Váš názor na capnutie po zadku

31. júl 2020

Zdravim Vas,mamicky.Dostane Vase dieta vo veku okolo 2,3 rokov aj po zadku?Ja totiz sa snazim vychovavat,vysvetlovat,aj dodrziavat,cim pohrozim,aj pouzit doraznejsi hlas a respekt ziadny.Este naschvaly...Vsetci do mna hucia,ze bez vychovnej po zadku to nepojde,no problem je v tom,ze ja to nedokazem...Skusila som dat uz po zadku,ale citila som sa strasne...Zas viem,ze hranice byt musia aj zvladnuta vychova...Ako to mate s tymto vy,alebo mali ste?

hettinka
31. júl 2020

Priznávam, moji občas dostali. Som proti telesným trestom v teoretickej rovine, prax bola občas ina. Pyšná na to nie som a vždy som premýšľala, či som to nemohla riešiť inak. Aké keď decko schválne behá po ceste, kde jazdia auta a nedá si povedať, jedna vychovna ho zbrzdí.

autor
31. júl 2020

Dakujem za odpoved.🙂

katkati
31. júl 2020

Neuznávam. Pri udreti dieťaťa zlyháva rodíc a nie dieťa.

autor
31. júl 2020

@katkati Dakujem.

katkati
31. júl 2020

Si správna mama, keby všetky také boli😍

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. júl 2020

Dakujem.

poslednepogo
31. júl 2020

Ja som čítala, že dieťa do 3 rokov nevie že robí vedome zle, hnevá.. Len skúša

dzulli1980
31. júl 2020

Tak závisí od povahy dieťaťa ... niektorému stačí dohovoriť - zopakovať 1000-krát a pochopí, poslúchne a potom sú drobci, ktorých zrovná len capnutie po zadku ... moja veru po zadku dostala.

autor
31. júl 2020

Dakujem.

autor
31. júl 2020

@poslednepogo Dakujem.

simca06022011
31. júl 2020

ja som mojej par krat veru na zadok dala ale ani pravidelne to nebolo ani casto, vacsinou ak raz dostala za vyskakovanie z kocika, viac to uz nerobila... ale ono to nie je, pre mna teda, ze odkedy je to ok.. ale dokedy. Lebo na taku 2-3 rocnu capnutie funguje, ked ide o zivot moj alebo jej, (v inych temach sme preberali, nechce sa mi opakovat), tak povediac ju spacifikuje, vysvetlovat som mohla aj hodiny/doprosovat sa/volat.. a nic. Ale na takej skoalcke uz nic nenacapem ;) to ma svoj rozum... tam uz funguju ine veci.

autor
31. júl 2020

@simca06022011 Dakujem.

angel993
31. júl 2020

Kto sa cíti lepšie, keď dieťa dostane po zadku? Rodič, lebo vybil svoju neschopnosť. Je tisíc iných spôsobov ako vychovávať dieťa. Moje dieťa nebude bite, ani výchovne. Boli už také naznaky od starych rodičov ale zarazila som to.

renab
31. júl 2020

@simca06022011 a u mna to praveze fungovalo naopak. Male deti ma nedokazali vytocit tak, ako pubertak. Takze nie som na to pysna, ale u synov v puberte parkrat facka letela.

autor
31. júl 2020

@angel993
@renab Vdaka.

1katus1
31. júl 2020

@angel993 a koľko ma tvoje dieťa rokov keď si o Tom tak veľmi presvedčená ?

hettinka
31. júl 2020

Inak, moji majú už 13 a 19 a už veeelmi dlho nedostali, vzťah mame super.

asia83
31. júl 2020

Áno, samozrejme. Iba to zaberie. Vysvetľujte dospelému, dieťa to nechápe. Po riti keď dostane, aj silnejšie, hneď pochopí. Viem to podľa seba. Dosť vecí si z detstva pamätám. Viem, že keď mama napomenula, jedným uchom dnu, druhým von. Keď zvýšila hlas, dobre dobre, jasné, pomyslela som si. No keď mi dala poriadne po zadku, aj varechou, prestala som v momente a uvedomila som sa. Treba to kombinovať s láskou, bozkom, objatím, samozrejme.

autor
31. júl 2020

@hettinka
@asia83 Dakujem.

