíme, 25. mám zas skúšku

včera ma muž večer hladkal po zadku a nohách a hovoril, že ich mám náááádherné, možno aj lepšie ako pred tehu, že je to tým, ako stále behám za zlobrom 😀
vraj mám ešte popracovať na brušku a kúpi si brokovnicu, aby odháňal chlapov 😀 (asi niečo chcel 😀 )

siskatan
2. aug 2006

takže ja mám 3mesačného drobca a prvé týždne to naozaj vyzeralo tak, že som sa ani osprchovať nestihla, keď sa potom k tomu pridružila mastitída, som bola rada, že žijem, takže som trávila čas hlavne v nočnom úbore... teraz je to už lepšie, keďže máme aký-taký režim, no chodím väčšinou oblečená športovo a pohodlne a nemalujem sa... raz za čas, keď sa s mužom venčíme vonku, prípadne cez víkend, tak sa oblečiem aj trošku ináč, čo má vždy u môjho muža úspech 😀

verulka
2. aug 2006

Cau, pri prvom babu sme byvali u nasich a chodila som na skusky do skoly(gympel), takze som mala vela pomoci a aj trosku casu na seba. Po druhom sme uz byvali sami, deti obe doma. To uz bola ina kava. Ja sa malujem iba prilezitostne(teraz stale viac a viac), nosim rifle a tricka...Ak som si nestihla umyt vlasy, tak som si ich pekne scesala do copu a bolo, prip. siltovka. Ale po druhom babo som sa nahnevala a oholila si hlavu takmer na koleno. A moj muz mal vlasy po pas- boli sme zaujimava dvojka. Po tretom babu to uz bolo ok, rezim bol- umyta, oblecena a spokojna, taka som bola. ani ja som nechcela vyzerat ako strasidlo, no kedze mam tri deti a z toho jedno bolo velmi chore, skola-nie raz som si tak pripadala, no drahemu nikdy. Teraz ked ideme s muzom von, tak sa nahodim a je to super. Je dolezite si najst cas aj na seba, inak sa z toho clovek(specialne ak je to tvor vyslovene spolocensky)zblazni. Mne v tomto smere vyborna posluzila VS(inak baby- studentky, ja sa ucim iba v noci)

kattum
2. aug 2006

po precitani prispevkov do tejto temy, som sa dnes rano vcas umyla a obliekla do pomerne vkusneho tricka a zavinovacej sukne, lebo tu fakt inak beham ako strasidlo, no ked idem von, vzdy si aspon oci trosku primalujem, zvysuje mi to sebavedomie. Najhorsie to bolo dva mesiace po porode, no teraz si uz najdem na seba cas.

frantina
2. aug 2006

nevim, ale mne pripada, ze stejne rychle trva obleci si pekne veci jako ty vytahane a osuntele...mela jsem deti po roce, takze casu taky malo..

danii
2. aug 2006

kattum, tak to si nam dodala odvahu ..... 😀 ale tie prve mesiace snad nejako prezijem a manzel odo mna neodide pri pohlade na mna .... 😀 😀

babulka
2. aug 2006

Baby, normalne sa usmievam ked to tu citam, pride mi to velmi mile (v dobrom, samozrejme) ani neviem preco. Pokial ide o mna, ja sa doma nemalujem, ani som sa nikdy nemalovala, kedze mam pracu aku mam, a tu musim vyzerat vzdy tip-top upravene, ziadne rifle a tricka alebo sandale... Prve, co spravim, ked dojdem domov (po vystiskani mojich dvoch chlapov) ja, ze sa osprchujem, odmalujem a nahodim do pohodlneho (do gala, ako vravi moja mama) - vacsinou su to tie teplaky a tricko, ale ziadne roztahane handry. Aj moj muzicek beha po dome v pohodlnom, a to si dost potrpi na oblecenie, viac nez ja 😀 A nastastie mam dlhe vlasy, takze zapnem do gumicky alebo skrutim do drdola a ide sa, ziadne tupirovanie a pod.

babulka
2. aug 2006

Este ozaj, Cat, skusis rigo? Aj ja som najprv rozmyslala, ved pre laika je JUDr. viac nez Mgr., aj ked v podstate ziadny rozdiel vo vzdelani, stale ten isty pravnik, ale ked som zistila, ze za to chcu 10 tisic........... som si rozmyslela

expertka8
2. aug 2006

...pridávam aj ja svoju osobnú skúsenosť...

