Tretie dieťa - vaše osobné skúsenosti

sarahh28
9. júl 2015

Ahojte vsetly maminy- chcela by som sa opytat nakolko vo mne rastie tuzba po tretom dietatku a malý mi stále vraví, ze kedy príde sestricka 😉 kedy ste mali tretie dieta? Ake vyhody a nevyhody to malo - myslim vo vekovom rozdiel. medzi detmi. Moji synovia su 2 roky od seba a prve dva roky boli velmi, velmi nárocne az tak, ze mam ocividný respekt pre tretím bábom a bojujem medzi strachom a túzbou nakolko viem, ze by to bolo nase posledné dieta chcem sa casovo dobre rozhodnut. Chcem tym povedat, ze nechcem, aby bolo medzi mojimi detmi prilis velky rozdiel a tiez nechcem druhý krat prezit ten malý rozdiel medzi detmi co si myslim , ze mame za sebou nakolko malý bude mat v okt.3 roky a velky teraz v aug. 5 a prave teraz mam obdobie kedy to s detmi je krasne vela sa hraju same. Jasne, ze sa sem tam aj hasteria, ale je to krasne mat viac deti sme taký team. Aj ked je to dv akrat taká fuska, ale vela krat si zas poviem, ze ked sa tolko hraju nemusim ja robit program a behat okolo deti... Hovorím si , ze ked bud traja bude este veselsie medzi nimi. Velmi tuzim po dcerke aj ked to nie je jediny dôvod - na to sa vôbec nespolieham .Urcite by sme sa nechali prekvapit pohlavým. Aké máte vy skúsenosti je to velký rozdiel dve a tri deti? Poznam maminy , ktoré vravia, ze ked ich nemali hned po sebe bolo to menej narocne ako dve deti rovno po sebe. S manzelo mame prerus. styk a pomerne dost casty a este sa nam z tohoto typu nepodarilo urobit dieta niekedy by som sa aj tesila.(hlavne teraz posledny mesiac je medzi nami nieco take zvlastne podobne ako ked som chcela prve dieta)Manzelovi by stacili aj nase dve aj ked vraví, ze by sa tesil ak by to aj bolo.... U mna s otehotnením problém nebol ked sme robili naplno islo to hned. Pri tejto súlozi ma kazdy odhovára, ale zatial to takto robíme niekolko rokov a nic sa nesmyklo🙂 Minule sme sa rozpravali, ze asi zacneme riskovat ziadne sprchovanie po prvom krate a ak to ani tak nevíde pôjdeme naplno. Ale nechcem mať pochybnosti viem, ze si musíme byť istý ci to zvladneme po vsetkych strankach a ked moc myslim tak to je ze urcite nie lebo clovek vie cim si prejde.... Ale ak zapojim srdce tak je tu znacná prevaha🙂 Mna len zaujma aké ma kdo skusenosti s troma detmi a ake vekové rozdl. máte... Viem, ze idalny cas a vek neexistuje, ale hovorim si, ze ked bude 4 roky rozdiel medzi tým druhym a tretím tak to este ide, aby sa aj spolu ako tak hravali....

Pa a dakujem vsetkym skusenym mamickam

meusicka
9. júl 2015

@sarahh28 ahoj, kranse sa cita co si tu popisala a dycha z tvojho prispevku tuzba po dietatku. ja mam 3 deticky ale nie som asi adept na tvoju otazku, lebo dve mensie su dvojicky. mam medzi detmi 3 rocny vekovy rozdiel a ja si myslim ze to je tak akurat. starsia mi zacinala chodit do skolky ked sa narodili mesie a tak som sa mohla venovat v babatkovskom veku im, teraz uz ide do skoly a dve mensie do skolky. takze pokial si spocitas, ze by si mala dietatko o rok cca tak by si bola asi tak ako ja, ze by ti dve starsie uz chodili do skolky a bola by si s malinkym babom doma. ja si myslim, ze ked je medzi vami dvoma harmonia a obaja by ste este babo chceli tak ho majte. 🙂

esterienka
9. júl 2015

Ja mam 8r dievcatko,6rocneho chlapceka a teraz male 15mesacne baby syncek. No ked si spominam,ked boli prve dve deti male,bolo to narocne. Teraz ked prislo tretie,neplanovane,tak je to ovela lepsi rozdiel,lebo vacsie aj pomozu a vela krat dcerka postrazi, zahra sa s tym najmensim,ked potrebujem odbehnut n wc 🙂 . Ak by som vam mohla poradit,este rok pockajte,kym pojde 5 rocny do skoly,budete znova doma,pomozete mu aj so skolou a budete sa vytesovat s maleho baby. Teraz uz budem mat dalsieho skolaka,takze to bude zas zaujimave,ale da sa vsetko zvladnut. A to podotykam,nemame tu ani rodicov ani svokrovcov a sme na vsetko sami.. drzkajte sa. Prajem spravne rozhodnutie 🙂.

