Záchvaty hnevu cez deň aj v noci

pekarovamonika
31. júl 2016

Ahojte maminky, ja viem že na túto tému je príspevkov už pomerne dosť, ale chcem sa spýtať či ste sa stretli s takýmito záchvatmi aj v noci. Synček má 2 roky aj 3 mesiace a začalo to všetko okolo 2 rokov. Najprv cez deň - problém prebaliť, nechcel si dať dole plienku ani novu dať. Oblečenie detto. Umyť ruky, ísť spať - to čo dovtedy fungovalo bez problémov teraz strašný problém. Taký rev, že hrôza, kopanie, hádzanie celým telom. Človek ho nevie udržať v náručí. Ja som momentálne v 8 mesiaci, takže to ani nedokážem. Nič nepomáha, ani dohováranie, ani krik, ani po zadku. Ja už v mojom štádiu s ním nevládzem, nadrapuje sa s ním manžel. Ale strašne nám už tečú nervy. No ale v poslednej dobe sa to začalo aj v noci. Spí ako dudok, po polnoci sa preberie, začne hyspericky kričať, hádzať sa , kopať - proste to isté čo cez deň. Nič na neho nezaberá, no a v noci ten rev - pobudí aj susedov. Nakoniec ho manžel nosí na rukách a po čase sa ukludní, tak že ho už aspon do postele uložíme. Bojím sa či je to len ten hnev alebo niečo horšie, bojím sa čo bude keď sa narodí bábo a toto bude stvárať cez den aj noc. Budem vďačná za každu radu. Monika

sara07
31. júl 2016

naštuduj si obdobie vzdoru, má ho každé dieta, a každá mamička si hovorí dopredu no to moje také nebude, včetne mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 proste bude po jeho a basta 😀 😀 😀

kittykat22
31. júl 2016

ano ano. U nas to iste v tom veku. Okrem zurivych prejavoch nevole pri obliekani, hrani, snazeni sa o nieco atd. atd. atd. nikdy nezabudnem na vrieskanie pri kazdom umyvani zubov - pol roka vreskot rano aj vecer. Moje dieta sa zmenilo na par mesiacov na maleho velkeho certa.

pekarovamonika
autor
31. júl 2016

Chápem, že si tým prejde asi každý rodič v rôznom merítku, no mali tieto záchvaty vaše detičky aj v noci? Už máme z neho dosť cez deň, no aj v noci?

sara07
31. júl 2016

ano pred spaním že on večer nejde spať, lebo nie je tma, alebo ráno o piatej hore s tým že ležat kým bude svetlo nebude lebo on si zmyslel že sa bude hrat

natalia_2
31. júl 2016

@pekarovamonika ja mam doma podobnu situaciu a trva to už pekne dlho jedine v noci spí.Bije nas strašne vrieska,kriči,hádže po nas predmety a to ma 3,5 roka.Chodime aj k psychologičke.Kolkokrat si nevieme doma rady s ním.Nema rešpekt je velmi vzdorovity

angelatack028
31. júl 2016

@pekarovamonika Ahoj, ja mam doma presne to iste. Maly bude mat 2 roky teraz v auguste. V noci sa mi stalo zatial 2x. Pobudil aj susedov aj mladez na ulici stala a cumeli odkial ide taky rev. Nooo trvalo to asi 45min. Aj po zadku dostal aj som kricala a nic. Najviac ho vytocilo ked som prestala uz reagovat a otocila som sa. Tak som sa len pozerala s "nezaujmom" a az tak sa ukludnil, lahol a spal dalej. Cez den vystraja uz menej, zatial na neho funguje to, ze pri zachvate ho jednoducho necham tak a idem prec. Samozrejme, ze ked sa poskriabe po tvari tak za to dostane a idem opat prec. Nemoze si ubližovať! Za par min. pride krotky, ze sa chce s maminkou tulit 😀 tak sa opytam ci sa uz vyzuril ci mu je lepsie a ideme sa pritulit. Horsie to je, ze zacina vystrajat aj na ulici a vlastne vsade, no neprijemne sa citim teda riadne, ale ti co maju deticky toto obdobie poznaju velmi dobre a co nemaju tak zaziju 🙂

sara07
1. aug 2016

@natalia_2 môžem sa spýtať ako to rieši psychologičkači vám dáva cvičenia alebo návod na zvládnutie určitej situácie alebo aj lieky, ak nechceš samozrejme nemusíš odpovedať len ma zaujíma prístup mudr k tomuto

matusik24
1. aug 2016

@natalia_2 náš má tiež 3,5 roka a tiež výbuchy zlosti,ako opisuješ, s mm sme už zúfalí, kde robíme chybu.Tiež sme boli 1x u psychologičky, keď mal cca 2 roky a tá len povedala,že je rozmaznaný a z toho vyrastie a diagnostika takýchto detí sa dá robiť len až od 4 rokov.Chcem sa spýtať čo Vám povedala psychologička a ako sa máte chovať a z čoho pochádza tá zlosť.Ďakujem,za odpovede ,lebo sme celá rodina zúfalá z jeho správania a revu pre všetko.

