Veľmi nepokojné štvomesačné bábätko nevie zaspať bez zavinutia

ivetik79
11. máj 2017

Dobry den, mam 4 mesacnu dcerku, ktora ma od narodenia velky problem so spanim. Prvych 11 tyzdnov v podstate preplakala, je velmi ziva a ma neuveritelne pohyblive a nekludne cele telo, ta sa hybe este aj ked spinka 🙂 Od narodenia ju zavinujeme, aby sme ju ukludnili, co velmi pomaha. Aktualne do tenkej deky, z tej sa ako tak najmenej vie vyslobodit (ked sa jej podari dostat ruky von, v priebehu par sekund ju to zobudi). Zavinovanie ju teda ukludnuje, ale zaroven je vo faze, ze uz zavinovana nechce byt a snazi sa z tej deky dostat von. Skusala som opakovane nezabalit, ale nepodarilo sa mi ju nikdy uspat, cela sa stale trepotala, takze po niekolkych hodinach, co som jej len drzala rucky skoncila opat v deke a navela navrla zaspinkala. Je mi velmi luto bojovat s nou kazdy vecer, navyse je uz teplejsie, tak by som bola uplne najstastnejsia, ak by som ju vedela uspat len tak a spinkala by uz bez viazania. Viete mi niekto poradit, kto ste riesili podobny "problem" ako sa toho zavinovania zbavit? Ona nespi ani cez den, je to take to 20 mimutove dietatko, ale s tym uz nebojujem...teraz ale navyse tie noci dava spanky tak 50 min a je hore a nastava zasa dlhe uspavanie, uz jej nestaci ako kedysi len kojenie, zobudi sa a potrebuje opat pomoct zaspinkat, co zacina byt pre mna likvidacne, kedze si nemam kedy oddychnut ani v ramci dna, kedze tie 20 min spanky dava tak 3x a dost. Dakujem za rady

sykorkauhliarka
11. máj 2017

skus satku ...alebo ulitku...spolocne spanie...my sme preto zacali spolu spat ze sa mala vedela vydriapat z ulitky....celu noc sme jej drzali ruky

dominika7990
11. máj 2017

mne moja spinka krásne len keď spi somnou zaspinkava tak že jej držím a pusinkujem ručičku a v izbe je uplna tma. Od perinky sme sa odnaučili tak že prvé hodiny nočného spánku bola v nej a keď sa zobudila tak som ju už rozviazala, prikryla svojim paplonom a spinkala ďalej. Držím Vám palce

jul11
11. máj 2017

Spanie spolu,satka/nosic.zmierit sa s tym ze clovek doma nic nespravi lebo musi lezat vedla dietata inak nespi.

vedorka
11. máj 2017

nema hypertonus? kukni net priznaky a co robit,napr: http://www.choredieta.sk/index.php/neurologicke...
moj to mal tiez, cvicili sme a teraz ma 3 a je ok.

ivetik79
autor
12. máj 2017

@vedorka boli sme u meurologicky a mame "len" super hyperaktivne dieta, ze je inak vsetko OK.

ivetik79
autor
12. máj 2017

@sykorkauhliarka ulitku mam, ale odmieta ju, mam aj asi.dalsich 5 roznych zavinovaciek, ale houdini je suvix 🙂 Je to ale na porazenie, ze 4 mesiace k nej vstavam a spinkava sama v postielke a teraz, ked uz vnima, aby skoncila v tej velkej...ine ale zatial nenapadlo ani mne...

montemotherone
12. máj 2017

@ivetik79 pozerám, že dojčíš. Skús si upraviť stravu. Vysadiť kávu, čokoládu, kakao, zeleny čaj... (neviem čo také konzumuješ...) pridať ktoré by pomohli upokojeniu (mak, čaj na upokojenie- medovka, harmanček...)

