Vekový rozdiel medzi deťmi 8 - 9 rokov

2. apr 2024

Ahojte baby, tie čo máte vekový rozdiel cca 7-8 možno 9 rokov medzi dieťatkami, ako to vnímate? Všetko má asi svoje pre a proti, s manželom by sme chceli 2 detičky ale ja som skôr za väčší vekový rozdiel. Chcela by som pracovať niekoľko rokov medzi dvoma materskými dovolenkami, znova mať obdobie že sa vyspím 😄 a chcela by som, aby starší mal za sebou aspoň prvý a druhý ročník na ZŠ. Máme náročnejšie dieťa, neviem si predstaviť mať dve takéto deti relatívne blízko seba vekovo a venovať sa im dostatočne tak ako si myslím že by bolo vhodné. Avšak počúvam od okolia, že ten vekový rozdiel je dosť veľký. Čo sa môjho veku týka, vtedy by som
mala okolo 33-34 rokov.

3009
2. apr 2024

Moja dcéra má 8 ročný rozdiel-prvý je chlapec a druhé dievča. To je mať ako dvoch jedináčikov a tobôž ak sú rôzneho pohlavia, ale oni sú radi. Každý má svoje záľuby.

marth16
2. apr 2024

Máme 9 ročný rozdiel. Nič lepšie sa mi nemohlo stať. Ja si neviem predstaviť mať malý rozdiel a úprimne obdivujem ženy ktoré majú dve malé deti

renab
2. apr 2024

Budes mat dvoch jedinacikov. Ak ti to vyhovuje, nie je problem.

chodec15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulana79
2. apr 2024

Ja mám medzi deťmi presne 7rokov. Starší syn - mladšia dcéra... Prvé asi 3roky boli veľmi pekné, kým bola maličká a nejak sa neprejavovala; on mohol "rozkazovať" a ona robila, čo povedal. No keď už sa začala prejavovať aj ona a chcela robiť veci podľa seba, tak nastal problém, lebo naraz nešlo všetko podľa neho... No a teraz sa pri nich cítim ako policajt - stále v strehu a na pozore, lebo starší mladšiu pri akejkoľvek príležitosti jeduje... Ale tak pripisujem to puberte; už má 14rokov. Ja som ale chcela mať takto deti, mať ich po sebe a teda mať naraz dve malé deti - to nie je pre mňa.

lilli110
2. apr 2024

Medzi mojimi je rozdiel 8 rokov a rozumeju si teda perfektne. A to ten starsi ma uz 18 rokov. Ked bolo treba zobral mladsieho domov zo skoly, aj zo skolky, ked boli mladsi. Aj sa povadia ako surodenci klasika, ale su nerozlucni.

nika1971
2. apr 2024

mam rozdiel 7 rokov...chalanov....a rozumeju si vyborne...dokonca uz chodia spolu na discoteky ....uz maju 18 a 25

pukanec123
2. apr 2024

My sme sa presne z týchto dôvodov rozhodli mat tiež väčší vekový rozdiel, prvý bol náročný, netrufala som si skôr, chcela som ísť na pár rokov do práce. Doteraz to ľutujem, prvé dva roky bolo ešte super lebo so starším nebolo už toľko problémov, už má toľko nepotreboval na všetko a mladší bol este malinky. Mame ešte rovnaké pohlavie. No ale po 2 narodeninách prišlo peklo na zemi. Nerozumejú si proste, stále sa hádajú nonstop. Starší chce mat už svoj kľud, mladší ho má zasa za modlu a všade za ním chodí, nenechá ho samého. To sú dva totálne rozdielne svety, úplne iné záujmy. Ja ľutujem že sme si to neodbili po 2-3 rokoch, mali by lepší vzťah aj by sa spolu pohrali. Toto je ako mat dvoch jedináčikov. Samozrejme závisí aj od povahy deti, naši sú proste emotívni, temperamentní, hluční, energickí 😂 viem to porovnať s bratom ktorý má dve deti dva roky po sebe. U nich bol náročný prvý rok-dva, kým vyrástli, ale potom akoby utalo a zahrajú sa spolu pekne, ani o nich nevedia. U nás boli prvé dva roky super, a teraz je to náročné (9 a 3 roky), stále robím rozhodcu. To ale hovorím o tomto veku, možno keď budú starší trochu zasa tak to bude super.
A zasa medzi mnou a ďalšou sestrou je 8 rokov, detstvo sme mali náročné, furt sme sa sekali hádali😅 ale v dospelosti super spolu vychádzame, aj naše deti.

deti95060810
2. apr 2024

rozdiel medzi deťmi 8-9 r je už taký že každé dieťa bude vyrastať osobitne...
ale vekom sa ten rozdiel zotiera... čiže mám dcéru 1r. na sš a dávno dospelého syna.... vozí ju do školy, cestou domov sa zastavia tiež v Lidli - volajú si kto kedy ide domov. už je to iné ako keď mala 5r.

