Uplakaná dvojročná dcéra

katulka1992
14. máj 2018

Dobrý deň mamičky, mám 2 dcérky, staršiu, ktorá ma 2 roky a 3-mesačnú....tá staršia je teraz veľmi uplakaná..ako náhle sa vzdialim hneď plače, ale hystericky...hoci som v dome...predtým to tak nebolo, predtým čakala ticho v postieľke pokým som neprišla napr. z kúpeľne...nejako jej nejdem vysvetliť, že sa nemusí báť, že ja vždy prídem ku nej....aj s manželom, keď ostane sama v izbe hneď mrnčí, že kde som...pritom je od mala naučená byť aj s niekým iným ako som ja....stretli ste sa s tým niektorá?

zuzkanaty
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenkatv3
14. máj 2018

@katulka1992 tak ona je malinka a teraz vidi, ze sa nekrutite uz len okolo nej ale ze uz aj okolo sestricky. No neboj, ono to po case prejde

pribinak
14. máj 2018

to je taka ticha ziarlivost, uz nie je sama, to 3mesacne sa uz socialne prejavuje, cize musi nejak strhavat pozornost na seba a plac je jednoduche a rychle riesenie

kittykat22
14. máj 2018

@katulka1992 to vieš, konkurencia dorazila. Treba sa brániť 😂

katulka1992
autor
14. máj 2018

@zdenkatv3 ja sa snažím nekrútiť len okolo mladšej, snažím sa venovať aj staršej v čase keď mladšia spí, snažím sa ju zapájať do starostlivosti jej veku primeranou formou....stále ju ubezpečujem, že ju ľúbim.....od narodenia malej som jej nikdy nedávala dôvod nato, aby žiarlila...ak sa náhodou zobudila neskôr ako mladšia tak som jej povedala, že musí chvíľku počkať pokým dodojčím a vyberiem ju z postieľky a chápala to...ja vôbec neviem čo sa stalo...

ah1234
14. máj 2018

@katulka1992 napriek tomu co pises, je to proste ziarlivost. Je to prirodzene, aj kebyze si sa dcerke 2 roky nevenovala vobec a teraz malu ignorovala, tak sa to moze stat. Stalo sa proste to, ze dcerka nie je stredobodom vesmiru a je dost velka na to, aby si to uvedomila, ale je moc mala na to, aby s tym logicky vysporiadala 🙂

janulik2008
14. máj 2018

priatelov kamarat ma 4 rocnu a 3 mesacnu a starsia je ako poblaznena robi naschval malu budi. chceme ju vziat do kina ale ked taka bude tak nvm a veru je to od ziarlivosti na druhej strane ked nebude mama a otec bude sa musiet vediet spravat ak ju vobec pustia

jersey87
14. máj 2018

@katulka1992 nam sa napriklad stalo, ze zo dna na den sa objavila separacna uzkost. Mala ma rok a pol. Trvalo to asi mesiac. Nikto sa jej nemohol dotknut, iba my dvaja. Zatial mame iba ju, takze sa jej venujeme stale a predsa prislo obdobie, ze i to bolo malo.

matos2017
14. máj 2018

My sme boli natom podobne, ked sa narodil syn dcera to celkom dobre znasala. Potom prisiel zlom, boli sme s toho vsetci na nervy. Nemohla spm sa ani na chvilu vzdialit, u babky nechcela byt ani von s nou nechcela ist. Mysleli sme si ,ze sa prejavila ziarlivosy.kedze dcerka bola vzdy priebojna. Potom sme mysleli ,ci jej nejdu zuby. A ked bola chora ,lekarka prisla na to ,ze ma zapalene usko. Od vtedy sa to ukludnilo.

katulka1992
autor
14. máj 2018

@matos2017 tak ja tento problém nemám...naša chce a pôjde aj s mojou mamou aj so svokrou vonku....u nej to trvá len vtedy, keď sa zobudí poobede a náhodou nikoho nenájde v izbe...

lindusss2016
15. máj 2018

@katulka1992 u nas detto rovnaka situacia. Dcera 2 roky a maly 4 m a presne starsia zacala toto iste robit. Najlepsie by bolo vkuse na rukach a tiez sa chce stale kojit. Uz mi dochadzaju sily

matos2017
15. máj 2018

@katulka1992 teraz uz ani mne ale predtym to tak bolo, teraz tiez ked sa zobudi poobede tak place ale vezme ju niekto na ruky a ukludni sa.

babulkomale
15. máj 2018

2 roky su podla psychologov najhorsi mozny rozdiel medzi detmi. To vacsie je stale male, potrebuje mamu a nevie rozumovo prijat argumenty. Takze kto moze, nech si to skusi naplanovat neskor (jasne ze nie zeny, ktore su rady ze vobec otehotneju).

malychrobak
15. máj 2018

ja si myslím, že to nemusí byť žiarlivosť. Z mojej skúsenosti: mám 2 ročnú princeznú, okolo ktorej sa motajú 2 dosť starší súrodenci, zbožňujú ju a predsa je niekedy plačlivá, hlavne keď sa zobudí, máme všetci čo robiť, kým sa ukľudní .... 🙂