montemotherone
12. máj 2017

@ivetik79 inak ale tomu spoločnému spánku by som sa nebránila. Potrebuješ sa hlavne vyspať a do VŠ tam s vami hádam nebude 😉

sykorkauhliarka
12. máj 2017

@ivetik79 spolocnemu spaniu som sa aj ja branila...ale nechcelo sa mi ju od pol noci dve hodiny uspavat....

ivetik79
autor
12. máj 2017

@montemotherone kavu, cokoladu - vobec, caj len pre dojciace matky a presne medovkovy pije....

bienennest
12. máj 2017

@ivetik79 Ahoj, uz si skusala spaci vak? v tom maju tiez obmedzeny pohyb (teda minimalne spodna cast tela) a len tak lahko sa z toho nevyzlecu 🙂.
su aj take, kde su deti podobne ako v zavinovacke aj s rukami schovane.. napriklad tento - https://www.sradostou.sk/detsky-spaci-vak-princ...

dominika7990
12. máj 2017

@ivetik79 hyperaktivne bábätko podľa mna nemáš aj moja cez deň hodí max 3x polhodinove spánky keď zaspim cez deň snou tak potiahne aj dve hodky no potom má zobudí sticovanim 😂 má tiež 4m no v noci krásne spinka aspoň tých 12h medzi tým sa zobudí len raz na papkanie. Keď spala v postieľke tak kŕmenie každé 2 hodinky. Vyskúšaj to spoločne spanie za skúšku nič nedáš a bude sa ti aj lepšie spat lebo len v polospanku jej hodis didu nech sa napapa a spis ďalej 😉

dominika7990
12. máj 2017

@ivetik79 a ešte má napadlo dávaš ju v noci po papani odgrgnut? Ak áno tak vyskúšaj nedávať. Lebo aj odgrgnutie v noci maličké preberá.

ivetik79
autor
12. máj 2017

@dominika7990 nedavam, len sa napapa a rusim ju minimlne

ivetik79
autor
12. máj 2017

@dominika7990 mame, povedala to do 2 minut kazda lekarka u ktorej sme boli - pediater, kozna, ocna aj neurologicka...ona sa totiz stale hybe a nevie byt v klude. A mam uz niekolko noci spolocneho "spania" budi sa rovnako casto, OK nemusim sice vstat, ale mam pocit, ze som este viac unavena, lebo ju stale riesim - drzim jej rucky, davam dudel, sledujem ci ju nejak netlacim...Doma mi nespi VOBEC..neviem ju proste ulozit, takze ja som ta matka, co tlaci kocik za kazdeho pocasia. A aj tie vecerne spanky su biedne, vstavame medzi 4-5 (okolo 4 sa zacina mrvit a viem, ze onedlho uz otvori oci). Takze ja mozem snivat o tom, ze pri mne potiahne dlhsie...Ale da sa na to zvyknut, uz chcem len nejak odburat to viazanie...

ivetik79
autor
12. máj 2017

@bienennest skusala, mam ich doma niekolko, ale nezabera to...takze ju uspavam,uspavam a nakoniec ju musim z toho vyzliect a zabalit napevno, aby som ju akoby znehybnila, inak sa nevie upokojit...uz som z toho na nervy :(

bosorkabb
12. máj 2017

@ivetik79 mám presne to isté. Kúpila som velku plienku 140x140 a do nej malú balim. Ma 7 mesiacov. Cez deň uspavam v nosiči potom vyklopim na postel,ale spí tak 30 minút a koniec. V noci sa to trochu upravilo. Zobudí sa ked sa rozbali sama. Ale inak spí. Od 4-5 je už hore.
U nás je dôležité aby bola zviazana na pevno,aby jej zároveň nebolo teplo tak obliekam len letne pyzamo.
Takže tiež čakám či niekto niečo poradi. V kociku spi maximalne hodinu.