diusik
9. júl 2015

@sarahh28 podla mna je najlepsie mat co najskor za sebou,pri tretom lutujem len to,ze sme sa nerozhodli skor 🙂 zeby bol este mensi rozdiel,inak sa zahraju super,neviem si to bez tretieho ani predstavit,bolo to najlepsie rozhodnutie,je to nas malý milacik

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarahh28
autor
9. júl 2015

Dakujem nase deti chodia do Montesorri Rakusku na dedine je to taka prirodna Montessori maju uz vye 20 rokov prax finacne nam to tesne vychadza museli mse sa uskromnit vo vele veciach mame jedno velke auto predali sme nove auta a je idealne pre tri deti nakolko je to trnasporter cize co sa skoly týka v tejto skole zacina skola o 7 rokov a domace ulohy deti nemaju a urcuju su svoje tempo nevyhoda je ze deti budem mat dom auz o 13 ale chodim pre nich peso ale na bicykli a mame doma zel. zahradu a sliepky a kacky takze vela veci sa snazime robit sebestacne...Ja mam naozaj taku tuzbu potom sa niekde zaseknem ci este nepockat ale maly ide o sept. do skolky a ja si hovorim naco cakat ked zacnem teraz s pracou zase videm z materstva a brusko si ma pocka. Dakujem meusicka inak dvojicky musia byt super vela kratsi hovorim ake by bolo faj mat dvojicky ale uz nie teraz🙂 Harmonizuje nam to jasne je to narocne ale mame aj babku a dedka a po dlhy rokoch sme mohli byt aj samil No a pri samotnom akte mam na to teraz taku tu kuzelnu chut neviem nejak to prislo samo ze sa toho nebojim ale ked zacne pracovat hlava jujjjj. dakujem vam za info a verim, ze to spravne pride a mi to zvladneme...

sarahh28
autor
9. júl 2015

Anetkaadamko tak drzim palce mozno sa zadarilo mne tiez meskalo dva dni a potom sup a mam ju teraz . Diusik ake mas rozdiel.? Ja si to tiez myslim len vela ludi vravi ze do tejto doby tri deti a nerob to a bude znova uavena.. Moja suseda ma len jedno a kuka ako puk ze chcem este tretie... Viem je to individualne kazdy by mal dat na svoe srdce ale aj hlavu aby to potom clovek zvladal... Ja by som sa fakt tesila len ten strach a akesi obavy keby zmizli. Anetkaadamko manzel sa aj sprchuje po sul.... alebo ideme supom znova na to ak je druhe kolecko... Mi si asi moc dobre davame pozor... Jediny nas risk je ze ked to trva dlho a predlzujeme si to vtedy je riziko uniku ale tiez sa nam to este nestalo.

diusik
9. júl 2015

ja mam 5,4 a 1 rocneho,vsetci chlapci,no na ludi by som absolutne nepocuvala,kazdý nech ma tolko deti na kolko sa citi a kolko zvlada... a ak mas tuzbu,tak sa jej nezbavis 🙂

72martina
9. júl 2015

My mame doma 3 princezné : )..najmensia bude mať 5mesiacov,stredná má 5r,najstaršia 8r. ...tretie sme chceli mať,nebolo náhodné, aj keď nebolo to len tak,cakali sme na ňu rok a pol, tiež som mala pochybnosť ako to zvladneme,najmä s bývaním,sme u svokrovcov,ale tá túžba bola viac a viac cítiť 🙂...ono sa to tak samé ozývalo 😀...a teraz úplne super,baby sú skvelé k najmladšej,doslova sa hádajú kto bude pri Esterke ,kto poda krém,veci,prečo si ty bližšie ako ja ,aj ja jej chcem česať vlasy : )....Ak máte túžbu po treťom chodte do toho,ono sa to bude určite ozývať,budeš to cítiť viac a viac...ja keď som videla na dovolenke rodiny s tromi deťmi doslova som im závidela : )...a co sa týka veku, ak ti vyhovuje ten 2-3ročný rozdiel,podľa mňa je to akurat,aj my sme chceli mať menší rozdiel,no nedarilo sa nam hneď ako sme chceli aj pri druhej dcére...neboj sa ono sa tak všetko utrasie,a budeš spokojná...človek to cíti, ze niečo mu v živote ešte chýba...drzim palce aby si naplnila svoju túžbu...naozaj ak to tak cítiš ono sa ti to bude ozývať stále 😵 prajem veľa pokoja a rozvahy ,nech sa vam dari

