Žehlíte detské veci?

sasa2810
21. júl 2020

Ahojte maminky rada by som sa poradila alebo vypocula vase nazory
Mam 9 mesacneho syna a vzdy a vsade som pocuvala ze vecicky pre babatko sa musia zehlit lebo sa tym zabijaju bakterie. No uz mam toho viac a moc to nestiham ale stale mu vsetko periem zvlast na 60ke minimalne a detskou avivazou aj praskom na pranie. Viem ze ak sa dava pradlo do susicky potom sa zehlit nemusi ani to detske myslite si ze ked nemam susicku a periem na tej 60ke musim mu tie veci zehlit aj tak?
Dakujem za nazory 🙂)

smejko25
21. júl 2020

@sasa2810 neviem ci musis ale ja zehlim uz len preto aby to nevyzeralo ako “ krave z pyska “ 🙂

zuzanka.zuzu
21. júl 2020

periem len na 90st (kludne aj tie so štítkom max 30st - však to sú LEN VECI, neberiem si ich do hrobu), žiadnu aviváž len prášok a ocot, detské len zvlášť a ešte aj to rozdiel čo má "vonku" a čo na pokožke/na spánok a v živote som neprežehlila jednu jedinú vec, žehličku vôbec nemám (muž košele nenosí)

alex666
21. júl 2020

@sasa2810 Nezehlim. Žehlila som len vybavicku pre novorodenca, potom už nie. Detské veci periem oddelené v detskom prášku bez parfemov. Zatiaľ je všetko ok.

17alisha
21. júl 2020

Ja som prvej dcere zehlila do pol roka, pri mladsej som uz mala susicku. Ono ked to dieta zacne chodit a same brat veci zo zeme, tak uz to asi ani nema zmysel, tak ci tak nan tie baketrie naskacu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pips
21. júl 2020

podla mna to ma zmysel iba do tych cca 12 measiacov pokial sa nerozbenhu po vlastnych nozkach...v case korony by som asi zehlila vsetko, co ide cez hlavu...ak ma niekto susisku, tak si myslim ze ta to na 60 stupnoch da cize bez problemov...

anickaaa6aaa
21. júl 2020

Je to na tebe.. Ja zehlim stále.. Moje, mužove a synove veci aj keď mam sušičku. Proste mam rada veci ozehlene a popravde zehlim rada...

lula313
21. júl 2020

Ja som žehlila len veci do par mesiacov, potom som pridávala dettol, prasok a avivaz. Po doprati hneď vesiam na vešiačiky a tak na susiak, po uschnuti tie vešiačiky poukladam do skrine. Vôbec nemavam veci dokrcene.

lenqua_12325
21. júl 2020

Malému bábätku som zehlila, ale len prvé mesiace... ale iné veci len z dôvodu pokrcenia. Manželove košele a obliečky si dávam žehliť. Stačí mať bežné veci poriadne vystrete ma susiaku

smejko25
21. júl 2020

@viestta si predstav ze pekne vesiam nehadzem do kosa 🙂 ale vadia mi tie stopy po stipcoch a predsa vyzehlene lepsie vyzera aj tak 🙂 susicku nemam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macko1007
21. júl 2020

@sasa2810 ja ked davam susit veci do susicky tak nezehlim

eva112014
21. júl 2020

Ja tiež už všade počúvam ako sa žehliť nemusí. Pomaly spočítam na jednej ruke, že koľko žien vlastne žehlí v mojom okolí.
Máme kvalitnú sušičku. Ale ja žehlím všetko.
Určite tie veci sú krajšie.

@sasa2810 Ja ťa s mojou odpoveďou nepoteším. Do 1 roka som malej žehlila každé jedno oblečenie z vnútornej strany + s vonkajšej strany. Moja mama to nazývala : " vypaľovanie" oblečenia. Aj ona to robila kedysi nám. ☺️
Urob si podľa seba, ako ti to vyhovuje. Každá z nás je iná resp. originálna. 😊

eva112014
21. júl 2020

@anickaaa6aaa Ja ti verím, že žehlíš. Kuknem tvoju profilovku a hľa:" ako krásne máš tričko vyžehlené." Vidieť to na rukávoch. Krásny pás od žehličky. 😁 A toto sa mi páči a tiež si neviem predstaviť bez žehlenia svoje oblečenie. 🤷😊

miriam11
21. júl 2020

@sasa2810 ja som zehlila, ale len preto, aby to nebolo vykrcene.