ludkka0407
12. máj 2017

Mam 3mesacne babatko a tiez nespavala v noci ani cez den,max.nejake polhodinove spanky,tak som to poriesila tak,ze rano okolo osmej pol dwviatej da taky polhodkovy spanok,potom sa nadojci,hrame sa,spievam jej,nosim ju a ukazujem rozne veci (cize nic neurobim😀),ale ja dokrmujem,lebo evidentne potom aj lepsie spinka,takze okolo pol jedenaatej doobedu dam flasu um a ideme von (za kazdeho pocasia,ked prsi,tak aspon na balkon)a tak pospi dve hodky cca,zasa nic neurobim,lebo sak tlacim kocik😀a poobede uz ma len take polhodinove spanky zasa az do pol osmej alebo pol deviateej,kedy sa uklada spinkat a zasa ju dokrmin po dojceni a ukolisem na fitlopte.nam najlepsie na vecerny spanok zabera kupel a flasa,to potom potiahne aspon 4 hodky v kuse spanku,po polnoci je uz kazde dve hodiny hore,tak ju okolo stvrtej rano davam k sebe do postele a dojcim a pritom driemem☺neviem,ci som pomohla☺ale uz som si zvykla,ze podriemem par minut a potom riesim cumel,grganie,prekladanie na druhy prsnik a podobne,raz za cas ma dobre obdobie a zaspi so mnou.len hlavne sa neboj,ze ju prilahnes,ak mas taky zly pocit,daj ju po dojceni vyssie,resp.niekde na uroven svojej hlavy☺drzim palceky

marlenka222
12. máj 2017

Nepotesim. Mali sme to uplne rovnako. 4 hodiny zaspavala s drzanim oboch ruk. Upravilo sa to casom samo. Boli to muky 3x -4x do dna. Pomohlo uplne unavenie malej, cajik z materinej dusky a medovky lekarskej. Moja to robila rok a pol. Uz som jej chcela kupit ukludnujuci sirup. Ale nasli sme cestu. Bolo to od uspavania v kociku cez nosenie a vymyslanie az po vyveyranie miestnosti na 22* malu k sebe do postele na bok. Chytit rucku prikryt tazsim paplonom cajik ako som pisala, cumlik a je chvala Bohu klud. Ano je trchu obmedzujuce ze je s nami v posteki, ale ked sa suchne,ihned mozem reagovat a bestihne sa prebrat. Prespime celu noc s par otoceniami a podabiami cumlika. Su deti ktore potrebuju citit mamu od narodenia. Ta moja nezaspala hadam od mesiaca sama. Zial sme matky. Strasne mi to vadilo ze je takato a teraz po 2 rokoch si poviem ze kedy by som si s nou mohla lahnut 🙂 lebo je unavna a beha. Nestihnes vela pocas roku-dvoch spravit doma ale budes spojo lebo budete vyspinkane obe.

sykorkauhliarka
12. máj 2017

my sme sa snazili aj zrusit spolocne spanie...ale ja som vtedy v takom strese ze ani zaspat neviem ...a ze ju prilahnem sa nebojim :D by ma hned hnala na svoje miesto...este sme ju nikdy neprilahli...spime na kraji postele :D

ivetik79
autor
12. máj 2017

@marlenka222 rok a pol? Ani ma nestraste! Ja som z toho kvoli nej na nervy uz teraz...zaujimave ale je, ze v kociku vie spat len tak...sice jej tie ruky lietaju, ale ked mame dobry den, sice sa po tych 20-30 min zobudi, ale pokukenka a spinka este jedno kolecko...tak fakt neviem, ze preco jej to v noci nejde...

marlenka222
12. máj 2017

@ivetik79 netreba hladat odpovede preco. Proste preto. Kolko som sa naplakala a nic neslo. Jedine fakt unavou. Teraz uz kolkokrat doslova pada na hubu azaspi aj sama

bienennest
12. máj 2017

@ivetik79 ja som mojich chlapcov zavinovala do deky do 6.mesiaca...pokial sa jej to paci tak ju zavinuj..aj deti maju svoje rituali..raz ju to prejde..ked sa z toho sami vymotaju nevadi..zabalis znovu ☺

ivetik79
autor
12. máj 2017

@bienennest podla mna sa jej tam uz ale nepaci, to je ten problem...nechce tam uz byt - myka sa v tej deke, ale bez nej nevie zaspat...toto je to, co ma fakt trapi...ze ju tam drzim nasilu :( ale ked ju nezaviniem, chudiatko moje trepoce tymi rucickami a nevie sa upokojit...v deke (kym jej asi nezacne byt horuco, alebo co) je ukludnena po chvilke...

