Uspávanie 15 mesačnej v kočíku

28. sep 2021

Mamicky, ako ste naucili dieta spat v postielke alebo aspon s vami na posteli? Nasu dcerku uspavame jedine v kociari, ak ju vezmem na postel alebo do postielky automaticky akoby ozije, schadza z postele az nasledne place. Bola by som vdacna za vase rady a skusenosti ak ste to mali podobne 🙂 dakujem. Dcerka ma 15 mesiacov.

szdan
28. sep 2021

Lahni si s nou do postele, zaspievaj uspavanku... Zostaň kým nezaspi. Urob jej z toho pekný rituál.
Alebo ju proste vrátiš do postele koľko x bude treba a pôjdeš tou "prisnejsou" cestou.
Musíš si vybrať ty 😊
Ja som si lihala s deťmi, potom som im o nejakú dobu vravela, že o chvíľu prídem,ked vložím práčku a väčšinou som už neprišla 🙈

bucko555
28. sep 2021

Ja som tiež uspavala v kočíku do 15 mesiacov, potom mi bolo zle.nevladzala.som a ňou hompalat tak sme ľahli do postele boli trošku protesty ale nakoniec sa naučila

autor
28. sep 2021

@bucko555 presne to jmuz nevládzem ju kocikovat, nielen kocikovat ale aj hompalat, lebo len pri obycajnom kocikovani by nezaspala. Ja viem, tak som si naucila, no nedalo sa inak, boli koliky, kadeco,,regresie, zuby, a stale sme skoncili pri akomkolvek pokuse ucit aj tak v kociku. No musim byt uz asi tvrdsia a proste nepolavit.

@szdan tak som to aj skusala len stale sa to zvrtlo do placu a amoku tak neviem. Budem kazdopadne skusat a byt nekompromisna uz 🙂

fiafia
28. sep 2021

Moja dcéra zo začiatku spávala na rukách s potom deň,noc v kočíku. skúšali sme všetko ale keď som chcela aby aspoň trochu spala a nevolali na mňa sociálku tak som ju nechala. Skúšala som každý večer do postieľky,revala tak sme ju vybrali. Až raz niečo po jej roku som ju položila do postieľky,zapla kolotoč a bolo ticho. Odvtedy spala len v postieľke, bez jedinej slzy.

nwnw
28. sep 2021

1. Zrusili sme postielky, ohradky a ine blbosti vratane kocika.
2. Manzelska postel mantinely z bokov a zhasnut. Ked sa dogula po vas, tak sa ulozi
3. Pri poslednom sme zrusili aj manzelsku postel, lebo mantinel nebol prekazka. Jednoducho si lahneme spat a ked sa doblazni, zaspi

paciko9
28. sep 2021

My sme dlho uspavali v kolíske do 10🌜. A potom som ju preniesla do postielky, spáva v nej od malička.Skúsala som aj pred tým,ale muž nezniesol ten rev🙂. Aj hádka bola že do kedy ju idem hompalať🙂. A prišiel čas 3 dni rev a potom v poho. Ale ešte zvykne protestovať keď ju ukladá ocino.

szdan
28. sep 2021

Presne.. Musíš sama sebe povedať, že oddnes spíme v posteli a hotovo. Neustupit. Prvý deň bude zlý, ale už každý ďalší sa to zlepší. Malá pochopí, že si nepomôže, kočík sa nekoná

eternity24
28. sep 2021

Dobry vecer, musíte sa vynájsť. Na moju dcérku ked bola babo pri večernom uspavani platilo: pustit uspávanky Katky koscovej a ona ležala na mojej hrudi na brusku. Ked tvrdo zaspala iba som sa otočila a zložila ju na posteľ. Vsetky denne spanky spala v kociari, no v lete som sa bala ju nechať v kociari v tých horúčavách a tiez toľko kočíkovania… tiez som mala z toho strach, ze ako bude spat denne spanky doma, ale v posteli zaspala vedľa mna vzdy a nastastie bez problémov. Treba si vytvoriť tzv predspankovu rutinu, je to par krokov kt vždy pred spanok opakujete, aby dieťa vedelo, ze sa ide spat. Napr. Vojdete do izby, oblečiete pyžamo, zatiahneme žalúzie, prečítate knižku, zhasnete svetlo a spite. Ked Vám zliezla z postele, treba ju tsm vrátiť a nejako ukľudniť. Napr vašim spevom , pustit krátky rozprávku. Este si spomínam ked bola úplne babatko maly sme aj macika s bielym šumom.

lucylliana
29. sep 2021

Moj maly bol zvyknutý zaspávať na rukách a tiež už som ho nevládala držať tak najprv sme začali zo zaspávaním na mne s tým že som sa hýbala nohami aby sa hojdal na mne tiež to bol boj kým si zvykol odchádzal mi s postele behal po posteli no stále som mu opakovala že je unavený a treba ísť spinkať aby bol z neho veľký chlapček niekedy má ešte teraz amok plaču no robil len psssst pohladkam ho po hlavičke a hlavne ho ťapkam po zadku to je jeho 🤣 a tak som ho potom začala dávať vedľa seba privininiem si ho ťapkam ho a hmlam mu treba prísť na to čo má dieťa rado a čo naň zaberá na ukľudnenie