jankaa55
1. aug 2016

Možno len žiarli ze bude mat súrodenca a vyžaduje si takýmto spôsobom pozornosť...

bleee
1. aug 2016

@pekarovamonika moja má necelé 2r. je tiež vzdorovitá, ale vnoci nie. Môžeš skúsiť napísať aj do nejakej Online detskej psychologickej poradne, podľa mňa ak sa budí s takým revom v noci, tak je to už prúser a treba riešiť so psychológom. Aspoň ja by som to tak na začiatok urobila

katkalubkova
1. aug 2016

@pekarovamonika ja mam takeho nervaka, mladsieho syna ma 3 roky. Ale nie vzdy, obcas sa da prebalit, ( uz len na spanie ), obcas mu tresne " v palici " a neda sa udrzat, to iste aj pri umyvani ruk, niekedy pohoda, a niekedy len trpnem az nehodi celo o vanu.
Nechcem Ta strasit, ale neviem, neviem ci to prejde, ked pride druhe, asi sa to znasobi. Ja ked som priniesla mladsieho domov, tak starsi, ten sa spraval ako prepnuty, strasne bol zly, zuril, ceril zuby spoza stola, ked som mala maleho na rukach. Raz som len vystrela ruku a taka mu sadla po lici, to nezabudnem 😀 . Teraz uz bude mat 8 rokov a stale su konflikty, krik, plac, rev. Nepomaha ani ked potichu vysvetlim, ani viac krat, aj ked ziapem ako najata, niekedy to zial uz inac nejde. Ani ked dostanu po zadku. Jednoducho to asi musi prejst.
Ked pojdes do porodnice a maly bude s muzom sam, tak mu mozno bude smutno.
Mna ked uz brutalne naseru, tak poviem, ze bud pobalim veci im, alebo, ze odchadzam ja a este, ked zacnem hrabat v skrini cest. tasku, tak je klud aspon na chvilu 😀 😀 😀 .
Skus si ho nevsimat, samozrejme, dat na neho pozor, az si neublizi, niektore baby to radia, ale u nas nepomaha ani to 🙄
Ta noc moze byt len prechodna, to byva aj u nas.

siena7
1. aug 2016

mila Monika, presne co popisujes sme zazivali s nasou starsou dcerkou, teraz ma tri a pol roka a nastastie sa to stava uz len vynimocne. Odpozorovala som, ze vacsinou sa to udialo ak isla spat s plnym bruskom, alebo tesne pred vecierkou pozerala privela rozpravok, pripadne v noci spracovavala privela vnemov, kt. sa odohrali cez den ...skus zjednodusit spankove ritualy, co najkludnejsie a najneznejsie dieta ulozit do postele a ak sa v noci prebudi s revom, treba skratka vydrzat kym sa upokoji ;) viem ze to znie absurdne, a ver mi, este narocnejsie to prebieha ak su deti dve /a viac/ a navzajom sa zobudia...ale poznam to, aj nasa mala neskutocne vrieskala a odmietala nas. vsetko, co sme sa s muzom pokusili spravit aby sme ju spacifikovali, ju len viac rozhodilo...vacsinou zabralo, ked som nieco razne povedala a bola pri nej, kym to neprehrmi. ak mi povolili nervy a nakricala som, bolo to este horsie. ani rozsvietene svetlo, ci umytie tvaricky vodou nepomahalo. len to nechat odzniet a nech citi, ze si pri nom. mozno to suvisi aj s prichadzajucim surodencom...ako mi poradila moja pediatricka, ked som chcela bezat za psychologom: najdolezitejsie je dietatu prejavovat vela lasky, obdivu a povzbudenia, a ked bude mat vela tvojej bezvyhradnej pozornosti, nebude sa citit ohrozene - ani surodencom...mohlo by to pomoct. prajem vela sil a drzim palce nech to spolu zvladnete 🙂