sykorkauhliarka
12. máj 2017

@ivetik79 tak ju daj nahu do deky ked si myslis ze je jej teplo

bienennest
12. máj 2017

@ivetik79 davas ju spavat stale v tom istom case od kedy je narodena? Deti svoj spankovy rezim zvyknu menit..okolo 4.mesiaca je taka vacsia zmena kedy su uz nekludnejsie ked maju ist spat. Jednaj je to tym ze viac vnimaju a musia to spracovat ale casto aj tym, ze este niesu uplne unavene. Potom to trva vecnost pokial zaspinkaju. Mozno ani nieje tak problem deka ako skor cas spanku. Uz si ju skusala dat spinkat trosku neskor, ked je viac unavena? Tiez na ukludnenie pred spankom pomaha tepla kupel..mozno ti nieco z toho pomoze..

roxy333
12. máj 2017

Ahoj,ja ti dobre poradím.Zohrej si olivový olej,ten určite máš(ja používam bodliakovy ten je najkvalitnejší,lisovaný za studena)a urob jemnú masáž svojmu bábu.Neponahlaj sa buď v kľude pomaly od chodidiel,každý prštek postupne,stred nožičky,netlač,len jemne,potom päticku a jemné kruzivym pohybom hore po nožkach,potom tak isto zober ručičku,nakvapkaj si teplý olej na svoju ruku rozotri si do dlani a postupuj po prštekoch,dlani pomaly a pozoruj ako si to dieťatko užíva.Neponahlaj sa potom ho prepoč na bruško a prepasíruj zadoček(sedací sval) a postupne až hore k šiji,netlač len jemne,nemaj suché ruky stále olejuj po kvapkách svoje dlane aby boli šmykľavé a teplé,potom ho zase Otoč a pomaly,jemne bruško.Nezabudni ani na tváričku jemne čielko,líčka ako keby si ho hľadala.Rob to stále pred spaním,dieťa si zvykne ukľudní a navodíš atmosféru na spanacie,bude vedieť,že sa ide spať aj samé už bude chcieť. Ešte predtým mu daj vypiť medovkovy čajík,keď chceš viem ti posunúť olej aj čajík,je určený pre detičky na spinkanie,vysokej kvality zo Švajčiarska...
Roxy

ivetik79
autor
13. máj 2017

@bienennest zaspava po cca 3 hodinovom bdeni, mame rovnaky rezim - kupe sa, papanie a na prse zaspava v podstate hned ako ju zacnem kojit a na niekolko pokusov ju aj ulozim do postielky - ked sa este prebudi dam ju znovu na prso. Do tohto bodu je to ok, ale potom sa uz v postielke po par minutach zacne mrvit a uz taka prispata sa snazi vymotat z toho balenia. A ked ju kojim bez zabalenia, ani len oci neprizmuri...

ivetik79
autor
13. máj 2017

@roxy333 masirujem po kupani kazdy den...je sice pravda, ze nie dlho, lebo mala je uz umrncana...skusala som ju masirovat aj dlhsie, ale to uz len mrnci, mam co robit, aby som ju obliekla este do pyzamka a teda zabalila a ide papat a na prse v podstate hned zatvori ocka. Ale iba ked je zabalena...cajiky sa jej snazim davat, ale vela toho nenapije, kedze je plne kojena a z flasky pit nevie a lyzickou mi da tak max 1-2, potom to pluje...

cajomila
13. máj 2017

Skus ju na spanie zabalit(do perinky,deky,alebo do ulitky).Moje deti sat iez sami rusili...metali ruckami...