Ukončenie kojenia

stanicek11
2. máj 2019

Čauko mamicky máme cez rok a chcela by som do cca pol roka ukončiť kojenie. Na um prejsť nechcem. Stále sa zamýšľam co robit ak sa v noci zobudí a bude chcieť cicku. Caj voda nezaberá nejaké skúsenosti co robit ? Ďakujem

queeeen
2. máj 2019

@stanicek11 ahoj ja som riesila tiez uz davnejsie jendoducho nedat prvých par noci bude na nervy a potom pochopi a zrazu bude spat celu noc ;) drzim palce hlavne musis byt rozhodnutá na 100% a ked raz nedas uz nikdy nesmies povolit

evittam
2. máj 2019

@stanicek11 No jedine nedat. A len caj alebo vodu. Dieta v tomto veku ma v noci spat a nie jest. Tráviaci trakt si musi aj oddychnut a na to je noc.

mirka_a_hrasok
2. máj 2019

@stanicek11 hlavne nepovolit, jednoznacne iba tak, ked sa zobudi a bude chciet a plakat tak proste nie, iba vodu vo flaske alebo caj. Mal by uz v noci spat a nie sa krmit presne akopise evittam.

stanicek11
autor
2. máj 2019

Ďakujem snáď to spravíme teraz sa budi a kým nedostane cicku tak dovtedy plače:( tak rozmýšľam už do predu co potom... dávnejšie som skúšala už aj čaj mu dať ale nechcel snáď bude starší a možno to dame.
@queeeen a som rozhodnutá do roka aj pol cca viacej už nie mam dost 🤣 neviem sa dockat dňa keď bude spinkat celu noc :D

zuzana_j23
2. máj 2019

@stanicek11 ja som dojcila do 17 mesiacov ... najprv treba zrušiť denne kojenie a kŕmiť už len na spánok.... potom som zrušila aj kojenia na spánok... možno dobre by bolo keby uspaval niekto iný... a nakoniec aj nočné kojenie... 2 týždne sa budil vždy okolo 4 ráno... par krát pomohlo dať banan.. 2 krát si kúsol a spal.. potom ani to nechcel tak som skúsila sladké kakao.. trosku sa napil a spal .po tých 2 týždňoch spal celu noc... mlieko ale nepije odvtedy žiadne.. nemá rad.. ale to nevadí.. papa syry a jogurty

queeeen
2. máj 2019

@stanicek11 poznam.ja som chcela odstavit od roka a podarilo sa mi az v roku a pol teraz cakam druhe a to veru tak dlho kojit isto nebudem. Bolo to premna dost vycerpavajuce a hlavne po tom roku sa budil aja stokrat a uz nepil.len tak cuckal namiesto.cumla to mal takze na nervy :D napadlo ma ze ja som dala kakao pred spanim taky ritual mal a pekne spinkal.v noci

stanicek11
autor
2. máj 2019

@queeeen to že sa budi občas len pár krát cucne ale nezaspi keď nedám plače o zivot. Ja som mala chuť prasknut v 3m ale nejako ešte bojujeme ma len pred spaním už. 2x do dňa ale to nočné ma dosť vycerpava som viac unavená ako keď idem po celom dni spať.... Dr vravela umelé ale na to prejst nechcem načo? naučí sa a budeme zas musieť odburavat aj to aaa celkovo som vôbec nerozmyslala nad tým.... Budem musieť ten čajík skusit ,no uvidíme snáď to pôjde pekne

evittam
2. máj 2019

@stanicek11 Mne sa deti budili 1x na dojcenie od 3.-5.mesiaca, od 5.spia celu noc.😉

queeeen
2. máj 2019

@evittam tak si to predstavujem aj ja pri druhom. Daj recept :D

stanicek11
autor
2. máj 2019

@evittam radosť zit 🤣🤣

evittam
2. máj 2019

@queeeen No teoreticky nemam žiadny. Prakticky ja som dojcila kazde 2-3h do cca 2mesiacov, potom väčšie odstupy. Proste nikdy som neriesila ako "dojcomatky" dieta 24/7 na prsníku-je to blbost. Dieta si zvykne ze pri kazdom zamrncani ma "cicek" v ústach. K comu to je dobre? K tomu aby som bola "matka roka" lebo dojcim 2rocne dieta, ktoré je v noci hore na prsnik aj 10x?! A ved vydržím lebo to je super obdobie?! MM je jedlo pre dieta. Bodka.

ivu80
3. máj 2019

@stanicek11 hlavne nečakaj, ak si presvedčená že chceš skončiť... Ja som zrovna minulý týždeň odstavila moju 2,5 ročnú... 3 dni boli revy, ale treba vydržať.. Konečne spí malá a aj ja celú noc 😊

stanicek11
autor
3. máj 2019

@ivu80 nečakam pred rokom aj pol chcem prestať 🙂 bzeeee teším sa na ten deň keď sa vyspim 😃😃😃😃 kedy chodí spat a kedy dávate večeru?

