Váš názor na capnutie po zadku

31. júl 2020

Zdravim Vas,mamicky.Dostane Vase dieta vo veku okolo 2,3 rokov aj po zadku?Ja totiz sa snazim vychovavat,vysvetlovat,aj dodrziavat,cim pohrozim,aj pouzit doraznejsi hlas a respekt ziadny.Este naschvaly...Vsetci do mna hucia,ze bez vychovnej po zadku to nepojde,no problem je v tom,ze ja to nedokazem...Skusila som dat uz po zadku,ale citila som sa strasne...Zas viem,ze hranice byt musia aj zvladnuta vychova...Ako to mate s tymto vy,alebo mali ste?

katkati
31. júl 2020

@katka2602 Píšem o tých, precitaj si poriadne, ktorých poznám a poznám sa s ich rodícmi a od tých detí, už dospelých viem, že nikdy neboli bytí, ani po zadku.

lius
31. júl 2020

spominate tu viacere bitky na ihriskach....este nikdy vas nenapadlo, ze prave fyzicke tresty, ktore doma pouzivate, mozu byt pricinou utokov deti? ved ked to vidia u svojich rodicov, tak im to pride normalne riesit takymto sposobom konflikty

katkati
31. júl 2020

@katka2602 V 15-tich dá facku matke väčšinou bité dieťa. Alebo ma v génoch agresiu.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkati
31. júl 2020

@lius Normálne ďakujem za taký názor, potešila sa ma, že aj mamky s takým názorom sú tu.

katka2602
31. júl 2020

@marca12 keď Tvojmu dieťatu cudzie dieťa na ktorom očividne vidno, že je nevychovane rozbije hlavu drevenou kockou a matka povie len NONO tak toto je to vysvetľovanie? Určite je účinné, keď má vlastnú matku u prdele a ona namiesto toho,aby mu capla po zadku povie NONO a dieťa si ďalej robí čo chce a ďalej sa oháňa a udiera iné deti. To je výchova áno, už len zatlieskať úžasnej matke ako zvláda výchovu a jej dieťa bije cudzie hlava nehlava. A teda chcem vidieť akú hystériu by spustila,keby sa to stalo opačne. Nie stále pomôže dohovaranie a môžeš sa aj rozkrájať.

katkati
31. júl 2020

@katka2602 To sú také extrémy, ale keď ho mama zbije za to, že udrel iné dieťa, tak ďalšou bitkou mu ma ukázať, že biť sa nesmie? Na hlavu postavené, nie? Sú rôzne spôsoby ako dieťa naučiť byť dobrým človekom. Otec, mama, starí rodičia by mali byť predovšetkým vzorom, lebo v rodíne sa pestujú navyky.

ladyvi
31. júl 2020

@lius moj syn bitku nevidel, napriek tomu pride k detom na ihrisku a cape ich po hlave. Asi chodieva po nociach pozerat v telke akcne filmy a odtial to odkukal.

Ci myslis, ze v krajinach, kde je fyzicky trest zakazany, tam sa deti v skolke nebiju? Tam pekne vezme dieta hracku inemu dietatu, a to 1.5 rocne dieta pekne druhemu dietatu vysvetli, ze nonono to sa nerobi😂

Nie som za fyzicke tresty, myslim take ze mlatit, stipat, facky, pohlavky, a pod. Ale vychovnu po zadku som dala. Nemam kvoli tomu vycitky, ale uz to poslednu dobu nepraktizujem, lebo na moje prvorodene to nezabera, aj ked niekedy ma tak svrbi ruka, ze az. Povazujem to aj za nezvladnutie danej vyhrotenej situacie, ale nedramatizovala by som to. Aj tak je to jedno. To, co z nasich deti vyrastie,ovplyvnuje tak strasne vela faktorov, ze ci vo svojom zivote je parkrat capnute, ci nikdy, je len male zanedbatelne smietko vo vychove. Aspon to je moj nazor. Nik nevie co z nasich deti vyrastie, mozete sa snazit akokolvek chcete, staci vybocit zo spravnej cesty a zivot sa im moze uberat uplne zle. Nikdy sa nebudem bit do hrude, ze ja vychovavam spravne a niekto nespravne, lebo este anilen pubertalny vek nemam zazity s detmi. Vychovavam tak, aby som sa za ne nemusela hanbit a aj tak furt prekvapia 😂😂😂

katka2602
31. júl 2020

@lius pane bože dieťa dostane 1x za mesiac po zadku a Ty napíše,ako keby sme deti doma denne mlátili 🤦. A moje dieťa sa na ihrisku nemlati, každé dieťa pozdraví sa chce sa objať a predsa občas na zadok dostane.

