Zabudli ste už niekedy svoje dieťa?

petronesa
8. júl 2012

Zaujíma ma to nakoľko vidím, že sa stali prípady keď dieťa zabudli v horúčavach v aute čo žiaľ skončilo katastrofálne. mne osobne sa nestalo že by som zabudla niekde dieťa ale popravde už sa mi na 10 min. stratilo v obchodnom centre a to som len na 2 sekundy malú spustila z očí. A napadlo ma to aj, že pred týždňom kamarátka nakupovala v obchode zo svojou 17 mesačnou dcérou mala toho veľa bo sa k nim sťahuje svokra s manželom pohádaná atď. a v obchode jej zavolal manžel ona nahnevaná vyšla z obchodu telefonovala po 4 minútach sa otočila že nech si malá pohne a dieťa nikde tak šprintovala do obchodu naštastie sedela u predavačky na pulte.Stalo sa Vám už niečo podobné???????

petronesa
autor
8. júl 2012

@zeleny_cajik 😀 😀 😀 aky paradox ze mamina zrovna medzi tolkymi detmi zabudla teba 😀

zeleny_cajik
8. júl 2012

@vietnamka zli a sebecki ludia si neuvedomuju, ze su zli a sebecki 😉 ani sa im o tom neprisnije...

mobilo
8. júl 2012

@carodejnica tak takéto sa stávajú aj u nás....my máme neposedov a keĎ sme s obidvoma náhodou v obchode tak mladší uteká vždy si počká na situáciu , keď platíme alebo pod a staršiemu to je náramne smiešne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 naši tiež vkuse utekajú najhoršie je, kedˇsa každý rozbehne iným smerom....preto keď som s nimi sama vonku vyberám lesy, lúky a tak podobne kde mi nemajú kam ujsť lebo ja pri cestách a obchodoch a tak mám len stres ich ustriehnuť to je tak so živými deťmi ktoré nesedia v kočíku, alebo sa nenesú na rukách ale len utekajú, utekajú 😀 😀 😀 😀

sue
8. júl 2012

Hmm, "zabudnúť" sa mi myslím nepodarí, skôr mám opačný problém - keď je na prázdninách taksa v noci spotená budím a hľadám ho - kým sa preberiem a dôjde mi, že je na prázdninách... ale raz sa na 10min stratil v obchodnom centre - vrátil sa do obchodu s telkou s rozprávkami,kde sme predtým skúšali topánky a bolo to najdlhších 10min v mojom živote 😢 😢 😢 😢

zeleny_cajik
8. júl 2012

@petronesa doteraz nema rada, ked tu historku vytiahnem 😀

liave
8. júl 2012

stalo sa mi ze sme raz isli von v papuckach 😀 😀 😀 😀 alebo sa mi stane niekedy ze zabudnem dat malemu plienku hoc ju este potrebuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no deti zabudnut mam naozaj velky problem a velmi sa tomu tesim...oni sa odomna neodlepia a stale do mna niecimhucia ...nedajboh ze vystupim vzdy si najprv z auta chystam kocik aby som ich mala pod kontrolou hned ako ich vyberiem a uz mala na mna krici..maminkaaa odopnut 😀 😀 😀 😀

no pripajam sa k nazoru ze ludia ktory dokazu zavriet dieta v aute nech je akekolvek pocasie a odist prec!!!na pekac z nimi!!!!
ja obcas necham drobca spat v aute ked zaspi ked ideme z play group ale to je tak ze pootvaram okna a sedim pred oknom(byvame v dome) a cumim na neho ako puk az pokim sa nezobudi ...a co s atyka zabudnutia niekde inde ci stratenia tak na to si davam sakra pozor ...a moje deti su uz tak naucene ze sa drzia iba maminky 😉 dokonca ked ideme niekam s babkou teraz na dovolenke len co ma nevidia uz pocujem :mamaaa deeee?neniiii...a nasledne krik mamaaaaaa mamaaaaa...takze strach mam aj obavy preto som si ich naucila ako naucila ale zatial si verim ze to robime spravne 😉 tak hadam sa nam to nikdy nestane...

apropo ked idem s domu a kontrolujem ...deti mam...kluce mam...penazenku mam...aj mobil maaam 😀 😀 😀 😀 😀 (a nie len z domu )

janulabj
8. júl 2012

nestalo, a pre mna divna otazka, ako sa dá to najdoležitejšie čo mam v živote niekde ,, zabudnut,, ? akože jej pekne riko a nezajem kde je dieta? neviem si to nejak vysvetlit komu a ako sa to može stat. nevravim o strateni sa, ale o zabudnuti.

