Úprava vláskov malým dievčatkám

bambulkaemi
2. jún 2021

Baby, ktoré máte doma malú princeznú 2-3 ročnú s dlhšími vláskami a neriešili ste ani ofinu ako ste si poradili s úpravou vláskov. Malá odmieta sponky, gumičky, čelenky. To všetko vydrží mať na hlávke max. pol hodinu. Česanie je boj a umývanie ani nehovorím. Je mi ľúto jej ich dať ostrihať má ich krásne, ale už si neviem dať rady a keď ju vidím strapatú s vláskami v pusinke, /pretože to je veľká zábava si papať vlásky/ tak ma ide rozhodiť. Nepomáha motivovať ani dohovárať. Možno poradíte ako sa Vám toto podarilo zvládnuť. Ďakujem za každú radu.

pribinak
2. jún 2021

@bambulkaemi netrápila by som ju. Ostrihala by dom vlasky do nejakého rukou udržateľného uvedú
Sú to len vlasy, dorastu a keď bude staršia, bude tolerovať aj spojky a gumičku

miadi
2. jún 2021

Aj Moja taka je a lutujem ze som ju skor neostrihala . V 4r som jej cvakla vlasy taky bob a krasna bola aj tak vraveli ludia ze vyzera ako mala Meg Ryen. A potom jej za 2r narastli dlhsie a chcela zas skratit tak do šikma v zadu kratsie v predu dlhsie. Ze chce mat ako dospelacka 🤣ako jej ucitelka zo skolky, ona je Proste Tarzan vlasy najradsej volne. Obcas copik. V lete su kratke vlasy prakticke skor vyschnu vonku po kupani sa..

bambulkaemi
autor
2. jún 2021

@miadi dakujem 🤗 tiež nad tým rozmýšľam pretože po celom dni a nehovoriac rano ked sa zobudí rozcesavat tie doslova chumace je umenie.

bambulkaemi
autor
2. jún 2021

@pribinak dakujem len nabrať na to odvahu 😉

pribinak
2. jún 2021

@bambulkaemi tak ju zober do kaderníctva

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mischel218
2. jún 2021

Moja 4,5 ročná má tiež dlhé a keď bola mladšia tiež najradšej bez gumičky, sponky, čelenky 🙈 ale časom si na ne zvykla. Aj som ju chcela ostrihať ale chlap nechcel, a potom si zvykla na účes - "zapletený ako má Elsa" tak skoro každý deň má zapletený 🤷 😁

bambulkaemi
autor
2. jún 2021

@pribinak tak to by som doma ani neskúšala🙃 to by som jej neurobila 😉

bambulkaemi
autor
2. jún 2021

@mischel218 super nápad, len musim skúsiť vymyslieť inú postavu Elsa ju nenadchla a jej obľúbená Maša nie je najlepší priklad 😉 vdaka

lusyc
2. jún 2021

My sme našu staršiu ako dvojročnú chytili(uz sme sa nemohli pozerat na tie tenke dredy vzadu), odstrihli minicopik vzadu, ofinu nakrátko a bol krátky bob s ofinou, aj ja som tak nosila. A super. Potom som jej to udrziavala, vzadu celkom krátke, ku koncu aj muzovym strojcekom na strihanie som presla, vpredu som nechala dlhšie, skrátila ofinku. Bola kočka. Teraz ma 4,5 roka, už chce dlhé ako spolužiačky v škôlke, ale nechce sa ani cesat, ani čelenky, ani copy a sponky. Len jej to do očí padá, predné si ohryza, tak neviem dokedy vydržím, nechytim noznice, strojček a bude letný strih. Mladsia ma 2,5 roka a skoro ziadne vlásky.

basska_b
2. jún 2021

@bambulkaemi U nas je to podobne, teraz ako zacalo byt teplo, to vyzera na ihrisku otrasne, ako nejake asocialne dieta so zlepenymi vlasmi. Dala som jej ultimatum, bud gumicka, alebo sa bude strihat. Ale vzhladom na to, ze strihat ju budem ja, ten vysledok bude asi o nicom, no ale co uz :D

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulkaemi
autor
3. jún 2021

Som rada baby, že v tom nie som sama. 😉 aj u nás padlo včera ultimátum buď sa budeme česať a nosiť gumičky a sponku alebo pôjdeme ku kaderníčke. Zatiaľ malej odpoveď znela, že chce mať dlhé vlásky a bude sa česať tak uvidíme. Samozrejme česanie bez plaču sa nezaobíde. 😨