saluda
31. júl 2020

@smejko25 prehliadas tie mamy, ktoré deti na ihrisku nebijú, ale ani za nimi nebehajú dookola nevysvetľujú. Ja beriem aj výchovnú ako moje zlyhanie a pokiaľ sa moje dieťa nevie na verejnosti správať, dohovorim a ak to nezaberie, ide sa preč. Ďalší krát poviem nie, nejdeme tam, lebo sa tam nevieš správať. A až ten ďalší krát dám zase šancu. Toto sa netýka iba ihriska, ale návštev, nákupov..... vo všeobecnosti, chodíme iba tam, kde sa vieme patrične správať. Netreba všetko ťahať do extrémov. Neexistuje iba rodič, ktorý sa výchovnú a na druhej strane iba rodič, ktorý na dieťa kasle

katka2602
31. júl 2020

@katkati tak minimálne ho má zobrať preč z ihriska a možno by pochopil, ale keď matka na to z vysoka kašle a povie len NONO tak akú má výchovu? Že môže mlátiť cudzie detí? Nejaký trest tam musí prísť, aby pochopili, že to robiť nemôže. Dieťa za to nemôže, musí zasiahnuť rodič. Stačí si sadnúť na hodinu na Ihrisko a vidno ako rodičia vychovávajú. Nechajú deti skákať po lavičkách (čo na tom, že si tam potom niekto sadne) nechajú deti chodiť na šmýkačky z druhej strany (čo na tom, že sa tam idú s šmýkať iné deti) nechajú hádzať na šmýkačky piesok, kamienky.. atď. Ja svojím deťom od malička vysvetľujem, že sa tieto veci nerobia, bohužiaľ 80% matiek na ihrisku to ignoruje a ešte tá pošlú do piiiip, keď ich na to upozorniš. Tiež som raz dostala od otca a vôbec ma to nepoznačilo. Veď ja nepíšem o denných bitkách pre pána, výchovná je 1x za mesiac, keď už to je extrém a dohovaranie dookola nepomáha a radšej mu dám po zadku, ako keby sa mi hodil pod auto, lebo mi nechcel dať ruku, keď sme šli cez cestu.

katka2602
31. júl 2020

@katkati v 15 ti dá facku aj dieťa o ktorom by si to nikdy nepovedala, alebo Ťa rovno v noci napadne nožom. Neverila by si aké prípady denne muž rieši v práci. Nie tak dávno, doniesli 14 ročne dievča domov nie opité, ale ožrate na mol a ešte im jej otec vynadal, čo si to dovoľujú,jeho dcérka nepije 🙄🙄🙄 Ledva stala na nohách. Chlapec s ktorým nikdy nikto nemal konflikt zrazu výbehol z brány a začal sa oháňať nožíkom a doma napadol otca, pritom rodina je úplne ok, žiadne bité dieťa ani agresia v rodine (poznám ich osobné).

bettymacd
31. júl 2020

Veľmi dobre sformulovana otázka a veľmi ma zaujalo ako pekne sa správaš, každej napíšeš ďakujem a keďže je to u mňa vysoko aktuálne a mám čas, napíšem a nebude to stručne 😉takže kto nemá čas rýchlo preskočiť 😂😂😂aspoň si to týmto zosumarizujem 😉
Ja osobne som bola dieťa prísnych rodičov a bola aj varecha pleskačka🙈.....učili sme sa s bratom na jednotky, slušné teen roky žiadne sprostosti, všetko na poriadku, čiže musím uznať malo to vplyv že sme extra trieda v slušnom správaní ale má to iné vady, vysoké nároky na seba a okolie, večne pochybnosti... atď....keď som bola bezdetna, vravela som si "pche, deti majú dostať po zadku, to je normálne a budem to aj ja robiť, nebude mi skákať po hlave, predsa!!!"