uzanka16
3. máj 2019

Ja mám 20 mesačného,od septembra by som chcela do práce ale stále je kojeny,zavislak,chcela by som ho odstaviť už z toho dôvodu že už od narodenia neviem čo je spať celú noc a ak nastúpim do práce potrebujem byť vyspatá a nie ho kojit aj 5/10x záleží aká je noc.bojim sa čo bude robiť hlavne tie noci,keď mu nechcem dať až nervaci a bije ma.a ďalší problém tým že ho dosť kojim veľa mlieka mám,keď mi ho niekto vezme od rána do večera a nekojim prsia mám ako kameň.nepoznate nejaký postup ako znížiť tvorbu mlieka?

vanda83
3. máj 2019

@stanicek11 ja som odstavila ked mal 17mesiacov kedze v noci si pytal 6-10 krat. Odisla som vecer 3 dni po sebe a ostal s tatinom. Plakala, zaspal, zobudil sa prvu noc 4 krat, dalsiu 3 krat, potom iba raz a spal potom celu noc. Po 3 nociach uz vecer nepytal ae tyzden som este spala vedla v izbe a on s otcom. Cez den som mu davala este cca tyzden a potom som ho uspavala v kocari. UM nexhcel a od vtedy mame dlhe noci a vecer si da caj aspi celu noc.Mlieko nechce ziadne ale ml.vyrobky papa. Drzim palce!

stanicek11
autor
3. máj 2019

@vanda83 to že niekedy je to prehnane myslela som že keď zacneme veceriat potom mliecko bude to lepšie ale nieje :( Tiez nechcem fungovať celý deň a nohách a keď zaspí rýchlo aj ja aby som mohla ďalší deň byť fit.... Netreba mi vela spánku ale zas nie kazdu hodinku byť hore občas sa prebudim neviem zaapat... To ze um ani skúšať nechcem a mliecne ešte nepapame skúšala som ale nedávam mu zatiaľ nič

lela123
4. máj 2019

@stanicek11 tak tak,aj ja chcem zacat oducat a od 18 mesiacov prestat uplne,lebo je uplny zavislak,aj cez noc.On sa po kazdom jedle chce,pred kazdym spanim a v noci 4 5 krat.A to je moje stvrte a po 40 ke,takze rada by som sa už aj vyspala.😁

stanicek11
autor
4. máj 2019

@lela123 môj 3x do dňa len pred spanim mu dám a v noci sa budi 765x 😃😃😃 ale nie kvôli spaniu chcem prestať ale celkovo nechcem to predĺžiť do 5rokov 🤣🤣🤣🤣 myslím že aj stačí už bohaté rok aj pol tak max 2 ... takže pred rokom aj pol to ukončim 😃😃😃

nika898
4. máj 2019

@stanicek11 ahoj ja som v roku zacala davat uz normalne kravske mlieko. Najprv po troche hlavne vecer pred spanim a potom som este dokojila. V noci som normalne kojila ked sa syncek zobudil. Teraz ma rok aj 5 mesiacov a uz skoro mesiac nekojim. Nerobila som nic nasili. Cecik som dala aj cez den ked si pytal. Odstavil sa pekne sam. Dokonca raz som mu este ponukla a aj strekla kusok mliecka do pusinky a pozrel na mna ze co mu to davam 😀😀😀😀 ako prisaje aj teraz, skusala som dnes rano lebo je chory a skusila som na utisenie ale len dudlal kedze nechce dudku. Mlieko uz nemam. Odporucam takto skusit. Je to podla mna ovela lepsie ako trapit par noci seba a hlavne dieta.

stanicek11
autor
4. máj 2019

@nika898 ja kravske nedávam chcem až neskôr a príde mi ako keby bol zavisli neverím že sam prestane kým ja to nestopnem

mogaa
4. máj 2019

@stanicek11 dieťa sa v noci v tomto veku už nebudí že je hladné.....Len prsník ho skludní, cíti maminu prítomnosť a skôr zaspí.....takže budiť sa môže aj naďalej, len treba nájsť spôsob ako mu pomôcť zaspať bez prsníka....niekedy stačí flaša, niekedy cumel, niekedy ked si lahne k mame a tá ho mojká(hladká po chrbte, hlavičke alebo rúčke)....aleneznamená to že keď prestane byť kojené, prespí celé noci....

mogaa
4. máj 2019

@stanicek11 naša je napr. stále kojená cez deň skoro po každom jedle a večer pred spaním a prespí do rána. Má 16mesiacov. Čiže v noci sa na mlieko nebudí. Prespí celú noc. To budenie v noci nie je už po roku prejavom hladu. Takže ak sa tak často budí, treba pátrať po príčine.

stanicek11
autor
4. máj 2019

@mogaa ako som písala vyssie neprestávam kojit preto aby spal 🙂 Prestávame preto že si myslím že je čas skoncit

lela123
4. máj 2019

@stanicek11 tak ja samozrejme z oboch dovodov.Aj spanie aj to,ze je zavislak😉

stanicek11
autor
4. máj 2019

@lela123 tak ako chyba mi spánok ale hlavný dôvod isto nieje to 🙂

nika898
5. máj 2019

@stanicek11 vsak pytalala si si radu ja som to spravila takto. Radsej kravske ako UM. Ani ja som tomu neverila myslela som ze bude plakat a dozadovat sa. A raz prisla noc ktoru celu prespal, myslela som si ze bol velmi unaveny ale odvtedy spi krasne celu noc uz asi 3 tyzdne.