anavila
8. júl 2012

@petronesa asi často pozeráš "Sám doma" nie? 😀 😀 😀 😀 ale vážne, ja som raz videla video, ked si mamicka isla vykladat z vozika nakup do auta, dieťa vo vajíčku položila na strechu auta, dovykladala nákup, sadla do auta a decko na streche, no hroza, potom ju zastavil niekto a upozornil...ale urcite to bolo len nafilmovane naschvál.
Ja mám tri drobňatka, včera sme boli v Levoči, milion päťsto ludi, Miško v pohode pomedzi nich, no hrôza!! vkuse odbiehal. A raz sa mi stalo tiez vo velkom obchode sa schoval za posledny regal, do maleho otvoru medzi regala okno,hladala som ho asi 5minut som skoro odpadla, a to bola tiez sekunda. Ale nezvyknem deti zabudat nikde, stale si ich spocitam, ci mam vsetky :D hahahaaaa...

petronesa
autor
8. júl 2012

@sue ja tiez minule mala spi somnou babka a dedko v spalni v noci sa zobudim a dieta nikde to bol sok utekam kukam z izby do izby a nevsimla som si ze lezi medzi nimi utekam na balkon pozeram ci nevypadla odrazu sa zapali svetlo a dedo co tu pobehujes ja ze nemam dieta stratila sa kukal na mna ko keby mi preskocilo ze sak dosla za nami a spi s nami fuuu a srdce sa znovu rozbehlo 😀

petronesa
autor
8. júl 2012

@janulabj je to neuveritelne tiez si myslim ze sa neda zabudnut ale je vela pripadov co zabudnu dieta nehapem preco to uz asi musi byt velky stres

petronesa
autor
8. júl 2012

@anavila inac tie minuty sa zdaju ako hodiny ja som to zazila u nas na dnoch petrzalky skoro som umrela od strachu a na pár sekund mi tusim prestalo srdce tĺct brrrrr

anavila
8. júl 2012

@petronesa a v tej chvili uz vidis vselijake scenare...to je najhorsie...ale to mu poviem co robil, ked vyrastie 😀

hradnapani
8. júl 2012

@petronesa a este pridam story, ktoru som zazila a doteraz mam zimomriavky. Asi pred tromi rokmi stojime s muzom na semafore pod manderlakom v BA, kde je tam velka krizovatka a zrazu taky dvojrocny chlapcek si to sinie cez cervenu cez prechod, akoby zazrakom ho nic nezrazilo a ludia sa na to len kukali. My sme potom za nim utekali po celej sturovej (rychly bol) dobehli sme ho az na Safku, kde chcel zase utekat cez cestu. zavolali sme policajtov a ti uz vedeli.... potom dobehol udychcany zeleny otecko, co si zabudol na synka, ked sedel na nejakej terase v centre s kamosmi... (Maly bol ale dobry, neplakal, nepanikaril, dokonca utekal k telefonnej budke ale nedociahol, ale nepovedal ani pol slova, ale hrozny pocit mam z toho doteraz... co vsetko sa mohlo stat...)

petronesa
autor
8. júl 2012

@anavila sak prave v dnesnej dobe je vela uchylakov, pedofilov, obchodnikov s bielym masom vaaa ani nechcem na to pomysliet sak ked v spravach dali ze priamo z kocika ukradli dieta to uz co je

petronesa
autor
8. júl 2012

@hradnapani brrrrrrrr sak prave nechcem ani pomysliet a deti poriadne ani cez cestu nevedia chodit

luciauk
8. júl 2012

mne sa to stalo. niekedy vám nedovolili ísť s kočiarom do obchodu! nechala som prvú dcéru v kočiari pri vchode, mala dva mesiace, ešte som si len zvykala byť matkou. nakúpila som, obišla svoje dieťa, a odišla z obchodu. asi po 30 metroch mi svitlo, že niečo mi chýba a peckovala som naspäť 😀

mandragora22
8. júl 2012

@petronesa nikdy sa mi nic take nestalo, ked som mimo zname prostredie, cize dom a blizke okolie, vzdy drzim dieta pevne za ruku, ak sa mi vytrhne, tak mam oci sustavne na nom. ak by mi zavolal manzel s takou sprostostou, tak ho poslem za sekundu do riti a staram sa o dieta. vzdy by mi bolo dieta prednejsie nez nejaky manzel s jeho matkou 😀

mandragora22
8. júl 2012

@luciauk tak toto je este pochopitelne 😀 😀 😀 😀 i ked ani to sa mi nestalo, kedze ja som moju nemohla nikdy z oci spustit, lebo velmi vela grckala a dusila sa tym 😖 ☹ 😉

mandragora22
8. júl 2012

@carodejnica ano, dieta "utekáč" je nieco uplne ine, nez to, ze matka zabudne na svoje dieta 😉 to su dve uplne rozdielne situacie 🙂

