Žehlíte detské veci?

sasa2810
21. júl 2020

Ahojte maminky rada by som sa poradila alebo vypocula vase nazory
Mam 9 mesacneho syna a vzdy a vsade som pocuvala ze vecicky pre babatko sa musia zehlit lebo sa tym zabijaju bakterie. No uz mam toho viac a moc to nestiham ale stale mu vsetko periem zvlast na 60ke minimalne a detskou avivazou aj praskom na pranie. Viem ze ak sa dava pradlo do susicky potom sa zehlit nemusi ani to detske myslite si ze ked nemam susicku a periem na tej 60ke musim mu tie veci zehlit aj tak?
Dakujem za nazory 🙂)

ckatka
21. júl 2020

Ja zehlim len voskove obrúsky pri výrobe...A raz do roka šaty a košeľu na ples.
Krpcovi som bodycka a dupačky prala na 60 a občas priliala.dezinfekciu alebo.ocot...a odkedy chodí, periem nám všetko spolu. A mam len 4 kôpky. Čierne, biele, farebné a športové. A čas od času obliečky +utierky+uteráky na 90. A potom občas ešte psie veci, pelech, handry...A po nich práčku dezinfikujem.
Vesiam väčšinou na take tie pod stropné vytahovacie tyče, neostavaju žiadne stopy ako po šnúrach a netreba stipce. A manžel si svoje odtiaľ vždy rovno vezme a poskladá a ja potom svoje a krpcove...A rovno do skrine. Sušičku zatiaľ nemám ale chcem.

katrin69
21. júl 2020

@sasa2810 Keď už má 9mesiacov, už by som to neriešila, či treba prať nad 60°C, alebo prežehlievať... Keď nestíhate, tak na domáce nosenie je to fajn. Tak či tak sa za chvíľku zagebrí a šup opäť do prania. Žehlí sa to kvôli detským ekzémom a vyrážkam, ale pri takom "starom" chlapcovi by som si už hlavu nerobila.
Pri dcérke som si dávala pozor, mala prané samostatne do 1.roka. A tento môj chlapčok... už mu samostatne neperiem. Všetko dohromady a je tu medzi nami bez vyrážok... Periem aj s avivážami a klasickým pracím prostriedkom... Keď mám obavy ohľadom prášku a aviváží, tak moja práčka má v nastavení opätovné prepláchnutie.
Keď na mňa čaká asi metrová kopa prádla, tak deťom beriem neožehlené, oblečiem ich a nerobím z toho vedu 😉

amelie2017
21. júl 2020

Ja som ozehlila len po prvom prani a asi po 2 mesiacoch som uz prala vsetko spolu, aj nase veci, ved aj tak sa valala v nasich oblieckach, stale bola nalepena na nas. Nemalo to pre mna zmysel. Mozno keby mala nejake kozne problemy, exzemy, tak by som to brala inak...

lucinka1988
21. júl 2020

@sasa2810 žehlenie je moja najoblúbenejšia domáca práca a žehlím rada a všetko. Neviem si predstaviť dať na seba niečo neozehlene, synovi by som tiež neobliekla nič, čo neprešlo žehličkou- neriešim to kvôli baktériám, skôr kvôli môjmu pocitu a tomu, ako to vyzerá..

sante81
21. júl 2020

@sasa2810 ja som na prahu 40tky zistila, že žehlenie je pre mňa ten najlepší relax 🙂

amelie2017
21. júl 2020

@sante81 ja strasne rada zehlim, ale neviem sa k tomu dokopat. Uz ked zacnem idem, ale ja celkovo neznasam skladat pradlo, ja by som ho najradsej mala na zinke az do pouzitia.

kika86
21. júl 2020

Žehlím rada, ale nerada sa k tomu dokopávam. Aspoň vtedy môžem v kľude sledovať seriály😁 môj muž sa naučil, že nemám rada ak ide niekam v pokrčenom tričku. A deti to už berú automaticky, lebo sú tak zvyknuté🙈 čiže žehlím všetko okrem ponožiek a nohavičiek.

euka210
21. júl 2020

@sasa2810 ja som zehlila prvemu latkove plienky asi tak 3 mes., potom ani tie nie. Tie som prala na 60C, ostatne veci periem na 40C a zehlim iba tricka a co treba do skolky, do skoly. Pri babetku som zehlila co bolo velmi pokrcene, inak nie.
Na doma veci nezehlim, pri 3 detoch a tych kvantach oblecka co zaspinia by som sa zblaznila.
Ja zehlenie neznasam.

sono2
21. júl 2020

Ja teda tiež žehlim všetko. Mám dve dcéry muža a tak áno niekedy je toho viac a do pol jednej v noci žehlím zvlášť som dcére prala staršej asi do roka mladšej len ani mesiac

nikuska845
22. júl 2020

Zehlila som do 3m a potom už len keď trebalo aby nebolo skrcene inak už nie. Tiež toho máme dosť a pri ňom už by som momentálne nestíhala 😂😂