Keď sa mi malý narodil roztopila som sa ako Oreo v mlieku....boli do 2 rokov krásne ťažké časy,ťažké v tom že náročné vstávanie, kojenie, chorobky,veď to poznáte....no ako prišli 2 roky teraz v máji, malý sa odplienkoval rýchlosťou blesku a s tým prišiel aj vzdor....na dlhooo by som tu písala všetky moje pocity a zážitky, môj malý je ten tip čo sa prebíja a je rýchly neposedný, niekedy musím priznať že závidím mamám ich kľudne pampusiky čo si neprdnu kým im mama nedovolí, môj taký nie je ani náhodou.....keď už som bola riadne nasrdena v situáciách, nepočúval nepočúval, som mu 2 krát poriadne naložila na zadok alé že v afekte a cítila som sa strašne 😵😵😵nechápem ako môže niekto napísať že z toho nemajú výčitky,úprimne nechápem, na eduworld som si prečítala rady ako zvládať vzdor a skúsila som to, malému som sa večer ospravedlnila že som ho nechcela zbit a je mi to ľúto, normálne vážne sa na mňa pozrel (nerozpráva) a vedela som že bude dobre, teraz je veľmi dobrý hoci žive striebro, poslúcha lebo sa ja snažím ho v dobrom viesť keď niekam nechce ísť snažím sa mu zaujať pozornosť....a dá si povedať, keď dôrazne niečo poviem, povie Bobo a počúvamne hneď, nebehá mi po ceste, počúvame ma prosto...
Keď na ihrisku je šarvátka medzi deťmi, malý sa prejaví rôzne aj niekoho udrie aj jeho udrú, keď niekoho udrie predtým som mu riadne capla po ruke že nesmie a teraz????si vravím tak ja ho capnem že on capne, to je aký príklad???nie, chytím mu ruku a poviem STOP nono....pocuvne ma 1-2 krát, keď je zle a už je v nejakom afekte, snažím sa ho zobrať na ruky a ísť preč áno je pravda že v zlosti dá po tvári aj mne, áno bola som z toho nešťastná ale keď som ho za to zbila bol ešte horší,teraz aplikujeme to stop nono....tiež som si myslela že ok spraví zle capnem a bude dobre to tudle,hold bol ešte horší
....napr včera sme boli v super reštike sedeli sme von a malý sa krásne napapal, krásne hral a prislo iné dieťa v jeho veku, áno moje dieťa bolo 💯 krát rýchlejšie behalo skákalo píštalo tešilo sa, to druhé bolo dievčatko bolo mile alé oveľa kludnejsie,objali sa a malý ju pustil na taký vláčik ktorý sa mu hrozne páčil ....prináša to ovocie, chcem tým povedať že možno je capnutie rýchla cesta k cieľu ale dá sa aj inak...
Nie je to rovnica že dám po zadku a počúva ma, aspoň u mňa to nefunguje a to som bola za túto metódu...

zuzudrnda
1. aug 2020

@katkati je ich viac s takym nazorom,ze deti pouzivaju to,co vidia doma ako "normal". Ak je to capnutie,budu ho sami pouzivat na riesenie problemovej situacie. Vzdy ma prekvapi,kolko mamin to poklada za vychovny standard. Mozno tiez cerpaju zo skusenosti.

smejko25
1. aug 2020

To tu uz je zbytocne nieco pisat lebo z jednej vychovnej sa tu stali deti bitkary vrahovia a zlodeji...skoda namahy

777januska777
1. aug 2020

Ja nechápem čo všetky, ale všetky, tak paušalizujete 😀 odkedy mám deti ako z divých vajec, tak ma to paušalizovanie prešlo 😀 môj drobček je zlatý, keď má náladu počúvne na slovo, pod auto mi nebehá a nikdy nebehal a podobne, no jedno zlaté dieťa 😀 (keď bol menší nikdy po zadku nedostal), neskôr začal byť vzdorovitý a ak nedostal čo chcel, tak zobral prvé čo videl a hodil to (je jedno kde a do koho). Najskôr to bolo to nono, potom zobratie rúk a nakoniec vždy keď urobil toto, tak dostal po zadku a čuduj sa svete, keď to teraz začne robiť už stačí aj nono 😀 a teda tiež nie vždy zaberá po zadku, niekedy fakt nezaberá úplne nič 😀

angel993
1. aug 2020

@ptmt1011 áno mám

asia83
1. aug 2020

@777januska777 👍 Presne toto som myslela, len nemám čas sa rozpisovať.

