Váš názor na capnutie po zadku

31. júl 2020

Zdravim Vas,mamicky.Dostane Vase dieta vo veku okolo 2,3 rokov aj po zadku?Ja totiz sa snazim vychovavat,vysvetlovat,aj dodrziavat,cim pohrozim,aj pouzit doraznejsi hlas a respekt ziadny.Este naschvaly...Vsetci do mna hucia,ze bez vychovnej po zadku to nepojde,no problem je v tom,ze ja to nedokazem...Skusila som dat uz po zadku,ale citila som sa strasne...Zas viem,ze hranice byt musia aj zvladnuta vychova...Ako to mate s tymto vy,alebo mali ste?

angel993
31. júl 2020

@1katus1 Staršie 13 a mladšie 1 rok.

autor
31. júl 2020

@smejko25 Asi si videla niekde mna....

henka123123
31. júl 2020

jasnee ked nepocuva dostane na rit a teda neni mi to luto 🙂 sprabi raz dostane spravi druhykrat dostane.uz tretikrat to neurobi

angel993
31. júl 2020

@smejko25 ja by som si pripadala neschopná keby som dieťa capla. Radšej používam iné výchovne metódy. Mladšie dieťa bude mať rok a teda neviem si predstaviť že by som mu capla po plienke.

autor
31. júl 2020
simca06022011
31. júl 2020

@renab tak mna vytaca aj teraz, ale ja nezvyknem jej flasnut z vytocenia, skor preto, ze uz jej to fakt treba aby sa uvedomila. A to veru bolo v plienkovom obdobi pre mna castejsie. Malo to ten vychovny efekt co som potrebovala, teraz by sa mi akurat tak zdula a urazila a dost.

simca06022011
31. júl 2020

@smejko25 presne

simca06022011
31. júl 2020

@angel993 vobec to nie je rpavda, ze sa rodic potom citi lepsie. Ja som sa nikdy necitila lepsie, ked som jej dala po zadku. Ani ked na nu navrieskam, lebo daco vyvedie a neda si povedat, necitim sa lepsie. A necitim sa ani ako neschopna. Ak sa tebe paci dookola riesit preslapi dietata a neposlusnost kludnymi dohovormi ok. Ale nanazivaj tu ostatnych rodicov neschopnymi.

zuzap33
31. júl 2020

@zuzanka.zuzu vysvetli ako kontraproduktivne? Ja mam dvoch chlapcov 14 a 11. Dostali aj obcas aj teraz machnem aj kuchynskou utierkou. Teraz sa uz starsi, ktory je vyssi ako ja, uhne a zasmeje. Ale nikdy som to nelutovala. Malo som vysvetlovala, poviem a plati. Su obaja slusni, vedia vela veci urobit, vyborni sportovci. Mam s nimi blizky vztah, ale povedala som ze diskusie od 15 rokov, s tym ze aj tak ja mam pravdu. Pri pohlade na mamicky, ktore len vysvetluju a deti to maju v pazi je mi smiesno. Stale plati: Ohybaj ma mamko pokym som ja Janko.

angel993
31. júl 2020

@simca06022011 ja by som sa cítila neschopná keby som udrela svoje dieťa. Čo robia iní rodičia, mňa nezaujíma. Každý vychováva svojim spôsobom, ja píšem o sebe, nie o iných. Napísala som svoj názor na verejné fórum, čo je na tom zlé? A nikde som nenapísala že dookola riešim prešľapy dieťaťa a neposlušnosť kľudnými dohovormi.