zuzuliennka1
21. júl 2020

ja som na zaciatku aj delila na nase a synove, co sa prania tyka, vydrzalo mi to tyzden, kupila som velku 3l Lovelu, vydrzi mi tak dva mesiace a periem v nej vsetko - synove aj nase s manzelom, a zehlim len najnutnejsie veci, nemam susicku ale pokial to vyvesim na susiak hned, ako doperie, vytrasiem a zavesim - zehlit netreba... ako “krave z pysku” mi nevyzeraju ziadne tricka, ale kebyze mi pracka doperie a vyvesim to tak o pol hodiny, tak to by tak uz vyzeralo
navyse si manzel teraz pokupoval vsetky tricka tzv. funkcne z takej latky, co sa nie ze nemusi, ale nesmie zehlit, takze o robotu menej (nastastie nema zamestnanie kde by musel v koseli a saku chodit) a na mojich trickach neozehlene nevidno, kedze ich vyvesim fakt ihned po doprani

zooeynka
21. júl 2020

Nezehlim, ani pri miminku som nikdy nezehlila a susicku nemam ani nechcem. Ak rozvesias na susic rovno tak to ani pokrcene nie je. Pohodka.

ljusika
21. júl 2020

Do 3 mesiacoch som žehlila plienky i oblečko. Odvtedy nič. Akože fakt nič. Syn má 5 rokov a netuší čo je to žehlička 😇

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalala
21. júl 2020

@sasa2810 ja som veci malej vyzehlila iba ked som bola tehotna, teraz sa mi tym nechce stracat cas a v tomto teple stat pri zehliacej doske uz vobec nie. Ma 5 mesiacov. Na dezinfekciu pouzivam do prani sanytol kt je vhodny aj pre babatka, alebo staci aj susicka.

3petka
21. júl 2020

@sasa2810 Ján som žehlila len prvé dva mesiace. Inak má nik neprinúti žehliť, len naozaj ak sa jedna o košele a podobne. A nikd som nemala a ani nemám zhuzvane prádlo. Ak pekne vyvesim a potom poskladám je pekne.

evkamotka
21. júl 2020

Prvemu synovi som zehlila, druhemu uz nemam kedy (o 2r starsi). Ani jednemu nic nie je. Podla mna skoda roboty hlavne ked sa ti uz sula po zemi, lozi atd. Radsej by som dbala na ciste podlahy doma a obcas umyla hracky, lebo ich iste dava do pusy

henka123123
21. júl 2020

ja som zehlila synovi len prve 3 m ale prala som mu zvlast do 2 rokov na 40ke v prasku buppi...a teraz tiez budem tak isto max.3 mesiace..

anickaaa6aaa
21. júl 2020

@eva112014. A tak tak tak tak práve toto zehlene nebolo. Je to funkčné tričko a pásik ostal asi z toho ze bolo zložené dlhšie v skrini. Inak neviem ako je mysleny tvoj koment ci negatívne alebo pozitívne 😅

lucyluv
21. júl 2020

Ja som vyzehlila len pred pôrodom, priznávam sa, od vtedy nezehlim, perem na 40,teda podľa štítku. No proste druhé dieťa v poradí :D

kate_cs
21. júl 2020

@sasa2810 ja nežehlím ani detské a ani naše veci a to veľa z nich periem na 30/40. Žehlím veľmi výnimočne oblečenie, ktoré je z krčivých materiálov, inak nie. Ale každý nech robí ako uzná za vhodné a ako mu vyhovuje.

sabush000
21. júl 2020

ja všetko periem na 40ke bez avivazu iba lovelu dávam. a zehlim všetko aj naše veci, ale už sa mi stalo že som to nejak nestihla vyzehlit a malému sa nič nestalo.

zuzanaete
21. júl 2020

Prvemu som zehlila veci 3 mesiace. Druhemu 1x este veci pred narodenim, potom uz nie. 🙂

angela85
21. júl 2020

Zehlila som deťom prvú výbavičku. Teraz zehlim len čo skutočne treba kvôli pokrceniu. Nezehlim, periem na 40 a sušičku nemám. Nepoužívam ani dezinfekciu do práčky a nič nám není.

vittekovaveva
21. júl 2020

@sasa2810 zehlim lebo neznadam pokrcene veci 🙂