sardinka333
9. júl 2015

@sarahh28 z prerušovaného styku je možné že voobec neotehotnieš! My sme tak išli 6 rokov a nič...až ked sme začali normálne riskovať tak dieťatko prišlo.
Malinká má 2 týždne a ,,pozostalé deti,, 9 a 6 rokov - je to dobré v tom, že väčšie deti sa prehraju, su samostatné v rámci možností, troška teraz cez prázdniny je to problém aby sa zabavili, bývame v paneláku v meste takže velmi ich nechcem pušťať samých von a vyteperiť sa je niekedy zdlhave - malinká chce papať a pokaká sa vždy tak ,,vhod,,. Ale starši deti krátko zabavia malinku ked treba, ,,podrncaju,, prihovoria sa takže nemusím hned letieť - stačí ,,o chvilu,,. Su to pomocníci, ak treba prinesu plienku, odnesu, kremik..krátko postrážia. Takže toto su vyhody ak su staršie deti ale zase neprehanam to, lebo sama viem ake to bolo mne neprijemne ked som musela pomahať s mladšou sestrou a neznašala som to.
Dcera mi teraz nastupuje do 1.ročníka a celkom som rada, že sa budem mocť dcere venovať a aj synovi samozrejme, bude viac času ,,na všetko,,. Doteraz som chodila z roboty o 17:00 takže vela sme toho nestihli.
Takže ak je tužba, aj zazemie - partnerske, finančne...harmonicke rodinne tak prečo nie. Začiatok býva naročný ale potom sa to utrasie. tak držím palce nech sa zadarí.

sarahh28
autor
9. júl 2015

Dakujem Vam inak presne je to tak 72martina ono sa to stale viac a viac ozyvam a narasta tuzba.... Sardinka333 no ja uz tiez zacinam pochybaovat ze z prerus. otehotniem ale skusime najprv riskovat hlavne ze vsetci mi hovoria ze prerus. je nebezpecna a ake velke riziko ja neviem ako otehotneli tie holky jedine co mi dava logiku ze sa chlap neosprchuje a hned ide dalej...

sarahh28
autor
9. júl 2015

A u nas je to tak ze ja tuzim a manzel je taky ze no dobre ked chces proste on nikdy nejak netuzil mozno pri prvom ale vzdy to vychadalo zo mna manzel ma rad deti le nie je ten typ mat 5 deti...🙂

zuzkasu
9. júl 2015

AHoj ja mam dvoch chlapcov 11 a 6 ( julovcatka) a chcela by som tretie dievcatko, 5 rocny rozdiel medzi detmi je uzasny neviem si to vynachválit starší už postráži aj mu da jest napríklad ranajky nebudia nas, a neskutocne sa lubia. Velmi by sme chceli dievčatko ale tiež vela ALE okolo toho, verím že nám to vyjde 🙂

tomasko27
9. júl 2015

@sarahh28 Ahoj no aj ja by som chcela mat tretie,no dost sa toho obavam.Deti mam z predosleho vztahu,z partnerom sme spolu 4r a dva tyzdne manzelia 🙂 takze uz je to moj manzel a asi on sa toho viac obava mat dieta.Na jednej srane chce aj teraz,ze aby to potom neslo s problemami ale na druhej strane sa toho boji a ja samozrejme tiez.Dcera ma 10r a syn bude mat 9r,takze vekovy rozdiel tam bude a taky vyraznejsi,a tiez ako by to prijali deti.Dcere zacina puberta tak neviem.