fajnova
1. aug 2020

Svoje dieťa som nebila keď bol malý a niekedy si myslím, že som mala. 🤔 Minule som ho aj kopla, aj ruka mi vyletela. Mal šťastie že utiekol. Má 17 rokov, aby bolo jasné.

zuzap33
1. aug 2020

@katkati keby ste prosím nepísala hlúposti. Môj syn onedlho má 15. Facku aj dostal a je tu. A poviem vám, keďže má autoritu, ani by sa neodvážil myslieť. Na rozdiel od ostatných vie aj pozdraviť a starým susedkam, ktoré ho ospevuju podržať dvere, pomôcť s nákupom a nenutene prehodiť pár viet. Zato pri pohľade na niektorých, ktorým matky len dohovaraju a oni nevedia ani bu len krútim hlavou, že moderná výchova

marca12
1. aug 2020

@katka2602 ale dohovaranie nie je NoNO. Ale to zbytocne opisovat,to co napisala,to uz je extrem a u toho dietata sa matka nesnazi ani vysvetlit,preco to nemoze robit.

marca12
1. aug 2020

@zuzap33 to je aj o povahe dietata. Nie vsetko je zlyhana vychova a tieto preteky medzi matkami,ktora ma ako lepsie vychovane decko su mi na grc.

kvetinka75
1. aug 2020

@hettinka tak v takomto vekubtreba ist uz inacna nich. Moja sem tam dostala po riti. Parkrat aj poriadne. Jej specialita bola utekat na cestu.

dorotik
1. aug 2020

Ja ti to napíšem z iného uhla pohľadu a to pohľadu dieťaťa, aj keď už mám 32 rokov. Rodičia ma udreli len párkrát v živote, ale pamätám si každý jeden raz a pamätám si aj to, čo som cítila. Poníženie a bezmocnosť. Vždy ma to zastavilo od neželanej činnosti, či správania ale vo mne to vyvolalo ohromnú horkosť. Som citlivejší človek, nie každé dieťa to vníma rovnako, no otázka je, ktorý rodič vie so stopercentnou istotou povedat, čo sa deje vnútri malého človiečika? Ja by som dieťa nebila.

katkati
1. aug 2020

@zuzap33 Veď fackujte, koľko chcete. Váš život. Ide o to, či sa vas bojí, alebo je naozaj dobre vychovaný.

katkati
1. aug 2020

@dorotik Áno, keď sa rodičia nevedia vcítiť do duše svojho dieťaťa, tak kto?

dkethe
1. aug 2020

Moj starsi trucovity ziarlivec 3r obcas dostane - a cestne sa priznam, je to vzdy preto ze JA nezvladam situaciu (a myslim si ze kazdy buchnat je len zlyhanie rodica, no ktory ti to prizna?) Viac sa mi osvedci laskavo ho poslat na postel aby sa upokojil - lenze ked JA sa NECHAM vytocit do biela, je to pre mna zlozite, riesit situacie trpezlivo, s kludom a respektom.

majulino
1. aug 2020

@angel993 prosim ta a ake ine vychovne metody. Ďakujem

hettinka
1. aug 2020

@kvetinka75 v podstate sú už tak v pohode, že ich ani veľmi vychovávať netreba. Staršia už úplne, mladšieho občas treba usmerniť, ale dá sa. Dieťa treba vychovať tak do tých 10 rokov, potom už základ musí mat a už sa len dolaďujú detaily.

zuzap33
1. aug 2020

@katkati no môj syn tyrany určite nie je a ani na to ani nevyzerá... 🤣 A tie pár čo v živote dostal presne vie začo. Vy svojmu zas dohovarajte koľko chcete