Vôbec nechce spať. Je to normálne?

dizzy
2. jún 2008

Ahojte,

velmi ocenim rady skusenych zien. Moj problem je, ze dcerka nedavno dovrsila 1 rok a uz asi mesiac spinka iba raz za den, aj to iba 1,5 hodiny, niekedy aj menej. Dva spanky cez den neprichadzaju v uvahu - druhykrat nikdy nezaspi, ani v kociku na prechadzke, ani na rukach, ani na posteli.
Casto sa budi aj pocas noci (aj 7 krat), hoci na to nema dovod. Na veceru dostava kase a este jej aj ponuknem prsnik. Zaspinka vzdy pred 20tou vecer a zobudza sa okolo 7mej rano. No posledne dni si to posunula na 6.00. Je velmi neposedna, ale nemyslim si, ze sa neunavi, skor naopak. Zubky nehraju hlavnu rolu, lebo nikdy nebola velky spac. A budi sa kazdu noc.. Skusali sme aj homeopatika (chamomilla vulgaris), no mali este horsi efekt: este castejsie budenie.
Velmi ma vsak zaraza, ze odmieta dlhsi denny spanok. Pred 3 tyzdnami mi 5 dni vstala rano o pol 9tej a cez den si pospala 2,5 hodky vkuse. Bola ako med, taka dobra. No odvtedy tyzden co tyzden sa zacina rano budit coraz skor a cez den spi stale menej..

Je to normalne? Ma nejaka z Vas taky isty problem, resp. skusenosti, co robit??

Vopred dakujem za akykolvek nazor, radu. 😅

eppik.m
19. apr 2009

roxi: u nás se to pokazilo cca kolem čtvrtého měsíce, kdy byli dny že přes den vůbec nezaspal, ale potřebu určitě měl i má, vidím to na něm jak je utahanej má červené očičká, tmavé kruhy pod nimi, šouchá si je, je mrzutý (spaní v noci jsem řešila radikálně kolem 9 m. jelikož se budil co hodina či hodina a půl ..., to se nám pomalilinku lepší už ho kojím pouze jednou za noc, když se vzbudí stačí dát dudlika a hned usne, nebo ho přendám k sobě a spí se mnou, nebo když vytuhne ho dám do postílky...) Co se týče spánkového režimu tak večerní rituál máme stejný i hodinu kdy jde večer spinkat. Akorát jsem mu to posunula o hodku dříve, když tedy toho moc nenaspí takže v 18hod večere a v 19 spánek, ale někdy se to nedaří a usne až kolem té 20té jak byl zvyklej pořád. Teda to máme kapánek lepší než vy... Uspávání je u nás takové že, abych ho nemusela vyndavat z postílky přes noc, je už pěkně těžký tak jsem jeho postílku přisunula k naší a jednu část špruclí sundala aby nás cítil a lépe spal (zlepšilo se to trošičku) ... no on je to koumák a stejne si z ní přeleze k nám takže usíná tak že já si lehnu vedle nej, jako poslední jídlo má prso a bud usne u nej nebo ne. Většinou neusne a začne dovádět, lézt, stavět se na nožky, boří si do mne hlavu a dělá blbiny, kope do mně .... já vždy trpělivě ho pokládám na zádička až to vzdá a konečne usne, hlazení, mazlení, povídání nepomáhá 😀 . Chtěla jsem znát zkušenosti jiných maminek jak své dítka v tomto směru zvládají... 😉 Děkuji !!!

eppik.m
21. apr 2009

Ahojky, tak jsem na miláčka vymyslela metodu pevného objetí vleže a zatím to zabírá 😀 . V praxi to znamená že ho pevně obejmu kolem trupu a nedovolím mu hnout se z místa. Zní to docela divně, ale zjistila jsem že takhle když se nerozpohybuje tak dříve usne a protestoval pouze poprvé pak už jenom leží a kmitá rukama, pícha mi do oka, nosu, cpe mi dudlík do pusy, jako kdyby se nudil ... ale zatím usne cca za 30m., nedělala bych to kdybych neviděla jak má unavená očička! Sice moc toho nanaspí klasika 30m, občas hodinu ale alespoň něco, i když se vzbudí tak je vidět že by jěště spinkal ale jak náhle se rozpohybuje tak procitne a spánek je fuč. A ještě jedna věc, cca kolem 22té se občas vzbudí s pláčem který přeroste do hysteráku. Jakoby v polospánku řve, oči má zavřené, občas na chvilku otevře, nenechá se utišit, cokoliv udělám řve ještě více, má přitom studené ručičky a jakoby na čelíčku studenej pot, myslíte že je to noční děs? Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji 🙂 .