...po príxode z pôrodnice mi neskutočne mohla 2-týždňová dovolenka manžela,ktorý sa ma snažil odbremeniť od všetkýx domácix povinností /vrátane varenia/...počas tohto krátkeho obdobia sme si všetci našli režim..podľa ktorého fungujeme /s malými zmenami/ až doteraz...
...napr. ráno o 7.00 vstávame..malého nakŕmim...zopakujem si sabaobslužné činnosti 🙂 ...upracem...zo začiatku je fajn variť až po príxode polovičky z práce...navariť vo väčšom množstve..príp. spraviť si zásoby do mrazáku /uvarené mäso a pod./
...voľný čas????..ten sa vždy nájde.../ak si to človek dokáže zariadiť/...tým nexcem nijakú mamičku uraziť..pretože je potrebné zohľadniť aj fakt,že každé dieťa je individualita...ale vždy si nájdem čas na kávu+net v časovom období,kedy drobec spinká...
...zo začiatku odporúčam každej mamine využiť každú voľnú xvíĺku na spánok,keď váš drobček zaspinká.. robota neutečie!!!../tým myslím,aby ste sa vykašlali na upratovanie.a pod./..ak máte skutočne xápavého partnera,určite sa vás NIKDY neopýta pri návrate domov+pohľade na domácnosť..*ČO ROBÍŠ NA TEJ MATERSKEJ CELÝ DEŇ???* 🙂
...myslím,že aj my mamičky by sme sa na MD nemali *opúšťať*..veď zopár minút strávanýx v kúpeľni pred zrkadlom..to nás nezabije....veď si to porátajte..umytie vláskov 10min./a to mám dlhé kučeravé vlasy..používam po šampóne balzam a pod./ ...samotné líčenie/rozumej korektor na kruhy pod očami🙂))+ceruzka na oči+špirála=5min./ ...a pekné športové súpravy dnes zoženiete za celkom prijateľné sumy🙂.....stojí to za to....najmä,keď manžel po príxode z práce skonštatuje..*..hm..dnes si pila studenú kávu???/ 🙂))

danii
2. aug 2006

ako vidim, vsetko sa da. len treba chciet - ako sa hovori. ale pocitam aj s tym, ze to bude dost narocne, najma kym si clovek zvykne na tie vsetky zmeny. krasne zmeny, chcem povedat 😉

expertka8
2. aug 2006

..na margo VŠ štúdia popri MD....tiež som si preskákala svoje..bolo to náročné obdobie...ale zvládli sme to...presne ako písala verulka..učenie po nociax...mimoxodom..strašne ma motivovalo "zaručené tvrdenie" okolia..*..že sa to nedá zvládnuť!!!*...a just vám všetkým neprajníkom ukážem,že sa to dá...a veru..dalo sa to 😉 😀

peha
autor
2. aug 2006

ahojte, tak som tu opat a usmievam sa.
krasne to tu opisujete, a ja mam tiez velke plany na materskej dovolenke 😵
1. chcem dalej pokracovat - sice v obmedzenejsej miere - v praci, robim na zivnost doma, tak si myslim, ze sa to ako tak bude dat sklbit.
2. chcem si dokoncit - spravit doktorat, len asi budem musiet zacat odznova 🙂
3. a chcem - a to je hlavne - byt UZASNOU A DOBROU mamou a manzelkou. 😵 😵

takze zajtra frcim na krvicku a vysetrenie, nech sa potvrdi, ze som tehulka...
mam velke plany, len niekedy som leniva - vy s tym nebojujete obcas ? a mam strasne vela projektov v hlave a to si este hovorim, ze sa na materskej urcite vratim k malovaniu a konecne si necham spravit kvalitnu vebgaleriu s fotkami, co fotim....
takze ste ma ukludnili, ze sa to da 🙂 len ze ja som obcas lenive stvoreniatko 😀
ale nebeham doma neupravena, len niekedy si uvedomim, aby som do toho nesklzla.

mala som 2 zname - baby, ktore obe porodili 2 dievcatka, zijuc v BA. totalny rozdiel. jedna je pritom slobodna mama, a stiha skolku, varit, stresovat kvoli parnterovi aj nalakovat nechty, a ma vlasy dlhe po pas, stiha kamosky aj vsetko.
a druha - ochotny obetavy manzel, a ona nestihala nic, stale sa hadali, male len plakali, no hroza. tak si myslim, ze je to velmi velmi indivindi, ale nechcela by som skoncit ako hysterka na materskej, s "hroznym lookom" a este horsim sebavedomim a nervnym charakterom 🙂 😀
to nie.
mozno lepsie plany, ktore sa mi nepodari splnit, ako len bezcielne cucat do telky a byt smutna, ze maly zase place....

