V akom veku ste začali dieťa prikrývať paplónom?

mantilka
16. apr 2015

Ahojte, v akom veku ste zacali dieta prikryvat paplonom?

stanislavao
16. apr 2015

@mantilka od narodenia.

ywet72
16. apr 2015

možno sa budete smiat ale ja mam 4 ročnu stale v spacom vaku :D v lete je pod dekou ale od jesene do jari - ešte chvalabohu tento rok sa zmestila do toho vaku - bud zimu neviem čo bude, akonáhle ju zakryjem - už aj je odokryta a ja v spálni nekurim ani v treskucej zime - proste nezneseme teplo v spálni, preto som pokojne spala celu noc že je zakryta ked je vo vaku.

Bud. zimu asi odstrihnem spodok a bude mat nohy vonku :D

orlik4
16. apr 2015

do takmer 3 rokov sme mali spaci vak a potom normalny velky paplon. dovtedy sa TAK hmyrili, ze by spali inak neprikryti

lulubinka
16. apr 2015

Ahoj,malý sa narodil v septembri 2013,celú zimu bol v perinke.na jar som ho naučila na spaci vak a v septembri pomaly na paplon.trvalo to pár dní.cca okolo roku som ho prikryvala.záleží ako staré je dieťa a aké ročné obdobie.

aduskatt
16. apr 2015

od narodenia

cica869
16. apr 2015

paplon nepouzivam aj ked ho mame ale mala mi ho nechce od narodenia pouzivane deku a bez nej ani nezaspi 😀

mimkacool
16. apr 2015

Má skoro 3 roky a snaha o prikrytie je stále, ale vždy sa odkope. Máme teplo, tak ma to až tak netrápi a spí väčšinu času odokrytý. Keď ho kontrolujem, tak ho prikryjem, ale nevydrží prikrytý. Maximálne do minúty je odkopaný 😀

ichbinich
16. apr 2015

Syn za zobudil, akonahle som ho zakryla 😉 Ako male babo bol vo vaku, potom sice deku alebo paplon v posteli mal, ale s tym sa iba hral. POD nim nikdy nespal.
Zacal az vo svojej "velkej" posteli. Vybral si sam obliecky, a odvtedy sa zakryva, a aj ho musime pri ukladani do postele zakryt my, to patri k ritualu 🙂
Ci a ako sa odkope alebo je zakryty v noci, to si reguluje sam. Ale uz ma 5 rokov. Paplon pouziva od zhruba troch rokov.
Dcera ma dva roky a detto, zakryta neostane, ale ona nechcela byt ani ako babo v spacom vaku. Deku ma na mojkanie a hranie 😉 Ked zaspi polozakryta dekou, tak ju tak prelozim aj do postielky. Ale najneskor, ked sa zase zobudi, tak je deka vsade inde, len nie na nej 😉

sosanna88
16. apr 2015

@mantilka Asi mesiac dozadu 🙂 ma 2r., 3mes.
Do roka spala v ulitke, v zavinovacke...Od roka v spacom vaku az doteraz.
Cez den ju len zakryvam, vtedy spi pokojne a ostane zakryta ale v noci sa dost prehadzuje tak ma este vak. Vadi mi pocit, ze by mala byt odokryta.

kiwi82
16. apr 2015

tiež od narodenia, dokonca aj vankúš má od narodenia.

kofoluska
16. apr 2015

Prve tyzdne rychlozavinovacka, potom paplonik a od mozno styroch mesiacov normalny moj velky paplon. 🙂 Jasne, ze sa odkope, ale v zime ho primerane tomu obleciem, aby nemal hole krize. Aj uprostred velkej zimy, co ja som zababusena (nekurim v spalni) je on odkopany a ruky horuce 🙂)))

janickacrazy
16. apr 2015

Moj nechcel byť prikrytý palonom tak do 3 rokov, vždy sa vykopal, riešila som to tak, že spal v ponožkách, teraz už spí v pohode pod paplónom, má 4 roky.