sunny8
31. júl 2020

Mojej mladšej som dala na zadok len raz a to keď opakovane pľuvala na staršiu a napomínania nepomáhali. Odvtedy to nerobí. Staršia dostala xkrát ale nepomáha to len ju to dostane do amoku a tým neuskodzujem jej ale prakticky sebe 😁 nie vždy sa to vyplatí. Mne otec dal párkrát aj facku aj s opaskom na zadok. A klacanie v kúte bolo pravidlo. 🤦 A aký rešpekt k nemu máme so sestrou ? Báli sme sa pokiaľ sme.chodili do školy. Sestra ho ignoruje ja sa o neho snažím starať (je psychicky chorý ale neuznáva si to) ale je to ťažké veľakrát mi idú rupnut nervy. Mama mi dala facku len raz (zaslúžila som si) inak ma nebila a máme krásny vzťah

nikoletka258
31. júl 2020

@katkati tak potom som asi ako matka zlyhala co si ja o sebe absolútne nemyslím.... To ze mu capnene po ruke neni fyzicky pre neho absolútne bolestivé ale naucil sa že sú rôzne úrovne najprv kludne povom nono a jeho meno potom zvýšim hlas keď nezaberie ani to capnem mu po dlaní.... Po pár krát čo skúšal zrazu úplne sám a v pohode reaguje na 1 poprípade 2 podnet a ma rok a 3 mesiace to ze budem mat slušne a výchovné dieťa ktorému urcim hranice je zlyhanie? Zlyhanim je matka na deckom ihrisku ktorá hovorí no no no a usmieva sa ako hlúpa.... A jej decko je rozmaznany fracek ktorý sa tak správa k nej aj k okoliu ale nieeee to je okej že? Lebo výchova 21 storočia

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trinneo
31. júl 2020

Moja ma skoro 2roky a neuznavam tresty, ale po zadku, t.j. po plienke dostane, ked robi zle a nech si kto chce hovori co chce, tak ta moja dobre vie, kedy hneva naschvál a ci je to skúšanie hraníc, alebo vedomé robenie niečoho zleho... A mozem vysvetľovať stokrát a ona sama vie, ze ro nesmie, tak ked nieco zle urobí, tal dostane po zadku... Aby si uvedomila, ze je to zle... A pomaha to, prestane... A nie necitim sa po capnuti lepsie, prave naopak, citim sa horšie...

katkati
31. júl 2020

@nikoletka258 Udrieť bezbranneho je zlyhanie toho, kto si trufa na slabšieho. Svoje deti mame ochraňovať a nie ich zraňovať. Poznám oveľa viac veľmi slušných a úžasných ľudí, ktorí neboli ani náhodou bytí ako naopak.

sense
31. júl 2020

Moja mala uz 7rokov a po zadku.nedostala ani raz...ani po ruke ani nikde inde

nikoletka258
31. júl 2020

@katkati.... Zlihanie je mať rozmaznaného fracka ktorý sa nevie ovládať na deckom ihrisku sa správa tak ze by som mu vedela dat ja výchovu bije mamu a ľudí okolo to je zlihanie rodiča ja mam doma šťastné vysmiate nebojazlive dieťa ktoré je šikovné a spokojne... Ja mam s rodičmi perfektný vzťah a tiež par výchovných bolo.... A som za ne vďačná lebo som slušná a niečo v živote dokazala vedela som co je disciplína hranice viem pozdraviť poďakovať pomôcť mat účtu k starším....takze použiť výraz že,, zlihala" matka ako ste to nazvali... Je hlúposť na druhú

medovka14
31. júl 2020

Po zadku dostala pár krát moja najstaršia a vrátilo sa mi to škaredo. Pri tretej to nepoužívam vôbec. Vysvetľujem, ponúkam kompromis, dohodu, určujem hranice. Má štyri, tiež ma vie vytočiť 😂, ale radšej to idem predýchať. Pomohlo by, ak by si opisala nejakú konkrétnu situáciu, možno ti budeme viac vedieť poradiť 🙂 pripadne kľudne aj do IP 🙂

gabsisi
31. júl 2020

Niekedy sa hovorilo že:,, Dieťa sa naviguje odzadu” 🙂

Nepraktizujem toto tak zvyčajne, ale keď je v amoku tak jedna po forma šupa po zadku nezaškodí iba do uvedomí že toto nie

lauriema
31. júl 2020

Ohybaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko. Bo kedz budzem Jano neohnes ma mamo. Ja svoje deti občas čapnem po zadku. Ja som tiež dostala a som tu. Deti treba vychovávať. Dieťa musí mať pred rodičom rešpekt a nie skákať rodičom po hlave.