777januska777
31. júl 2020

Za mňa capnutie po zadku ok, malé dieťa, ktoré už má svoje obdobie vzdoru, ale jeho mozog ešte nie je dosť vyvinutý, aby pochopilo čo od neho chceš (dieťa vo veku okolo 3 roky, vážne nechápe prečo to nemôže robiť a nevie si domyslieť dôsledky). Sú deti, ktoré počuvnu, lebo maminka povedala a sú deti, ktoré budú skúšať či tá mama mala fakt pravdu. A ak nechceš aby sa ti dieťa zabilo skokom pod auto, tak mu ten dôsledok jeho konania vytvoriš sama, to znamená "skákanie pod auto-boli ma zadok". A reči ako nezvládnutie výchovy a podobne sú totálny blud (nič osobné voči babám čo to tvrdia).

asia83
31. júl 2020

@angel993 Blbosť. Môj názor.

katka2602
31. júl 2020

Syn má 2 roky a dostal aj po zadku, keď nepomohlo 100x povedané nono a kusal dcéru. Keď som mu dokola opakovala nono to bolí. Dcéra aj plakala, tak padla aj po zadku. Pritom pri dcére to absolútne nebolo potrebné, tej keď som povedala nono hneď prestala. Každé dieťa je iné a niektorému to capnutie po zadku res plienke pomôže. A nie nepovažujem to za žiadne zlyhanie rodiča, to zlyhanie by bolo, keby rodič mlátil dieťa denne.

heleninamama
31. júl 2020

Všetci traja dostali a opakovane, keď si to zaslúžili. A zatiaľ sa javí (mne aj ľuďom, s ktorými prichádzajú do kontaktu), že z nich vyrastajú normálni, slušní ľudia. Nie sú ani agresori ani ušliapnuté chúďatká. S dvoma staršími sa už dá aj rozumne diskutovať a rešpektujú pravidlá. Najmladší je ešte malý, ale tiež je na dobrej ceste.
A nikdy som nemala výčitky ani pocit zlyhania.

pininka1
31. júl 2020

Suhlasim ze obcas je taka vychovna najlepsie riesenie. Aj moji obcas dostali a nic im nieje. Vysvetlovat dvojrocnemu dietatu je somarina, a v mojom okoli vsetky mamicky ktore akoze len vysvetluju tak tie ich deti su ako odtehnute z retaze. Ak dieta ublizuje ooakovane inemu a matka iba vysvetluje a nema to ucinok, tak sa nad tym asi treba zamysliet.

zuzanka.zuzu
31. júl 2020

ani nie tak "od akého veku" ale skôr "do akého veku" pretože cca po 6r to začne byť ozaj kontraproduktívne

katty2012
31. júl 2020

ono to nie je take jednoznacne. zazila som rodicov, ktori boli razantne proti jednej vychovnej, ale dieta pritom zavierali do izby, ked si s nim nevedeli poradit. alebo po nom vkuse hukali. to, ze pri vychovnej zlyha rodic sa pise, hovori, ale su situacie, ked to zabera a je to najmenej bolestivym riesenim pre dieta. ako napr. pise vyssie hettinka. urcite si nemyslim, ze v tej situacii zlyhala. fyzicke tresty su velmi kritizovane, ale pritom si mnohi rodicia neuvedomuju, ze psychicke su ovela zavaznejsie a zranujucejsie

smejko25
31. júl 2020

Ako vravievala moja mama deti maju usi na zadku 🙂 darmo budes 100x vysvetlovat 🙂 jednu lapnut po zadku a bude pamätat 🙂 ja svojej 9mesacnej po plienke jemnu bacnem a ver alebo never pamäta si ze niektore veci nesmie 🙂
Ale samozrejme ze keby si bila dieta “ako žito” to už neuznavam...

smejko25
31. júl 2020

@angel993 ja som od svojej mami tiez dostala vychovnu po zadku a mozem ti povedat ze neschopna urcite nikdy nebola 🙂 takze netrep somariny 🙂

smejko25
31. júl 2020

A este v mojej osobnej praxe a skusenosti mamicka ktora tvrdi ze vychovna po zadku je zlyhanie je ta mamicka ktora na ihrisku beha za dietatom a urputne vysvetluje a dieta ju ma totalne na haku 🙂