carodejnica
8. júl 2012

@petronesa Júj, presne minule ma tak napadlo, akože bojím sa chorôb, nemocníc, úrazov, ničoho sa tak nebojím, ako kadejakých úchylov, čo unášajú deti, ja neviem, ja by som bola schopná aj zabiť takého človeka.. 😠

marissenka
8. júl 2012

zabudnut to nie. ale sem-tam ked idem u nas do obchodu(parkujem rovno pred vchodom) necham decka na par sekund v aute.predavacka ma pozna ,hned mi to nablokuje a trielim. nebudem ich hore-dole vyvlekat, ked idem len jednu somarinu kupit..ale aj tak si to vycitam a mam strach.bojim sa napr. ze nebudem moct odomknut a sa k nim nedostanem. ale to by padlo za vlast okno.. 😉 a minule mi maly zdrhol s hrmotajucou tatrovicou(ma dovolene len po suseda a naspat,byvame na dedine, ticha ulicka) ja malu v kocari....a neak sa pozabudol, kricim kricim-samozrejme cez ten rachot nepocul. tak davaj kocar odstavit a utekat za deckom. strach veliky aby neaky blazon nevyletel...achh..a pre tieto jeho zmeny trasy v meste ho drzim za ruku, a moze sa trepat , nariekat..mam z toho hrozu, zeby ho zrazilo, alebo neaky blazon uchmatol. uz teraz sa klepem, ked zacne mala behat 😒 . to si kupim asi voditka. 😀 😀

petronesa
autor
8. júl 2012

@luciauk ako nedovolili s kocikom do obchodu no skusil by ma niekto vyhodit taky hunbuk by som narobila ze by sa prepadli pod zem sak to je protipravne

digysa
9. júl 2012

Som si ista, ze dieta sa da zabudnut, ale v tom uz hra ulohu vycerpanost, prepracovanost a unava matky.
Definitivne sa tu nebudem buchat do hrude a pisat, ze sa mi to nikdy nemoze stat.

Zatial sa mi to vsak nestalo. V aute by som dieta nenechala spat nikdy v zivote. V mojej lokalite je to zo zdravotneho hladiska nemozne.

Jedneho dna po treningu ma syn chcel pockat v aute, ked som viedla debatu s jeho trenerkou ( cc. 3 minuty) Ja som stala vedla jej auta, cez ktore som nevidela na svoje. Syn si zatvoril dvere a cakal na mna v aute. Samozrejme z bezpecnostnych dovodov nemozu deti otvorit dvere zvnutra.Ked som prisla k autu a otvorila som, on bol mokry ako mys, cely cerveny na rukach, na nohach, tvar cela s uplakana, mokra a cervena...reval az sa zajakaval.....skoro sa v tom aute zadusil.Neviem, preco chudacik zatvoril dvere....ale proste sedel tam v saune, nemohol dychat a vraj na mna krical (co som vobec nepocula, koli prebiehajucej konstrukcii).
No obaja sme sa poucili....ja som mu dala pristup otvarat si dvere zvnutra (uz je velky chlapec) a on ma vzdy caka radsej pri mne.
Este som bola velmi zvedava,aku sme mali teplotu v tom nasom aute, tak som si to jedneho dna odmerala.
Teplomer mi ukazal 61 stupnov! 😨

lentilka29
9. júl 2012

nie,nestalo...snazim sa malu nespustat z oci..maximalne sa niekde skryla na ihrisku,alebo doma v byte..inak ju fakt nespustam z oci a som jej neustale v patach...a budem kym neuznam za vhodne,ze ano,uz to mozem nechat len na nu....co nebude skor ako v 5 rocniku ZS.dovtedy sama vonku nebude bez doprovodu starsieho rodinneho prislusnika.ked vidim reportaze o unosoch deti,o tom ako sa deti stracaju....treba davat pozor

vejula
9. júl 2012

@petronesa môj maly ma zalubu v odbiehani skryvani sa mi, pripada mu naramne vtipne ked za nim beham, a ano už sa mi stalo, že sa mi maly v dave zapilietok a ja som ho hladala po obch centre... Boli to fakt hrozne minuty, niekedy už nevladzem... Neviem si predstaviť, čo je to isť s dieťatkom ruka v ručičke kludnym tempom po meste či obchode.... Viem, že su aj take deti.
Ale maleho som teda nikde nezabudla nikdy.
Ale čo sa mi stalo, že som zabudla psika zaviazaneho pred obchodakom. Nie dlho, po ceste som si uvedomila, že mi čosi chyba, tak som sa zvrtla pre neho.. Mohlo to byť takych 5 minut, ale aj tak to bol čudny pocit, ako som na neho mohla zabudnuť 😕