zofiac
9. júl 2015

Ahoj 🙂 počúvaj svoje srdce ♥, nikdy ťa nesklame. my čakáme tretie v decembri. mali sme pokojný život, mohli sme ísť večer preč a nemuseli volať mamu k deťom, upratané nám vydržalo dlho, variť pre 4 osoby tiež nie je náročné, baby majú svoje izby, teda každá svoje súkromie ... no proste veget. No ja som zatúžila po bábätku. A tak, ako aj u teba, tak aj mne sa bil rozum a srdce, stále som rozmýšľala, ako zvládneme, hlavne finančne, keďže staršia sa chystá na internát a hypotéka nie je ešte splatená. Ale potom prišlo veľa "náhod", ktoré mi pomohli rozhodnúť sa. Hlavne tento rok budem mať 34 rokov, čo ešte nie je tak veľa, ale nechcela by som mať dieťa pred 40. Medzi babami je 6 ročný rozdiel, teda sa spolu nehrávali, ale zase staršia postrážila mladšiu a pomohla mi. A kde je napísané, že keby je medzi nimi ročný, dvojročný rozdiel, tak že by sa spolu hrali?

sabina1975
9. júl 2015

@sarahh28 mam tri deti medzi prvym a druhym rozdiel tri roky medzi druhym a tretim rozdiel 17,5 roka a je to uzastne mat velkacov a malinku /22rokov,19 rokov a 20 mesiacov / ak by som sa mala este razrozhodnut tak to znova urobim takto mam na nu cas a nepisti mi prvy a druhy ze aj oni sa chcu hrat proste mam zase akoby prve 😀

ramzesa
9. júl 2015

My mame rozdiel medzi druhym a tretim skoro 6 rokov, ale uz je to dost... uz je to mala a velka sestra 🙂... este nam chybal rovesnik... teraz mame dva a dva s dvojrocnym rozdielom... maju k sebe blizsie... aj ked aj starsi s mensimi sa zahraju, ale uz je to o inom... ine zaujmy a tak... aj na najmensom vidim, ze viac sa prida k hre s mensou ako ku starsim... keby mame mat iba tri detuchy, tak max. 3 rocny rozdiel (este mozno 4, tak ma kamaratka, ale tiez starsi sa skor zahraju sami dvaja sa mi zda)... ak Ti pojde mensi do skolky, tak by to mohlo byt fajn... nasi boli uz skolaci, to pribudli kruzky, uz to je v tomto dost narocne... hlavne ked boli mensi a vsade s nimi bolo treba chodit... a tiez nie vzdy sa da venovat prvakovi, ak je doma malinke babo... nie vsetky chcu vela spinkat 🙂... drzim palce 🙂

zofiac
9. júl 2015

@tomasko27 čo sa týka tvojej "skoropuberťáčky", tak to nerieš. Ja som si tiež povedala, že toto je môj život, ona môže mať detí koľko ona chce. Lebo aj dovolenku sme vždy konzulovali s deťmi a nebolo to dobré. A nakoniec sa aj celkom potešila, keď sme jej to povedali 😉

tomasko27
9. júl 2015

@zofiac No este manzela prehovorit.Ked sme sa o tom rozpravali tak manzel povedal ze do 3-4 rokov aby sme stihli dve deti,lebo ze on chcel by este dve 😕 ,hovorim no ako super.Lenze ako zacat na tom prvom,ze ci uz je ten cas.Aj my vsetko sme preberali s detmi(vylety a tak) a teraz aspon ja v tom vidim problem,ze ked nieco bez nich tak uz je problem.

pele
9. júl 2015

Ahoj ja mam tri, ale tretie este velmi male, tak tazko zatial sudit. Lutovat urcite nelutujem, vzdy som tuzila po min. 3 detoch🙂. Babatko je dobre, dievcata sa vyhraju dost vela spolu a myslim, ze maly je pre ne aj velke obohatenie. Myslim, ze celkom stiham, dievcata su na pol dna v skolke, mam pomoc na 4 hodky tyzdenne do domacnosti, brala by som len trosku viac spanku a viac casu na seba a MM. Niekedy je problem najst cas aj na kazde dieta zvlast, myslim, ze dievcata by prijali aj viac, tazko sa mi tiez zladuju aktivity pre ne a babatko, ale inak nemame ziadnu ziarlivost, ani nic take, babatko bolo prijate vyborne. Akurat neviem, ci maly zapadne neskor medzi baby, ci ten rozdiel 3 roky nebude uz dost velky. Takze ja by som dlho necakala, ked tuzis po dietatku, pustila by som sa do toho co najskor🙂 Este som raz citala niekde, ze si treba vopred zvazit, ci by si zvladla aj dvojicky, pripadne postihnute dietatko, clovek nevie, co sa moze stat...no uprimne ja som dufala, ze nieco take nenastane, maly bol predcasne narodeny, takze do istej miery to bola komplikacia, no dako sme to s MM zvladli...Vela stastia.