reanda
2. apr 2024

ja mam dve sestry, jednu starsiu o skoro sedem a druhu o skoro devat rokov.. ked som bola malicka, vraj ma mali ako babiku a stale sa so mnou hrali, ale to si ja nepamatam 😀, pamatam si, ked som bola skolkarka, ako sa ta mladsia o mna starala skoro ako mama a asi ma za to dost neznasala.. starsiu si skoro vobec nepamatam, ona bola hodne mimo domu.. potom mam o sest rokov mladsieho brata, o ktoreho som sa zas casto starala ja a tiez mi liezlo na nervy, ako by sa so mnou stale chcel hrat a mna to vzdy nebavilo s takym malym, plus som ani pri skole nemala vzdy cas.. ale inak sme si celkom rozumeli, nemali sme zle vztahy, len ja som aj tak vzdy tuzila po sestre, ktora by bola rovnako stara, ako ja, alebo max. tak plus minus dva roky.. mala som sesternice aj kamaratky v tom veku a s tymi to bolo fajn.. preto som aj pri svojich detoch chcela vekovy rozdiel max. tie dva tri roky.. no a moje deti nemaju spolu zly vztah, ale tiez nie su nejaki bohvieaki kamosi, mozno preto, ze su ineho pohlavia, ale zalezi, samozrejme, aj na povahe.. podla mna tieto veci aj tak 'nenaplanujes', ked na to budes hladiet z hladiska nejakych plusov a minusov.. ak to citis tak, ze chces medzi detmi vacsi vekovy rozdiel, tak pre vas to bude ok takto 🙂

cookie29
2. apr 2024

ono zalezi aj ci mas starsie chlapca a mladsie dievca, naopak ci rovnake pohlavie a to si nevyberies. Pri takom velkom vekovom rozdiele mas dvoch jedinacikov. Ale je to aj na povahe. Starsie dieta si nesmierne rozumie s bratancom a maju 6 rocny rozdiel, ale moje v pohode s nim zvlada, teda este nie uplna puberta 🙂 ale napriklad so sestrenicou, kde maju len rocny rozdiel, nezaujem... moje deti maju mensi rozdiel, len 4 roky a perfektne si rozumeju. Starsie chlapec mladsie dievca...

la_dolce_vita
2. apr 2024

Mam chalanov o 7 rokov a maju krasny vztah. Najskor bol starsi voci mladsiemu ochranarsky, teraz su uz dospeli a vekovy rozdiel nevidno. Velmi ma to tesi, ze si rozumeju. Skor som druhe nechcela, bola som mlada, chcela som aj do prace medzi tym. Takze doma som potom bola s babatkom a prvacikom.

reanda
2. apr 2024

inak este k tomu dodam - to ma fakt doteraz neviem preco nikdy nenapadlo 😀, ze vlastne tie moje sestry maju medzi sebou cca dvojrocny rozdiel, ale nemali spolu dobry vztah, skor naopak.. neviem teda ako, ked boli mensie, ale potom v puberte by sa aj pozabijali niekedy 😀

andrejka1974
2. apr 2024

Ja mám taký rozdiel medzi tretím synom štvrtou dcérou a tá dcéra bola oveľa náročnejšia ako starší synovia

marsmykkok
2. apr 2024

Tak vzťahy medzi súrodencami záležia skôr od povahy súrodencov, prístupu rodičov a nie od vekového rozdielu. Aj súrodenci čo majú medzi sebou 1,5 roka rozdiel až 3 si nemusia celý život k sebe nájsť cestu, rovnako ako aj môžu spolu vychádzať dobre súrodenci s väčším vekovým rozdielom. Pre deti to má len výhody, zase nie je úplne super pre dieťa, že má 1,5 roka napríklad a matka otehotnie, má komplikované tehotenstvo, malé náročné bábätko potom a to staršie je v tak maličkom veku na druhej koľaji. Ale zase nerobila by som súrodenca plánovane pri dvoch deťoch ani pubertiakovi. Podľa mňa ideálny rozdiel je 6-8 rokov, to každému sa vieš venovať individuálne, staršie je už samostatné ak sa druhé narodí, ale zároveň to ešte nie je pubertiak, ktorému príde trápne že čakáš dieťa a bude mať malého súrodenca.

srdeenko19
2. apr 2024

Perfektne to vnímame s manželom. Mame dcéru 9 ročnú, je v 3. Ročníku na ZŠ a potom druhú dcérku 4 mesačnú. Ja si neviem vynachváliť. Už mi ju pekne cez víkend zabaví, keď potrebujem niečo rýchlo porobiť. Cez týždeň je staršia v škole, mame doma kľud, porobím co treba, venujem sa jej a keď príde staršia zo školy, sme všetci spolu, robíme úlohy, projekty, bavíme sa. Takto sme si to vysnivali, naplno sa venovali prvej dcérke a keď už je samostatná jednotka, mame druhe dieťatko. Za nás určite áno.
A ci si budú rozumieť, keď budu velke, dospelé, uvidíme, myslím, ze s týmto nemá vek absolútne nič spoločné.

simca06022011
2. apr 2024

urobte si ako vy chcete, totiz zbytocne ti jedna napise ze je to dobre a druha ze je to zle.. zalezi na povahach, vychove.. ja poznam aj deti s fakt minimalnym rozdielom (rok) a idu sa prizabit, poznam deti s 8r rozdielom a su najlepsi partaci...

monro
2. apr 2024

Mám medzi deťmi presne osem rokov. Starší je chlapec a mladšia je dcéra. Sú to ako dvaja jedináčkovia. Chalan si sestru veľmi nevšíma. Ale radi sa majú a keď sa pominieme, budú stále mať jeden druhého.

leyla97
4. apr 2024

Ja mam tak rozdiel s mladsou sestrou a pamatam si ze som ju neriesila moc ked som bola mala, brala som to ako obtiaz ked som ju musela strazit (ale ja som vzdy bola "cierna ovca" napriklad moj o 2 r mladsi brat sa s nou rad velmi rad pekne hraval..) .no a teraz ked uz sme dospele mame super vztah mame sa velmi radi...