pekarovamonika
autor
2. aug 2016

Ďakujem za rady a povzbudenia, vidím že nie sme v tomto ničím výnimoční 🙂 . No tie noci nie sú na dennom poriadku našťastie, ale o to je ich horšie prežiť. Aj denné záchvaty hnevu sú akoby v nejakých intervaloch. Naposledy to mal niekedy pred mesiacom, trvalo to asi týždeň. Potom bol kľud. Teraz sa to vrátilo zasa. No som zvedavá dokedy to potrvá. Keby bol len sám, tak to prežijeme a ide sa Ďalej, ale mám obavy keď sa narodí sestrička, čo bude. Nemám pocit žeby žiarlil na to že bude mať súrodenca, prejavujeme mu veľa lásky a pozornosti, a rád sa so mnou mazná. Takže uvidíme. 🙂 🙂 🙂

christina_petrikova
2. aug 2016

@pekarovamonika uvidite 🙂 bude to v pohode.. sestricka praveze moze obratit tieto veci k lepsiemu 😉

nerko
2. aug 2016

@pekarovamonika cez den pravidelne vyvreskujeme a v noci sa to stalo par x, no prislo mi to ako zo spanku, nocna mora. Druhe babo mame 6 tyzdnov a dalsia kriza. Zhorsilo sa papanie a od vtedy musi s nami spat v posteli, strasne sceny. Cakam kedy toto pominie...

stastenka42
4. aug 2016

Tak aj my mame toto obdobie,mala ma 2 roky a 4mesiace a zacalo to asi pred mesiacom..niekedy mam pocit ze ju roztrhnem ako zabu!! Hlavne ked zacne vrieskat na ulici a nic nezabera..dnes to urobila na kupalisku a este popri tej hanbe ma pohryzla do ruky a vtedy mi uz vyletela ruka jednu som jej pleskla..potom bola ceje poobedie ako med..viem ze niektore matky to odsudzuju ale uz naozaj niekedy neviem co s nou..snad to coskoro pominie..

moonka1
4. aug 2016

@stastenka42 co matky odsudzuju, ze jednu dietatu plesknes? mna by zaujimalo co by urobili tie maminky ktore to odsudzuju 😉

stastenka42
5. aug 2016

@moonka1 ano ano,lebo vraj len pevne nervy a komunikovat s dietatom je ok..ale poviem ti ze celu noc som mala vycitky ze som jej capla ale asi ,zabralo,😀

terezka1947
5. aug 2016

@pekarovamonika taaaak,ja mam druheho syna a myslela som si,ze nocne hysaky nas obidu....ale nie
tiey je okolo polnoci hore a place-doslova kvici....kope,natahuje sa....ale nikdy poriadne neviem,ci je uz prebudeny,ci nie...snazime sa ho smanzelom len pojkat,nosit...ono to zvycajne po nejakych 20minutach prejde-teda ten plac,ale musime ho mojkat dlhsie,zobrat k sebe spat,co zase nie je problem
nema este 2r.
cez den staci,ked na nieco poviem nono..hned sa hodi na zem a kope nohami a reeeeve,ja to slovo neznasam....ale placom sa to nazyvat neda
ale ja tak,cez den je to ako tak ok,no tie noci...ja uz mam strach ist spat
ten plac ni eje kazdu noc,ale mozno kazdu druhu a netusim na zaklade coho...lebo nech uz som sa snazila o kludny denny rezim,ci sme boli niekde na vylete-je to uplne jedno
dnes po tej hysterii sa zacal v spanku smiat...vcera strasne vzlykal
ja chapem,ze sparacuvava zazitky...ale uz nech z toho vyrastie
starsi syn mal nieco podobne,ale v jemnej forme a podstatne starsi...ale rvalo to iba par dni...a nakoniec mal par mesiacov,kedy sa budil akoby na minutu presne 1hodina,oci otvoril a v postielke sa hral,spieval si....do cca 3h....potom bud zaspal sam alebo som mu dala mliecko,neskor vodicku
ale toto male nase drobatko...taaak to je iny nervak 😒

terezka1947
5. aug 2016

inak,dnes som uz bola tak na dne a aj som sa normlane zacala bat,ze sa mu nieoc stane,ze som mu dala po dupe...nie silnu,ale dala...tak strasne vzlykal,az sa zachadzal...no,strasne som sa bala....prebudil sa,no dal sa po chvilke krasne utisit
ale viem,ze z takych nocnych desov by sa nemalo takto prebudzat-ale zufaly rodic robi zufale ciny

