Uspávanie syna po kúpaní

vierkapalkovic25
17. okt 2018

Dobrý deň, potrebujem radu mám dvojmesačného syna, od narodenia dodržiavame kupací režim okolo pol 8, no nechce nám po kúpaní zaspať, skúšali sme vyhriať postieľku, spievať, hladkať, no všetko možné, no nič nezaberá. Vždy zaspí okolo desiatej keď nie neskôr a to asi až na tretí krát čo ho dávame do postieľky a s plačom berieme von . Ďakujem

janynyna
17. okt 2018

Možno sa rozhodol, že chce späť pri Vás,ze chce cítiť maminku. Môj mesačný synček tiež niekedy za spinka v postieľke a niekedy musí byť medzi nami.

stanicek11
17. okt 2018

My sme mali to isté.🙂 ono 2mes este nemá taký režim aby vedel že po kúpaní sa ide spinkat. Nam každý týždeň zaspal v iný čas až sme chodili spať o pol nocí. Ale časom cca 4 mesiace sa to začalo upravovať že vedel ze po kúpaní sa napapa a spinkat. Zálezi aj na tom ako cez den spinka či neni prespali. Nám jeden týždeň chodil spať napr o 8 a ked sme cakali ze to bude zas tak nebolo ďalší o 11 svokra si myslela ze pijem kavu alebo niečo kofeinove nakoniec som len zistila ze spinkal dosť cez den a nebol ešte unavený 🙂

ibrunova
17. okt 2018

A pred kúpaním je ako dlho hore?

jana2679
17. okt 2018

Ahoj, skúste uspavať skôr, aj my sme to mali a prišli sme na to že jej nočný režim začínal o 18 hodine, a tak sme vtedy okúpali a dali spať a bolo.

ema32
17. okt 2018

@vierkapalkovic25 Nám chodila malá spať od narodenia okolo polnoci, budila sa casto. Po roku zaspavala okolo 22:30 tiez sa budila 2-6 krát:( teraz má 2 roky a zaspi najskôr od 22:00-22:50. Uz som skusala vsetko mozne aj nemozne,ale u nas rezimy ani ritualy nezabrali. A to spi od pol roka pri nás;) držím prsty,viem ake je to náročné...

pribinak
17. okt 2018

To by si vela chcela od takeho drobceka, ze rezim, ze po kúpaní hned spinkat.
To sa chce este mojkat, masírovať, papat a potom mozno spat.
Ked ide spat az okolo 22hod, tak posun kúpanie, napr o nejakych 45 min
Druha vec je, ze kolko predtým bol hore a kolko spinkal

selest
17. okt 2018

My kupeme na obed. Malickeho kupanie sice unavy ale aj rozrusi a je to na neho vela a potom nevie zaspinkat. Skuste mozno pomoze.

janka0509
17. okt 2018

@ema32 toto, co si napisala, presne ako o nas keby si pisala. Akurat, teda u nas bol maly aj kazdych 40 minut hore do dvoch rokov. Ked spal v kuse dve hodiny, tak som bola šťastná. Kojeny do dvoch rokov, potom sa to zlepšilo, ale teda vecer zaspava najskor 22:40.

iwka_77
18. okt 2018

Ojo je podľa mňa ešte skoro a každé dieťa si nájde ako taký svoj režim neskôr. Ešte by ste mali vydržať a ono sa to isto upraví. Skúsila by som ho niečím v tj postielke zabaviť. Hrací kolotoč máte?

lulistek
18. okt 2018

Skuste fitloptu , deku a jemne hojdat. Moje obe deti sa tak naucili a pekne zaspali vzdy. Mozno by som poradila nekupat kazdy den ani to netreba a pokial sa to neosvedcilo ako rezim tak vklude aj kazde tri dni
Ved babatku umyvate ritku po kakani a rucicky tvaricka sa moze ovlazit. Moj nazor

ema32
18. okt 2018

@janka0509 Super,ze nie som sama:Dco pre tie drobce neurobíme,no nie?🙂

vierkapalkovic25
autor
18. okt 2018

@janka0509 je fajn pocut že niekto prežíva to isté 😉 niekedy mám pocit že snáď iba u nás to také je 😃 aj keď viem že nie len všetci známy sa chvália ako položia dieťa do postieľky a spí a ja iba nosím ... A najviac poteší keď niekto povie že som si ho tak naučila ale čo som mala robiť nechať ho uplakat sa 😤

janka0509
18. okt 2018

@vierkapalkovic25 aj ja som mala taky pocit, ze mam asi najhoršie spiace dieta na svete. Ale co uz 🙁. A tiez nemam rada take komentáre... Keby mam aj druhe dietatko, tak ho určite nenecham vyplakat v postielke, pokym same nezaspi... Take metódy nie su pre mna, to fakt radsej budem nosit...

momkomonika
18. okt 2018

@vierkapalkovic25 pri prvom dieťati som to aj ja tak robila a nešlo to... režim všetko vždy sme dodržiavali a uspavala som dve hodiny .. od 20 do 22... teraz mám tretie dieťa a robím to ako pri tom druhom. Nenútim ho spat a na silu neuspavam.. keď chce vtedy spi... no večerný režim dodržiavam... to znamená: od 19 do 20 sa umývanie a preziekame do pyžama (všetkých troch naraz preto to trvá hodinu 😄) ti starší si ľahnúť a najmenšiu idem kojiť...je to nás večerný čas spolu a dlllhe kojenie a podriemkavanie na prsníku ( cez deň na to nie je čas) keď starší zaspia (niekedy to trvá aj hodinu) odchádzam z izby aj s malou.. ak spi dám ju do postieľky alebo kočiara (podľa toho čo idem robit) ak nespí tak ju nechám na gauči či posteli a hráme sa alebo nás pozoruje alebo sa sama hra.. potom zvyčajne okolo 22 začne mrnčať tak znova kojím a to už zaspí a toto je už nočný spánok... podobe som to robila aj s druhorodenou dcérou a okolo pol roka si sama urobila taký režim že už o tej 20 zaspala pri uspavanie toho staršieho a spala už nočný spánok takze teraz zastávam názor že dieťa nabehne na režim ale nie hneď... niektoré už okolo 3 mesiacov a iné neskôr aj okolo 6 mesiacoch...

pallacinka29
18. okt 2018

@vierkapalkovic25 No, jasné... asi ako reči typu, že "my sme ho ani nepočuli plakať"... také reči jedným uchom dnu, druhým von... asi také, ako celá dokonalosť na MK a IG...