smejko25
31. júl 2020

@katkati nazor zeny co nema deti...alebo ked vychovnu beries ako bitie bezbranneho tak asi nevies co je vychovna

katka2602
31. júl 2020

@katkati prepáč ako si môžeš byť tak istá? Ty si ich vychovávala? Lebo teda tiež poznám kvantum skvelých, slušných a úspešných ľudí, ale netrúfam si povedať či dostali v 2 rokoch po zadku od rodiča. A predpokladám, že aj keby dostali tak si to nepamätajú, takže to nemôžu ani potvrdiť ani vyvrátiť 🤷 podľa mňa je oveľa väčšie zlyhanie ak rodič dieťaťa tak povediac "ignoruje" dieťa si robí čo chce, na ihrisku udrie cudzie dieťa a matka storočia len povie NONO (no po druhý krát to neostalo pri nono z mojej strany a môže sa matka aj na hlavu postaviť) čo je to za výchovu? Keď dieťa ignoruje matku a udrieť cudzie dieťa? Aká to je výchova ak nechá matka svoje dieťa udrieť iné, ale sama mu na zadok nedá? Akým smerom sa to bude uberať? Pokiaľ v 15 nedá facku vlastnej matke? Koľko máš prosím Ťa detičiek? Len tak pre info. A nikto tu nepíše, že dáva dieťaťu po zadku 5x denne.

marca12
31. júl 2020

Su deti,na ktore nemusis zdvihnut ruku maju kludnu povahu a naopak pri divych detoch mozes varechy dolamat,hlas si vykricat aj tak neposluchnu. Bola som proti telesnym trestom,ale su krajne pripady,kedy to inak nejde. Ak nechces,aby sa ti dieta dokalicilo trebars skokom pod auto,musis capnut po zadku

leeo
31. júl 2020

Problem niektorych tu je, ze pausalizujete vsetky deti. To ze niektorym staci dohovorit neznamena, ze vsetky deti su take. Kazde dieta ma iny charakter a kombinaciu genov. Cize niektore pocuvnu na "nonono" a niektore maju v pazi aj 10000x dohovarani, kde zaberie az vychovna. A nie, normalny rodic nema dobry pocit z toho, ze capne dieta, ale radsej capnut ked je male, nez aby potom v 15- tich z neho vyrastol Adam z Ba.

marca12
31. júl 2020

@katka2602 deti sa bezne biju na ihrisku,v skolke. To sa da zvladnut vysvetlovanim,nie bitkou.

euka210
31. júl 2020

moji dostali v takom veku, ale tiez to zaviselo od povahy dietata. Tiez som bola proti tomu, ale ked dohovaranie nepomoze. Tiez mam potom pocit viny, ale viem ze nie som dokonala matka a ani nikdy nebudem.

lius
31. júl 2020

detom mame ist prikladom a tym rozhodne bitka nie je, ani capnutie po zadku

saluda
31. júl 2020

Nerob to, keď to tak necitis. Ja mám také obdobia a situácie, že mi ruka pri starších vyletí, pri 2,5 ročnom ešte nikdy. Ale čím ďalej, tým menej často. Trvam na tom, že to je nezvládnutie výchovy z mojej strany. Vždy sa potom cítim otrasne a zaplavia má výčitky svedomia. Po nejakom čase ma napadne lepšie riešenie, tak ma to potom ešte viac štve, ale na druhej strane ma to posúva vpred. Takže áno, občas sa to stane, ale pracujem na tom, aby som to nabudúce zvládla lepšie. Pretože vždy sa to dá účinne vyriešiť aj inak a lepšie....

katkati
31. júl 2020

@smejko25 Mám a som na svojho syna veľmi hrdá, nikdy nebol rozmaznané dieťa, bola som aj prísna, ale nikdy, by som dieťa alebo akéhokolvek slabšieho človeka, napr staréh, lebo aj také sa deje, neudrela. Veď sa bite sami, keď niečo nevhodné spravíte, keď je to také prospešné.