munu
9. júl 2012

nas maly Matko je tiez velky huncut, uteka po obchodoch a my s manzelom sme mu tiez neustale v patach.. neuteka stale, ale niekedy chyti taku chut, ze sa tam chce vybehat.. vacsinou ho davame sadnut do nakupneho vozika, co je taky velky na kolieskach a vtedy je klud.. maly Samko je este malicky, tak ten je stale v kociari,ale tiez stale nakukujem do kociara, ci tam stale je, hlavne ak zaspal v autosedacke a s len ho pripnem na kociar s autosedackou.. lebo co ak pojde niekto okolo, nejaky uchyl a ukradne mi ho s celou autosedackou a ja si to ani nestihnem vsimnut.. clovek nikdy nevie.. mam panicky strach z toho, ze by mi niekto ukradol jedno z mojich deti alebo zeby sa mi niektore z nich stratilo.. zabudnut na nich asi nezabudnem, lebo stale na nich myslim a ked idem niekde do obchodu sama, tak stale ich vyberam a beriem so sebou a tiez mam taky system, ze najprv vyberiem kociar a nalozim Samka, dam si ho k sebe a vyberiem Matka a toho uz drzim stale za rucku, zamknem auto a ide sa.. ked som s nimi sama, tak Matko pocuva, drzi ma za rucku, ale akonahle som s manzelom, s kamoskou, tak hned by utekal.. u kamoskinej dcerky vidi, ze ona nechce davat rucku na prechadzke, tak uz aj Matko zrazu nechce rucku a podobne.. a mna to potom rozculuje, tak radsej chodievam na prechadzky s nimi sama alebo s manzelom, lebo pri nom aspon viem, ze on za nim pojde, vezme ho na ruky pripadne a tak..kdezto od kamosky toto nemozem chciet, aby ona behala za mojim synom, hejze.. mam najdej, ze ked bude Samko mat 2-3 roky, tak Matko uz bude rozumnejsi a Samko mozno ani odbehovat nemusi od nas 😉 nieje to nic prijemne veru, to je pravda..

munu
9. júl 2012

este som zabudla napisat, ze ked idem natankovat s nimi, tak na benzinke ako necham auto a idem dovnutra zaplatit, tak maju celu stenu sklenenu, takze to auto zamknem a tu minutku, dve co idem zaplatit na nich stale cumim cez okno, mam na nich priamo vyhlad, takze to akoby som bola pri nich uplne.. no ale oci nespustim z auta, to je fakt.. ak viem, ze idem niekde do obchodu hoci len na chlieb a nic ine, ale nebudem na nic vidiet, tak to ich hned beriem so sebou, nenechavam v aute vobec.. a ak mi niektory z nich v aute zaspi, tak Samka prenesiem s celou autosedackou domov a Matka vezmem na ruky a ulozim ho doma do postele alebo na gauc 🙂

luciauk
9. júl 2012

@petronesa pred rokmi to tak bolo. bohužial. ja som sa patrične búrila, v obchodoch, u lekára, na úradoch...absurdné, nie?

traktor
9. júl 2012

nikdy som sveje deti nikde nezabudla..a to som ich vlacila vsade ..som si ich len pocitala 1,2,3,4 a vedela som, ze su vsetky 😀 ..teraz uz baby maju ine zaujmi, tak nechodia s nami vsade a ked pocitam, tak pridem po 2 a potom sa obcas zmätene obzeram okolo a potom mi trkne, ze aha 3,4 su doma 😀 ...Maťko je spachtos, tak tu priznavam, ze v aute zostava spinkat,ale nie v tychto horucavach..je to u nas na dvore / byvame v dome/, okna, dvere otvorene a vzdy je pri nom niekto / zväcsa najstarsia, ta si pri nom rada precita daky casak/..a raz sa mi stratilo dieta, bol to Paťko/ mal asi 5 rokov?/, som bola v obchodnom dome a on sa rozbehol, videl hrackarstvo, len mi zakrical, ze si ide pozriet hracky..vsade vela ludi, dosla som tam aj ja..a jeho nikde..sa tam schoval za regal ..a ja v panike, kedze aj na popschodi je hrackarstvo, tak ze asi myslel to..tak som utekala hore, ani tam nebol..som myslela ze zomriem..tie minuty sa zdaju ako pol dna..cloveku prebehne vselico cez hlavu,cez unos, vybehnutie na cestu atd.....a ako som isla spät na dolne poschodie, uz stal pri SBS sluzbe a zrevany bol ako aj ja..chcel si urobit srandu a sam sa potrestal..odvtedy sa odomna ani nepohol..

vodnarky
9. júl 2012

@petronesa -este sa mi to nestalo a dufam,ze ani nestane.. 😔 asi by ma slak- trafil od strachu.. 😖