ale vidim, ze to zvladate super!!!!

danii
2. aug 2006

peha, ako vidim, plany mas 😉 aj ja mam, len z nich uz upustam 😀
a ten priklad si uviedla dobry. je to presne o tom, ze ako si to clovek zariadi, tak to bude mat. a aj zvladnut vsetko co chce, hoci to nebude jednoduche. a ked ani nie vsetko, tak aspon nieco ze 😀

danii
2. aug 2006

peha, napisala som ti odkaz do temy som ci nie som v tom .... 😉 😵

lara1znk
2. aug 2006

Ja sa tiez snazim odkedy spolu byvame starat sa nielen o domacnost ale aj o seba.Deti este len planujeme takze casu je zatial kopec no dufam ze aj potom to pojde. Moj manzel je celkom schopny co sa domacnosti tyka, dufam ze aj s detickami mu to tak pojde a potom nebude problem pre mna si odbehnut ku kadernicke ci kozmeticke. 🙂

peha
autor
2. aug 2006

presne tak.

inak verulka - ty krasne zvladas skolu a vsetko a pri tom 3 deturence. gratulujeme a uprimne obdivujem.

inak je to tu velmi mile, ako to opisujete 😵

ps - dnesny stav - som sice doma na PN a mam modre pyzamko s macikmi. a to bude 12 hodin 😀 ale co ked by nahodou prisla kontrola 😀
ale dnes som si povedala, ze mam lenosiaci den, takze sa vopred ospravedlnujem za svoj vyzor 😀
ahojte 😵

frantina
2. aug 2006

nekdy mi pripada, ze se mamy po narozeni deti vseho vzdaji, prestanou o sebe pecovat a dbat, nic jineho nez dite je nezajima, pri to delaji pro dobro deti...ale copak o to to dite stoji??? mit doma neupravenou, nespokojenou mamu, ktera se nijak nerozviji a nakonec jeste detem vycte, ze vsechno obetovala kvuli nim...cim jsem starsi, a poznavam lidi okolo sebe, tim vic nabyvam presvedceni, ze ostatni lide(ktere milujeme)..kam radim manzela i deti...jdou s nami po ceste zivotem (a my s nimi)a ne, ze jsou cilem naseho zivota...nevim, jestli se k memu nazoru nekdo prida

expertka8
2. aug 2006

..frantina..úplne súhlasím s Tebou...
...bola som účastníkom veľkého sklamania matky,ktorá deťom vyčítala presne tie isté argumenty o akýx píšeš...*..ja som Ti obetovala celý život..a pod...*...vtedy ma to donútilo sa zamyslieť nad poslaním matky..manželky...priateľky...prac.pozície...ale najmä ŽENY!

frantina
2. aug 2006

mozna nejsem typicky priklad mamy, protoze mam zamestani, ktere dava smysl memu zivotu i bez ohledu na to, jaky je ten osobni zivot...ovdovela jsem ve 25 letech s dvema detma a v te dobe jsem vse prehodnotila...a taky teprve tehdy se pustila do dokonceni VS...nechci, aby to vyznelo, ze jsem karieristka, ktera dava prednost praci pred rodinou, jen mam proste pocit, ze nikdo jimy, krome nas samotnych nemuze "naplnit" nase zivoty...a ani to po nich nemuzeme chtit...sve blizke smime milovat, pecovat o ne, starat se o ne, atd,,ale nesmime je chtit vlastnit...
..pripadu, kdy matka se "obetuje " detem a pak jim to krute vycita, znam taky bobuzel mnoho...a neni to nic zavidenihodneho..

danii
2. aug 2006

hej. byt sice dobrou matkou, manzelkou, dcerou, ..... ale najma v prvom rade byt a ostat zenou! 😉

cat
2. aug 2006

Jeej som rada že ste také aké ste 😉 po prečítaní príspevkov mám taký dobrý pocit že sme tu na rovnakej vlnovej dĺžke.
Babulka, ja mám tému riga schválenú a zaplatenú už 3 roky, ešteže tam neni lehota že by mi to mohlo prepadnúť 😲 Platila som 8.600,-Sk vtedy, tak to dokončím, pokúsim sa zo všetkých síl..