wolfwife
5. aug 2016

Ahojte náš malý má 2 roky a 4 mesiace a tiež toľko vyvádza hlavne cez den.Máme problém pri prebaľovaní niekedy sa mi nechce dat prebaliť no niekedy ho chcem nechať bez plienky a plače že chce tu plienku.Dalej s papaním ked sa zobudí tak ešte niečo zje ,ale v priebehu dna je to hrozzne musim behať za nim z tanierok ked uz fakt neviem čo s ním tak mu dám telefon a on si pozera rozpravky...ale nechcem aby to bolo tak vzdy dost je uz zavislý na tom telefone ked ho nevidi pekne sa hrá všetko ale čo len uvidi že niekomu volam alebo zvoni hotovo vyvádza strašne.Snažim sa čo najmenej mu ho ukazovať ale ak volaju zbanky alebo manžel tak musím dvihnuť. A dalšie neviem čo to s ním bolo ale pred pár dnami to bol už večer a on tak reval že osm nevedela čo s nim ale vkuse .Nechala som ho aj samého na zemi ale vkuse plakal tak som ho vzala že ho dám na postel este horši rev potom mi utekal vonku nevedeli sme ho s manželom utíšit no nakoniec ako vybehol vonku manžel ho vzal na ruky pritom sa vyvracial ako stale dobre že ho ešte vladzeme udrzat a pri tom ako sa ohýnal manžel mu ukázal vonku hviezdy a bolo po všetkom.Ukludnil sa a o pol hodinky sme ho aj pekne uložili.Neviem čo je s ním ale napriklad ked niečo poiem a sa mu to nepáči normalne ma tapne s rukov aj vám sa to stávalo ? a ked mu dam po zadku tak by bola šou čo by som mala v takom prípade robit?

timea7
10. aug 2016

@wolfwife snažte sa aj s manželom zachovať kľud, aj keď to je ťažké. Niekedy sa ešte podarí odpútať pozornosť (ako tými hviezdami), ale bude sa to dariť stále menej a menej. Dieťa ešte nezvláda svoje emócie, treba mu určiť hranice. Čo sa týka tej plienky, on netuší, prečo ju raz má mať a raz nie. Ak by to bolo tak,že keď ide spať, ty mu ju dáš, ale počas dňa je bez nej, OK, ale ak ju raz počas dňa má, raz nie, je zmätený. Ak ju nechce, dobre, ale bude chodiť na nočník. Pochopí, ak si budeš stáť za svojím. Pri jedle to isté. NEMUSÍŠ za ním behať s tanierikom. Ty chceš. Chceš, aby niečo jedol, preto mu dávaš do ruky mobil. Ale lepšie je naučiť ho, že sa je jedine za stolom a bez mobilu, pozerania rozprávok a pod. zbytočností. Ak od stola odíde, nedostane do úst už nič. Veľmi rýchlo to pochopí, najmä keď zistí, že ty sa nezblázniš z toho, že bude hladný. A závislý na mobile? Nežartuj. Ak ti niekto volá, vybavíš a mobil odložíš mimo jeho dosah a absolútne si nevšímaj jeho rev, prejavy hnevu. Tiež pochopí, že ho nedostane, aj keby čo robil. Len teraz je to ťažké,lebo to vyzerá ako trest, že ho pred časom ešte mohol mať a teraz už nie. Lepšie je ani s tým nezačať. Držím palce.

moonka1
10. aug 2016

@stastenka42 kiezby to bolo take jednoduche zachovat si chladnu hlavu. Kolkokrat som aj ja dostala po zadku a pozri zijem som tu 🙂 ziva a zdrava 😀

drimonna
7. dec 2018

Po mojom hneve vyzerá dom ako keby bolo tornádo...Ja mám ten hnev, že všetko rozhadzujem,trieskam dvermi, a samozrejme vrieskam.... Ale nie je to nič na chválu.... Nebudem písať podrobnosti... 👍 proste sa vtedy veľmi kontrolovať neviem...Vtedy je to najhoršie , že Max, keď si doničím nejaké veci...Alebo kvôli tým veciam sa naseriem...Ale môžem byť nahnevaná všeliako... To je už o tom, že na čom a ako sa naseriem... 👍👍👍 Dovi 🙂 Atd... To sa nedá vysvetliť poriadne 🙂

Ja som bola tiež zlé dieťa 🙂 Revala som aj bezdôvodne, lebo povedzme keď som niečo nevedela nájsť a revala som, tak potom, keď som to už našla, tak som revala ešte chvíľu ďalej a tú vec som skryla, aby ten rev nebol "zbytočne" a aby si rodičia mysleli , že som to nenašla ešte ... A tak...Lebo keď som to našla hneď , tak reakcia rodičov ,,No vidíš, bla bla."...A to je neopísateľné...Nwm načo sa to snažím vysvetliť...Proste aj ja som bola zlé decko....Za všetko som revala, za všetko som sa nerváčila,hádzala som sa o zem , a byla som sestru,atď..

tinka78887
Autor odpoveď zmazal
Zobraz