mizu89
16. apr 2015

Paplom od narodenia asi 2-3x spal v perinke ked som si s nim nevedela dat rady

michaela1711
16. apr 2015

Ja som ho prikrývala dečkou a potom aj paplónom od narodenia.

diablikovci
16. apr 2015

Od malicka, ale stale sa odkopal aj ked ma ponozky tak dvihne nohy a si ich stiahne aj pocas spanku 🙂. A to je jedno ci je zima ci leto. On neznasa dusno ja som aj v zime rano o 2 otvarala tak na 2-3 min. okno lebo sa stale hadzal a po vyvetrani spal kludne. 😀

yanielka
16. apr 2015

starsiu asi od roka, ale uz ma 7 a stale spi odkryta😀DD mladsi ma 2,5 a perinu nechce ani za svet dobre mu je vo vaku a tak v noci chodim prikryvat iba velkacku🙂 a sme spokojni vsetci

ivet1371
16. apr 2015

Moj bude mat 5 rokov à neznesie n'a sebe ani paplon ani deku.Cez zimu mu davam panćuchy à pyžamo.a je pokoj

mabika
16. apr 2015

@ywet72 hahaaa, ja mam vyse 5rocne v spacom vaku, su sj take mega dlhe 🙂))

daisylucky
16. apr 2015

V 14 mesiacoch, zrazu nam doslo, ze v spacom vaku sa mu uz zle spi.

tranquillo
16. apr 2015

Od dvoch mesiacov. Spací vak sme používali krátko, lebo ona dosť grckala a kým som ju uspala, tak často tie ramienka boli vlhké, niekedy aj mokré. Keďže ma to nebavilo nonstop čistiť a sušit, prešli sme na paplón.

m_ij_ka
16. apr 2015

od narodenia 🙂

siska53
16. apr 2015

Po 2.roku cca.. Dovtedy boli v spacom vaku.

timea7
16. apr 2015

od narodenia....

anuskaaprazko
16. apr 2015

Nas ma 2r a 2m a stale je v spacom vaku 🙂 lepsiu vec nepoznam 🙂 problem je ze bez neho nechce byt 😀

klodyka76
16. apr 2015

Môj krpatý má 3 roky a stále spíme v spacom vaku. Je naň naučený od malička a vyhovuje nám to. Tiež mám rada v spálni chlad, tak aspoň nemusím riešiť, či mu nie je zima. Spod paplona by bol v momente preč, lebo on neskutočne cestuje po celej posteli. 🙂

anjelik2509
16. apr 2015

staršia bola dlho v perinke, potom ale od 4-5mes paplónik...mladšiu od malinka dekou, nechcela byť v perinke, teraz v 16 mes szriedame paplónik a deku...ale vždy sa odkope...ale čítala som že dieťaťu sa v spánku teplota zvýši, že sa im prekrvuje viac telo a mozog, tak prikrývať nepotrebujú, že im je potom teplo....

tranquillo
16. apr 2015

@anjelik2509 hm, odkedy asi sa im tá teplota zvyšuje? Lebo ja keď som po očkovaní merala malej teplotu v spánku, tak práveže ju mala nižšiu ako v bdelom stave. Ale pritom bola teplučká, dokonca aj ruky mala teplé a tie mala až do polovice štvrtého mesiaca vždy studené ako žaba. Aj keď jej nebola zima.

maminecka2
16. apr 2015

@ywet72 Ahoj, vraj niekde majú aj veľké vaky, teraz neviem či v CaA abo HM-ku, pokukaj

maminecka2
16. apr 2015

Ja spím s malym v posteli a prikrývam ho mojim paplónom, teda neustále ho zakrývam 😵 Starší spal tak isto, postupne si zvykol sa prikrývať svojim paplónikom, až býva spotený. Keď bol maličký skúsila som ho dať do vaku, dovtedy bojoval až kým si nožičku nevysunul do otvoru na hlavu 😀 a bolo po vaku...

klodyka76
17. apr 2015

@ywet72 veľké vaky majú v Brendone....najväčší tuším číslo 122 🙂