sarahh28
autor
9. júl 2015

Dakujem vam mate pravdu ja mam 29 rokov takze cas ma az tak neponahla ale ta tuzba hovorim si preco nie teraz ked to tak citim hypoteku nemame ale manzel teraz nemam pracu a hlada a hlada sme rok v cudzine a rozbeh je tazky ale on si ju najde hlada nieco lepsie aby sme to s nasimi poziadavkami vsetko zvladali. Tiez si hovorim ze ked maly bude mat 3 by som bola doma s bruskom ach luddia niekedy by som si priala aby to doslo neplanovane ja nechapem tie zeny co mi povedie ze som neplanovan etehotna ja bud naplno a hned som tehotna ale ziadne neplanovane u nas neexistuje aj ked niekedy by som si to priala potom by osud rozhodol 😉 Inak sranda je ze ku mne posledny rk chida same ruzove veci fakt bez toho aby som ich kupovala uz sa na tom smejem ...

sarahh28
autor
9. júl 2015

Pele tak ja tak nerozmyslam to by som sa zblaznila dufam a verim ze zidne postuhnute dieta by sme nemali nema dôvod mam 29 riziko nemame co sa veku tyka a dvojicky s tym ratam hovorila som muzovi dve baby k dvom chalanom by som sa tesila🙂 s dvjickami ratam viem ze je tam riziko kamoska tak mala neplanovane dvojicky po dvoch detoch nieco som citala ze cim viac deti mas tym viac riziko-. ja som tak nahzavena ze by som hned zacala skôr manzel ma ste viac obav ako ja tak zacneme asi s riskovaním a potom naplno verim ze to bude dobre . Som zvedava i by to trvalo dlhsie lebo obidve deti som mala velmi skoro raz sexik a hned so bola v tom tak som sama zvedava.....

sammy
9. júl 2015

Mam 3 baby, vzdy je medzi nimi rozdiel priblizne 2,5 roka - cize maju 2,5 - 5 - 7,5 roka teraz. Cim su vacsie je to lepsie, hlavne najstarsia uz je celkom samostatna. Stredna ma vyhodu, ze sa vie zahrat aj so starsou aj s mladsou. No mala a velka maju vcelku rozdielne zaujmy a je trochu aj problem im zlucit program, aby ich to obe bavilo, to si neviem predstavit, ze by bol medzi nimi este vacsi rozdiel. Ale jasne, ze vsetko zavisi aj od povahy deti.

skoricaxx
9. júl 2015

ahoj ja mam 3 deti prvé som mala v 29, najstarší 5apol dcéra 3, a najmladší 1apol. A neviem či ti poradím ja som tiež po druhej dcére vravela že 3 by som chcela ale neskôr tak za 5 až 8 rokov.........ale nam ta prerušovana súlož nevyšla a nepomohli ani spermicídy...... Ale je to super ten najmladší akoby spájal dve staršie detičky, bo najstarší syn nemohol prekusnuť že sa nám narodí druhé dievčatko a nie brat........Teraz by som povedala že mohli byť aj rýchlejšie po sebe..........

25daniela
9. júl 2015

Ja mam rozdiel medzi prvou a druhou skoro 3 a druhou a tretou skoro 4. Urcite sa este vedia spolu pohrat, najstarsia prepadla kniham (10) takze prestala zaparat 🙂 teraz sa "boj" preniesom medzi druhu a tretiu. (7) a (4)
Urcite odporucam co najmensi vekovy rozdiel, aby si boli blizke, mne sa to natiahlo skoro na 4 roky, lebo sa nedarilo 1,5roka, inak by bolo skor to posledne dieta.
Mne jedna kamoska povedala, ze najvecsi rozdiel je ked ma clovek jedno a potom pribudne druhe. Nieco na tom je. Pri tretom to uz az taka velka zmena nieje. Mna taka tuzba drzala dlho a ked som to vzdala a isla do prace, tak bum 🙂 bolo mi dopriate 🙂

sarahh28
autor
9. júl 2015

25daniela dakujem a manzel tiez tuzil mne sa zda ze ty chlapy moc netuzia tak ako mi zeny teda mne muz nikdy nepovedal ze tuzim po dietatku to by sme museli asi niekolko mesiacov skusat a nic asi aj preto z emi sme si ten odlodnovaci sexik nikdy neuzili nakolko sa to hned podarilo🙂
Tiez mam ten nazor no baby ja sa asi na to dam vsetky pisete ano a potvrdzujete mi moje citenie...

