Udrela som dieťa

16. jan 2022

Ano, nadpis hovori, co som dnes urobila.. tri po zadku a jedna po chrbte, citim sa strasne, mam nenormalne výčitky, ze som neudrzala emocie. Vzdy som si vravela, ako moze rodic udriet svoje dieta a nakoniec ja sama som takto zlyhala....este k tomu male dieta (2)

lianka123
16. jan 2022

Unava vycerpanie frustracia. Nabuduce staci jedna na zadok 😉 a pytaj pomoc ... od manzela, rodiny... nech ho na chvilu postrazia

loliki
16. jan 2022

Rodič musí aj vychovávať a dieťa sa musí naučiť, že sa nebude všetko 100x opakovať.

betulinka1
16. jan 2022

Nebijem dieta ale veru v obdobi vzdoru dostal parkrat po riti, lebo utekal na cestu, nic nepomáhalo ani krik ani vysvetľovanie . Isla som sa detskou psychologickou , ze moje dieta je asi autista alebo co a ja som zlyhala, lebo som mu dala po zadku opakovane, hoci som proti tomu. Doteraz si pamatam ako sa na mna psychologicka pozerala a mala co robit aby sa nerozosmiala. Ukludnila ma a povedala mi, ze je proti bitke deti ale ani nie je proti tomu, aby sa dietatu proste necaplo po zadku alebo po ruke aj ked su vhodnejšie metody. Ze sa nemam bat, traumu z toho mat nebude. Traumu maju deti doslova z tvrdých bitiek, pravidelných a opakovaných. Povedala mi ako na to tie situacie a dieta je uplne normalne aj ked beží na cestu alebo proste neposlucha. Netreba si to tak brat. Proste nic hrozne sa nestalo. Samozrejme staci po zadku. Urcite je to lepsie ako ked deti sa neučia žiadnym hraniciam. Dieta kope do matky a matka ho objíma. Toto nie je podla mna normalne. Kde uz zostal zdravy rozum. Z kazdej výchovnej metody si treba nieco vziať ale vsetko s mierou. Si dobra matka, neboj dieta ta bude mat rado aj ked mu das po zadku. A Ano aj ty mas pravo stratiť nervy.

mogaa
16. jan 2022

pár po zadku ešte nikoho nezabilo.....nabudúce viac trpezlivosti, ale nič nenormálne si neurobila.....ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko.....dieťa musí vedieť kde sú hranice...

autor
16. jan 2022

Dakujem zeny, nechcela som najst ospravedlnenie, len si asi takto trochu ulavit a ist dalej.

cimage
16. jan 2022

Niekedy sa tomu clovek nevyhne aj keby akokolvek chcel. Su jednoducho dni ked vela netreba aby vybuchol, aj rodic je len clovek 😁. Niekedy mam pocit, ze by si tie deti jednu poriadnu bitku zasluzili a bol by pokoj.

syslik81
16. jan 2022

ukaz mi matku kt nikdy neudrela dieta .. ja som raz tak zmastila po zadku tu moju .. tobolo snad prvy aj posledny krat .. plakali sme potom obe .. ale vtedy mi aj s kamaratkou zdrhla z ulice a ja som netusila kde je .. ked som ju nasla v amoku hneve a strachu dostala vyprask .. obe sme sa jedna druhej ospravedlnili ale hold stalo sa ..

sense
16. jan 2022

@syslik81 ja som dcéru ešte ne udrela... A to ze ty také nepoznáš, neznamená ze také nie sú...zatiaľ bude mať 9 rokov,...
Uvidimr ci prinesie puberta 😉

zuzanka.zuzu
16. jan 2022

@syslik81 ja sa hlasim ☝ uvidime casom, snad vydrzim

silviazlat
16. jan 2022

Tiež sme občas ako deti dostali po zadku ked sme sa nevedeli vpratat do kože a nemam z toho nijakú traumu.

jana_eyre_2
16. jan 2022

Každý robí chyby, každý iné, ale KAŽDÝ ich robí, to je proste fakt.. ja tiež deti nebijem a predsa mi pár krát ruka ušla.. nie som na to hrdá, ale stalo sa.. už davno, keď bolo ťažké obdobie.. keď je žena unavená, nervna z udalostí, robí chyby.. nemyslím že zhorí v pekle, to len dokonalost na nete niektorých ľudí dokáže niekedy úplne zdeptat..

dôležité je sa z chýb poučiť a nabudúce sa problém pokúsiť riešiť inak.. pomáha aj odísť sa nachvíľu predýchať do inej miestnosti..

ariannazara
16. jan 2022

A? Tiež malý dostane občas keď si zaslúži a vôbec nemám výčitky. 😁

martinka13
16. jan 2022

Úplne normálna reakcia vyčerpaného rodiča. A aj tie výčitky potom. Pre mňa je absolútne nepochopiteľné, keď dieťa kope mamu a vrieska a ona ho objíma a dohovara mu. Kamarátke tak syn skoro rozbil hlavu voditkom od psa. Toto je cez...

henka123123
16. jan 2022

@ariannazara presne ani ja nemam vycitky

luccija
16. jan 2022

Stalo sa...len nech sa to nestava často.Tiez mi ruka uletela cítila som sa hrozne mňa mama nikdy nezbila a od otca som dostala jednu facku v puberte a pamätám si to ako dnes.

sickynickyobsadene
16. jan 2022

Aj ja ...a nie raz...ale nie že furt ...a čo? Bolo treba? Bolo! To nemá čo kto riešiť.

tosomja
16. jan 2022

Neboj, ľúbi ta rovnako ako pred bitkou 😉

elizabet173
16. jan 2022

@syslik81 ani ja som dieťa nikdy neudrela, už je dospelé, ale bolo pokojné, sem tam šlahnutie o zem, alebo dupoty a pod. prejavy vzdoru okolo tých troch rokov, ale možno by som písala ináč, kebyže mám dvojčatá a jedno o rok staršie k tomu

sccarlet
17. jan 2022

Ak si udrela svoje dieťa, tak je to ok, stáva sa to. Aj ty si len človek, a asi ťa riadne vytočilo...neobhajujem to, ale sama som okúsila aké je to mať dieťa ktoré má vytáča do nepríčetna, nepočúva a nepočúva a provokuje...občas je ťažké udržať sa v kľude keď mi niekoľko krát za deň ryčia 2deti na plný plyn, a na striedačku majú fanty... Každá máme výčitky keď po dieťati vrieskame alebo ho udrieme..a občas to dieťa aj potrebuje, ak to inak nejde. Neboj sa neuškodí mu to a ty to vypúsť z hlavy, nič hrozné sa nestalo😉si rodič a vychovávaš a núdzovo aj takto ak treba🤷