sarahh28
autor
9. júl 2015

25daniela ty si maöla celkovo aj pri prvych dvoch detoch problem s otehotnen.;? alebo len pri tom poslednom mozno aj ja budem prekvapena a nepôjde to tak sup sup neviem ci je to pravidlo ja s tym ani neratam ze by to neslo ovulaciu mam vzdy presne a vzdy ju citim mam aj ovul. bolesti... Cize dalsiu ovul, mi zacina medzi 22.az 24. julom môze prist aj 21. vzdy presne cca 2 tyzdne po menstru. a teraz ju mam 😒

liebling98
9. júl 2015

@sarahh28 Ahoj, mám troch synov (6r, 3r a 1,5r). Z môjho pohľadu je ideálny rozdiel približne 3 roky. 3-ročné dieťa je už dostatočne samostatné, moji dvaja starší sa vedia pekne spolu pohrať, aj pomôcť, keď treba. Priniesť, odniesť, podať, pozabávať najmenšieho atď. Keď sa narodil najmenší, prostredný mal 1,5roka. Muž sa smial, že robí len na plienky. Keď sme šli niekam (llen ja s deťmi, manžel pracuje), ttak najstarší tlačil kočík s bábätkom (lľahko sa s ním manevrovalo) a ja golfac s prostredným. Ani šesťnohá opica by nebola taká atrakcia ako naša skupinka.
Posledný syn prišiel úplne neplánovane, rodila som ako 39 ročná. Píšeš, že nechápeš, ako môže byť niekto neplánovane tehotná. Nuž, náš najmenší je zázrak prírody. Prvý dvaja sú z umelého oplodnenia, šanca na klasické počatie takmer nulová. Nuž, stalo sa, dokonca mimo plodných dní 😀
Ešte si zváž, pokiaľ vela cestujete, aké máte auto. Lebo dve sedačky dáš do hocijakeho auta (2 dospelí a 2 deti sa odvezú asi v každom aute okrem Smarta). Tri sedačky do hociktoreho auta veru nedáš...

25daniela
9. júl 2015

@sarahh28 pri prvych dvoch to islo hned v prvy mesiac na prvy sup, a pri tretom som otehotnela asi do troch mesiacov, ale to babatko odislo a potom som otehotnela az pri zmene zivota, praca, strava, cvicenie, tak o rok a pol.

helmanka
9. júl 2015

Takže my máme dvoch chlapcov 14 a 9 rokov a tretie dievčatko 1rok včera, každé som si užila a aj užívam chalani sestričku super prijali a vedia sa pre ňu aj obetovať, plánovali sme skôr, ale prišlo to takto a to je najlepšie.

sarahh28
autor
9. júl 2015

Ahoj liebling98 mi mame jedno starsie viano Transporter je to velke obrovske auto vecsie rodinne auto neexistuje takze na tretie sme mysleli uz pri kupe auta🙂 tiez mam nazor ze cimmensi rozdiel tym lepsie pre deti len ja by som tretie po sebe uz fyz. ani psych-nezvldala preto sme cakalo mali sme aj velku stahovacku byvali smme prilis daleko od rodiny... Deti mam dva roky od seba a uplna parada krasne sa hraju ked sa hasteria je to otrasne ale inak super. Myslim ze keby sme mali 4 rocny medzi druhym a tretim ze je to pre mna idealne ja by som si ani tie tri roky netrufla bola som uplne vybita po druhom dietati niekolko krat v nemocnici ked mal vyse roka vsetko nasledok vycerpanie ale to bola aj taka situacia ked i na to obdobie spomeniem dostanem strach ci to znova naozaj chcem ale potom ta tuzba zvytazi. Inak je to fakt zazrak prirody ti poviem liebling98 krasa!!! 25daniela tak som rada ze vam to nakoniec vyslo a male to tretie🙂